تفاوت هایلایت و لولایت مو + ویژگی های این دو روش برای رنگ کردن مو

در این بخش سایت تاپ ناز اطلاعاتی در مورد تفاوت هایلایت و لولایت مو و ویژگی های این دو روش برای رنگ کردن مو را می خوانید که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

هر ساله متدها و سبک های جدید برای رنگ مو مد می شود که خانم ها ممکن است برای رنگ کردن موی خود دچار سردرگمی شوند. هایلایت و لولایت هم از انواع روش های رنگ کردن و هستند و این روشها با هم تفاوت هایی دارند و بهتر است که قبل از رنگ کردن موی خود به کمک هر کدام از آنها در ابتدا اطلاعات لازم را در مورد هایلایت و لولایت مو به دست آورید.

تفاوت های هایلایت و لولایت مو

خانم ها با بالا رفتن سن و سفید شدن موهایشان به فکر پوشاندن این موهای سفید می افتند و رنگ موهای شیمایی و گیاهی را انتخاب می کنند و البته بیشتر خانمها و دختران جوان برای ایجاد تغییرات مثبت، در موهای خود از رنگ موی تیره یا روشن استفاده می کنند. بالیاژ و آمبره و سامبره و هایلایت و لولایت و مش و … از انواع روش ها برای ایجاد تغییرات مثبت در رنگ موها می باشند و اگر شما تمایل دارید رنگ مویی به روز و زیبا داشته باشید بهتر است به کمک یکی از این روش ها در رنگ موهای خود تنوع ایجاد کنید. در ادامه به بررسی تفاوت های بین هایلایت و لولایت مو خواهیم پرداخت که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

هایلایت مو

به بخش ها یا قسمت های از مو که چند درجه روشن تر از رنگ پایه مو هستند هایلایت گفته می شود. هدف اصلی از هایلایت کردن مو این است که رنگ کلی مو روشن تر شود، بهتر است شما رنگ هایلایت مو را بر مبنای رنگ اصلی و طبیعی مو انتخاب کنید.

باید توجه داشته باشید که رنگ هایلایت مو نباید بیش از سه درجه روشن تر از رنگ طبیعی و پایه مو باشد و اگر رنگ موی شما مشکل پر کلاغی باشد توجه داشته باشید که رنگ هایلایت روی موی مشکی را باید سایه ای از رنگ قهوه ای تیره انتخاب کنید.

اگر شما رنگ پوست سبزه و معمولی دارید بهتر است که از رنگ هایلایت مسی یا کاراملی استفاده کنید و افراد با رنگ پوست روشن و سفید باید رنگ هایلایت موی خود را روشن تر از رنگ بلوند انتخاب کنند.

هایلایت و لولایت مو

برای هایلایت مو دو روش وجود دارد که عبارتند از:

۱. روش دستی

روش دستی که به آن بالیاژ نیز گفته می شود همان روش استفاده از فویل می باشد که در این شیوه قطعاتی از فویل آلومینیومی برای جداسازی قسمت هایی از مو مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از فویل در این روش باعث می شود تا رنگ مو به موهای اطراف نشت نکند و علاوه بر این به کمک این روش ظاهری خاص و زیبا به موهای کوتاه و بلند داده می شود که اغلب خانم ها به دنبال آن می باشند.

۲. هایلایت مو به کمک کلاه

در این روش برای هایلایت کردن موها رشته های نازکی از مو از روزنه کلاه مخصوص هایلات بیرون آورده می شوند سپس رشته های مو توسط رنگ موی مورد نظر رنگ می گردند و بعد از اینکه مو رنگ را به خودش گرفت موها شسته می شوند سپس کلاه از روی موها برداشته می شود و به این ترتیب موهای هایلایت شده به صورت نامنظم و در عین حال زیبا در لا به لای موها با رنگ تیره خودنمایی می کنند.

لولایت مو

لولایت بر خلاف روش هایلایت در میان مو رگه هایی با رنگ چند درجه تیره تر نسبت به رنگ پایه اصلی مو ایجاد می کند و هدف از انجام لولایت عمق دادن به مو است. لولایت مو را تیره می کند و به همین دلیل موها ضخیم و پر حجم تر به نظر می رسند. برای انجام دادن لولایت روی مو از 2 روش با فویل و لولایت با کلاه استفاده می شود.

لولایت و هایلایت در انواع رنگ های مختلف موجود می باشند و شما می توانید با توجه به رنگ پوست و رنگ طبیعی موها و … از بین آنها رنگی مناسب را انتخاب کنید.

هایلایت و لولایت مو

فرق میان هایلایت مو با لولایت مو

بیشتر افراد فکر می کنند لولایت و هایلایت با هم فرق زیادی هم ندارند در صورتی که این 2 روش از جهات گوناگون عکس هم هستند و در ادامه تفاوت اصلی بین هایلایت و لولایت مو را بررسی می کنیم.

  • هایلایت روی موها با رنگ تیره نظیر رنگ موی قهوه ای و رنگ موی مشکی و … ظاهری بهتری دارد.
  • لولایت بر خلاف هایلایت روی رنگ موی روشن نظیر رنگ موی بلوند و رنگ موی قهوه ای روشن و … ظاهر بهتری دارد.
  • برای انجام هایلایت باید موها دکلره شود که در این صورت آسیب های زیادی به مو وارد می شود زیرا عوارض دکلره کردن مو ها بسیار زیاد است.
  • برای انجام لولایت نیازی به دکلره کردن موها نمی باشد و در این روش فقط موها رنگ می شوند از این رو آسیب زیادی به موها وارد نمی شود.
  • هایلایت و لولایت به موهای کوتاه و بلند عمق می بخشند ولی هایلایت درخشش مو را افزایش می دهد و لولایت باعث می شود تا موها ضخیم و حجم آن ها بیشتر به نظر برسد.
  • هایلایت مو برای فصل بهار و تابستان انتخابی مناسب و ایده آل به شمار می رود زیرا موها را درخشان تر می کند ولی لولایت مو برای فصل پاییز و زمستان مناسب و جذاب تر می باشد.
  • اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به موهای رنگ روشن علاقه زیادی دارید بهتر است از هایلایت مو استفاده نمایید همچنین لولایت مو برای خانم هایی که تمایل دارند رنگ مویی تیره داشته باشند انتخابی مناسب و ایده آل به شمار می رود.
  • هایلایت مو با توجه به اینکه روشن است برای خانم ها مناسب تر می باشد ولی دختران جوان می توانند برای داشتن ظاهری طبیعی و دخترانه از لولایت مو استفاده نمایند و علاوه بر این به کمک لولایت تغییرات مثبتی را در ظاهر خود ایجاد نمایند.
مطالب مشابه را ببینید!