مجله تاپ‌ناز‌

بایدها و نبایدهای جراحی رفع غبغب؛ دلیل ایجاد غبغب و مزایا و معایب عمل جراحی زیبایی آن

بایدها و نبایدهای جراحی رفع غبغب؛ دلیل ایجاد غبغب و مزایا و معایب عمل جراحی زیبایی آن

عمل جراحی رفع غبغب یک عمل زیبایی می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر افراد دارد این عمل موجب جوان سازی صورت و کاهش سن افراد می شود. همچنین باعث ایجاد جذابیت در افراد می شود. افراد با برداشتن غبغب اضافه ای که دارند چهره ای بسیار زیبا خواهند داشت. برداشتن غبغب با روش ها و تکنیک های مختلفی انجام می گیرد که این روش ها با توجه به شرایط و وضعیت بیمار انتخاب می شوند.

در این مقاله مطالب بسیار گسترده ای در مورد جراحی رفع غبغب توضیح داده شده است. افراد با خواندن این مقاله یاد می گیرند که غبغب چگونه به وجود آمده و روش های برداشتن، تکنیک های جراحی آن را مورد مطالعه قرار می دهند. غبغب یک مورد بسیار تاثیر گذار بر زیبایی است که معمولاً در بحث های زیبایی به آن توجه نمی شود و نادیده گرفته می شود. اما همین جراحی کوچک و نادیده گرفته شده می تواند ظاهر افراد را بسیار زیبا کند.

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

برای به وجود آمدن غبغب دلایل بسیاری وجود دارد. همچنین افراد تحت شرایط و دلایل بسیاری ممکن است دارای چربی و بافت اضافه در زیر چانه، نزدیک گردن و یا به اصطلاح غبغب شوند. طبق نظر متخصصان دلایل بسیاری برای ایجاد غبغب وجود دارند که برخی از آن ها شامل موارد زیر می باشند.

 • ممکن است به صورت ژنتیکی و از طریق وراثت به افراد برسد. همچنین از طریق آن ها به نسل های بعدی منتقل شود.
 • برخی دیگر می گویند که با بالا رفتن سن قسمت زیر چانه و نزدیک گردن دچار شلی و افتادگی می شود که آن را غبغب می نامند.
 • برخی دیگر دلیل ایجاد غبغب را چاقی بدن و یا اضافه وزن می دانند که چربی های اضافه در این ناحیه جمع شده و غبغب را بسازد. غبغب می تواند باعث چاق تر نشان دادن صورت شود. همین هم موجب می شود که سن افراد بیشتر از حالت عادی نشان داده شود. بسیاری از افراد دوست دارند که این مشکل را حل کنند. از این رو بهترین و مطمئن ترین روشی که به آن ها پیشنهاد می شود جراحی رفع غبغب می باشد.

جراحی رفع غبغب چگونه انجام می گیرد؟

double chin surgery in shiraz

غبغب و همچنین چربی های اضافه ای که در زیر گردن تجمع کرده اند به دلایل مختلفی ایجاد می شوند. از جمله این دلایل افزایش سن و وراثت همچنین چاقی می باشد. افراد تمایل دارند که با از بین بردن غبغب چهره ای زیباتر و جوان تر داشته باشند. از این رو افراد زیادی به عمل های جراحی رفع غبغب روی می آورند.

تکنیک های مختلفی برای برداشتن چربی های اضافه در این ناحیه وجود دارند که روش مناسب آن با توجه به نیاز و شرایط بیمار انتخاب می شود. علاوه بر این این انتخاب توسط یک پزشک متخصص و حرفه ای انجام می گیرد. برداشتن چربی های اضافه در این ناحیه می تواند گردن را بسیار خوش فرم تر و چانه را کشیده تر کند.

