مجله تاپ‌ناز‌

جاهای دیدنی ایرلند | بهترین مکان های تفریحی ایرلند

جاهای دیدنی ایرلند | بهترین مکان های تفریحی ایرلند

ایرلند جزیره ای بسیار سرسبز و تاریخی در آتلانتیک شمالی و در شمال غرب اروپا است و از فرهنگی غنی برخوردار است. کشور ایرلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است که جذاب ترین مناظر را دارد و مقصد بی نظیری برای گردشگران محسوب می شود.

این کشور دارای جاذبه های طبیعی مانند تپه های سرسبز، صخره های بی نظیر، سواحل زیبا، دریای خوشرنگ، قلعه های منحصر به فرد و دهکده های دیدنی است. مردم ایرلند به مهمان نوازی و رفتار صمیمی و دوستانه شهرت دارند. آب و هوای ایرلند خنک و معتدل و گاهی مرطوب و ابری است.

جاهای دیدنی ایرلند | بهترین مکان های تفریحی ایرلند

جاذبه های کشور ایرلند مورد پسند تمام گردشگران خارجی قرار می گیرد. از صخره های فریبنده موهر که شما را غرق در نورهای روشن خیابان گرافتون دوبلین می کند تا سالن های مقدس کالج ترینیتی، جاذبه های سرگرم کننده زیادی را در این کشور می یابید که برای انتخاب از بین آن ها جهت بازدید کار را سخت می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با جاهای دیدنی و زیبای ایرلند آشنا شوید.

معرفی جاذبه های گردشگری ایرلند

ایرلند کشوری است که از نظر توریستی و گردشگری بسیار غنی است و در ادامه با زیباترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری ایرلند آشنا می شویم.

صخره کشل

صخره کشل

صخره کشل یکی از بناهایی است که از دوران قرون وسطی مانده و نشان دهنده قدمت جمهوری ایرلند است. این صخره یک مجموعه بزرگ تاریخی است که می توان در آن هنر قرون وسطایی و سلتیک را تماشا کرد.

مجموعه بزرگ و دیدنی این قلعه شامل بخش های مختلف مانند کلیسا، برج، صلیب و قلعه می شود که هر کدام از قرون مختلفی مانند قرن 12، 13، 15 و …به یادگار مانده اند. قدیمی ترین قسمت صخره کشل مربوط به برج مدوور با اتفاع 3.6 متر است.

مطلب مشابه: جاهای دیدنی مالزی همراه با عکس؛ مکان های گردشگری که حتما باید دید

پارک ملی کیلارنی

پارک ملی کیلارنی یک عمارت وسیع پوشیده از پیچک در نزدیکی سواحل دریاچه مکروس است و منظره ای تماشایی دارد که یک ذخیره گاه زیست کره را تشکیل می دهد. این پارک با بزرگ ترین وسعت جنگل های بومی ایرلند و سه دریاچه با شکوه، زیبایی منحصر به فردی دارد.

پارک ملی کیلارنی

منطقه دریاچه ها و پارک ملی کیلارنی، پر از مناظر زیبا است و هر مسیری که از طریق آن می گذرد، بعد از نمای دریاچه ها و کوه های آن، منظره ای را نمایش می دهد. بخش برجسته در قسمت غربی پارک ملی کیلارنی، 11 کیلومتر مسیر رانندگی بر فراز شکاف دونلو، گذرگاه کوهستانی باریک و صخره ای است که توسط یخچال های طبیعی ایجاد شده است.

صخره های موهر

صخره های موهر به معنای صخره های ویرانه، یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ایرلند است که هر ساله نزدیک به یک میلیون نفر از سراسر جهان از آن ها دیدن می کنند. صخره ها در مسیر اقیانوس اطلس به طول هشت کیلومتر امتداد دارند و در بالاترین نقطه تا ارتفاع 214 متر بالا می روند.

صخره های موهر

در روزهای صاف و آفتابی از فراز این صخره ها می توان خلیج گالوی، رشته کوه و جزایر آران را تماشا کرد. همچنین این صخره ها تنوع جانوری زیادی نیز دارند و با پیاده روی در طول مسیر می توانید از این طبیعت زیبا لذت ببرید.

مطلب مشابه: جاهای دیدنی روسیه با تصاویر و معرفی معروف ترین مکان های این کشور

جزایر آران

جزایر آران

جزایر آرن مجموعه ای از سه جزیره است که در غرب ایرلند قرار دارند و بزرگترین آنها اینیشمور، سپس اینیشمان و کوچکترین آنها اینیشیر است. جزایر وحشی ، بادگیر و ناهموار تجربه ی فوق العاده ای را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورند.

بیشتر اهالی این منطقه به زبان محلی خودشان صحبت می کنند و به جای وسایل نقلیه موتوری از کالسکه استفاده می کنند. علاوه بر زندگی سنتی و روستایی، جاذبه های گردشگری مختلفی مانند بناهای تاریخی و چشم اندازهای طبیعی در این جزایر وجود دارند که گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

قلعه بلارنی و سنگ بلارنی

قلعه بلارنی و سنگ بلارنی

قلعه بلارنی با بنایی قرون وسطایی در نزدیکی کورک و رود مارتین، در جمهوری ایرلند قرار دارد. امروزه بخش هایی از قلعه ویران شده است و فقط تعدادی از اتاق ها و کنگره دیوار دژ قابل بازدید هستند. مهم ترین جاذبه این قلعه که سالانه گردشگران زیاد را به خود جذب می کند، سنگ بلارنی است. طبق افسانه ها، با بوسیدن این سنگ قدرت فصاحت گفتار به فرد داده می شود.

