تمیزترین و شفاف ترین آب های دنیا + تصاویر

تمیزترین و شفاف ترین آب های دنیا+تصاویر

این گزارش شما را با مناطقی از جهان که تمیزترین وشفاف ترین آب ها را دارند آشنا می کند.

شنا کردن از معدود تفریحاتی است که کمتر کسی می تواند لذت بردن از آن را انکار کند. بسیاری از افراد برای شنا به استخرهای شهری با میزان کلر زیاد در آب که معمولا به علت شلوغ بودن کیفیت مناسبی هم ندارد می روند. با این حال نمی توان از تجربه شنا کردن در نزدیکی سواحل ؛دریاها و یا دریاچه ها گذشت.
در برخی از نقاط دنیا کیفیت و تمیزی آب در حدی است که تمام جزئیات کف حتی با چندین متر عمق کاملا پیداست.
در ادامه به برخی از نقاط که تمیزترین و شفاف ترین آبها را دارند اشاره می کنیم.
بورا بورا – پرستینزی

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا

این جزیره با نواری از ساحل در امتداد آب های کم عمق و صخره های مرجانی احاطه شده است. آب این منطقه بسیار تمیز بوده و در طیف رنگ آبی تیره تا آبی روشن متغیر است. ویژگی های خاص این جزیره بسیار مورد توجه غواصان و علاقه مندان به اکتشافات زیرآبی است.
جزیره پاناری ،  اوکیناوا ، ژاپن

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا
این جزیره تا حدودی دور افتاده تنها از طریق شرکت هایی که تورهای اختصاصی برگزار می کنند قابل دسترس است. شن های سفید و رنگ آبی در امتداد ساحل زیبایی خاصی به این جزیره بخشیده است. این جزیره از لحاظ گونه های جانوری آبی نیز بسیار غنی بوده . هیچ هتل ، فروشگاه و یا ساختمانی در این جزیره ساخته نشده که باعث شده فضای طبیعی خود را حفظ کند.
بونتیو ، برزیل

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا

 

بونیتو ، شهری کوچک در دل برزیل است که به دلیل داشتن آبی بسیار شفاف و تمیز به کارائیب غربی معروف شده است. دیواره های سنگ آهک در اطراف محیط به نوعی مانند یک فیلتر طبیعی عمل می کند و باعث تمیزی آب محیط می شود.
دریاچه جنی – دایوینگ

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا
دریاچه جنی در پارک ملی تتون واقع و توسط رشته کوه های تتون احاطه شده است. آب این دریاچه به قدری صاف و تمیز است که تمام سطح کف به خوبی قابل دیدن است. آب دریاچه هیچگاه خیلی گرم نمی شود و پس از یک پیاده روی طولانی در کوه های اطراف بسیار دلپذیر خواهد بود.
ساباه – مالزی

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا

 

ساباه در شرقی ترین نقطه مالزی قرار داشته و به عنوان بخشی از جزیره برونئی به حساب می آید. این جزیره به سفید بودن شن ، تمیزی و شفافیت آب در جنوب شرق آسیا معروف است و بسیاری از افراد برای انجام ورزش های آبی و غواصی به این نقطه از مالزی می آیند. تنوع جانوری آبی منطقه نیز در دنیا بی نظیر است.
بادرام – ترکیه

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا

 

بادرام شهری بندری در جنوب غربی ترکیه می باشد. این شهر قدمتی تاریخی داشته و جزء یکی از 7 عجایب عصر باستان محسوب می شود.آب تمیز و شفاف منطقه سالهای سال توریست ها و علاقه مندان به طبیعت را از سرتاسر اروپا و کشورهای همسایه به این نقطه رسانده است.
آب دریای مدیترانه در این منطقه به قدری شفاف است که گویا قایق ها به جای آب بر روی هوا شناورند.
گودال اقیانوس توسوآ ، ساموآ

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا

 

خاص ترین مکان لیست ، این گودال آبی است. توسوآ یک گودال آبی طبیعی است که توسط صخره های سبز پوشیده شده است.افراد علاقه مند می توانند به کمک یک نردبان به پائین رفته و از شنا کردن در آب شفاف این گودال لذت ببرند.
جزایر مالدیو

 

اخبار,اخبار گوناگون, شفاف ترین آب های دنیا
مالدیو متشکل از 26 جزیره مرجانی بزرگ و کوچک است.آب های کم عمق اطراف این جزایر تمیزترین و شفاف ترین آب های دنیا هستند. بسیاری از این جزایر بکر و خالی از سکنه هستند و تنها راه رسیدن به آنها از طریق کشی و قایق است.

مطالب مشابه را ببینید!