مجله تاپ‌ناز‌

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

داشتن پوست شفاف و سفت که اثری از چین و چروک روی آن مشاهده نمی‌شود از معیارهای بااهمیت زیبایی است. بسیاری از افراد از روش‌های مختلف جوانسازی پوست استقبال می‌کنند. جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت یکی از روش‌های محبوب و کم عارضه است که در این مطلب قصد داریم به طور کامل آن را توضیح دهیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا بتوانید با برترین روش از بین بردن چین و چروک صورت آشنا شوید.

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

جوانسازی با لیزر اندولیفت چیست؟

اندولیفیت یکی از روش‌های زیبایی است که با استفاده از لیزر و با کمترین تهاجم انجام می‌شود و موجب سفت شدن پوست می‌شود. جوانسازی با لیزر اندولیفت به جز پوست صورت در قسمت‌های دیگر بدن هم قابل انجام است و افتادگی پوست و چین و چروک‌های آن را از بین می‌برد.

دکتر رفیعی با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا برای از بین بردن چین و چروک صورت از لیزر اندولیفت استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی نواحی عمیق پوست را تحریک کند و کلاژن‌سازی را افزایش دهد.

عملکرد جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

هدف از جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت آب کردن چربی‌های اضافی زیر پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست است. در این روش فیبرهای نازکی زیر پوست فرستاده می‌شود و به بافت‌های زیرین پوست برخورد می‌کند تا چربی‌ها تجزیه شوند. برای انجام لیزر اندولیفت پزشک بادقت مسیرها را برای تاباندن میکروفیبرها مشخص می‌کند.

بنابراین جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت واکنش‌های سوخت و ساز خارج سلولی را فعال می‌کند، چربی‌سوزی پوست را تحریک می‌کند، کلاژن‌سازی را افزایش می‌دهد و در نهایت موجب کانتورینگ و سفتی پوست می‌شود.

تعداد جلسات اندولیفت چقدر طول می‌کشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست با اندولیفت بستگی به وضعیت پوست فرد دارد. به عبارت دیگر شل‌شدگی و میزان چروک پوست تعیین کننده تعداد جلسات است. ممکن است برای یک فرد یک جلسه اندولیفت کافی باشد، درحالی‌که فرد دیگر نیاز به تکرار جلسات اندولیفت داشته باشد.

نقاهت رفع چین و چروک با لیزر اندولیفت چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لیزر اندولیفت این است که دوران نقاهت کوتاهی دارد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند می‌توانند بدون نیاز به استراحت به محل کار خود برگردند و فعالیت‌های معمول زندگی را از سر بگیرند.

البته نقاهت کوتاه به معنی این نیست که فرد نیازی به مراقبت بعد از انجام روش ندارد. میزان کبودی، تورم و توانایی بدنی فرد در طول دوران نقاهت بعد از لیزر اندولیفت تاثیرگذار است.

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

مزایای جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چیست؟

 • اندولیفت روشی غیر تهاجمی

یکی از مهم‌ترین مزایای رفع چین و چروک صورت با لیزر اندولیفت تهاجمی نبودن آن است. یعنی با انجام این روش فرد درد و ناراحتی احساس نمی‌کند و هیچ اثری از بخیه یا جای زخم روی پوست باقی نمی‌ماند. همچنین در این روش جذب هموگلوبین پایین است و آسیبی به عروق وارد نمی‌شود. بنابراین بعد از انجام روش اثری از خونمردگی یا خونریزی هم روی پوست مشاهده نمی‌شود.

 • عدم محدودیت جنسی و سنی برای لیزر اندولیفت

جوانسازی با اندولیفت روشی محبوب و پرطرفدار است که خانم‌ها و آقایان برای جوانسازی صورت می‌توانند از آن استفاده کنند. حتی از لحاظ سن و سال هم محدودیتی برای انجام این روش وجود ندارد و همه افراد می‌توانند از مزایای این روش استفاده کنند. البته با توجه به اینکه کلاژن‌سازی بعد از 30 سالگی کم می‌شود، بیشتر متقاضیان این روش سن بالای 30 سال دارند.

 • تاثیرگذاری سریع اندولیفت

یکی از مزیت‌های بااهمیت جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت این است که تاثیر آن روی پوست بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است. البته به طور معمول متقاضیان به چند جلسه درمانی نیاز دارند که باعث می‌شود نتایج نهایی 2 یا 4 هفته بعد به طور کامل آشکار شود.

 • قیمت مناسب نسبت به روش‌های دیگر لیفیتینگ

درصورتی که می‌خواهید روشی را برای جوانسازی صورت انتخاب کنید که قیمت مناسبی داشته باشد، لیزر اندولیفت انتخاب مناسبی است و نسبت به روش‌های جراحی هزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری دارد.

 • کم عارضه بودن لیزر اندولیفت

یکی از نگرانی‌های متداول متقاضیان انجام روش‌های زیبایی این است که بعد از انجام روش درگیر عوارض نشوند. مزیت جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت این است که عارضه‌ای به همراه ندارد و مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

تها عارضه‌ای که بعد از انجام اندولیفت برای فرد ایجاد می‌شود، التهاب و تورم در محل لیزر است که جزو عوارض طبیعی است و بعد از چند روز خود به خود از بین می‌رود. البته برای کاهش عوارض اندولیفت لازم است این روش را نزد پزشک باتجربه و متخصص انجام دهید و مراقبت‌های بعد از لیزر اندولیفت را جدی بگیرید.

