مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی جواد رضویان و همسرش ؛ در مورد زندگی شخصی هنری و ازدواج

بیوگرافی جواد رضویان

جوا رضویان بازیگر طنز متولد 6 مرداد سال 1353  در شهر قم است. او به جز بازیگری، خوانندگی و کارگردانی هم می کند. پدر او قمی بود و مادرش اهل شهر یزد است و او هم در قم به دنیا آمده است. او خیلی اتفاقی وارد رشته بازیگری شد.

جواد رضویان

شروع بازیگری

جواد رضویان در سال اول دانشگاه با مهران غفوریان، امیر غفارمنش و بیژن بنفشه خواه همکلاس شد و با کمک آنها وارد رشته بازیگری شد.

جواد رضویان از سال 1373 در عرصه بازیگری مشغول به کار شده است. در سریال متعددی مانند سیب خنده، مجید دلبندم و باغچه مینو ایفای نقش کرد.

جواد رضویان

نخستین بازی

نخستین مجموعه ای که در آن ایفای نقش کرد، مجموعه سیب خنده بود ولی با مجموعه طنز پاورچین به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید و در جایزه بزرگ به کارگردانی مهران مدیری این موفقیت باز هم تکرار شد.

جواد رضویان

خداحافظی از تلویزیون

جواد رضویان، شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، در آخرین روز سال ۱۳۹۴، پس از آنکه به عنوان یکی از سه بازیگر برگزیده برنامه سه ستاره معرفی شد با بغض اعلام کرد که دیگر در تلویزیون کار نخواهد کرد و برای همیشه خداحافظی کرد. وی پس از این ماجرا در مجموعه همسایه‌ها به ایفای نقش پرداخت و دوباره به تلویزیون برگشت.

جواد رضویان

تجربه کارگردانی جواد رضویان

جواد رضویان یکی دو تجربه کارگردانی هم داشته که البته نتوانست در این زمینه موفقیت هایی که در عرصه بازیگری بدست آورده بود را تکرار کند. وی تاکنون در چند تله فیلم نیز بازی کرده و تا به حال چند آلبوم نیز بیرون داده است که آخرین آن کاری با نام لحاف دوزی است. دارای یک فرزند دختر است و یک طوطی برزیلی هم دارد. نارنجی رنگ مورد علاقه اوست.

جواد رضویان

علاقه های هنری جواد رضویان

او به سبک نقاشی الیستراسیون است و سبک تصویرسازی کودک را دوست دارد. بازی او در سریل حاشیه 1 و 2 باعث شد که بسیار محبوب شود.

جواد رضویان

علاقه نداشتن جواد رضویان به تئاتر

اعجوبه بازیگری در کودکی اصلا علاقه ای به تئاتر و نمایش نداشت و در مدرسه هر زمان صحبت از تئاتر می شود، فرار می کرد و این حرفه را دوست نداشت.

جواد رضویان

خوانندگی جواد رضویان

جواد رضویان نیز از آن دست هنرمندانی است که وارد عرصه موسیقی شده و چند آلبوم نیز منتشر کرده است، او چندین تک ترک نیز دارد.

جواد رضویان

حضور جواد رضویان در سینما

نخستین حضور جواد رضویان در سینما با حضوری وی در فیلم شارلاتان در کنار امین حیایی منتهی به سال 1381 انجام شد و در این عرصه نیز بازی های ماندگاری را از خود به جای گذاشت.

جواد رضویان

علاقمند به حضور در جبهه جنگ

او زمانی که در مقطع راهنمایی درس می خواند بسیار تحت تاثیر شهدا و جنگ قرار گرفتو یا در سردخانه بود و یا زیر تابوت شهدا بود و بسیار علاقمند به حضور در جبهه بود.

جواد رضویان

ازدواج و همسرش

او سال ها است که متاهل است و حاصل ازدواج او و همسرش دختری به نام یامین است. او می گوید که ازدواج مهمترین اتفاق زندگی اش بوده است و بسیار بر زندگی او تاثیرات خوب داشته است.

جواد رضویان

جواد رضویان

مطالب مشابه را ببینید!