مطلب مشابه: مکان های گردشگری یونان و تصاویر از جاهای دیدنی و تفریحی این کشور

شبه جزیره دینگل و راه جنگلی اقیانوس اطلس

شبه جزیره دینگل و راه جنگلی اقیانوس اطلس

شبه جزیره دینگل بخشی از راه اقیانوس اطلس وحشی، یک مسیر مشخص به طول 1700 مایل در اطراف غرب ایرلند و سواحل مجاور، ترکیبی از زیبایی وحشی ، تاریخ و نگاهی به فرهنگ و زبان سنتی ایرلند است.

این شبه جزیره زیبا در دانمور هد، غربی ترین نقطه سرزمین ایرلند، با بعضی از بهترین سواحل و صخره های ناهموار ایرلند هم مرز است. کلبه های سنگی جذاب که فضاهای باز آن را پراکنده می کنند توسط راهبان در اوایل قرون وسطی ساخته شده اند و بناهای سنگی بیشتری را می بینید که مربوط به عصر برنز هستند.

قلعه بوناتری و پارک فولک

قلعه بوناتری و پارک فولک

قلعه بوناتری در ایرلند از سال 1425 قدمت دارد و در دهه 1950 با عشق بازسازی شده است. این قلعه دارای یک مجموعه خوب از وسایل و پرده های قرن 15 و 16 شما را به دوران باستان قرون وسطایی می برد.

پارک فولک زیبای ایرلند یک قرن پیش را زنده می کند. این پارک محلی با بیش از 30 ساختمان در یک محیط روستایی ، مغازه های روستایی، خانه های کشاورزی و خیابان هایی برای بازدید دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

مطلب مشابه: جاهای دیدنی کویت + مکان های تفریحی و گردشگری کشور کویت برای گردشگران

باغ سبز سنت استفان، دوبلین

باغ سبز سنت استفان، دوبلین

باغ سبز سنت استفان فضای فوق العاده ای برای پیاده روی، ورزش کردن، پیک نیک و غذا دادن به اردک ها است. این باغ سبز دارای تالاب اردک ها، زمین بازسازی شده، پل زیبا، زمین بازی و درختان بلند و زیبا می باشد.

حلقه کری

حلقه کری

حلقه کری یکی از زیباترین و چشمگیرترین جاذبه های طبیعی جزیره ایرلند است. این مکان هم یک طبیعت زیبا و جای تفریحی است و هم جنبه مذهبی و عرفانی دارد.

حلقه کری

حلقه کری در بخش جنوب غربی جزیره ایرلند قرار دارد و می توانید از مسیر زیبایی که باید برای تماشای آن طی شود لذت ببرید و در آن عکاسی، پیاده روی، کوه نوردی و پیک نیک انجام دهید. حلقه کری دارای تفریحات فضای باز زیادی مانند دوچرخه سواری، گلف، اسب سواری، پیاده روی و ماهیگیری در آب های شیرین و اعماق دریا است.

مطلب مشابه: جاهای دیدنی انگلیس | مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری انگلستان

کیلمور ابی

کیلمور ابی

قلعه کالیمور در سال 1867 توسط یک پزشک ثروتمند به عنوان هدیه ای عاشقانه برای همسرش ساخته شد. این قلعه توسط راهبه های بندیکتین خریداری شد که پس از فرار از یپرس در سال 1920، یک مدرسه شبانه روزی کاتولیک راه اندازی کردند تا دختران کاتولیک محلی و بین المللی را آموزش دهند.

امروزه این ساختمان زیبا که در سواحل دریاچه کلیمور قرار دارد، برای گردشگران باز است و می توانند در راهروهای تزئین شده قدم بزنند، داخل باغ دیواری را کشف کنند و در زمین های 1000 هکتاری راه بروند.

قلعه لسلی

قلعه لسلی

این ملک با مساحت 1000 هکتار در قلعه لزلی در موناگان که هنوز در دست خانواده ی موسس آن است، یکی از بهترین هتل های قلعه در ایرلند است.

هر کدام از اتاق خواب های میراثی آن با وسایل تزئینی و عتیقه، تزئین شده اند و اتاق های نقاشی در قلعه پر از یادآوری ها و داستان های گذشته رنگارنگ این ملک است.

این هتل زیبا همراه با دریاهای بزرگ، جنگل های وسیع، وان آب گرم در فضای باز و اتاق های درمان ویکتوریا محیط فوق العاده بی نظیری برای گردشگران است.

قلعه راک کاسل

قلعه راک کاسل

قلعه های ایرلند از مهم ترین بناها تاریخی و باستانی این کشور هستند که نشان دهنده قدمت، فرهنگ، هنر و معماری مردمان آن هستند. قلعه راک کاسل یکی از زیباترین قلعه های ایرلند است که در منطقه کوهستانی در قرن پنجم میلادی ساخته شده است.

وروی این قلعه ی فوق العاده بیش از 3 متر از زمین فاصله دارد و در ارتفاع ساخته شده است. برج مدور و بلند این قلعه نیز به 28 متر می رسد که فضای قلعه را جذاب تر و شگفت انگیزتر کرده است.

جزیره‌ی والنتینا

جزیره‌ی والنتینا

یکی دیگر از جاهای دیدنی ایرلند جزیره‌ی والنتینا است که در مسیر رینگ آو کری وجود دارد و از طریق یک پل به زمین اصلی متصل شده است. در این جزیره جاذبه های طبیعی منحصر به فردی وجود دارد که از بین آن ها می توان به صخره های ساحلی و دامنه های سرسبز و رنگارنگ اشاره کرد.

مطالب مشابه را ببینید!