حذف پرسپولیس از جام حذفی

حذف پرسپولیس از جام حذفی

بدبیاری دوباره سرخ‌ها در ضربه‌های پنالتی
حذف پرسپولیس از جام حذفی

تیم فوتبال فولاد خوزستان به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کرد.

به گزارش ایسنا، در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال، تیم‌های فولاد خوزستان و پرسپولیس از ساعت 16:45 در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که پس از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه، این تیم میزبان بود که توانست در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر صفر پیروز شود و به مرحله بعد صعود کند.

** نیمه اول
پرسپولیسی ها بازی را بهتر آغاز کردند و بوسیله مهاجم جوان خود که برای اولین بار در ترکیب اصلی این تیم قرار گرفته خیلی زود به گل دست یافتند. محمد عباس زاده (4) روی کرنر با ضربه سر گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

در ادامه بازی دو تیم سعی کردند به دروازه یکدیگر برسند اما موقعیت چندان خطرناکی خلق نشد و بیشتر زمان بازی به درگیری های فیزیکی در میانه میدان سپری شد.

پرسپولیس در این بازی با چهار تغییر نسبت به بازی های قبل وارد میدان شد. به گونه ای که رضا نورمحمدی به جای میثم حسینی، حسین ماهینی به جای حمیدرضا علی عسگر، محسن مسلمان به جای محمدرضا خلعتبری و محمد عباس زاده به جای سیدمهدی سیدصالحی وارد میدان شدند.

** نیمه دوم
مهرداد پولادی که در دقایق تلف شده نیمه نخست به جای عالیشاه وارد زمین شده بود و بعد نزدیک به 9 ماه دوباره در میادین حاضر شده بود بعد از گذشت دو دقیقه از نیمه دوم دوباره مصدوم شد و به خارج از زمین رفت تا سیدصالحی جایگزینش شود.

در این نیمه فولادی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، سراپا حمله شدند و سعی کردند با حرکت از کناره‌ها روی دروازه پرسپولیس خطرساز شوند.

پاس عمقی فولادی‌ها در بین مدافعان پرسپولیس به آرش افشین رسید و او در موقعیتی خوب شوتش را به پای بنگر کوبید.

چند ارسال میزبان از سمت چپ دروازه پرسپولیس منجر به یک ضربه کرنر شد که ارسال آنها در برگشت داخل محوطه جریمه به بختیار رحمانی رسید و او با شوتی زیبا توپ را بالاتر از دستان نیلسون وارد دروازه کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

پرسپولیس در نیمه دوم چندان هماهنگ نبود و توپ و میدان بیشتر در اختیار فولاد بود.

در دقیقه 77 پیام صادقیان روی یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه فولاد می‌توانست گل دوم پرسپولیس را بزند اما ضربه فنی او با فاصله کمی از کنار دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت.

در ادامه تلاش دو تیم ثمری نداشت تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود.

وقت اضافه:
فولاد باز هم بازی را تهاجمی آغاز کرد و روی دو، سه موقعیت می توانست به گل برسد.

در دقیقه 95 ضربه آزاد غلامرضا رضایی که به قصد سانتر کردن توپ را فرستاده بود به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

یک دقیقه بعد، ارسال مجدد فولادی‌ها از سمت راست خط دفاع پرسپولیس با اشتباه نیلسون در خروج همراه شد که ضربه سر آرش افشین از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه 101، پرسپولیس بازهم از روی ضربه ایستگاهی می توانست به گل برسد اما این بار ضربه خلعتبری با اختلاف کمی به اوت رفت.

در دقیقه 107، خطا در گوشه محوطه فولاد به سود پرسپولیس اعلام شد که ضربه خطرناک مسلمان را مکانی از کنج دروازه درآورد.

یک دقیقه بعد شوت محکم و زمینی پیام صادقیان را مکانی بازهم گرفت.

در دقیقه 112، ارسال قاسم دهنوی روی دروازه فولاد با ضربه سر سیدصالحی همراه شد که مکانی با یک شیرجه خوب این توپ را گرفت.

در دقیقه 119، اشتباه مدافعان فولاد میرفت کار دست این تیم دهد. صادقیان پس از توپگیری به سیدصالحی پاس داد اما شوت او را مکانی گرفت تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی قاسم دهنوی، حسین ماهینی و خلعتبری سه پنالتی خود را برای پرسپولیس خراب کردند تا فولادی‌ها با نتیجه 3 بر صفر در ضربات پنالتی پیروز شده و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنند.

مطالب مشابه را ببینید!