مجله تاپ‌ناز‌

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

واریس یک بیماری شایع در بین آقایان و بانوان می باشد. معمولا این بیماری در اثر اختلالات وریدی می تواند با شدت گوناگون در هر فردی بروز پیدا کند. روش های مختلفی برای درمان این عارضه در رنج سنی مختلف وجود دارد. یکی از روش های بدون خطر و غیر تهاجمی برای درمان واریس، استفاده از جوراب مخصوص می باشد. جوراب واریس بافت بسیار متفاوتی دارد و همچنین طراحی کلی این محصول کاملا طبی و مطابق با استانداردهای ارتوپدی می باشد.

متداول ترین و قدیمی ترین روش برای درمان رگ های خونی عنکبوتی شکل واریس استفاده از این جوراب می باشد. بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته؛ حدود ۸۳ درصد از بیماران با استفاده از این جوراب موفق به درمان قطعی این بیماری شده اند. این محصول به دلیل ویژگی های بی شماری که دارد؛ بسیار مورد توجه قرار گرفته است.‌

این جوراب نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای جهان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از علل اصلی محبوبیت این جوراب در دنیا، جنبه درمانی آن می باشد. بر اساس جدیدترین داده های آماری به دست آمده؛ جوراب واریس برای درمان بیماری های ارتوپدی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این جوراب میزان درد و ورم ناشی از واریس را نیز به راحتی کاهش می دهد.

جوراب واریس چیست؟

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

یکی از ابتدایی ترین روش ها که برای درمان واریس استفاده می شود؛ این جوراب است. به نوعی جوراب واریس باعث کاهش علائم وریدی می شود. همچنین این محصول میزان گردش خون را در پاها افزایش می دهد. در همین راستا پس از مدت زمان کوتاهی فرد سلامت جسمی خود را به دست می آورد. این جوراب بافت بسیار نرم و لطیفی دارد و همچنین به صورت فشرده سازی شده تولید می شود.

جنس جوراب واریس چیست؟

بسیاری از جوراب های واریس موجود در بازار از الیاف مصنوعی تولید شده اند. در این بین برخی از نمونه های موجود در بازارهای داخلی از الیاف طبیعی ساخته شده اند.‌ قیمت جوراب های واریس تولید شده از الیاف طبیعی مقداری گران قیمت است. افرادی که برای کاهش میزان ورم پا این جوراب را خریداری می کنند؛ باید جوراب واریس با الیاف طبیعی را انتخاب کنند.

پارچه های نایلونی فشار بیشتری را به عروق ورید وارد می کنند؛ به همین علت در یک پروسه زمانی کوتاه فرد بیمار درمان می شود. افرادی که در اثر بیماری های غدد لنفاوی در اندام های تحتانی دچار ورم می شوند؛ باید از جوراب واریس نایلونی استفاده کنند. میزان فشرده سازی این نوع از جوراب در مقایسه با سایر نمونه های مشابه به مراتب بیشتر است. همچنین این محصول فشار مضاعف و غیر قابل تحملی را به پاها وارد نمی کند.

در صورتی که میزان فشردگی لایه های مختلف جوراب کاهش پیدا کرد؛ باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود. برای رانندگی طولانی مدت و در دوران نقاهت بعد از عمل های جراحی در جهت جلوگیری از لخته شدن خون می توان از جوراب واریس استفاده کرد. این جوراب به حفظ شاخص های سلامتی مرتبط با جریان خون در هر شرایطی کمک می کند.

نحوه عملکرد جوراب واریس پا

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

جوراب واریس پا، با کنترل میزان گردش خون در اندام های تحتانی نظیر پا، میزان پمپاژ گلبول های قرمز را نیز کنترل می کند. در نهایت در سایه استفاده مداوم از این جوراب فرد سلامت جسمی خود را به دست خواهد آورد. درصد قابل توجهی از بیماران علاقه بسیار زیادی به روش های تهاجمی جهت درمان واریس ندارند؛ معمولا برای درمان در چنین بیمارانی از جوراب مخصوص استفاده می شود.

