مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

برخی از افراد نسبت به انتخاب کردن نوع مناسب جوراب بچه گانه بی‌ اهمیت بوده و صرفاً آن را پوششی برای گرم نگه داشتن پاهای او می‌ دانند. بنابراین در زمان خریداری این پوشاک، به کیفیت و اندازه مناسب آنها توجهی ندارند.

از آنجایی که جوراب‌ ها با اندازه و ابعاد دقیقی تولید نشده و سایزبندی متنوعی برای جوراب بچه گانه وجود دارد، باید در زمان انتخاب مناسب‌ترین آن برای کودک خود، اطلاعاتی داشته باشید. جوراب به عنوان یک تکه لباس کوچک، اگر بی‌ کیفیت و نامناسب باشد سبب ایجاد مشکلاتی در پای کودک شما می شود.

استفاده از جوراب بچگانه برای تمامی کودکان و نوزادانی که از سن کمتری برخوردار هستند، ضروری است.‌ در واقع با محافظت کردن از پاهای نوزاد می‌توانید مانع سرما خوردن او شوید. در این مطلب به ویژگی‌ های بهترین جوراب خوب و مناسب برای کودکان می‌ پردازیم.

پاها در بدن ما حکم قلب دوم را دارند، بنابراین از پاهای ظریف و حساس نوزادان باید به خوبی با استفاده از جوراب های مرغوب محافظت شود. در این مقاله جزئیات و خصوصیات یک جوراب خوب برای نوزاد به طور کامل توضیح داده شده است.

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

چرا کودکان باید جوراب بپوشند؟

قبل از اینکه با نکات خرید جوراب جوراب بچه گانه برای نوزاد یا کودک خود آشنا شوید، ابتدا باید بدانید که چرا اصلاً کودک شما احتیاج به پوشیدن آن دارد. پوشاندن جوراب به نوزادان و کودکان در واقع سبب محافظت آنها در برابر سرما و گرما می‌ شود. در فصل تابستان این پوشاک برای کودکان سبب می‌شوند، پای آنها تمیز باقی مانده و به بیماری‌ های پوستی مبتلا نشوند. علاوه بر آن کودکان نوپا با پوشیدن جوراب، راحت‌تر از انواع کفش‌ ها استفاده کرده و پوست پای آنها دچار فشار یا تاول نمی‌شود.

برای حفظ سلامت نوزادان و کودکان، انتخاب یک جوراب مناسب توسط والدین با سایز و جنس استاندارد، بسیار ضرورت دارد. اینه پوشاک علاوه بر مراقبت کردن از پای کودک در برابر عوامل محیطی، سبب گرم نگه داشتن پاهای آنها می شوند. با انتخاب بهترین مدل و جنس از جوراب بچه گانه، به پوست لطیف نوزاد شما آسیبی وارد نشده و راحتی را برای او به ارمغان می‌آورد.

جنس مناسب جوراب بچه گانه

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

برای انتخاب بهترین جوراب بچه گانه برای نوزاد یا کودک خود، دانستن برخی از نکات اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه کردن به جنس جوراب بچه گانه، یکی از مهمترین موارد محسوب می‌شود. این پوشاک کودکانه از جنس‌های متنوعی نظیر پلی استر، پشم، اکریلیک، پنبه و نایلون تولید شده و هر کدام از آنها مزیت‌ ها و معایب خود را دارند.

در میان این جنس‌ های جوراب بچه گانه برای نوزاد یا کودک، نوع پنبه ای آنها بهترین انتخاب است. زیرا الیاف اکریلیک، نایلون و پلی استر جزو الیاف مصنوعی به شمار می‌روند و برای پوست حساس نوزادان گزینه مناسبی نیستند.‌ پوشاک با الیاف طبیعی مانند پنبه، برای پوست نوزاد قابلیت گردش هوا دارند و به حفظ سلامت پوست پای آنها کمک زیادی می کنند.

در زمان انتخاب و خریداری جوراب جوراب بچه گانه، مهم ترین چیزی که باید به آن دقت داشت، جنس آن است. یک جوراب مرغوب و باکیفیت باید برای پاهای حساس نوزادان و کودکان از الیاف مناسبی تولید شده باشد. جنس این پوشاک باید به گونه‌ ای باشد که حساسیتی در پوست کودک شما به وجود نیاورد. بهتر است جوراب‌های پشمی، پنبه ای و نخی را برای نوزاد خود انتخاب کنید، زیرا این الیاف حساسیتی را ایجاد نکرده و بسیار لطیف هستند.

