جنجال عکس یادگاری اوباما در مراسم ماندلا

باراک اوباما در جریان برگزاری مراسم یادبود نلسون ماندلا در آفریقای جنوبی اقدام به انداختن عکس یادگاری با نخست‌وزیران دانمارک و انگلیس کرد که این اقدام به سرعت خبرساز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز سه‌شنبه روبرتو اشمیت، عکاس خبرگزاری فرانسه با دوربینش لحظه‌ای را ثبت کرد که در آن هله تورنینگ اشمیت، نخست‌وزیر دانمارک تلفن همراه دوربین‌دار خود را برای گرفتن یک عکس از خود در دست دارد و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز با یک دستش در گرفتن این دوربین به وی کمک می‌کند و در کنار آن‌ها دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس نیز در این عکس حضور دارد.

زیبا ترین حلقه های نامزدی بین ستارگان هالیوودی

ن‌ها این عکس را در حالی که در کنار یکدیگر در جایگاه‌های استادیومی در آفریقای جنوبی برای شرکت در مراسم یادبود نلسون ماندلا نشسته‌ بودند، گرفتند.

در این عکس عکاس خبرگزاری فرانسه، میشل اوباما، همسر اوباما نیز در کنار باراک اوباما دیده می‌شود اما وی در عکس این سه نفره حضور ندارد و بی‌تفاوت جایگاه سخنرانی رهبران جهان در استادیوم را تماشا می‌کند.

این عکس بلافاصله در رسانه‌های مهم بین‌المللی انتشار یافت و در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید. بسیاری این سوال را می‌پرسیدند که ‌آیا مراسم ویژه درگذشت نلسون ماندلا زمان مناسبی برای انجام چنین کاری است؟

به این نوع عکس‌هایی که افراد از خود می‌گیرند، Selfie گفته می‌شود. وب‌سایت خبری «بازفید» آمریکا در تیتر این عکس نوشت: آیا این مهمترین عکس Selfie سال 2013 است؟ از نظر این وب‌سایت میشل اوباما چندان از گرفتن این عکس خرسند به نظر نمی‌رسد.

دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که نظری درباره این عکس ندارد و کاخ سفید نیز از پاسخ به درخواستی برای اظهار نظر خودداری کرد.

گرفتن عکس‌های Selfie در سال‌های اخیر به لطف شبکه‌های اجتماعی رواج زیادی یافته است. واژه Selfie از سوی آکسفورد به عنوان واژه برگزیده سال انتخاب شد. در دیکشنری آکسفورد در توضیح این واژه جدید نوشته شده است: عکسی که کسی از خودش می‌گیرد و معمولا با دوربین تلفن همراه و یا وب‌کم آن را گرفته و در یک شبکه اجتماعی منتشر می‌کند.

مطالب مشابه را ببینید!