تولد نوزاد سالم از پدر و مادری که مبتلا به ایدز هستند!

تولد نوزاد سالم از پدر و مادری که مبتلا به ایدز هستند!
تاثیر داروهای ایدز بر روی یک زن و مر باعث شد که دو فرزند آنها صحیح و سالم و بدون هیچ گونه نشانه ای از ایدز متولد شوند.

تولد نوزاد سالم از پدر و مادری که مبتلا به ایدز HIV هستند

متخصص بیماری های عفونی از تولد نوزاد سالم از پدر و مادر مبتلا به ایدز خبر داد و گفت:زوج های مبتلا به ایدز با دریافت داروهای لازم، می توانند شانس ابتلای جنین خود به ایدز را بسیار کاهش دهند.

محمدرضا ناظر با اشاره به یکی از خاطرات خود که پس از سال ها خدمت رسانی در عرصه پزشکی، برای اولین بار با آن مواجه شده بود، گفت:بنده طی چهارده سال که در استان کرمانشاه و لرستان مشغول به خدمت بوده ام و تمرکز ویژه ای بر روی درمان بیماری های ایدز داشتم برای اولین بار با خانواده ای برخورد کردم که برایم خاطره ای ساخت.

عضو کمیته تحقیقات و پژوهش استان لرستان اظهارداشت:چند روز پیش، دو پدر و مادر مبتلا به ایدز با چهره ای شاد به اتفاق دو فرزند کوچک خود یکی6ساله و دیگری یکساله جهت درمان سرماخوردگی بچه کوچک وارد کلینیک تخصصی بیماری های عفونی شدند؛ علیرغم اینکه خودشان مثبت بودند ولی با پیگیری و درمان حین بارداری، هردو بچه سالم بدنیا آمده بودند.

وی گفت:والدین چهره ای خندان و خوشحال و شاکر از فرزندان خوب و شادی که داشتند؛ آنها نه تنها به مرگ فکر نمی کردند بلکه آن را به سخره گرفته و به ایدز با همه ناتوانی هایی که می تواند ایجاد کند می خندیدند و خوشحال و شادمان بودند؛ بعد از حدود چهارده سال خدمت در این عرصه، امروز خستگی از تنم درآمد.

این عضو بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد:با توجه به اینکه اکثر مبتلایان به ایدز از اقشار مستضعف جامعه بودند، سعی کردیم این افراد را به صورت رایگان و بدون هزینه، تحت درمان قرار دهیم و حتی در این امر، دولت نیز تقریبا کمکی نکرد.

وی افزود:اغلب افراد مبتلا به ایدز از بچه دار شدن می ترسند درصورتی که اگر این دسته از افراد، داروهای لازم دریافت کنند، شانس ابتلای جنین آنها به ایدز بسیار کاهش پیدا می کند؛ نمونه آن این خانواده بود که به دستورات پزشک گوش کرده و داروها را استفاده کرده و دستورات لازم را به کارگرفتند تا فرزندانشان مبتلا نشوند.

ناظر، خاطرنشان کرد:زن و شوهرهایی که ایدز دارند و زمانی غمگین و افسرده بودند و شاید آرزوی مرگ می کردند، با به دنیا آوردن یک بچه سالم زندگی آنها رونق گرفته و امیدوار شده اند؛ والدین بیمار نیز باید با مصرف به موقع داروها بیماری خود را کنترل کنند.

وی در پایان گفت:اقداماتی که طی سال ها انجام شده، موفقیت آمیز بوده و این باعث دلگرمی خانواده های بیمار است زیرا اکثر این افراد تمکن مالی ندارند تا هزینه ای را طی سال ها جهت دریافت خدمات بدهند و دولت نیز کمکی نکرده است؛ تنها موهبتی که وجود دارد این است که خداوند کمک کرده تا زن و شوهرهای مبتلا به ایدز، سلامت روحی خود را با داشتن فرزندان سالم بازیابند.

2 نوزاد سالم از زوج مبتلا به ایدز متولد شدند

مطالب مشابه را ببینید!