ویژگی های بهترین جوراب بچه گانه

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

بهترین نوع جوراب بچه گانه برای کودکان و نوزادان، پوشاکی با الیاف راحت و نرم است. جوراب‌هایی که الیاف نامناسب و زبری دارند، سبب ایجاد زخم، عدم راحتی و درد برای کودک می‌شوند. بنابراین پوشاکی برای نوزاد یا کودک خود انتخاب کنید که از پارچه‌های طبیعی مانند پنبه تولید شده باشند. جوراب‌های پنبه‌ای به عنوان پوشاکی نفس‌پذیر به پای کودک شما اجازه می‌دهند تا به خوبی تنفس کرده و دچار مشکل نشود.

جوراب‌ های پلاستیکی باعث کلافه شدن نوزاد و کودک شما شده، علاوه بر آن حساسیت‌هایی را در پوست لطف پای آنها نیز ایجاد می کنند. اندازه طولی این پوشاک باید با فصل مورد نظر، سازگاری داشته باشد. برای نوزاد خود باید جورابی را انتخاب کنید که ساق آن تا قوزک پا و حتی بالاتر را به خوبی پوشش دهد.

خاصیت ضد باکتریایی

مهمترین نکته برای خرید جوراب‌ بچگانه، توجه کردن به خاصیت ضد باکتریایی آنها است. در صورتی که این پوشاک خاصیت ضد باکتریایی به همراه نداشته باشند، سبب رشد باکتری‌ها در پوست پای کودک شده و التهاباتی را به وجود می‌آورند. امروزه جوراب‌های نانو برای نوزادان بر اساس تکنولوژی‌های روز با خاصیت ضد باکتریایی تولید شده و مانع ایجاد بیماری‌های پوستی در پای کودکان می‌شوند.

نوع دوخت جوراب

در زمان خرید جوراب بچه گانه، باید به نوع دوخت آن در ناحیه انگشتان پا توجه داشته باشید، این نوع دوخت باید طوری باشد که نوک انگشتان پاهای کودک تحت فشار نباشد. علاوه بر آن به دوخت قسمت ساق پا نیز دقت کنید، کش جوراب انتخابی نباید بسیار سفت یا محکم باشد، در این صورت پوست پای کودک دچار زخم و آسیب می‌شود.

جوراب های لوکس نوزادان

برای نوزادان و کودکان جوراب‌ بچه‌ گانه در رنگ بندی‌های متنوع و شاد با طرح‌های فانتزی تولید شده اند. تعدادی از این جوراب‌های کودکان با اکسسوری‌های خاص همانند عروسک‌های پنبه‌ای یا مروارید تزیین شده و بسیار خاص هستند. در زمان خریدن این پوشاک فانتزی و لوکس برای کودک خود، حتماً به نوع دوخت و جنس آنها توجه کرده و سپس به سراغ ظاهر آنها بروید.

مهمترین نکته در زمان تهیه کردن جوراب مناسب برای کودک این است که پوشاک انتخاب شده در راه رفتن، بازی کردن یا دویدن او مشکلی به وجود نیاورد. بنابراین در زمان خریداری این نوع از پوشاک برای کودک خود، به جای انتخاب جوراب‌های لوکس و بی‌کیفیت، نوع باکیفیت آنها را خریداری کنید تا کودک با آنها احساس راحتی کند.

جوراب فصلی بچگانه

همانند انتخاب کردن لباس فصلی برای کودک، برای پاهای او نیز باید متناسب با فصلی که در آن قرار دارید، جوراب مناسبی را خریداری کنید. برای مثال جوراب‌های پشمی بچگانه در فصل سرما برای محافظت کردن از پای کودکان در برابر سرما بهترین گزینه هستند. در فصل تابستان نیز برای کودک از جوراب‌های نازک استفاده کنید تا مشکلی در پوست ظریف پاهای آنها ایجاد نشود.

