مجله تاپ‌ناز‌

تعبیر خواب خواندن؛ انواع تعابیر خواب آواز خوانی و خوانندگی

خواندن در خواب با معانی و تفاسیر مختلفی تعبیر شده است. موقعیت بیننده خواب، نوع آواز، شرایط خواندن و …همگی تعابیر متفاوتی دارند. به طور کلی آواز خواندن در خواب نوید بخش اتفاقات خوشایند و خوبی است و تعبیر آن به شهرت رسیدن و کسب محبوبیت در بین مردم و جامعه است. حتی اگر بیننده خواب در خواب به صورت تکی آواز بخواند باز هم به معنی گذراندن اوقات خوب و سرشار از احساسات دلنشین و عواطف مهیج است.

شاد یا غمگین بودن ترانه ای که در خواب خوانده یا شنیده می شود روی تعبیر آن تاثیر می گذارد. در واقع هر آهنگی که در خواب می خوانید نشان دهنده عواطف و تمایلات عاطفی شماست که در ضمیر ناخودآگاه در جریان است و در حین خواب بروز پیدا می کند.

تعبیر خواب خواندن از نظر ابن سیرین

تعبیر خواب خواندن؛ انواع تعابیر خواب آواز خوانی و خوانندگی

هر معبری تعبیر خواب خواندن را از جنبه ها و ابعاد مختلفی بررسی کرده است. از نظر محمد ابن سیرین اگر مردی در خواب با صدای بلند آواز بخواند به این معنی است که در جامعه منزلت و محبوبیت کسب می کند. اگر بیننده خواب ببیند که صدای آواز خواندنش بلند شده بود به این معنی است که در میان دوستان و آشنایان به شهرت می رسد. هرچه صدا زیباتر و رساتر باشد شهرت بیشتر می شود.

اما اگر فردی در خواب ببیند که با صدایی نحیف و کم در حال خواندن است. به این معنی است که ارزش و اعتبار او نزد مردم کم شده است. به این صورت که هیچ کس حتی سراغی هم از ان فرد نمی گیرد.

تعبیر خواب خواندن از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منظور از خواندن در خواب آواز و ندایی است که حین صحبت کردن و گویش از دهان خارج می شود. تعبیر خواب خواندن از نظر منوچهر مطیعی تهرانی از چند جنبه مختلف تفسیر شده است. اگر فردی خواب ببیند که در حال آواز خواندن است و آواز رسای او حتی در دور دست ها هم به گوش می رسد و شنوندگان احساس خوب و لذت بخشی با شنیدن این صدا دارند به این معنی است که شادی و طراوت به زندگی فرد می آید و به شهرت خوبی در بین عموم مردم دست پیدا می کند.

اما اگر در خواب آواز یک شخص شناخته شده را بشنوید به این معنی است که انس و الفت بین شما شکل می گیرد. اما زمانی که در خواب صدای ناشناسی را در حال خواندن بشنوید به این معنی است که از شخص سفر کرده ای اطلاعات و اخباری به دستتان می رسد. اما اگر شخص سفر کرده ای ندارید به این معنی است که از شرایط و اطلاعاتی مطلع می شوید که محتوای آنها خوب و نیک است.

مطلب مشابه: تعبیر خواب دویدن و انواع خواب راه رفتن از معبران مختلف

بررسی تمام جنبه های تعبیر خواب خواندن

تعبیر خواب خواندن و خوانندگی کردن از نظر معبرین مختلف معانی و تفاسیر مشابهی دارد. به طور کلی آواز خواندن در خواب برای زن و مرد به معنی خوشحال بودن، لذت و تمایل عاطفی است. تا حد زیادی خواب خواندن با توجه به نوع آهنگ و متن آهنگ تعبیر می شود. احساسات و خواسته های درونی فرد یکی دیگر از معانی آواز خواندن در خواب است.

