مجله تاپ‌ناز‌

آیا ایرلاین ها حق جداکردن صندلی شما از همسفرتان را دارند؟ و راحت ترین صندلی کدام است؟

این نگرانی را اکثر مسافران دارند که آیا می توانند صندلی های مجاور هم را با همسفر خود داشته باشند یا خیر. هنگام خرید بلیط هواپیما از ایرلاین مربوطه این موضوع را درنظر بگیرید. نکته ی مهم این است که برخی از ایرلاین ها هزینه ی جداگانه ای را بابت این موضوع دریافت می کنند.

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا قوانینی برای این کار وجود دارد و یا انتخاب صندلی هواپیما کاملا سلیقه ای می باشد؟ با سام سیر همراه باشید تا این سیاست ها را مورد بررسی قرار دهیم.

آیا ایرلاین ها حق جداکردن صندلی شما از همسفرتان را دارند؟ و راحت ترین صندلی کدام است؟

طبق شکایاتی که از مسافران به CAA در خصوص جدا نشستن همسفران از یکدیگر انجام شد، این سازمان تصمیم به بررسی دقیق شرکت های هواپیمایی وخط مشی آن ها گرفت. هزینه ی بسیاری در این رابطه باید پرداخت می شد. اما ممکن است همه ی مسافران نتوانند این هزینه را پرداخت کنند. این مسئله در خصوص رایان ایر بود که نسبت یک به سه برای آن اعلام شده بود.

طبق گفته ی مدیر عامل CAA این سیاست های گوناگون ایرلاین ها موجبات سردرگمی مسافران را فراهم کرده است. شایان ذکر است که ایشان به ایرلاین ها این حق را می دهند که برای صندلی های اختیار هزینه ی اضافه تری درخواست کنند. اما این موضوع باید کاملا به شکلی منصفانه صورت بگیرد تا باعث آزردگی و سختی مسافران نباشد.

اما همیشه بدین صورت نیست. گاهی اوقات بی آنکه هزینه ی اضافه تری پرداخت شود صندلی ها در مجاورت هم قرار می گیرند. هنگامی که خرید بلیط هواپیما در یک زمان صورت می گیرد و  کارهای سفر باهم انجام می شود به احتمال زیاد صندلی ها نیز باهم خواهد بود. هنگام خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما باید کارهای رزرو صندلی هم انجام شود. برخی از افراد به صورت گروهی سفر می کنند و این امر ممکن است در خصوص آن ها صدق کند. گاهی اوقات ایرلاین ها با وجود صندلی های خالی از دادن صندلی هایی در مجاور هم برای همسفران امتناع می کنند!

طبق شکایاتی که مسافران داشته اند شرکت رایان ایر مدعی شده است که انتخاب صندلی ها کاملا به صورت تصادفی صورت می گیرد و سیاستی پشت این قضیه نیست. سپس اقداماتی در جهت رایگان شدن صندلی های کنار راهرو و پنجره انجام داد. CAA  طبق بررسی های انجام شده به این نتیجه دست یافت که اکثر مسافران جدا نشستن را بر پرداخت اضافه ی هزینه ی صندلی ترجیح دادند.

این نظرسنجی از طریق پرسش بیش از چهار هزار مسافر صورت گرفته است. شما می توانید این اطلاعات را هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما از مسئول مربوطه به دست آورید.طبق این نظرسنجی مشخص شد که حدود هجده درصد از مسافران در طول پرواز داخلی و خارجی از همسفرانشان جدا بودند.

به گفته ی CAA اگر هر قانون شکنی از جانب ایرلاین ها صورت بگیرد با آن ها برخورد خواهد شد. در خرید بلیط ارزان هواپیما باید دقت بیشتری صورت دیگر. برخی از ایرلاین ها خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما قیمت را به مسافران پیشنهاد می دهند. این در صورتی است که هزینه های دیگری مثل صندلی هواپیما و خدمات جانبی جبران قیمت کم تر خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما خواهد شد. شرکت رایان ایر از جهت دریافت هزینه ی اضافه تر رتبه ی ششم را به خود اختصاص داده بود.

اگر بخواهیم این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این وضعیت با گذشت زمان در حال بهبود می باشد. بسیاری از شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان سیستم آنلاین برای خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما و هم چنین تعیین صندلی هواپیما می باشند. به طور معمول مسافران می توانند تا 24 ساعت قبل پرواز اطلاعات بلیط هواپیما خود را وارد کرده و صندلی موردنظر خود را رزرو کنند. این کار مشکل عدم رضایت مسافران را برطرف نموده است.

