مجله تاپ‌ناز‌

تکنیک حمام رنگ برای مو و تاثیرات آن روی زیبایی رنگ موها

تغییر تناژ موهای دکلره شده و تمایل این رنگ به زرد و نارنجی باعث می شود تا ظاهر موها خیلی زیبا به نظر نرسد، برای رفع این مشکل متخصصین از تکنیک حمام رنگ استفاده می کنند.

 رنگ کردن مو امروزه در بین خانم ها و حتی آقایان بسیار رایج شده است. در بعضی از موارد برای داشتن نتیجه ای مطلوب از رنگ، متخصصین و آرایشگران از دکلره استفاده می کنند. موهای دکلره شده پس از مدتی زرد رنگ می شوند. برای یکدست کردن رنگ مو روش های مختلفی وجود دارد، تکنیک حمام رنگ روشی خوب است که می توانید با انجام آن نتیجه مطلوبی بگیرید.

استفاده از تکنیک حمام رنگ برای موها

قبل از اینکه با حمام رنگ اشنا شوید باید بدانید که در چه مواردی استفاده می شود. حمام رنگ برای گرفتن رفله های مزاحم موهای رنگ شده انجام می شود و تناژ زرد و نارنجی مو را خنثی می کند. پس از دکلره کردن مو، با گذشت زمان رنگ مو تغییر می کند و به مرور به زرد و نارنجی تمایل پیدا می کند، برای رفع این مشکل نیاز به رنگ مجدد مو نیست، با انجام روش حمام رنگ می توانید این مشکل را رفع کنید.

در حالت کلی از تکنیک حمام رنگ در دو مورد استفاده می شود که شامل موارد زیر می شوند:

  • برای از بین بردن رفله های مزاحم و اضافه شده به موهای دکلره و یا رنگ شده با استفاده از رنگ های خنثی کننده
  • بیشتر نمودن شدت رنگ در موهای رنگ شده

تکنیک حمام رنگ برای مو و تاثیرات آن روی زیبایی رنگ موها

از بین بردن رفله های مزاحم

موهای دکلره شده: به منظور پاک کردن رفله های مزاحم از روی موهای دلکره شده یا رنگ شده می توانید از روش حمام رنگ استفاده کنید. برای این کار می توانید با توجه به اندازه و حجم مو حدود 2 تا 4 سانت از رنگ خنصی کننده مد نظر را بردارید و سپس آن را با مقداری در حدود 3 برابر آن اکسیدن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. باید بدانید که از کدام شماره اکسیدن برای حمام رنگ می شود استفاده کرد. باید بگویید که برای موهای دکلره شده یا آسیب دیده باید از اکسیدان شماره 6 استفاده کنید و همچنین برای موهای رنگ شده هم می توانید از اکسیدان شماره 9 استفاه کنید. باید توجه داشته باشید که متخصصین در این حوزه استفاده از اکسیدان شماره 12 را اصلا پیشنهاد نمی کنند. در ادامه باید بدانید که رنگ خنثی را چطور می توانید انتخاب کنید. باید بگویید که در مورد انتخاب رنگ خنثی، این رنگ از بین رفله هایی که وجود دارد انتخاب خواهد شد. مثلا اگر فرد دارای موهای زردی باشد، از رنگ بنفش برای خنثی کردن استفاده می شود.

روش انجام حمام رنگ برای موهای رنگ شده: در ابتدا باید رنگ خنثی کننده مد نظر را مانند رنگ بنفش را با اندازه سه برابر آن اکسیدان مخلوط کنید. سپس ماده به دست آمده را درون سرشور روی موها قرار دهید و برای 3 تا 5 دقیقه مو را با آن ماساژ بدهید، در موقع ماساژ دادن موها را به شکل دائم چک کنید و به محص گرفته شدن زردی اضافه از موها به سرعت آن را بشویید. زیرا در صورت انجام ندادن این عمل موها دارای موجی بنفش رنگ می شود.

تکنیک حمام رنگ برای مو و تاثیرات آن روی زیبایی رنگ موها

حمام رنگ برای افزایش شدن رنگ مو

همان گونه که در ابتدای مطلب گفتیم، از روش حمام رنگ برای افزایش رنگ مو استفاده می شود. وقتی که موهای خود را رنگ کردید، ولی تیره تر یا کم رنگ تر از رنگ مد نظر شما شده باشد، می توانید از این روش استفاده کنید. وقتی که می خواهید رنگ قرمز موهای شما روشن تر شود، ولی این گونه نمی شود می توانید این روش را استفاده کنید. در این روش می توانید رنگ قرمز یا رنگ مد نظر خود را بردارید و حدود 3 برابر آن اکسیدان مخلوط کنید و از روش حمام رنگ استفاده کنید. سعنی در سرشور رنگ آماده شده را روی موها بمالید و ماساژ دهید.

اگر می خواهی موهای شما بنفش تر شوند کافی است که کمی رنگ بنفش را به همین روش روی مو بمالید تا تناژ موها تقویت گردد و موها تناژ بنفش به خود بگیرند.

مطالب مشابه را ببینید!