 • گاها بیننده خواب خود را تنها در حال آواز خواندن می بیند راه رفتن و آواز خواندن به صورت تنهایی به معنی رضایت از زندگی است. این احتمال وجود دارد که در آینده ای نزدیک سفری لذت بخش پیش روی شما باشد.
 • اگر بیننده خواب خود را مشغول آواز خواندن در کلیسا ببیند به این معنی است که در پی کسب معنویات است. بیننده ی خواب دوست دارد با انجام یک کار نیک به آرامش درونی برسد.
 • به طور کلی گوش دادن به آواز و آواز خواندن در کلیسا در خواب تعبیر خوبی دارد. تفسیر این خواب به این شکل است که فرد با تلاش و‌ کوشش سود زیادی کسب می کند.
 • اما برخی از معبران تعبیر خواندن در خواب را به دلبستگی و عشق بدون شرط ربط داده اند.
 • اگر فرد بیننده خواب صدای شخص ناشناسی را در حال خواندن بشنوند تعبیر خوبی ندارد و تفسیر آن نشان دهنده ی وجود موانع در سر راه است. اما برعکس این موضوع اگر شخص آشنایی در خواب آواز بخواند یا اگر صدای اشنایی برای شما بخواند به این معنی است که دلتنگ ان شخص هستید و مشتاق دیدن زودهنگام او هستید. برخی از معبران صدای آشنا را نشانه ی ملاقات با دوست قدیمی تعبیر می کنند.
 • آواز خواندن فرد در جنگل هم نشانه خوبی است. با دیدن این خواب احتمالا روزهای بهتری پیش روی شماست. خواندن در جنگل نشان دهنده ی حوادث و اتفاقات مهم است.
 • خواندن در مراسم ترحیم و تشییع جنازه نشان دهنده غم و اندوه است. در واقع تعبیر این خواب حوادثی هستند که موجب ناراحتی شما شده اند.
 • دیدن آواز خواندن در خارج از خانه تعبیر خوبی دارد. با دیدن چنین خوابی این احتمال می رود که بیننده خواب تخت فشار زیادی است و می خواهد این فشار و استرس را به سایر افراد منتقل کند.
 • به طور کلی اگر در خواب یک صدای زیبا و دلنشین بشنوید تعبیر خوبی دارد اما صداهای گوشخراش و بد به معنی غم و اندوه است. به طور مثال اگر در خواب صدای خواندن حیوانی را شنیدید که برایتان لذت بخش بود تعبیر آن شادی و ثروت است. اما اگر حیوان صدای گوش خراشی داشت و با شنیدن آن احساس خوبی نداشتید به معنی غم و اندوه یا ضرر مالی است.
 • از نظر ابن سیرین اگر مردی در خواب با صدای بلند آواز بخواند تعبیرش بزرگی آن مرد در بین مردم است.

تعبیر خواب خواندن به تفسیر ابراهیم کرمانی

تعبیر خواب خواندن؛ انواع تعابیر خواب آواز خوانی و خوانندگی

از نظر ابراهیم کرمانی آواز خواندن مردان در خواب به معنی شرف و شهرت است.

کرمانی همچنین می گوید که آواز خواندن زنان تعبیر خوبی ندارد.

تعبیر خواب خواندن به روایت منوچهر مطیعی تهرانی

 • از نظر منوچهر مطیعی تهرانی دیدن مردی آواز خوان در خواب اینگونه تفسیر شده اگر صدا و آواز مرد بلند بود و در دوردست ها برای مردم لذت بخش بود تفسیر ان خرمی و کسب شهرت و آوازه در بین مردم است.
 • اگر در خواب صدای آشنایی را ببینید که دلنشین و زیبا بود تعبیر آن دوستی و محبت است.

تعبیر خواب خواندن به روایت لوک اوینتهاو

لوک اویتنهاو در تعبیر خواب خواندن می گوید: آواز خواندن به معنی خوشحالی و شادمانی است.

شعر خواندن در خواب تعبیر خوبی ندارد و به بروز مشکلات اشاره می کند.

اگر در خواب حيوانات با صدای بلند آواز سر داده باشند و این آواز دلنشین باشد نوید دهنده عشق خالصانه است.

مطلب مشابه: تعبیر خواب گم شدن فرزند و معنی انواع خواب گم شدن دختر و پسر

تعبیر خواب خواندن به روایت لیلا برایت

لیلا برایت برای خواندن آواز شاد در خواب گفته است: اگر بیننده ی خواب خود را در حال آواز خواندن شاد ببیند به این معنی است که اتفاقی خوشحال کننده برای فرد روی می دهد.

آواز خواندن خودتان در خواب در کتاب سرزمین رویاها تعبیر شده است. تفسیر چنین خوابی در این کتاب اشاره به ناکامی و تنهایی دارد.

تعبیر خواب خواندن به روایت کارل یونگ

کارل یونگ، پروفسور سوئیسی درباره تعبیر خواب آواز خواندن می گوید: چنین خوابی بیانگر شادی، هارمونی و لذت در موقعیت یا رابطه می باشد.