آیا ایرلاین ها حق جداکردن صندلی شما از همسفرتان را دارند؟ و راحت ترین صندلی کدام است؟

صندلی های راحت هواپیما را در کدامین ردیف ها می توانید رزرو کنید؟

زمان زیادی می گذرد از وقتی که مسافران به راحتی می توانند در هر نقطه ای از جهان سفر کنند. تمام این ها تنها با انتخاب یک آژانس هواپیمایی خوب و خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما میسر می گردد. در پرواز خارجی ممکن است ساعات زیادی را بر فراز آسمان باشید پس باید صندلی را رزرو کنید که در طول پرواز داخلی و خارجی اذیت نشوید. در این مقاله با سام سیر همراه باشید تا شما را با ردیف هایی که بهترین صندلی ها در آن جا قرار دارد، آشنا کنیم؟

بحث انتخاب صندلی مقوله ای پیچیده است و به انتخاب و سلیقه ی مسافران بستگی دارد. ممکن است مسافری در یک صندلی کاملا راحت بوده و مسافر دیگری در همان صندلی احساس ناخوشایندی داشته باشد. هنگام خرید بلیط هواپیما اولویت های خود را مشخص کنید. تعریف شما از راحتی به چه صورت می باشد؟ فردی راحتی را در نشستن کنار پنجره می بیند و فردی دیگر دوست دارد صندلی رزرو شده ی آن در کنار راهرو باشد.

به طور کل داشتن فضای بیشتر یکی از مسائلی است که موجبات آسایش مسافران را فراهم می کند.  بسیاری از مسافران نمی توانند که بلیط هواپیما فرست و یا بیزینس خریداری کنند. آن ها می خواهند  خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما را به صورت اکونومی انجام داده و در عین حال راحتی بیشتری را در طول پرواز داخلی و خارجی تجربه کنند. قوانین در همه ی آژانس های هواپیمایی به یک شکل نمی باشد. با آژانس هواپیمایی سام سیر همراه باشید تا متنوع ترین ها را در خرید بلیط ارزان هواپیما تجربه کنید.

اگر هنگام رزرو یا خرید بلیط ارزان هواپیما به دنبال فضای کافی برای قرارگیری پای خود هستید، صندلی هایی را انتخاب کنید که در امتداد بال هواپیما قرار دارند. این صندلی ها در سمت کنار در ورودی می باشند. خوبی این صندلی ها این است که فضای بیشتری برای قرار گرفتن پاهای خود خواهید داشت اما تنها چشم اندازتان در طول پرواز بال هواپیما خواهد بود. همینطور صندلی هایی که در این ردیف و یا ردیف جلویی آن قرار دارند، قابلیت خم شدن به سمت عقب را نخواهند داشت.

آیا ایرلاین ها حق جداکردن صندلی شما از همسفرتان را دارند؟ و راحت ترین صندلی کدام است؟

در اکثر هواپیماهای بزرگ ردیف هایی برای مسافران وجود دارد که فضای قرارگیری پا در آنجا بیشتر است.  برای انجام این کار باید هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما، صندلی مورد نظرتان را نیز سریع رزرو کنید. شما باید ردیف هایی که جلوی در خروجی قرار دارند را سریع انتخاب کنید. این فضای خالی به چه علت است؟ درواقع فضای خالی به دلیل سهولت در رفت و آمد، ورود و خروخ مسافران از این ناحیه می باشد. پس از اسکان همه ی مسافران دیگر می توانید پاهای خود را به راحتی و بدون محدودیت دراز کنید.

به طور معمول در هواپیماهای کوچک از پرده ای آبی برای جداسازی قسمت اکونومی با بیزینس و … وجود دارد. عملیات جداسازی در هواپیماهای بزرگ تر به وسیله ی دیوار صورت می گیرد. صندلی های که در مقابل این دیوار قرار گرفته اند به مراتب دارای فضای بیشتری برای مسافران می باشند.

اگر می خواهید هنگام خرید بلیط هواپیما این صندلی ها را انتخاب کنید باید بدانید که انتخابشان معایب خاص خود را دارد. برای مثال شما امکان دراز کردن پاهایتان تنها به مقدار کمی خواهد بود و هم چنین بازویی صندلی ها هم در مقایسه با دیگر صندلی ها کوتاه تر خواهد بود.

در خرید بلیط هواپیما ارزان به طور معمول دیوار در این قسمت وجود ندارد و تنها در بخش ورودی هواپیما دیواری تعبیه شده است. هرچه بیشتر برای سفرتان خرج کنید مسلما راحتی بیشتری را تجربه خواهید کرد. اما با رعایت این نکات می توانید با هزینه ی کم تر نیز راحتی در طول پرواز داشته باشید.

پایان رپورتاژ آگهی /

 

مطالب مشابه را ببینید!