این جوراب به بهبود فرایند گردش خون در بدن نیز کمک خواهد کرد. در نهایت هر فردی پس از استفاده از این جوراب در مسیر سلامتی قرار خواهد گرفت.‌ پیش از انتخاب جوراب باید با پزشک متخصص در این زمینه گفت و گو کرد. پزشک بر اساس شرایط بیمار بهترین نمونه را جهت خرید معرفی خواهد کرد.

انواع جوراب واریس

این جوراب در نمونه های مختلف تولید و جهت فروش عرضه می شود.‌ بر اساس شرایط بیمار باید بهترین نمونه جهت خرید انتخاب شود. در حالت کلی انواع جوراب واریس به ۴ دسته تقسیم می شوند. هر دسته به لحاظ کیفیت و کارایی در یک پله قرار دارند.

تنها تفاوت میان جوراب های واریس میزان فشرده سازی بر حسب میلی متر جیوه در هر جوراب می باشد. بر اساس میزان و شدت بیماری و مقدار واریس باید نمونه ای مناسب را جهت خرید انتخاب کرد.

  • کلاس فشار A: میزان فشار تدریجی جوراب در حدود 12 تا 15 میلی‌ متر جیوه است.
  • کلاس فشار 1: فشاری در حدود 18 تا 22 میلی‌ متر جیوه را دارا می‌ باشد.
  • کلاس فشار 2: در محدوده 23 تا 32 میلی‌ متر جیوه فشار وارد می‌ کنند.
  • کلاس فشار 3: جوراب‌های این گروه فشار تدریجی 32 تا 42 میلی‌ متر جیوه دارند.

قیمت تمامی نمونه های مختلف این جوراب تقریبا مشابه می باشد. به هیچ عنوان نگران قیمت جوراب واریس نباشید. این جوراب با قیمت کاملا مناسب و ارزانی جهت فروش عرضه می شود. انتخاب دسته بندی مناسب به صورت تخصصی برای هر فردی بر عهده پزشک است.

انواع مدل های جوراب واریس

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

جوراب واریس در نمونه های متنوع و با طراحی های کاملا ایده آل به فروش می رسد. انواع جوراب واریس بر اساس ارتفاع نیز به دسته بندی مشخصی از جمله:

  • جوراب واریس نیمه زانو
  • جوراب واریس نیمه ران
  • جوراب واریس شلواری

تقسیم می شوند. هر فردی با شدت متفاوتی درگیر این بیماری عروقی خواهد شد. از محبوب ترین نمونه های موجود در بازار می توان به جوراب واریس زیر زانو اشاره کرد. این جوراب تنها تا زیر زانو کشیده می شود‌‌.

همچنین برای افرادی که فقط در قسمت ساق پا درگیر واریس هستند تجویز می شود. جوراب واریس نیمه ران تا پشت زانوها کشیده می شود. برای بیمارانی که در قسمت ران نیز دچار واریس هستند؛ این جوراب استفاده می شود. این محصول تاثیر بسزایی در درمان واریس در پشت ران دارد. جوراب واریس شلواری بسیار پرفروش می باشد؛ زیرا این جوراب به درمان واریس در تمامی قسمت های پا کمک می کند. این محصول قیمت بسیار مناسب و ارزانی دارد و به راحتی از طریق مراکز معتبر قابل سفارش است. جوراب واریس تابستانی مختص فصول گرم سال می باشد. این محصول از جنس کتان یا الیاف تولید شده است و همچنین موجب تعریق کمتر پاها خواهد شد.

فواید استفاده از جوراب واریس چیست؟

جوراب واریس پا به دلیل خواص و ویژگی های بسیار خاصی که دارد بیشتر از هر زمانی مورد توجه قرار گرفته است. به نوعی این جوراب در درمان واریس از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار می باشد. ویژگی های این جوراب محدود به چند مورد جزئی نیست و در صورت خرید یک محصول با کیفیت از تمامی ویژگی های تکمیلی بهره مند خواهید شد.‌ از جمله فواید بارز استفاده از جوراب واریس پا به شرح زیر می باشند:

خونرسانی بهتر از قلب به اندام های تحتانی

همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی بروز بیماری واریس، بازگشت خون پس از پمپاژ می باشد. جوراب واریس پا منجر به انتقال بهتر خون از قلب به اندام های تحتانی می شود. همچنین از بازگشت خون به داخل رگ جلوگیری خواهد کرد.