تعبیر خواب آواز خواندن به صورت دسته جمعی

تعبیر خواب خواندن؛ انواع تعابیر خواب آواز خوانی و خوانندگی

تعبیر خواب خواندن به صورت دسته جمعی نوید ملاقات دوستان قدیمی را می دهد. اگر بیننده خواب خود را در گروه آواز ببیند یعنی در کوتاه ترین زمان ممکن دوستان قدیمی خود را ملاقات میکند و اوقات خوبی را با آن ها سپری می کند. اما اگر در خواب ببینید که گروه زیادی از مردم در حال خواندن آواز یا سرود هستند به این معنی است که جمعیت زیادی از مردم خواهان آزادی و استقلال در زندگی هستند.

خواندن دسته جمعی از نظر معبران مختلف هم تعبیر شده است.

 • لوک اویتنهاو در مورد خواندن گروهی می گوید: آواز خواندن به صورت دسته جمعی نشان از شادمانی و فارغ بودن از غم را می دهد.
 • از نظر لیلا برایت خواندن گروهی به این معنی است که بیننده خواب دارای دوستانی وفادار و خوب است.
 • به طور کلی اگر در خواب دیدید که با فرد دیگری در حال آواز خواندن بودید به این معنی است که احتمالا با یک فرد متشخص و خوب دوست می شوید.
 • از نظر آنلی بیتون آواز خواندن دو نفره در خواب اشاره بر عشاق دارد. در واقع دیدن چنین خوابی به وصال و زندگی لبریز از صلح و صفا تعبیر شده است.
 • آواز خواندن دو خواننده در خواب با هم تعبیر خوبی ندارد. اجرا کردن آواز دو نفره توسط دو خواننده به این معنی است که از یک فرد ناشناس خبری بد به دستتان می رسد اما در مقابل آن دوستی خبرهای خوشحال کننده ای به شما می دهد.

مطلب مشابه: تعبیر خواب پول سکه و کاغذی و معانی دیدن پول در عالم خواب و رویا

تعبیر خواب خواندن در جمع

اگر در خواب دیدید که بر روی صحنه در حال آواز خواندن هستید و مردم زیادی در حال گوش دادن به آواز شما هستند تعبیری متفاوت تر از آواز خواندن در تنهایی یا شنیدن آواز دیگران دارد. این خواب به این موضوع دلالت دارد که بیننده ی خواب دوست دارد دیگران به حرف ها و درد دل های او گوش دهند و ان ها را بشنوند. احتمال اگر چنین خوابی دیده اید احساس تنهایی شدید می کنید و یا اخیرا کسی شما را نادیده گرفته و به شما اهمیت نداده است.

اما اگر در خواب ببینید که در گروه کر در حال آواز خواندن هستید به این معنی است که لذت خاصی در برقراری ارتباط با دیگران می برید. اگر خود را در حال آواز خواندن در گروه کر ببینید نشان می دهد که روابط و هماهنگی شما با دوستان و اهل خانواده بهتر است.

تعبیر خواب آواز خواندن توسط دیگران

تعبیر خواب خواندن؛ انواع تعابیر خواب آواز خوانی و خوانندگی

اگر بیننده خواب در خواب آواز دیگران را بشنود به این معنی است که بیننده خواب با ان شخص دیدار می کند. یا اگر مشکلاتی دارید به دست شخص آواز خوان حل خواهد شد.

برخی از معبران آواز خواندن دیگران را با توجه به نوع اواز تعبیر کرده اند. به این صورت که اگر اواز غمگین باشد تعبیر آن غم و اندوه است و اگر آواز دلنشین و زیبا باشد با آزادی و رهایی تعبیر شده است.

گاهی شنیدن صدای آواز دیگران در خواب به این معنی است که شما گوش شنوای خوبی دارید و مشتاق هستید دیگران از خودشان برایتان صحبت کنند.

