مجله تاپ‌ناز‌

تناسب اندام خانم ها + 6 روش برای داشتن اندامی زیبا برای خانم ها

تناسب اندام خانم ها
تناسب اندام خانم ها با انجام دادن بعضی از حرکات ورزشی و تغذیه مناسب ممکن است. یاد گرفتن نحوه صحیح حرکات ورزشی و پایبندی به آن، دور کردن از راحت طلبی، تحلیل و بررسی نتایج تمرینات و پیشرفت روزانه، داشتن رژیم غذایی خوب و داشتن انگیزه جو راهای تناسب اندام بانوان است.
امروزه تناسب اندام برای خانم ها به یک معضل تبدیل شده است و گاهی اوقات فراتر هم می رود. دلیل اصلی این معضل این است که خانم ها نمی توانند انتظارات خود را برآورده کنند. با عضو شدن در یک باشگاه ورزشی، بانوان خیلی راحت می توانند بدن خود را روی فرم بیاورند، البته می بایست نکات مهم را بدانند. در این مطلب 6 راز مهم تناسب اندام بانوان را بیان کرده ایم که چنانچه آنها را یاد بیرید می تواند فیزیک بدنی خود را حفظ کنید.

1. یاد گرفتن نحوه صحیح حرکات و پایبند بودن به تناسب اندام

طبق نظر خیلی از مربیان تناسب اندام، یاد گرفتن ورزش فیتنس و اطمینان از درستی انجام این حرکات در این ورزش خیلی مهم است. این نکته یعن باید بر روش حرکت عضلات به درستی تمرکز کنید و از ضربه جسمی و مصدومیت دوری کنید. اگر در باشگاه ورزشی این حرکات را به طور کامل انجام می دهید، باید مطمئن شوید که این حرکات را تا زمانی که تحت نظر مربی قرار ندارید، انجام ندهید. از طرفی دیگر ، اگر در خانه این ورزش را انجام می دهید، برای اطمیان از صحت انجام این حرکات ورزشی از DVD یا یک کتاب راهنما، یا منابع معتبر استفاده کنید.

 

2. برنامه طراحی کنید و طبق آن کار کنید

یک برنامه ورزشی مناسب طراحی کرده و به آن متعهد باشید. اغلب مربیان تناسب اندام اعتقاد دارند که پایه ریزی یک برنامه ورزشی خیلی مهم است و برای انجام این کار یک راه عالی و موثر وجود دارد. بر اساس توصیه های متخصصان ورزشی آمریکا، برای پایبندی و تعهد به این برنامه ها می توانید از یک لیست توبیخی و تشویقی استفاده کنید. پاداش ها و مجازات های ورزشی شما باید هم شما را با انگیزه تر کند و هم شما را از انجام ندادن تمرینات تناسب اندام بترساند. بانوان باید از لحاظ ذهنی خود را آماده کنند، در غیر این صورت انتظار نداشته باشید که آینه قدی منزل ظاهر بدن شما را زیباتر نشان دهد!

3. از راحتی زیاد دوری کنید

اگر می خواهید رشد عضلات خود را ببینید، باید از محدوده راحت زندگی روزمره خود فراتر بروید. باید بدانید که هیچ هدف مهمی بدون تلاش امکان پذیر نمی شود، و هیچ تلاشی بی پاسخ بی اثر نخواهد بود. بله، بدن شما برای سازگاری با رشد نیرو های عضلاتی به زمان نیاز دارد، بنابراین، تمرینات تناسب اندام را زیر نظر مربی و به صورت پله ای انجام دهید. به مروز زمان، به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید.

4. پیشرفت و نتایج را باید همیشه بررسی کنید

خیلی مهم است که میزان رشد و پیشرفت خود را در طول انجام تمرینات و حرکات تناسب اندام بررسی کنید. پیشرفت خود را بر روی کاغذ پیاده کنید تا به راحتی بفهمید که آیا انتظارات خود را تا به حال برآورده کرده اید یا نه. این باعث می شود تا به راحتی در مسیر سالم زیستن قرار بگیرید و از این مسیر منحرف نشوید. باید اطلاعات ورزشی خود را به طور کامل روی برگه پیاده کنید، اطلاعاتی اعم از نوع ورزش، زمان انجام ورزش، سطح دشواری، و مدت زمان کل تمرینات. می توانید از پیشرفت خود در طول زمان عکس بگیرید، برای مثال، در یک دوره سه ماهه به انجام تمرینات تناسب اندام بپردازید، سپس عکس های هفته اول را به هفته چهارم، هفته چهارم را به هفته هشتم و … مقایسه کنید.

5. رژیم غذایی بسیار اهمیت دارد

حتی اگر تنها برای دورهمی و تفریح دوستانه به باشگاه تناسب اندام می روید، باید رژیم ورزشی خود را کنترل کنید. روش تغذیه تاثیر زیادی بر پیشرفت شما دارد. هر چیزی که می خورید تحت نظر شما باشد، این اقدام باعث می شود تا در ورزش فیتنس تبحر پیدا کنید و رژیم غذایی خود را کنترل کنید. دو راه پیش روی شماست، اول اینکه با ازمون و خطا رژیم غذایی خود را طراحی کنید، دوم، می توانید از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید تا یک رژیم ورزشی مناسب برای شما طراحی کند. البته اگر اضافه وزن قابل توجهی دارید، راهکارهای ساده برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام  نیز وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید در مدت زمان کوتاهی به فرم مورد علاقه خود دست پیدا کنید.
تناسب اندام خانم ها

6. انگیزه داشته باشید

هیچ گاه نباید تسلیم شوید و باید همیشه با انگیزه و پر انرژی باشید. همیشه سخت کار کنید و عاشق بدنتان باشید و به خود تلقین کنید که در یک ماه وزن کم می کنید.

مطالب مشابه را ببینید!