مطلب مشابه: با یوگای صورت چهره ای جذاب تر داشته باشید! (حرکات مخصوص زیبایی چهره)

عمل های جراحی رفع غبغب

روش های بسیار مختلفی برای جراحی و برداشتن غبغب وجود دارند که در ادامه مطلب به بررسی عمیق این روش ها پرداخته می شود. گرچه روش جراحی غبغب توسط پزشک انتخاب می شود. اما بهتر است افراد در مورد آن آگاهی های سطحی داشته باشند. همچنین بدانند که عمل انجام شده قرار است به چه صورتی باشد. علاوه بر این روش انجام شده چه مزایا و چه فوایدی را به دنبال دارد.

جراحی رفع غبغب

یکی از روش های برداشتن غبغب انجام جراحی در این قسمت می باشد. افراد در این روش با یک عمل به طور کلی از چربی های زیر گردن شان خلاص می شوند. برای انجام این روش جراح برش هایی با استفاده از تیغ جراحی ایجاد می کند.

سپس چربی های زیر گردن را برداشته و در نهایت این قسمت را بخیه می زنند. بخیه های این قسمت بسیار ظریف می باشند که بعد ها جای آن ها باقی نماند. همچنین امروزه برای انجام برش از لیزر استفاده می شود. که برش ها بسیار نازک باشند و بعد از خوب شدن جایی از آن ها باقی نماند.

برداشتن غبغب با لیپوماتیک

یکی دیگر از بهترین روش های حذف غبغب استفاده از تکنیک لیپوماتیک می باشد. این روش تقریباً یک روش جدید است و بسیار کاربردی می باشد. همچنین عوارض کمتری نسبت به جراحی است. در این روش یک میله باریک به نام کانولا موجب از بین بردن چربی های این ناحیه می شود.

به این صورت که چربی های اضافه را استخراج می کند. روش انجام این میله به این صورت است که بافت های چربی را با انجام حرکات ارتعاشی به ذرات کوچک تر تبدیل کرده است. سپس این ذرات را از بدن خارج می کند.

برداشتن غبغب با روش لیپوساکشن

در این تکنیک از جراحی رفع غبغب معمولاً بی حسی موضعی صورت می گیرد. در این روش چربی های اضافه ای که در زیر گردن تجمع کرده اند با استفاده از میله کانولا از این قسمت خارج می شوند. انجام این روش احتیاج به برش های بسیار کوچکی در زیر گردن دارد. در نهایت بعد از اینکه چربی ها خارج شدند. جراح با انجام بخیه هایی بسیار ظریفی قسمت های سوراخ شده را می بندد.

برداشتن غبغب با روش لیفت گردن

در این نوع عمل جراحی از بین بردن غبغب برش ها معمولاً در پشت گوش و چانه ایجاد می شوند. جراح در این حالت سعی می کند که پوست و چربی اضافه در گردن و چانه را با استفاده از لیفت از بین ببرد. در نهایت این کار باعث از بین رفتن شلی زیر گردن می شود.

مطلب مشابه: جوانسازی پوست در منزل؛ انواع روش های طبیعی و ماسک برای زیبایی پوست

درمان غبغب بدون جراحی

از بین بردن چربی های اضافه رفع غبغب با روش جراحی کار سخت و زمان گیری می باشد. علاوه بر این ممکن است افراد از روش های درمانی ای که با جراحی صورت می گیرند ترس داشته باشند. همچنین ممکن است رفع غبغب با روش جراحی مشکلاتی برای افراد به دنبال داشته باشد. بنابراین افراد می توانند از تکنیک هایی استفاده کنند که بدون جراحی را امکان پذیر سازد. در ادامه این مطالب به انواع تکنیک ها و روش های از بین بردن غبغب پرداخته شده است.

از بین بردن غبغب با ورزش کردن

 از رایج ترین روش ها برای حذف چربی اضافه در زیر گردن و قسمت غبغب ورزش کردن می باشد. افراد در هنگام ورزش کردن چربی های مختلف نواحی مختلف بدن را آب می کند. حرارت و تحرک می تواند چربی های این ناحیه را نیز آب کند. اما افراد باید توجه داشته باشند که انجام عمل رفع غبغب سریع ترین روش می باشد. زیرا در تکنیک ها و روش هایی مانند ورزش کردن افراد به صرف زمان بسیار زیادی احتیاج دارند. همچنین ممکن است این کار سال ها و ماه ها طول بکشد.