سایز مناسب جوراب بچه گانه

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

سایزبندی پوشاک کودکان بر اساس استانداردهای خاصی انجام شده است. برخلاف کفش‌ها، برای تولید جوراب‌های مختلف سایزبندی استانداردی در نظر گرفته نشده است، بنابراین در زمان تهیه کردن جوراب برای نوزاد یا کودک خود حتماً به اندازه پاهای او توجه کرده و متناسب با آن، سایز مناسبی از این پوشاک را انتخاب و خریداری کنید.

جوراب بسیار تنگ برای پاهای کودک آزاردهنده بوده و سایز بزرگ آن نیز، مشکلاتی را در راه رفتن و سایر فعالیت‌های او ایجاد می‌کند. علاوه بر آن انتخاب سایز مناسب از این پوشاک، تاثیر بسیار زیادی در استایل کودکان می‌گذارد.

برای پیدا کردن سایز مناسب و استاندارد جوراب بچه گانه برای نوزاد یا کودک خود، باید معیارهایی را در نظر بگیرید. این معیار بر اساس سن نوزاد یا کودک شامل موارد زیر است:

  • سایز مناسب جوراب برای نوزادان زودرس: 14 سانتی متر
  • سایز مناسب جوراب برای تولد کودک تا سه ماهگی: 15 الی 17 سانتی متر
  • سایز مناسب جوراب برای نوزادان شش ماهه: 18 الی 20 سانتی متر
  • سایز مناسب جوراب برای کودکان 12 تا 18 ماهه: 21 الی 23 سانتی متر

مشخصات انواع جوراب بچه گانه

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

علاوه بر در نظر گرفتن سایز جوراب بچه گانه، در زمان خریداری این پوشاک باید به جنس آنها توجه ویژه داشته باشید تا بهترین کیفیت را داشته باشند. جوراب مناسب برای نوزادان و کودکان از مواد اولیه و الیاف باکیفیتی تولید شده‌اند، پوشیدن آنها حس راحتی بسیار زیادی برای کودکان دارد.

همچنین این نوع پوشاک باکیفیت با داشتن منافذی، مانع تعریق پاهای کودک یا نوزاد می‌شوند. در زمان خریداری جوراب برای فرزند خود حتماً به سفت یا شل بودن کش جوراب و جنس آن دقت کنید، کش های سفت این پوشاک به ساق یا مچ پای کودک آسیب وارد می‌کنند.

برای گرم و سالم نگه داشتن پاهای کودک خود، جورابی را خریداری کنید که از الیاف پنبه، پشم نو و پشم مرینو تولید شده باشند. به هیچ عنوان جوراب‌هایی که با الیاف پلاستیکی تولید شده‌اند را برای کودک خود خریداری نکنید، زیرا این جنس از جوراب ها پای کودک را بسیار گرم کرده و باعث تعریق بیش از حد آنها خواهند شد. در این شرایط نوزاد یا کودک شما قادر به گفتن مشکل خود نبوده و به طور مداوم بی‌قراری و گریه می‌کند.

در زمان تهیه کردن جوراب نوزاد، مدل‌های فانتزی و کودکانه بسیار زیادی وجود دارد. انواع این پوشاک برای خرید شامل موارد زیر هستند:

جوراب‌های مچی کودکانه

این جوراب‌ها با داشتن ساق بلندتر برای چکمه‌ها و کفش‌های کتانی کودک گزینه مناسبی هستند. این پوشاک مچ پای کودک را به طور کامل پوشش داده و جنبه محافظتی برای او دارند تا پوست پای کودک دچار تاول یا آسیب دیدگی نشود. جوراب‌های پرطرفدار مچ دار کودکانه، برای مراقبت از پاهای کودک در مقابل گرما و سرما بهترین گزینه هستند.

جوراب بابی

این مدل پوشاک با ساق نسبتا بلند برای کودکان طراحی و تولید شده‌اند. در زمان پوشاندن این مدل جوراب به نوزاد یا کودک، به راحتی دولا شده و سبب محافظت بیشتر از مچ پای آنها می‌شود.

جوراب بدون لغزش

این مدل از جوراب بچه گانه برای کودکان نوپا جهت راحت‌تر حرکت کردن و راه رفتن تولید شده و از افتادن کودک جلوگیری می‌کنند.

جوراب های مناسبتی

این مدل جوراب‌ بچه گانه برای کودک در مناسبت‌های مختلف مانند کریسمس، شب یلدا و … استفاده می‌شوند. پوشاک مورد نظر در انواع طرح‌ها و مدل‌ها با تم فصل های مختلف تولید شده اند.

