مجله تاپ‌ناز‌

جراحی های زیبایی در زنان شامل چه مواردی است؟

image 108

در میان انواع عمل های زیبایی مرتبط با زنان، جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی چند سالی است که به شدت مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. تمام خانم ها خواهان زیبایی ناحیه تناسلی خود هستند؛ چرا که با زیباسازی این ناحیه می توانند کیفیت روابط جنسی خود را افزایش دهند و در حین رابطه جنسی، احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

بسیاری از زنان با جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی آشنا نیستند؛ از این جهت ما تصمیم گرفته ایم تا در این محتوا به معرفی برخی از جراحی های زیبایی زنان مانند لابیاپلاستی و واژینوپلاستی بپردازیم. اگر تصمیم دارید تا برای زیبایی ناحیه تناسلی خود اقدام کنید، اما نمی دانید که باید چه عملی را برای این کار انتخاب کنید، کافیست محتوای ذیل را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی جراحی زیبایی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی از عمل های پرطرفدار برای زیبایی ناحیه تناسلی خانم ها است. آناتومی دستگاه تناسلی زنان شامل بخش های مختلفی است؛ که در میان آن ها لابیاهای داخلی و بیرونی نقش قابل توجهی در زیبایی اندام ها دارند. جراحی لابیاپلاستی، با هدف تغییر شکل و زیبایی بیشتر لابیاها انجام می شود. بسته به مدل لابیاها، ممکن است جراح برای زیبایی ناحیه تناسلی لابیاها را بزرگ تر یا کوچک تر از قبل کند.

جراحی لابیاپلاستی به شکل های مختلفی انجام می شود. برش خطی، برش وی شکل، برش تریم و برش گوه ای از انواع روش هایی هستند که جراح در حین عمل لابیاپلاستی، برای تغییر دادن شکل لابیاها از آن ها استفاده می کند.

جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی و معمولاً در کمتر از 2 ساعت انجام می شود. نتایج این عمل بعد از گذشت 2 تا 6 هفته قابل مشاهده است؛ بنابراین نباید انتظار داشت که بلافاصله بعد از عمل، تغییر شکل لابیاها مشخص باشد. معمولاً التهاب، تورم و قرمزی بعد از عمل مانع از آن می شود که شکل نهایی لابیاها در هفته های اول قابل تشخیص باشد. این جراحی نیاز به یک تا دو هفته استراحت دارد، بنابراین؛ بهتر است این عمل را در شرایطی انجام دهید که فرصت کافی برای گذراندن دوران نقاهت داشته باشید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستند؟

قبل از اقدام برای انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی بد نیست بدانید که آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستید یا خیر! برای مثال افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند و دوران بلوغ آن ها تکمیل نشده است، کاندید مناسبی برای این عمل نیستند؛ چراکه لابیاها تا اتمام دوران بلوغ همچنان رشد می کنند و شکل آن ها تغییر می کند. بهترین کاندیداهای عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

  1. کسانی که به دلیل فرم نامناسب لابیاها اعتماد به نفس پایینی پایینی دارند.
  2. کسانی که فرم لابیاهای آن ها نامتقارن است.
  3. کسانی که به دلیل افزایش سن، از بد شکل شدن لابیاهای خود رنج می برند.
  4. کسانی که بزرگی لابیاهای آن ها حتی با وجود لباس زیر و شلوار قابل تشخیص است.
  5. کسانی که کمتر از 55 سال سن دارند و به عفونت های جنسی مبتلا نیستند.

معرفی جراحی زیبایی واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی یکی نوع عمل زیبایی و ترمیمی است؛ که روی کانال واژن انجام می شود. این جراحی به عمل تنگی واژن معروف است و معمولاً از آن برای تنگ کردن واژن بعد از زایمان هایی که به صورت طبیعی انجام می شود، بهره می گیرند. در این جراحی ماهیچه های واژن که به دلیل کشیدگی، از واژن جدا شده اند؛ مجدد به این ناحیه اتصال داده شده و بافت های اضافه حذف می شوند. این جراحی علاوه بر زیبایی، باعث بهبود عملکرد واژن در خانم ها می شود و می تواند در تقویت میل جنسی بسیار موثر واقع شود.

برای انجام این عمل، جراح از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می کند. بعد از اثرگذاری مواد بی حسی، ابتدا با کمک چاقو یا دستگاه لیزر، پوست های اضافی واژن برداشته می شود. در ادامه با استفاده از بخیه، تمام ماهیچه های شل شده به واژن متصل شده و در جای خود فیکس می شوند. برای اطمینان بیشتر از ثابت شدن ماهیچه ها در واژن، پوست مخاطی نیز بخیه داده می شود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل واژینوپلاستی هستند؟

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی کاندیداهای مناسب برای عمل واژینوپلاستی بپردازیم؛ لازم است بدانید که این عمل زیبایی نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد. برای مثال زنان بعد از این عمل نمی توانند بین ۴ تا ۶ هفته رابطه جنسی برقرار کنند و همچنین باید از انجام هرگونه فعالیت ورزشی سنگین، شنا کردن و دوچرخه سواری پرهیز کنند. همچنین کسانی که کاندید مناسبی برای واژینوپلاستی هستند، باید شرایط زیر را دارا باشند.

  1. کسانی که تکامل واژن آن ها به درستی انجام نشده باشد و به صورت مادرزادی از این مشکل رنج می برند.
  2. کسانی که به دلیل برخی از بیماری های مانند سرطان، مجبور به برداشتن واژن شده اند و لازم است که ساختار این ناحیه مجدد ترمیم و بازسازی شود.
  3. کسانی که به دلیل شل شدن واژن، از روابط جنسی خود لذت نمی برند.
  4. کسانی که به دلیل شلی واژن با کمبود اعتماد به نفس همراه هستند.

معرفی بهترین جراح زیبایی زنان

در این نوشتار به معرفی دو نوع از جراحی های زیبایی زنان پرداختیم. دانستیم که لابیاپلاستی و واژینوپلاستی از بهترین جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی هستند؛ که می توانند با تغییر شکل این ناحیه، میل جنسی را در خانم تقویت کنند و باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها شوند. حال که تصمیم به انجام این عمل زیبایی گرفته اید، لازم است که بهترین جراح زیبایی زنان را انتخاب کنید.

بسیار مهم است که جراحی باتجربه و توانمند را برای این عمل انتخاب کنید؛ چراکه عمل لابیاپلاستی و واژینوپلاستی روی بخش های حساس و مهم بدن انجام می شوند و هرگونه سهل انگاری جراح در حین عمل، ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. دکتر میترا عبدلی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، از جراحان حاذق در زمینه انواع عمل های زیبایی زنان هستند؛ که با بکارگیری جدید ترین متدهای جراحی، این عمل حساس را به بهترین شکل برای شما انجام می دهند. اگر قصد مراجعه حضوری به مطب ایشان را دارید؛ کافیست از طریق سایت برای رزرو نوبت اقدام کنید.

image 109

تماس با مطب دکتر میترا عبدلی

آدرس مطب: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مترو قیطریه (دسترسی راحت از مترو قیطریه)، کوچه سینا، مجتمع پل رومی ۱۷۲۵، طبقه همکف، واحد ۴

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۶۹۱۶۲۷

موبایل منشی: ۰۹۱۰۷۵۰۰۹۶۶

آدرس سایت: https://drmitraabdoli.com

آدرس پیج اینستاگرام: https://instagram.com/dr_mitra_abdoli

مطالب مشابه را ببینید!