داشتن رژیم غذایی مناسب

برای از بین بردن غبغب بدون عمل جراحی از طریق رژیم غذایی مناسب امکان پذیر می باشد. داشتن یک رژیم غذایی مناسب همچنین پیروی از این رژیم غذایی سالم می تواند غبغب را رفع کرده و برای از بین بردن آن بسیار تاثیر گذار باشد. بهترین رژیم غذایی رژیمی است که تحت نظر پزشک متخصص تغذیه انجام می شود. افرادی که به دنبال رژیم های غذایی برای از بین بردن چربی های خود هستند. می توانند از متخصص تغذیه برای دستیابی به نتیجه ایده آل کمک بگیرند.

هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی غبغب بدون برش و خونریزی از بین برده می شود. همچنین در این روش چانه نیز فرم دهی می شود. برای انجام این کار از دستگاه خاصی به نام دستگاه اولتراسوند استفاده می شود. دستگاه اولتراسوند با تابش گرمای تنظیم شده بر روی ناحیه غبغب موجب آب شدن چربی های آن می شود. علاوه بر این که سلول های چربی اینکه ناحیه را از بین می برد باعث کلاژن سازی در گردن می شود.

مزوتراپی

برای انجام مزوتراپی که یکی از روش های رفع غبغب است حتماً باید به یک پزشک متخصص مراجعه شود. در این روش پزشک از طریق تزریق مواد مزو به ناحیه زیر گردن و غبغب باعث تحلیل رفتن سلول های چربی در این ناحیه می شود. سپس چربی های اضافه ای که در این ناحیه آب شده اند به صورت طبیعی از بدن دفع می شوند.

از بین بردن ناحیه غبغب با تزریق کایبلا

دیگر از روش های مدرن و مناسب برای رفع غبغب تزریق کایبلا می باشد. این روش برای افراد بزرگسال انتخاب بسیار مناسبی می باشد. در این روش پزشکان مواد مزو را به لایه عضلانی زیر گردن تزریق می کنند. این کار باعث از بین رفتن سلول های چربی در ناحیه غبغب می شود. در روش تزریق مواد کیبلا نیز چربی های اضافه به صورت طبیعی از بدن دفع می شوند.

مطلب مشابه: عمل زیبایی چانه | انواع روش ها و مراقبت های بعد از جراحی

تزریق مواد حل کننده چربی

برای از بین بردن غبغب در بسیاری از کلینیک های زیبایی از مواد حل کننده چربی استفاده می شود. آن ها این مواد را به قسمت غبغب تزریق می کنند. این مواد بافت چربی و سلول های چربی در این ناحیه را از بین می برد. همچنین تزریق مواد حل کننده چربی برای از بین بردن ناحیه های مختلف بدن بسیار مناسب می باشد.

تزریق این مواد از طریق سوزن های بسیار ریز و ظریف در ناحیه گردن استفاده می شود. همچنین باعث خوش فرم شدن چانه و گردن می شود. تزریق مواد حل کننده چربی از روش های آسان از بین بردن غبغب و همچنین زیبا سازی صورت می باشد.

از بین بردن غبغب با نخ

از تکنیک های بسیار جدید رفع غبغب استفاده از نخ جذب شونده می باشد. برخی از پزشکان و کلینیک های جراحی زیبایی غبغب را با استفاده از نخ از بین می برند. انجام این کار را اصطلاحا لیفت غبغب با نخ می گویند. در این روش از نخ هایی استفاده می شود که قابلیت کشیدن و لیفت پوست را داشته باشند.