از نظر برخی از معبران شنیدن آواز دیگران در خواب اینگونه تعبیر شده است:

 • لوک اویتنهاو می گوید شنیدن آواز دیگران در خواب دلالت بر برگزاری یک مراسم عروسی دارد.
 • از نظر لیلا برایت شنیدن آواز دیگران در خواب بستگی به نوع آهنگ دارد. اگر اهنگ شادی بشنوید نوید بخش دریافت خبرهای خوب در آینده است.
 • درکتاب سرزمین رویاها آواز خواندن دیگران در خواب به معنی شادی ناخواسته است.
 • تفسیر خواب یک آواز خوان به حسادت در عشق اشاره می کند.
 • کارل یونگ، پروفسور سوئیسی درباره شنیدن آواز دیگران می گوید: شنیدن آواز دیگران نشان دهنده ی ارضای روحی و احساسی است و این خواب نشان می دهد که شما نسبت به زندگی دیدگاه مثبتی دارید.
 • منوچهر مطیعی تهرانی در این باره می گوید: اگر شخص آواز خوان در خواب دیده نشود و برای ما نااشنا باشد به این معنی است که از یک مسافر دوردست خبری دریافت می کنیم. یا اینکه کلا یک خبر خوش دریافت می کنید.

تعبیر خواب آواز غمگین خواندن

شنیدن آواز غمگین در خواب نشانه خوبی نیست. تعبیر خواب خواندن آواز غمگین این پیام را می رساند که یک شخص قصد آسیب به شما را دارد و باید بیشتر مراقب خود باشید.

اگر در خواب صدای غمگین شکست عاطفی و آسیب روحی را شنیدید. باید مراقب باشید تا کسی احساسات شما را را به سخره نگیرد.

خواندن با احساس خستگی و ناامیدی نشان دهنده این است که از شما انتقاداتی شدید و ناراحت کننده می شود.

لیلا برایت می‌گوید: شنیدن آواز غمگین در خواب اشاره به دریافت خبرهای بد دارد.

تعبیر کردن خواب مداحی کردن

تعبیر خواب خواندن به صورت مداحی و مذهبی اشاره به اتفاق افتادن تغییرات بزرگ در زندگی دارد. به این معنی که دوره خوبی در زندگی خواهید داشت. با دیدن چنین خوابی نباید نگرانی بابت آینده داشته باشید. روی اهداف خوب خود تمرکز کنید تا صلح و هماهنگی در جنبه های مختلف زندگی شما برقرار شود.

مطلب مشابه: تعبیر خواب خانه و انواع معانی دیدن خواب خانه از معبران بزرگ

تعبیر خواب خواندن آواز در مراسم عروسی

تعبیر خواب خواندن در عروسی با توجه به لحن اهنگ تفسیر شده است. اگر در عروسی اهنگی شاد و دلنشین خوانده شود نشانه خوبی است. اما خواندن اهنگ های غمگین با لحن ناراحت نشان از برهم زدن عروسی است. حتی برخی از معبران خواب خواندن اهنگ غمگین در عروسی را نشانه یک بیماری خطرناک در خانواده می دانند.

 تفسیر خواب خواندن آوازهای عاشقانه

آوازهای عاشقانه و دلنشین در خواب تفسیر خوبی در بیداری دارد. اگر بیننده خواب خودش آواز عاشقانه بخواند یا ان ها را بشنوند نوید خبرهایی خوبی است که در انتظار اوست. خواندن آواز عاشقانه می تواند احتمال وارد شدن به یک رابطه عاشقانه و خوب در آینده باشد.

تعبیر خواندن آواز مذهبی در خواب

تعبیر خواب خواندن آواز مذهبی در خواب به تغییر بزرگ در زندگی اشاره می کند. در واقع اهنگ های مذهبی نشان دهنده ی صلح و آرامش در زندگی هستند.

تفسیر خواب آواز خواندن کودک

اگر در خواب کودکی در حال آواز خواندن باشد نشانه خوبی است. دیدن چنین خوابی اشاره به شادی و خوشبختی در خانواده دارد.

تعبیر خواب خواندن آواز توسط پرندگان

تعبیر خواب خواندن پرندگان اشاره به هرج و مرج و شلوغی اطرافیان دارد. اگر چنین خوابی را دیده اید به این معنی است که نیاز به آرامش و تنهایی دارید.

تعبیر خواب آواز خواندن میانسال و پیر

خواب خواندن افراد پیر تفسیر خوبی ندارد. اگر در خواب پیرمردی را حال آواز خواندن ببینید اصلا نشانه خوبی نیست و احتمال اینکه در اینده روزهای بدی را تجربه کنید وجود دارد.

مطلب مشابه: تعبیر خواب برف | معنی مشاهده برف در خواب چیست و آیا خوب است؟

مطالب مشابه را ببینید!