مجله تاپ‌ناز‌

تعبیر خواب مژه + معانی و مفهوم دیدن خواب مژه چشم برای مردان و زنان و تعابیر این خواب

در این بخش با تعبیر خواب مژه در خدمت شما هستیم. خواب مژه برای مردان و زنان می توانید تعابیر و معانی خاصی داشته باشد که در ادامه معانی و مفهوم این خواب را آماده کرده ایم.

داشتن مژه هایی بلند و زیبا جزوی از معیارهای زیبایی برای خانم ها به حساب می آید که ممکن است افراد این خواب را ببینند. در گذشته مشاهده این خواب بین مردم زیاد رواج نداشت زیرا دغدغه ها در آن زمان فرق می کرد. امروزه می توان بسیاری از خواب های خانم ها را مرتبط با زیبایی دانست که در ادامه هم تعبیر خواب مژه از دیدگاه چندین معبر را گردآوری کرده ایم.

در این خواب ممکن است وسایل آرایشی مانند ریمل و خط چشم هم ببینید که آنها هم تعبیری جداگانه دارند.

تعبیر خواب مژه

در ادامه انواع تعبیر خواب مژه را می خوانید:

ابن سیرین

مشاهده مژه در خواب به معنی مراقبت از دین و ایمان می باشد. اگر در خواب مژه هایتان را ببینید که می ریزد، یعنی این که در دین بیننده خواب انحرافاتی ایجاد شده است. چنانچه مژه را در حال تکان خوردن دیدید، یعنی اینکه به بیماری مبتلا می شوید.

تعبیر خواب مژه از نظر امام صادق (ع)

به طور کلی مژه در خواب دیدن بر ۴ وجه است.

  1. دوست و همدم
  2. شادی و نشاط
  3. ثروت و گنج
  4. دین و ایمان

تعبیر خواب مژه منوچهر مطیعی تهرانی

به صورت کلی مژه به نشانه عزیزان و نزدیکان است، پس اگر مژه ای به روی چشمان نبینید یعنی این که تنها و نا امید می شوید.

چنانچه مژه هایی بلند و زیبا ببینید یعنی این که از دوست و نزدیکان زیادی برخوردار می شوید که در تمام شرایط به کنارتان باقی می ماند.

چنانچه در خواب ببینید که مژه راست ندارید، یعنی اینکه از سوی خواهر خواهر، برادر و پدر و مادر دچار بی محبتی شد، که در پی آن از همسر و فرزندانی وفادار برخودار می شوید. همچنین چشم چپ و فاقد مژ] هم به همان تعبیر ولی بر عکس می باشد.

تعبیر خواب ریزش مژه

چنانچه فردی در خواب ببیند که مژه هایش می ریزد، به احساسات شما اشاره دارد که فکر می کنید از جذابیت خوبی برخوردار نیستید و همچنین در طی زمان به پیری چهره و پوست نزدیک تر می شوید.

دیدن این خواب در صورتی دیگر به کاهش اعتماد به نفس در شما اشاره می کند، مثلا اگر فردی که تجربه تلخ خیانت را در زندگی واقعی خود چشیده است، در خواب این گونه می بیند که دیگر جذابیت ساق را ندارد و به همین دلیل رقیبانی زیبارو در جبهه روبروی او قرار می گیرند.

چنانچه فردی در خواب ببیند که کسی مژه هاش را می چیند و یا به وسیله قیچی کوتاه می کند، بدین معنی است که به او خیانت شده است و پس از اطلاع یافتن از موضع هم به شدت عصبانی و ناراحت می شود که در نهایت احساس نا امیدی و عدم اعتماد به نفس می کند.

تعبیر خواب مژه

مژه مصنوعی

این خواب به دلیل اعتماد به نفس است این یعنی که همیشه به دنبال تایید و تشویق از سوی دیگران می باشید و همواره در پی آن هستید که زیبایی شما از نظر دیگران تایید شده باشد.

این خواب به شخصیت دیگر در شما اشاره می کند که همیشه دوست دارید فردی با آرایش باشید و از نشان دادن چهره طبیعی و بدون آرایش خود هم می ترسید. همچنین این خواب بدین معنا است که از حاضر شدن در جمعی که آرایش خوبی بر صورت ندارید، خجالت زده می شوید.

تعبیر خواب مژه مصنوعی در صورتی دیگر نشان دهنده سادگی شما است یعنی اینکه حرف دیگران برای شما خیلی مهم است.

در حالتی دیگر می خواهد به شما نشان دهد که به حرف دیگران نباید توجه کنید، زیرا در زندگی تنها خودتان برای خود شما ارزش دارید و نباید کارهایی که دیگران می خواهند فقط را انجام دهید و همه را راضی کنید.

مژه مصنوعی در خواب به  به دنبال کردن آرزو هایی است که ممکن است برایتان مشکل آفرین باشد. برای پیشگیری از این موضوع بایستی کمی رازدار باشید و از درد و دل کردن با دیگران بپرهیزید، چرا که ضرر برایتان در پی دارد.

مژه مصنوعی در خواب دیدن گاه دوستانی به ظاهر دلسوز هستند که برایتان حکمی کمتر از دشمن را ندارند. اینکه آن ها همواره به دنبال ضربه زدن به شما هستند و از این رو باید بیشتر مراقب باشید.

مطلب پیشنهادی: تعبیر خواب زن و همسر

فرود باران و برف به روی مژه

اگر در خواب ببینید که بر روی مژه هایتان کمی برف و باران نشسته است که در نهایت مژه هایتان یخ زده است، بدان معناست که کسی در پی جریحه دار کردن احساسات شما است.

همچنین به کسی دلالت دارد که نسبت به زیبایی تان انتقاد بسیاری کرده و در پی خیانت به شما است.

مزه هایی بلند و زیبا

تعبیر خواب مژه هایی بلند و زیبا به این صورت است که از اعتماد به نفس کافی برای مبارزه با مشکلات زندگی تان برخوردار هستید. در این راه شاید کمی خسته و یا ناامید شوید، اما گفتنی است که پیروزی بزرگ در انتظارتان است.

مژه های براق

اگر در خواب مژه هایی براق و درخشان ببینید، یعنی این که از رضایت و خوشبختی بسیاری برخوردار هستید و در حال حاظر نیز شادی و نشاط در بر زندگی تان را گرفته است.

فقدان مژه به روی چشم

اگر در خواب چشم هایتان را بدون مژه ببیینید، یعنی این که خیانت جنسی در حق شما شده است. امکان دارد که از این موضوع آگاه باشید اما توجه داشته باشید که بهترین راه سکوت است، چرا که در پی این سکوت، فرصتی طلایی در انتظار شماست.

ریمل زدن

اگر در خواب خود را مشغول ریمل زدن دیدید، یعنی اینکه از اعتماد به نفس خوبی در زندگی برخوردار نیستید.

در صورتی دگر این خواب نشان دهنده دورویی شما می باشد که برای رسیدن به خواسته هایتان، همواره در حال رنگ عوض کردن و تغییر جبهه هستید.

ریمل زدن در خواب نشانه خیانت به عشق نیز می باشد.

مژه های ضخیم و پر پشت

اگر خود را در حالی که مژه ها پر پشت و ضخیم دارید ،مشاهده کردید؛ یعنی اینکه به اهداف خود نزدیک تر شده اید و هر لحظه برای رسیدن به آن آماده هستید.

این خواب می تواند به عشقی جدید در زندگی نیز تعبیر گردد.

مطالب مشابه را ببینید!