کاهش فشار خون

از دیگر خواص این محصول کاربردی می توان به کاهش فشار خون اشاره کرد. به نوعی در سایه استفاده مداوم از این جوراب می توان نظارت مستقیمی بر فرایند فشار خون در بدن داشت.

کاهش میزان ورم در ناحیه پا

جوراب واریس علاوه بر درمان واریس در بیماران حرکتی به کاهش میزان ورم پا نیز کمک خواهد کرد. افرادی که این جوراب را به طور مداوم استفاده می کنند؛ پاهای کشیده و خوش فرم تری خواهند داشت‌.

از بین بردن سلول های چربی در ناحیه پا

این محصول به نابودی سلول های چربی در پا کمک می کند. فشاری که این جوراب به پاها وارد می کند؛ موجب کنترل فعالیت عروق خواهد شد.

مانع از لخته شدن خودن در عروق می شود

همچنین این جوراب احتمال لخته شدن خون در عروق را کاهش می دهد. برخی از افرادی که در معرض ابتلای به این بیماری قرار دارند. در جهت جلوگیری از بروز این بیماری نسبت به استفاده از این جوراب اقدام می کنند.

کلاس جوراب واریس حتما باید متناسب با شرایط بیمار باشد؛ در غیر این صورت نتایج مثبتی را به همراه نخواهد داشت.

مطلب مشابه: انواع رگ های واریسی و 10 روش و راه های درمان آن

چرا در دوران بارداری باید از جوراب واریس استفاده کرد؟

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

در دوران بارداری به دلیل کم تحرکی و همچنین تغییر فعالیت های هورمونی احتمال بروز واریس بیشتر از هر زمانی افزایش پیدا می کند. در دوران حساس بارداری حتما باید از این جوراب استفاده کرد. در غیر این صورت به دلیل ایجاد اختلال در فرایند پمپاژ خون، خطرات جدی در انتظار مادر باردار و جنین خواهد بود. در سه ماه آخر بارداری استفاده از این جوراب می تواند میزان ورم پاها را کاهش دهد.

همچنین یه دلیل کم تحرکی احتمال بروز این بیماری در مادران باردار بیشتر از هر فرد دیگری می باشد. پس از استفاده مداوم از این جوراب فرایند پمپاژ خون سازماندهی می شود. این جوراب خطر بازگشت دوباره خون به عروق را در دوران حساس بارداری کاهش می دهد.

قیمت جوراب واریس در سال جدید

قیمت جوراب واریس در اثر عوامل مختلفی می تواند کاهش یا افزایش پیدا کند. به طور کلی برای خرید این جوراب هیچ فردی مستلزم پرداخت هزینه های بسیار مازاد و گزافی نیست. با تخصیص یک بودجه ریالی اقتصادی می توان بهترین جوراب واریس را خریداری کرد. قیمت این جوراب بر اساس نوع، برند و کشور سازنده تعیین می شود. قیمت این جوراب در فروشگاه های معتبر به مراتب ارزان تر است.

چنین فروشگاه هایی بیشتر از سود ریالی رضایت مشتریان خود را در اولویت نخست قرار می دهند. همچنین این مراکز فروش تامین کننده اصلی و رسمی جوراب واریس در ایران هستند. پیش از خرید اطلاعات محصولی را از تمامی جهات باید مورد بررسی قرار داد.

فقط تعداد محدودی از نمونه های اورجینال موجود در بازار از کیفیت تضمینی برخوردار هستند. از خرید نمونه های فیک و جعلی تا حد امکان خودداری کنید؛ زیرا چنین جوراب هایی هیچ گونه خواص درمانی ندارند. همچنین به دلیل طراحی نامناسب و متریال مصرفی غیر استاندارد، این جوراب های بی کیفیت حتی ارزش یک ریال پول را ندارند.