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

چه کسانی می‌توانند از جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت استفاده کنند؟

 • کسانی که خاصیت کشسانی پوست خود را از دست داده‌اند، کاندیدای مناسبی برای اندولیفت هستند.
 • کسانی که چین و چروک متوسط و عمیقی روی پوست صورت دارند می‌توانند از جوانسازی با اندولیفت استفاده کنند.
 • کسانی که پوست صورتشان در اثر آفتاب‌سوختگی، استفاده از داروها یا کرم‌های خاص تیره شده است.
 • کسانی که زیر پوست صورت خود بافت چربی اضافه دارند و قصد آب کردن آن را دارند.
 • کسانی که روی پوست صورت جای جوش یا اسکارهای قدیمی دارند و می‌خواهند با اندولیفت پوست صورت خود را شفاف و صاف کنند.

چه کسانی نمی‌توانند از جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت استفاده کنند؟

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت جزو روش‌های کم عارضه و غیر تهاجمی است که طرفداران زیادی دارد. اما این ویژگی‌ها به معنی این نیست که همه افراد می‌توانند از این روش برای از بین بردن چین و چروک صورت و لیفیتینگ استفاده کنند. افراد زیر کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر اندولیفت نیستند.

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • مبتلایان به بیماری‌های خودایمنی
 • افراد مبتلا به حساسیت‌ و عفونت‌های شدید پوستی

ماندگاری جوانسازی با اندولیفت چقدر است؟

یک اصل کلی درباره روش‌های جوانسازی و زیبایی وجود دارد و آن این است که نمی‌توانیم زمان دقیقی برای ماندگاری آن تعیین کنیم. قاعدتا درباره جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت هم این قاعده صادق است و ماندگاری آن از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود.

عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری لیزر اندولیفت تاثیرگذار است. به طور مثال سن و سال فردی که اندولیفت انجام داده، جنس پوست، رعایت مراقبت‌های بعد از انجام لیزراندولیفت از عوامل مهمی هستند که میزان ماندگاری جوانسازی و رفع چین و چروک را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بهتر است بدانید ماندگاری اندولیفیت نسبت به سایر روش‌های جوانسازی مانند تزریق ژل و بوتاکس بیشتر است بیشتر از یک سال طول می‌کشد. البته برخی از پزشکان برای بالابردن اثربخشی اندولیفت، در فواصل زمانی مشخصی این روش را تکرار می‌کنند.

مراقبت‌های قبل از جوانسازی با لیزر اندولیفت شامل چه مواردی است؟

درصورتی که متقاضی جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت هستید، قبل از شروع جلسات درمان باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • پوست صورت را با شوینده و تونر مناسب تمیز کنید.
 • از برنزه کردن پوست صورت قبل از جلسات لیز اندولیفت بپرهیزید.
 • دو هفته قبل از شروع جلسات از داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین استفاده نکنید.
 • د. هفته قبل از شروع جلسات اندولیفت سیگارکشیدن و نوشیدن مشروب را ترک کنید.
 • درصورتی که بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید حتما این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از جوانسازی صورت با اندولیفیت شامل چه مواردی است؟

برای بالابردن اثربخشی و ماندگاری روش لیزر اندولیفت و کاهش عارضه‌های بعد از انجام روش لازم است مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

 • استفاده از کمپرس سرد روی صورت باعث کاهش تورم و کبودی صورت می‌شود. حتی می‌توانید یک کیسه یخ همراه داشته باشید و بلافاصله بعد از پایان جلسه روی صورت خود قرار دهید.
 • به مدت یک هفته بعد از جلسات لیزراندولیفت استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی ممنوع است.
 • به مدت یک هفته بعد از جلسات لیزراندولیفت استفاده از لوازم آرایشی و شوینده‌های حاوی الکل ممنوع است.
 • استفاده از سونا و استخر تا زمان بهبود کامل پوست صورت باید به تعویق بیفتد.
 • قرارگرفتن در معرض نور آفتاب بعد از جلسات اندولیفت موجب آسیب به پوست و آفتاب‌سوختگی می‌شود.
 • یکی از مراقبت‌های ضروری بعد از جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت نوشیدن روزانه 8 لیوان آب و هیدراته نمودن پوست است.
 • درصورت صلاحدید پزشک چند روز بعد از انجام اندولیفت باید مصرف داروهای رقیق کننده قطع شود.
جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه است؟

هزینه جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چقدر است؟

لیزر اندولیفت روش جدید و کم عارضه‌ای است که مشکلات شل‌شدن و افتادگی پوست را از بین می‌برد و موجب صاف و سفت شدن پوست می‌شود. هزینه انجام این روش ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد.

به طور مثال وضعیت پوست فرد و میزان شل‌شدگی آن، وسعت ناحیه درمان، تخصص و تجربه پزشک و منطقه جغرافیایی که کلینیک در آن قرار دارد و نوع دستگاهی که برای لیزر اندولیفت مورد استفاده قرار می‌گیرد، از عوامل مهمی هستند که هزینه و تعداد جلسات جوانسازی با لیزر اندولیفت را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

جمع بندی

لیزر اندولیفیت یکی از روش‌های جدید جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوست است که با تحریک بافت‌های عمقی پوست، موجب تولید کلاژن‌ بیشتر و انسجام بیشتر پوست می‌شود. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره جوانسازی صورت با لیزراندولیفت، مزایا، هزینه و مراقبت‌های قبل و بعد از انجام این روش در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد.

مطالب مشابه را ببینید!