مجله تاپ‌ناز‌

روش های جراحی لیفت بازو (هزینه، مزایای و عوارض آن)

جراحی لیفت بازو چیست ؟

ممکن است برخی افراد اطلاعات اندکی در رابطه با جراحی  لیفت بازو داشته باشند و به همین دلیل شایعاتی همچون ، فلج شدن دست ها ،ایجاد عفونت و… را باور کرده و انجام دادن این جراحی را کنار میگذارند.

 از آنجایی که افتادگی پوست در قسمت بازو بر اثر دلایل مختلفی همچون افزایش سن، کاهش وزن شدید و همچنین برخی از بیماری ها اتفاق می افتد، قصد داریم اطلاعاتی کاملی را در اختیار مخاطب قرار دهیم تا بتوانند با تصمیم در رابطه با انجام عمل تناسب و زیبایی خود را به دست آوردند.

از آنجایی که با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست میدهد، طبیعی است که افراد مسن تر نتوانند با ورزش به نتیجه دلخواه برسند، اما افراد جوانتر می توانند با کمک ورزش این شل شدگی ناحیه پوست در بازو را رفع کنند.

لیفت بازو یکی از روش هایی است که افراد برای رفع افتادگی پوست ، حذف قسمت های اضافی و همچنین از بین بردن چربی های زیرین بازو انجام می دهند .

با انجام این جراحی میتوان پوست های اضافی که معروف به بال خفاش هستند را از بین برد و بازو را به شکل طبیعی خود برگرداند.

براکیوپلاستی  یا همان جراحی بازو از انواع جراحی زیبایی است که باعث صاف شدن بافت پوست و خوش فرم شدن بازوها می شود، در فرایند رفع افتادگی پوست با دو روش لیفت بازو با جراحی و روش‌های غیر جراحی روبرو هستیم.

روش های جراحی لیفت بازو (هزینه، مزایای و عوارض آن)

روش های غیر جراحی لیفت بازو

هایفو

برخی از افراد ممکن است به دلیل ترس از عمل   یا دلایلی مانند بیماری‌های زمینه‌ای که مانع عمل می شوند، روشهای غیر جراحی را انتخاب کنند. هایفو یا هایفوتراپی یکی از این روش ها است که باعث رفع افتادگی بازو میشود، در این روش پزشک معالج امواج التراسونیک را با استفاده از ابزارهای پیشرفته به ناحیه بازو وارد می کند ،اشعه های این امواج باعث می شود که چربی های اضافه در بازو از بین بروند سپس با استفاده از ابزار هایفو این چربی ها را بیرون می کشند.

 این نوع روش حدوداً یک ساعت طول می کشد  که بعد از انجام آن نیز دوره نقاهت ندارید.

لیزر

یکی دیگر از روش‌های غیر جراحی لیفت بازو لیزر است، در این روش ابتدا بازو را بی حس می کنند وبه منظور از بین بردن چربی ها اشعه  لیزر را بر بازو می تابانند و سپس چربی های اضافی را خارج می کنند ، در این روش احتیاجی به بیهوش کردن بیمار نیست و هیچ جراحت و مشکلی بر روی پوست ایجاد نمی شود ، دوره  نقاهت این روش بسیار کوتاه است.

نخ

 این روش با استفاده از نخ های مخصوص که مانند نخ های بخیه قابل جذب هستند انجام می شود ،جالب است بدانید نیازی به برداشتن پوست اضافی نیست و هیچ خراشی بر روی پوست ایجاد نمی شود.

نخ استفاده شده در این روش با بدن سازگار است و بعد از دوماه در پوست جذب میشود. اثرات این لیفت معمولاً یک تا دو سال باقی می ماند و بعد نیاز به ترمیم دارد.

این روش به کسانی پیشنهاد میشود که تا کنون جراحی لیفت انجام ندادند، زیرا می توانند نتایج لیفت را بررسی کنند و بنابراین نتایج به دست آمده، اقدام به استفاده از روش‌های دائم کنند.

در این روش پزشک معالج محل های ورودی و خروجی نخ را برای پوست معین میکند و از طریق سوزن های ظریف نخ را وارد پوست کرده و به سمت بالا می کشد، این نخ ها با تحریک پوست باعث افزایش تولید کلاژن می شوند که به تدریج باعث رفع افتادگی پوست بازوها میشود.

این روش را می توان برای از بین بردن افتادگی متوسط و جزئی در ناحیه بازو مناسب دانست.

مطلب مشابه: آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو

جراحی براکیوپلاستی

افرادی که دچار شل شدن و افتادگی شدید در ناحیه بازوی خود هستند می توانند از این روش برای برطرف کردن افتادگی دائمی پوست بازو استفاده کنند.

 پزشک جراح پوست چربی های اضافه از زیر بغل تا آرنج را خارج کرده و در نهایت منجر به تناسب پوست خواهد شد.

جالب است بدانید بر اساس میزان سن، نوع پوست و همچنین میزان افتادگی ، برش های ایجاد شده بر روی پوست متفاوت خواهند بود که پزشک معالج در جلسات مشاوره و قبل از انجام جراحی ، ناحیه هایی که نیاز به برش دارند را مشخص می کند،

پس از اینکه افتادگی رفع شد، محل برش ها توسط پزشک بخیه می شوند و پوست های اضافی نیز خارج می شوند.

پزشک لوله هایی را برای خروج خون و ترشح در داخل برش ها قرار می دهد تا باعث زهکشی شود و بعد از گذشت دو روز از جراحی از بدن خارج می شود توجه کنید که در این دو روز باید برای جلوگیری از عفونت کردن زخم ها لوله ها را تمیز نگه دارید.