بهترین زمان برای پوشیدن جوراب واریس

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

برای دریافت نتایج درمانی مطلوب از پوشیدن این جوراب، حتما باید در زمان مناسب از آن استفاده کنید. تحت چنین شرایطی در یک بازه زمانی کوتاه مدت موفق به دریافت نتایج مطلوب خواهید شد. طلایی ترین زمان برای پوشیدن این جوراب صبح قبل از هرگونه فعالیت جسمی می باشد. در ساعات اولیه صبح بدن در ایده آل ترین حالت جهت استفاده از این جوراب قرار دارد.

همچنین بر اساس تجویز پزشک باید مدت زمان استفاده از این محصول را رعایت کنید. در برخی از موارد خاص پزشک به بیمار توصیه می کند؛ پیش از خواب شبانه از این جوراب استفاده کند. پس از یک دوره استفاده مداوم نتایج درمانی به تدریج آشکار خواهند شد.

همچنین این جوراب پس از ۳ الی ۶ ماه استفاده خاصیت درمانی خود را از دست می دهد. بعد از سپری شدن مدت زمان ۳ الی ۶ ماهه باید نسبت به تعویض جوراب اقدام نمود. در غیر این صورت موفق به دریافت نتایج درمانی مطلوب از این جوراب نخواهید شد. در طول مدت زمان استفاده حتما به صورت منظم و مرتب جوراب های خود را بشویید. به طور کلی جوراب های واریس آنتی باکتریال هستند. برای شستشوی این جوراب آب ولرم و شوینده استاندارد گزینه ای ایده آل به شمار می آید. همچنین پس از شستشو حتما جوراب را خشک کنید و سپس مجدد آن را استفاده نمایید.

نکات مهم برای خرید جوراب واریس

نکات تکمیلی در مورد جوراب واریس پا؛ نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن

هنگام خرید این محصول باید به برخی از نکات مهم توجه داشت. تحت چنین شرایطی خرید سودمند را می توان تجربه کرد. پیش از خرید این جوراب اطلاعات تکمیلی مربوط بر محصولی را به تفکیک مورد باید بررسی قرار داد. بهترین راهنمایی جهت خرید این جوراب را پزشک می تواند در اختیار بیمار قرار دهد.‌ بر اساس شرایط و مقدار واریس پزشک بهترین جوراب را معرفی خواهد کرد.

پیش از خرید بر اساس بودجه خود بهترین محصول را باید انتخاب کرد. به تفکیک برند و کشور سازنده قیمت هر جفت جوراب واریس متغیر است. از دیگر نکات مهم پیش از خرید این جوراب توجه به اندازه و کلاس محصول می باشد. تعداد محدودی از جوراب های واریس موجود در بازار بر اساس اصول و استانداردهای پزشکی تولید شده اند. مراکز معتبر به صورت رایگان در خصوص محصول مشتریان را راهنمایی می کنند.

تحت چنین شرایطی هر فردی بر اساس بودجه ریالی خود بهترین انتخاب را خواهد داشت. افرادی که در محل کار خود برای طولانی مدت تحرک کافی ندارند؛ بهترین کاندید برای خرید جوراب واریس به شمار می آیند.

جمع بندی

جوراب واریس در جهت درمان بیماری های عروقی در اندام های تحتانی یا همان پا مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به دلیل فواید بی شماری که دارد؛ جزء جوراب های پرفروش موجود در بازار می باشد. تنوع جوراب های واریس موجود در بازار بسیار زیاد است. هر فردی بر اساس شرایط جسمی خود باید بهترین نمونه را جهت خرید انتخاب کند. پیش از خرید حتما باید با پزشک در خصوص خرید این محصول مشورت کرد. قیمت این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالت کلی برای خرید این جوراب نیازی به پرداخت هزینه های مازاد و گزاف نیست.

مطالب مشابه را ببینید!