حرف های امیریل ارجمند بازیگر سریال معمای شاه

امیریل ارجمند

گفتگوی خواندنی با امیریل ارجمند بازیگر نقش احمد وزیری در سریال معمای شاه

از نوروز سال 92 به پروژه «معمای شاه» پیوست و در بخش داستانی و اصلی این سریال بازی می کند. بازی او از قسمت دوم سریال و همزمان با بازگشتش از سوئیس به ایران پس از تحصیل در رشته پزشکی آغاز شد.

به گزارش جام جم سیما به نقل از روابط عمومی شبکه یک، امیریل ارجمند که سومین همکاری خود با محمدرضا ورزی را در «معمای شاه» تجربه می‌کند، درباره این مجموعه بزرگ تاریخی ایران گفت:

در مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» در نقش دکتر محمود وزیری فرزند دکتر احمد وزیری بازی می‌کنم.

در این سریال از سن 18 سالگی تا سن حدود 60 سالگی محمود وزیری موازی با اتفاقاتی که در تاریخ معاصر ایران رخ می‌دهد به همراه خانواده وزیری به تصویر کشیده شده است و در بخش داستانی سریال که مهمترین بخش «معمای شاه» را تشکیل می‌دهد، محمود وزیری حضور پر رنگی دارد.

او افزود: پیش از این در سریال تلویزیونی «تبریز در مه» و یک اثر سینمایی به کارگردانی آقای ورزی بازی کردم و با روش و منش او در کار آشنا هستم.

فضایی که با او کار می کنم را خیلی دوست دارم و از لحاظ فکری خیلی با ورزی نزدیک هستم و در نهایت این که جلوی دوربین او راحتم.

بازیگر فیلم سینمایی «اخراجی‌های 2» درباره استقبال مخاطبان و بینندگان از سریال «معمای شاه» هم گفت: داستان این سریال برای بازیگران در حین تولید و فیلمبرداری هم جالب توجه بود و هست و به اعتقاد من اگر مجموعه‌ای برای خود بازیگر جالب و آموزنده باشد، به طور حتم برای مخاطبان هم قابل توجه خواهد بود.

با توجه به تلاش شبانه‌روزی همه عوامل پشت دوربین و بازیگران و زیبایی‌هایی که بخش داستانی مجموعه به سریال تاریخی «معمای شاه» داده است، قطعا برای بیننده شبکه یک هم جذاب و دیدنی خواهد بود.

تاریخ معاصر ایران هم همیشه برای مردم جالب توجه است و برای خیلی از ما تاریخ ایران مانند 17 شهریور و 31 شهریور یادآور خاطرات تلخی است.

به تصویر کشیدن این حوادث تاریخی به همراه یک سری اتفاقات دیگر در دوران پهلوی پدر و پسر با مقداری هم نرم شدن داستان توسط آقای ورزی، موجب می‌شود هموطنان با تاریخ کشور در دوران پهلوی بیشتر و ار زاویه‌ای جدید آشنا شوند.

امیریل ارجمند یادآور شد: در اسناد موثق تاریخی که برای ساخت سریال «معمای شاه» از آن استفاده شد، ما شاهد اتفاقات جالبی بودیم که هنگامی که آنرا مقابل دوربین اجرا می‌کردم به نوعی یادآوری همان دوران بود.

بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» در پایان اظهار داشت: بازی در یک پروژه عظیمی مانند «معمای شاه» همیشه خاطرات شیرینی را به همراه خود خواهد داشت.

برای اینکه وقتی نتیجه کار را از قاب تلویزیون تماشا می‌کنیم، خستگی همه عوامل به در می‌شود اما کارهای تاریخی همیشه جزو کارهای خیلی سخت است.

چرا که گاهی مجبور هستیم در تابستان و در دمای بالای 37 درجه با پالتو، پولیور و لباس‌های زمستانی به همراه گریم 12 ساعت مقابل دوربین باشیم و گاهی هم در دمای زیر صفر درجه مجبور بودیم با لباس‌های تابستانی مقابل دوربین بازی کنیم.

به هر حال بازی در کارهای تاریخی هرچند شیرین است اما دشواری‌ها و شرایط خاص خود را به همراه دارد ولی امیدوارم تلاش شبانه‌روزی همه دوستان من در سریال «معمای شاه» با اقبال و توجه هموطنان خوبم مواجه شود.

مجموعه تلویزیونی ۸۰ قسمتی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی، هشتاد بازیگر اصلی و ۵۲۰ بازیگر فرعی دارد و بیش از۵۶۰ نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ تاکنون در ساخت این اثر همکاری دارند.

این سریال به ‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ همزمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد که جمعه‌ها ساعت 22 از شبکه یک به روی آنتن می‌رود.

 

مطالب مشابه را ببینید!