جالب است بدانید حدود چندین ماه طول می کشد تا نتایج این جراحی را به وضوح بر روی پوست خود مشاهده کنید، اکثرا این نتایج دائمی هستند و از بین نمی روند باز هم بنا بر سن پ نوع پوست و تغدیه و سبک زندگی افراد ماندگاری این روش در افراد متفاوت است.

روش های جراحی لیفت بازو (هزینه، مزایای و عوارض آن)

مراحل جراحی بازو

بیهوشی

اولین مرحله تزریق بیهوشی به بیمار است که پزشک معالج بنا بر تشخیص خود و متناسب با شرایط فرد آن را انجام می دهد.

برش

در دومین مرحله ، پوست های اضافی پوست برداشته می شوند، در این مرحله نیز بنا به تشخیص پزشک جراح برش ها و الگوی های متفاوتی بر قسمت داخلی یا پشتی بازو صورت می گیرد.

بخیه

در سومین مرحله برش ها بخیه می خورند، این بخیه ها کاملا جذب پوست شده و جای نگرانی برای بیمار باقی نمی گذارد.

جراحی لیفت بازو برای چ افرادی مناسب است؟

بعد از رسیدن به سن بلوغ، افراد می تواند اقدام به لیفت بازو کنند ولی بخشی از افراد هستند که شرایط انجام عمل را دارند و کاندید های خوبی برای انجام این حراجی هستند.

 • افرادی که پوست بسیار شلی دارند.
 • به دلیل بزرگی بیش از اندازه ی بازو ها تناسب اندام خود را از دست داده اند.
 • افرادی که سیگار و مواد مخدر مصرف نمی کنند.
 • سابقه ی بیماری های خاص را ندارند، چرا که وجود بیمارهای خاص ریسک انجام جراحی را افزایش می دهد.
 • وزن آنها ثابت است و دچار اضافه وزن نیستند، افرادی که اضافه وزن دارند باید ابتدا به فکر کاهش وزن باشند .
 • و انتظاری غیر واقعی از انجام عمل نداشته باشند‌.
روش های جراحی لیفت بازو (هزینه، مزایای و عوارض آن)

هزینه‌های جراحی بازو

برخی از موارد مانند نوع داروی بیهوشی استفاده شده، نوع بیمه درمانی بیمار، هزینه ی جراح با توجه به مهارت وی در زمینه ی جراحی ، هزینه و دستمزد دکتر بیهوشی، نوع حراجی و روش درمانی و همچنین داروها و آزمایشات انجام شده قبل و بعد از انجام عمل در تعیین هزینه های این عمل تاثیرگذار است.

مزایای جراحی بازو

 • جوان سازی و تناسب پوست بازو
 • کاهش چربی های اضافه در پوست و کوچیک شدن حجم بازو
 • بهبود اوضاع روحی بیمار و بخشیدن اعتماد به نفس

عوارض احتمالی جراحی بازو

 • بیهوشی در این عمل می تواند دارای عارضه و ریسک باشد.
 • عفونت و خونریزی در هنگام جراحی که می تواند به دلیل داروهای مصرفی باشد .
 • زخم و عفونت های غیرطبیعی و ناخوشایند در ناحیه بازو
 • قرمزی در پوست ناحیه بازو و نیاز به عمل مجدد در این ناحیه
 • تورم طولانی مدت در ناحیه بازو به دلیل اشتباهات پزشکی
 • جمع شدن مایعات و ترشحات در بافت پوست
 • آسیب به اعصاب و عضلات به دلیل اشتباهات پزشکی

مراقبت های قبل از لیف بازو

 • اگر شما از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید بهتر است قبل از انجام عمل به پزشک خود اطلاع دهید و با آن مشورت کنید.
 • سعی کنید یک هفته قبل از عمل از مواد مغذی، میوه ها و سبزیجات بیشتر استفاده کنید و همچنین تغذیه مناسبی را در این مدت داشته باشید.
 • در صورت مشورت با پزشک و همچنین صلاحدید و تجویز پزشک از ویتامین های مورد نیاز بدن خود استفاده کنید.
 • آزمایشاتی که پزشک قبل از جراحی به شما پیشنهاد می کند را حتما انجام دهید زیرا برای اطمینان از نداشتن بیماری های خاص و زمینه ای که مانع عمل میشود یا ریسک عمل را بالا میبرند پیشنهاد می شوند.

مراقبت های بعد از لیفت بازو

 • توصیه می‌شود یکی از افراد خانواده یا دوستانتان بعد از عمل همراه شما باشد و از شما مراقبت کند.
 • مصرف داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها و ضد التهاب هایی که به پزشک بنابر صلاحدید خود برای شما تجویز کرده ضروری است.
 • بعد از گذشت ۴۸ ساعت از عمل جهت معاینه و چکاپ حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • سعی کنید تا مدت زمان ۴۸ ساعت بعد از عمل از استحمام و دوش گرفتن خودداری کنید.
 • از بالا آوردن دست خود تا روی سر به مدت ۲ تا ۴ هفته خودداری کنید.
 • از انجام هر گونه فعالیتی که باعث کشیدگی یا پارگی بخیه ها شود به مدت ۴ تا ۶ هفته خودداری کنید.

نکات تکمیلی

دقت کنید که انتخاب روش مناسب لیفت توسط پزشک صورت میگیرد، پزشک در جلسات مشاوره بیمار را معاینه کرده و همچنین بهترین روش را به او پیشنهاد می کند.

اصولاً افرادی که دارای اضافه وزن هستند، کاندیده مورد قبولی برای لیفت بازو نیستند چون پوست این افراد خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده.

مطالب مشابه را ببینید!