مجله تاپ‌ناز‌

جاهای دیدنی انگلیس | مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری انگلستان

مکان ها و جاهای دیدنی انگلستان

در این بخش جاهای دیدنی و مکان های جذاب گردشگری انگلیس را معرفی می کنیم. بیشتر افراد کشور انگلیس را به دلیل شهر لندن می شناسند، شهری که دارای جاذبه های گردشگری و توریسیتی فراوانی است.

انگلیس سرزمینی بزرگ در قلمرو بریتانیا می باشد که تا به حال مستعمره های زیادی داشته است و همیشه قدرت بالایی داشته است و در سیاست های جهانی نقش تاثیرگذاری داشته است. این کشور بزرگ اکنون به عنوان قطب مهم گردشگری در دنیا شناخته می شود که گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند و مکان های تاریخی و طبیعی آن را از نزدیک می بینند.

 

مکان های دیدنی و جذاب انگلیس

کشور انگلیس جاذبه های دیدنی زیادی دارد و دارای کلیساهای مختلفی مانند کلیسای جامع کنتربری می باشد که دارای معماری بی نظیری می باشد و بسیار خیره کننده است.

جاهای دیدنی انگلیس

موزه مادام توسو

در این موزه ندیسه های زیادی از چهره های مشهور وجود دارد که در آن چهره های ورزشی، صنعتی و بازیگران را می بینید و تندیس ملکه هم در آن ساخته شده است.

جاهای دیدنی انگلیس

خیابان آکسفورد

یکی از مکان های دیدنی انگلیس خیابان مهم آن می باشد که یک فرودگاه بزرگ دارد و می توان به عنوان یکی از مکان های دیدنی کشور انگلیس از آن یاد کرد. فروشگاه های مدرنی هم در اطراف این خیابان وجود دارند که بسیار برگ هستند و انواع کالای مصرفی در آن موجود است.

جاهای دیدنی انگلیس

سوهو

افرادی که عاشق شب زنده داری هستند می توانند خود را به این محله قدیمی انگلیس برسانند و از رستوران ها و کافه های مختلفی که در این مکان واقع شده است لذت ببرند و سپس به سالن های نمایشی و موسیقی بروند.

بخوانید: نگاهی به زیباترین جاذبه های آکسفورد در انگلیس

جاهای دیدنی انگلیس

پل لندن

حتما عکس های زیادی از پل لندن را دیده اید، پلی مرتفع که بالای رودخانه تیمز قرار گرفته است و یکی از مکان های جالب انگلیس می باشد. برای ساخت این پل 8 سال زمان صرف شده است و در سال 1886 ساخته شده است.

جاهای دیدنی انگلیس

موزه بریتانیا

اگر به جاذبه های تاریخی و فرهنگی علاقه دارید پس این موزه را حتما ببینید که دارای جذابیت های تاریخی زیادی است. این موزیه به عنوان نگین موزیه های جهان شناخته می شود و اشیای ارزشمندی در آن موجود است.

جاهای دیدنی انگلیس

کاخ باکینگهام

این کاخ تاریخی در سال بیش از 500 هزار بازدید کننده دارد و به لحاظ معماری و ارزش تاریخی بسیار با اهمیت است. این کاخ مجلل در سال 1705 ساخته شده است و اکنون هم ملکه انگلیس در آن سکونت دارد.

جاهای دیدنی انگلیس

پارک هاید

یکی از بزرگترین پارک های انگلیس که در لندن قرار گرفته است و جزو جذابیت های دیدنی و توریستی لندن است پارک هاید است که دریاچه سرپنتاین در آن وجود دارد و با قایق های پدالی اوقات خوشی را برای بازدیدکننده ها رقم می زند.

جاهای دیدنی انگلیس

رودخانه تیمز

رودخانه تیمز بسیار ارزشمند است و باعث رونق صنعت در این مطنقه شده است و یکی از طولانی ترین رودخانه های لندن می باشد. این رودخانه به دریای شمال ختم می شود و در جنگ جهانی یکی از استراتژی های آبی در این منطقه بوده است.

ببینید: عکس های زیبا از شهر لندن

جاهای دیدنی انگلیس

میدان لستر

با قدم زدن در میدان لستر می توانید بسیار لذت ببرید. این میدان محل رفت و آمد بسیاری از ستاره های هالیوودی بوده است. میدان لستر در قرن 19 ساخته شده است و یکی از سرگرمی های مهم مردم این منطقه می باشد و در اطراف آن رستوران ها و سینماهای زیادی وجود دارد.

جاهای دیدنی انگلیس

آکواریوم سیاره آبی

این آکواریم تونلی شیشه ای دارد که از درون آن می توانید آبزیان موجود را مشاهده کنید. این آکواریون گونه های مختلفی از آبزیان را دارد که می توان به کوسه ها و دلفین ها اشاره کرد.

جاهای دیدنی انگلیس

برج شارد

از دیگر جاذبه ها و مکان های زیبای انگلیس می توان به برج شارد اشاره کرد که از بالای آن می توانید به چشم اندازهای مختلفی همچون کلیسای جامع پل مقدس، چشم اندازی شهر و … را مشاهده می کنید. در درون این برج امکانات مختلفی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که می توانید از این مناظر لذت ببرید.

 

 

مطالب مشابه را ببینید!