برای لیفت غبغب نخ های بسیار زیبا و قابل جذبی پوست و چربی های این ناحیه را می کشند و باعث لیفت پوست ناحیه گردن می شوند. این کار به حدی انجام می شود که تغییرات بر روی بافت مورد نظر قابل مشاهده باشد. تاثیر این روش تا زمانی برای افراد باقی می ماند که نخ ها جذب بدن شان شوند. بعد از جذب شدن نخ ها غبغب به حالت اولیه بر می گردد.

از بین بردن ناحیه غبغب با کمک rf گرمایی سطحی

برای رفع غبغب می توان از دستگاه rf گرمایی سطحی استفاده کرد. این دستگاه با استفاده از تابش گرما و سطح حرارت تنظیم شده چربی های ناحیه غبغب را از بین می برد. همچنین با کمک فرکانس رادیویی rf باعث نابود شدن سلول های چربی اضافه در این قسمت از گردن می شود. در نهایت موجب فرم دادن به چانه و سفت شدن پوست در ناحیه گردن و چانه می شود.

مزایای انجام عمل زیبایی غبغب

variteks 235 black 1000x1000 1

 زمانی که عمل جراحی رفع غبغب توسط یک پزشک متخصص و آگاه انجام شود می تواند مزایای بسیار زیادی برای افراد به دنبال داشته باشد. بسیاری از افراد این عمل را انجام می دهند. زیرا از بین بردن غبغب تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت افراد دارد. برخی از مزیت های رفع غبغب به شرح زیر می باشند.

 • بافت های چربی و اضافه غبغب با کمک جراحی و روش های گفته شده از بین می رود. همچنین این بافت چربی حذف خواهد شد.
 • با از بین رفتن غبغب پوست چانه و گردن کشیده شده و کاملاً سفت می شود. این کار موجب می شود که پوست این نواحی دیر تر پیر شوند.
 • چین و چروک و خط و خطوط این ناحیه با از بین رفتن چربی های اضافه از بین می رود.
 • با جمع شدن ناحیه آویزان شده زیر چانه اعتماد به نفس افراد نیز افزایش می یابد.
 • در صورت از بین رفتن چربی های غبغب صورت حالت جذاب تری گرفته و باعث جوان تر دیده شدن آن می شود.
 • در صورت ایجاد یک جراحی ایمن افراد نتایج ماندگاری را مشاهده خواهند کرد.
 • عمل از بین بردن غبغب بسیار کوتاه می باشد. همچنین نیاز به مراقبت های خاصی نخواهد داشت.

اقداماتی که لازم است قبل از عمل غبغب انجام گیرند

 نکات خاصی وجود دارند که باید قبل از عمل غبغب انجام گیرند. این نکات شامل موارد زیر می باشند.

 • مهم ترین و اولین نکته قبل از عمل جراحی غبغب مراجعه به یک جراح حرفه ای و با سابقه می باشد. برای عمل رفع غبغب باید از بهترین و با تجربه ترین همچنین معروف ترین جراحان کمک گرفته شود.
 • در جلسه مشاوره بهتر است فرد در مورد تمام خواسته ها و توقعات خود با پزشک حرف زده بزند. همچنین در مورد نحوه از بین بردن غبغب نیز مشاوره ای کامل صورت گیرد.
 • آزمایش ها و عکس های تجویز شده قبل از انجام عمل به پزشک تحویل داده شود.
 • بسیار مهم است که در روز جراحی یک نفر به عنوان همراه به کلینیک یا بیمارستان مراجعه نماید.
 • قبل از عمل جراحی ۶ الی ۸ ساعت هیچ گونه خوردنی و نوشیدنی استفاده نشود.
 • به مدت دو هفته قبل از عمل از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری شود.
 • یک هفته قبل از عمل داروهایی که می توانند خون را رقیق کنند مورد استفاده قرار نگیرد. این دارو ها مانند آسپرین و موارد مشابه می باشند.

lxgf lahfi: لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

مراقبت های بعد از انجام عمل غبغب

Fixing the mess in Mashhad

بعد از انجام عمل جراحی رفع غبغب افراد باید مراقبت های خاصی را انجام دهند تا نقاهت راحت تر و نتیجه ایده آل تری داشته باشند. همچنین دوران نقاهت بسیار مهم می باشد. زیرا تاثیرات بعد از عمل بسیار تاثیر گذار است. نکات مهمی که بعد از عمل رفع غبغب باید رعایت شوند. به شرح زیر می باشند.

