تقویت رشد مژه ها + ترفندهای خاص برای رشد بیشتر مژه با روش های خانگی

تقویت رشد مژه ها

در این بخش روش های طبیعی و خانگی تقویت رشد مژه را می خوانید. مژه نقش زیادی در زیبایی چهره زنان دارد و به همین دلیل برای بیشتر خانم ها موضوعی مهم است و به دنبال راهکارهایی برای پرپشت کردن و بلند کردن آن هستند و ما در این مطلب راه های خانگی تقویت رشد مژه را شرح داده ایم.

مژه موهایی است که روی پلک ها رشد می کند و هم باعث محافظت از چشم می شود و در هم باعث زیبایی چشمها می شود. البته عوامل ژنتیک، شرایط پزشکی خاص، کمبود مواد مغذی، عفونت چشم و تغییرات هورمونی بدن می توانند باعث ایجاد مژه های کم پشت و نازک در افراد شوند.

روش های مفید تقوریت رشد مژه ها

رشد مژه و تقویت آن بسیار پر اهمیت است و در زیبایی چهره تاثیر می گذارد و داشتن مژه های زیبا بدون استفاده از روش های کاشت مژه از نکاتی است که افراد همیشه به دنبال آن هستند. باید توجه داشته باشید که چه مرد و چه زن همیشه میل دارند که زیبا به نظر برسند و شاید بعضی از افراد در رسیدن به زیبایی بیشتر موفق تر باشند ولی برای بعضی ها کار ساده ای نیست. بعضی از خانم ها زیاد به آرایش کردن علاقه ندارند و به همین دلیل وقتی قصد خارج شدن از منزل دارند فقط کمی ریمل استفاده می کنند تا مژه های بلند و درشت تری داشته باشند و به طور کلی بانوان در هر سنی که باشند معمولا به سراغ راحت ترین روش برای زیباتر کردن مژه های خود می روند که شامل کاشت مژه، ریمل و مژه مصنوعی می شود. استفاده از ریمل ضرری ندارد ولی اگر ریملی که دارید از برندهای نامعتبر باشد تاثیرات بدی مشاهده می کنید. استفاده از مژه مصنوعی و یا کاشت مژه تاثیرات خطرناکی روی مژه ها خواهد داشت.

روش ها و راهکارهای خانگی برای تقویت مژه ها

برای تقویت و رشد مژه روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای زیباتر شدن مژه ها از آنها استفاده کنید که در ادامه بیان می کنیم.

استفاده از شیر

شیر به دلیل داشتن ویتامین و مواد مغذی زیاد برای پر پشت شدن و بلند شدن مژه ها خیلی مفید است. برای استفاده از این ماده باید کمی شیر را گرم کنید و بگذارید تا خوب سرد شود و سپس شب قبل از خواب آن را با کمی پنبه روی مژه هایتان بمالید و اجازه دهید تا صبح بماند و سپس آن را بشویید. توصیه می شود که برای نتیجه گیری بهتر هر ماه انجام دهید و بعد از گذشت زمان متوجه تغییرات مثبت در مژه های خود می شوید.

تقویت رشد مژه ها

استفاده از وازلین

باید توجه داشت باشید که وازلین از مواد مناسبی است که باعث تقویت مژه ها می شود و باعث نرم و لطیف شدن مژه می شود. برای استفاده از این روش می توانید کمی آن را گرم کنید و اجازه دهید تا یک شب بماند و سپس صبح روز بعد آن را با آب بشویید. به شما توصیه می شود که برای رسیدن به نتیجه دلخواه این روش را هر شب انجام دهید.

بخوانید: روش های ریمل زدن مژه کوتاه و مژه های بلند

استفاده از پوست لیمو ترش

پوست لیمو روشی مناسب برای تقویت رشد مژه ها است زیرا دارای ویتامین های ب، س و اسید فولیک و همچنین دیگر مواد مغذی می باشد که رشد مژه ها را افزایش می دهد و باعث پرپشت شدن آن می شود. برای استفاده از این روش لازم است که یک قاشق غذاخوری پوست پودر لیموترش را با یک قاشق غذاخوری زیتون ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب کمی از آن را با برس روی مژه ها بزنید و صبح با آب گرم بشویید.

 

استفاده از تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین می باشد و برای پرپشت شدن مژه ها عالی است. برای استفاده از این روش باید یک تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین ترکیب کنید و با استفاده از کمی پنبه آن را روی مژه ها بمالید و توصیه می شود که برای نتیجه گیری بهتر در طول هفته سه بار انجام دهید.

 

استفاده از چای سبز

چای سبز یک ماده مناسب دیگر برای رشد مژه ها است و می توانید برای پرپشت کردن مژه هایتان از آن استفاده کنید. برای استفاده از این روش یک فنجان چای سبز آماده کنید و بعد از اینکه خنک شد با استفاده از کمی پنبه آن را روی مژه هایتان بزنید و بعد از گذشت 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. برای نتیجه گیری بهتر شما می توانید این روش را در طول 3 ماه به صورت مرتب انجام دهید. توصیه می شود که مواظب باشید چای به درون چشم هایتان نرود.

تقویت رشد مژه ها

استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا یک درمان خانگی برای داشتن مژه های بلند و ضخیم می باشد زیرا مقداری ویتامین و مواد مغذی دارد و می تواند در روند تقویت رشد مژه های مفید باشد. برای استفاده کردن از این روش کمی ژل آلوئه ورا را تهیه کنید و قبل از خوابیدن آن را با برس تمیزی روی مژه های تان بکشید و صبح آـن را با آب گرم بشویید. برای نتیجه گیری بهتر به شما توصیه می شود که در طول چندین ماه هر روز این ماده را استفاده کنید.

 

استفاده از روغن کرچک

باید توجه داشته باشید که روغن کرچک تغذیه کننده ای قوی است که می تواند باعث رشد مژه شود و عوامل بیماری زا را هم از بین ببرد. برای استفاده از روغن کرچک، چند قطره از آن را با ویتامین E ترکیب کنید و قبل از رفتن به رختخواب با استفاده از یک برس تمیز آن را روی مژه های خود بمالید و اجازه دهید تا به مدت یک شب بماند و سپس صبح روز بعد با آب گرم بشویید. توصیه می شود که برای نتیجه گیری بهتر این روش را به مدت 2 الی 3 ماه به صورت مکرر تکرار کنید.

 

استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون درمان کننده طبیعی برای رشد و پر پشت نمودن مژه است و این روغن دارای اسید اولئیک است که می تواند مژه ها را تغذیه کند و باعث پرپشتی آن می شود. برای استفاده از این روش باید کمی روفن را گرم کنید و سپس آن را توسط یک برس روی مژه ها بزنید و اجازه دهید تا یک شب در همان حالت بماند و صبح روز بعد بشویید. توجه داشته باشید که برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید چندین بار در ماه این روش را انجام دهید.

 

استفاده از روغن بادام تلخ و شیرین

توجه کنید که دو نوع تلخ و شیرین بادام به عنوان یک منبع غنی از منیزیم، کلسیم و چربی شناخته می شود و این روغن قابلیت تغذیه مژه را دارد و می تواند مژه ها را بعد از مدتی پرپشت و بلندتر کند. برای استفاده از این روش توصیه می شود که قبل از خواب آن را با یک برس روی مژه بزنید و بگذارید که یک شب بماند و صبح آن را بشویید. این روش را می توانید ماهی یک بار استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: چند روش طبیعی برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا
مطالب مشابه را ببینید!