جوراب‌های کودکانه بالای زانو

این نوع جوراب بچه گانه بیشتر برای دختر بچه‌ها قابل استفاده است. جوراب‌های مورد نظر با تنوع رنگ بالا برای فصل سرد زمستان، بسیار کاربردی هستند.

جوراب شلواری

این پوشاک به طور کامل کل پاهای کودک را پوشش داده و معمولاً برای استفاده با دامن طراحی و تولید شده‌اند.

پاپوش

این جوراب‌های بدون ساق برای دختر بچه‌ها و پسر بچه‌ها تولید شده و برخی از آنها اندازه‌های غیر استانداردی دارند، در زمان انتخاب کردن آنها باید دقت کنید تا پای کودک در زمان راه رفتن با آنها احساس راحتی داشته باشد. شما بر اساس نقوش زیبا، سلیقه، نیاز کودک و سایر موارد می‌توانید بهترین مدل و طرح از جوراب‌ را برای آنها با بهترین کیفیت خریداری کنید تا احساس راحتی داشته باشند.

بهترین مارک جوراب بچه گانه

نکات مهم خرید جوراب بچه گانه (مشخصات و ویژگیهای جوراب مناسب)

جوراب بچه گانه در انواع ضخامت‌ها، اندازه ها با رنگ‌های متنوع و شاد برای استفاده در فصول مختلف جهت محافظت از پای آنها طراحی و تولید شده‌اند. هر کدام از جوراب‌های کودکانه با توجه به کاربردها و نوع بافت، مشخصات ویژه‌ای دارند. برای کودک جوراب‌هایی با جنس کشی و آزاد، بهترین انتخاب بوده و احساس راحتی را برای آنها ایجاد می‌کند. در اکثر کف جوراب‌های نوزادان و کودکان از دانه‌های ژله‌ای برای سر نخوردن آنها استفاده شده است.

جوراب‌های متنوع کودکان در مدل‌های راحتی، توردار و مجلسی، اسپرت، جوراب شلواری، مچ دار، بالای زانو و زیر زانو عرضه شده‌اند. معروف‌ترین برندهای تولیدی این پوشاک برای بچه‌ها برندهای چیکو، یومسه، اچ اند ام، ال سی وایکیکی، کارترز، آدمک، فریشر و کنته کیدز هستند. این پوشاک معروف برای کودکان از الیاف ضد حساسیت تولید شده و از پاهای آنها در مقابل بیماری‌های پوستی به طور کامل محافظت می‌کند.

قیمت جوراب‌های بچه گانه بر اساس خارجی یا داخلی بودن این پوشاک، کیفیت، طرح، مدل، سایز، نوع الیاف و نوع برند تولیدکننده مشخص می شوند. یک جفت از این پوشاک در بازه قیمت 10 الی 300 هزار تومان به فروش می روند.

سخن آخر

انتخاب جوراب بچه گانه مناسب و باکیفیت، سبب حفظ سلامتی پای کودکان و افزایش راحتی آنها می‌شود. در زمان خریداری این پوشاک باید به نکاتی توجه داشته باشید تا کودک با آنها احساس راحتی داشته و بتواند به راحتی راه برود. برای انتخاب پاپوش مناسب کودکانه حتماً به سلیقه و علاقه کودک خود اهمیت بدهید، علاوه بر آن به جنس و نوع دوخت جوراب های بچه گانه دقت کنید تا نامناسب یا غیراستاندارد نباشند.

جوراب‌های مقاوم برای نوزادان و کودکان بهترین انتخاب هستند، زیرا از پای آنها به اندازه کافی محافظت می‌کنند. با توجه به روحیه لطیف کودکان، در زمان انتخاب جوراب حتماً آنها را با رنگ‌های شاد و روشن خریداری کنید تا برای او خوشایند باشند.

در این مطلب به صورت جامع مهمترین نکات خرید جوراب کودکان به طور کامل توضیح داده شد. امیدواریم با استفاده از این نکات بتوانید بهترین مدل از این پوشاک را برای محافظت و مراقبت از پای فرزند خود خریداری کرده و سلامت پاهای آنها را تضمین کنید.

مطالب مشابه را ببینید!