 • افراد باید به مدت یک هفته بعد از انجام عمل فعالیت های سخت و ورزش انجام دادن ورزش خودداری نمایند. همچنین بعد از یک هفته ورزش کردن و فعالیت های خود را به صورت ملایم و آرام از سر گیرند.
 • برای کاهش سریع تر کبودی های عمل و از بین بردن التهابات آن می توان از کمپرس سرد استفاده کرد. برای نواحی دارای کبودی و التهاب کمپرس سرد بسیار مناسب می باشد.
 • بعد از اینکه دو هفته از عمل گذشت افراد می توانند به حمام بروند و آن را بشویند.
 • بسیار مهم است که افراد در روز های ابتدایی جراحی از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارد و سفت هستند خودداری کنند.
 • در مدت نقاهت بهتر است افراد از مایعات و نوشیدنی های مقوی همچنین غذاهای نرم استفاده کنند.
 • بعد از عمل افراد باید ناحیه زیر گردن را ماساژ دهند. تا مایعات در زیر گردن جمع نشده و موجب ایجاد ناهمواری در این ناحیه نشود.

میزان ماندگاری عمل جراحی غبغب به چه صورت است؟

عمل جراحی رفع غبغب کاملا ماندگار و دائمی می باشد. در صورتی که این عمل توسط یک پزشک حاذق صورت گیرد نتایج بسیار ماندگار و زیبا خواهد داشت. علاوه بر این افراد با داشتن سبک زندگی سالم همچنین پیروی از رژیم های غذایی سالم و مناسب در نهایت انجام ورزش های مربوطه می توانند طول عمر عمل را ماندگار تر کنند.

همچنین افراد باید توجه داشته باشند که چاق شدن مجدد امکان برگشت غبغب را دارد. علاوه بر این افزایش سن نیز ممکن است تاثیر گذار باشد. پس بهتر است بعد از انجام عمل رفع غبغب افراد مواظب این موارد باشند.

عوارض عمل جراحی رفع غبغب

عوارضی که بعد از عمل جراحی رفع غبغب به وجود می آیند بسیار ناچیز هستند. علاوه بر این بعد از گذشت زمان کوتاهی کاملا از بین می روند. بعضی از مشکلات رایج که بعد از برداشتن عمل غبغب به وجود می آیند التهاب، احساس بی حسی در زیر گردن و کبودی و عفونت می باشند. میزان ایجاد این علائم در افراد مختلف متفاوت است.

علائم با توجه به شرایط ها رخ می دهند. همچنین تکنیکی که افراد برای برداشتن غبغب خود استفاده کرده اند می تواند بر روی این علائم تاثیر داشته باشد. در صورتی که افراد به یک جراح وارد و با مهارت مراجعه کنند احتمال بروز این عوارض را تا حد زیادی کاهش می دهند.

دوره نقاهت عمل جراحی رفع غبغب

double chin surgery tehran 1

رفع غبغب یک عمل جراحی سرپایی است و معمولاً نیاز نیست که فرد در بیمارستان بستری شود. همچنین دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد. به طور کلی بعد از چند روز افراد می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. التهابات و کبودی ها در این عمل بسیار طبیعی بوده و به مرور زمان از بین خواهند رفت. برای رفع آن ها هیچ گونه درمان خاصی لازم نیست. علاوه بر این افراد می توانند برای از بین رفتن سریع تر آن ها از کمپرس یخ استفاده کنند.

مطالب مشابه را ببینید!