مجله تاپ‌ناز‌

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

سوتین اسفنجی و سوتین جک دار، از محبوب ترین انواع مدل سوتین بین بانوان است که کاربردهای زیادی دارند. اما احتمالا شما نیز با تمام ویژگیهای بارز این دو مدل سوتین، آشنا نیستید! در ادامه، تمام ویژگیهای این دو سبک از لباس زیر زنانه را خوانده و همچنین با جالبترین تفاوت سوتین اسفنجی و جک دار آشنا خواهید شد.

سوتین جک دار چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از محبوب ترین انواع مدل سوتین در فروشگاه های لباس زیر بزرگ ایرانی، سوتین جک دار است. این مدل سینه بند، علاوه بر حمایت و پشتیبانی که از بافت نرم سینه دارد، سینه را به سمت بالا لیفت داده و سینه را خوش حالت تر و زیباتر خواهد کرد.

سوتین جکدار؛ با بهره گیری از پدهایی در کاپ سوتین، باعث می‌شوند سینه ها به سمت بالا فرم بگیرند و همچنین به کم کردن فاصله بین سینه ها کمک می‌کند.

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

کاربرد سوتین جک دار چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، در کاپ سوتین جکدار؛ از جک یا پد، به منظور فرم دادن سینه ها استفاده می‌شود. در بعضی از این سوتین ها؛ جک به صورت یکپارچه در کاپ قرار گرفته است و در بعضی دیگر امکان خارج کردن اسفنج از کاپ، وجود دارد و میتوان از آن به صورت ساده و بدون فنر هم استفاده کرد.

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

ویژگی سوتین جک دار چیست؟

میزان فرم دهی در سوتین جکدار، متفاوت است. این سینه بندها؛ از نظر شدت تغییر، ایستادگی و فرم سینه ها، به سه دسته کم، متوسط و شدید تقسیم و در برند های معروف لباس زیر و لباس خواب مانند لباس سکرت، عرضه می‌شوند که از ویژگی جالب 5درصد بازگشت کل مبلغ خرید برخوردار است. بدان معنی که 5درصد از مبلغ کل هر خرید، دوباره به کیف شما واریز خواهد شد.
این ویژگی سوتین جک دار؛ باعث شده است تا هر کس با توجه به سایز سینه خود، سوتین پد دار مناسب خود را انتخاب کند. برای آشنایی بیشتر، مطلب راهنمای انتخاب سایز لباس زیر را بخوانید.

یکی دیگر از ویژگی های بارز سینه بند جکدار، قابل تنظیم بودن پدهای موجود در کاپ است. ویژگی خروج جک از داخل کاپ ها، این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید به صورت ساده از این سینه بندها بهره بگیرید. سینه بند جک دار معمولا به صورت ست سوتین با شورت مناسب خود عرضه می‌شود.

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

سوتین اسفنجی چیست و چه کاربردی دارد؟

به سوتین های اسفنجی، سوتین ابری نیز میگویند. این مدل سینه بند نیز علاوه بر حمایت و پشتیبانی از سینه بانوان، به دلیل لایه نازک به کار رفته در کاپ خود، سینه ها را به سمت بالا لیفت داده و آن ها را خوش استایل تر نشان می‌دهند.

اسفنج موجود در سوتین های اسنفجی، معمولا نازک هستند و مانند تکیه گاهی زیر سینه، قرار می‌گیرند. این مدل سوتین، برای بانوانی که از سینه های کوچکی برخوردار هستند، مناسب است. چرا که فرم و حجم زیادی به سینه خواهد داد.

تفاوت سوتین اسفنجی و جک دار چیست؟

مهمترین تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین های جک دار، در پد بکار رفته در آن ها است. در صورت های جک دار، پد ضخیم تری قرار داده شده تا میزان لیفت دهی به سینه افزایش پیدا کند. اما عموما سینه بند های اسفنجی، حاوی اسنفج نازکی هستند که قابلیت جابجایی دارند.

از سوتین های جک دار، برای استفاده در زیر لباس های مجلسی و مهمانی و یقه بار، استفاده می‌شود. اما از سوتین های اسفنجی، برای زیر تمام انواع لباس، میتوان استفاده کرد. از سوتین های جکدار، به دلیل فشاری که ممکن است به سینه وارد شود، نمیتوان به صورت طولانی مدت، استفاده کرد. اما سینه بند اسفنجی، مانند نیم تنه و سوتین ورزشی، معمولا فشار کمتری به سینه وارد کرده و از همین رو میتوان به مدت طولانی نیز از آن ها استفاده کرد.

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

سوتین اسفنجی و سوتین جک دار، کدام بهتر است؟ کدام بدتر است؟

برای پاسخ به این سوال، باید هدف استفاده از سوتین مورد نظرتان را بدانید. اگر قصد استفاده از سوتینی را دارید که از زیر لباس مجلسی و یا مهمانی خاصی بپوشید، با توجه به میزان بیشتر لیفت دهی، سوتین جک دار برایتان مناسب تر خواهد بود.

اگر میزان فرم دهی و لیفت دهی سینه برایتان ملاک نباشد، سوتین اسفنجی مفید تر و بهتر خواهد بود.

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین جک دار چیست؟ کدام بهتر یا بدتر است؟

راهنمای انتخاب سایز سوتین اسفنجی و جک دار

در تمام فروشگاه ها و برندهای لباس زیر مانند Lebassecret، که از سابقه و اعتبار بیش از ده سال برخوردار هستند، راهنمای انتخاب سایز هر محصول، در پایین همان محصول قرار داده شده که میتوان بر اساس آن، انتخاب سایز کرد. همچنین میتوان به کمک پشتیبان های این برند ها، سایز دقیق را انتخاب کرد.

برای انتخاب سایز سوتین اسفنجی و جک دار، باید بر اساس سایز سوتینی که قبلا استفاده کرده و از آن راضی بوده اید، انتخاب سایز کنید. برای مثال شما یک مدل سوتین را در lebassecret پسندیده اید، کافی است به سایز سوتین اسفنجی که در خانه دارید و سایز آن برای شما مناسب است نگاهی بیندازید.

(بر فرض سایز سوتین شما 75 است)، اگر در توضیحات محصول انتخابی شما در لباس سکرت نوشته شده است، یک سایز بزرگتر از سایز اصلی خود انتخاب کنید؛ شما باید سایز 80 را خریداری کنید.

بهترین سوتین برای پوشیدن از زیر لباس مجلسی چیست؟

گزینه های متنوعی برای نوع سوتین مفید برای پوشیدن از زیر لباس مجلسی وجود دارد. اما میتوان گفت که بهترین سوتین برای لباس مجلسی، سوتین جک دار است که لیفت زیبایی به فرم سینه داده و آن ها را گرد نشان خواهد داد.

مطالب مشابه را ببینید!