حیوان سال 1403 و سال 2024 با اطلاعات در مورد شخصیت حیوان این سال

حیوان سال 1402 سال چه حیوانی است؟ سال 2023 سال کدام حیوان است؟ آیا سال هزار و چهارصد و دو سال نحسی است؟

حیوان سال 1402 سال خرگوش است

سال 1402 یا 2023 سال خرگوش است.

حیوان ۱۴۰۲ خرگوش است: خرگوش نماد سرعت، ذکاوت، امید و تولد دوباره است.

خَرگوش پستانداری گیاه‌خوار، از تیرهٔ خرگوشان است که اندامی شبیه به گربه و گوش‌های دراز و لب‌های شکافدار دارد.

دست‌های خرگوش از پاهایش کوتاه‌تر هستند و بسیار تند حرکت می‌کند و دارای انواع مختلف است.

سال های خرگوش: 1402، 1390، 1378، 1366، 1354، 1342، 1330 …

در تقویم چینی سال خرگوش هر 12 سال یک بار تکرار می شود و همچنین آغاز آن مصادف با سال نو چینی است. سال نو چینی که بسیار پر آب و تاب با انواع اژدهای بزرگ برگزار می شود از اواخر ژانویه یا اوایل فوریه شروع می شود.

حیوان سال

شخصیت متولدین سال خرگوش چیست؟

به طور کلی، افرادی که در سال های خرگوش متولد می شوند، به نظر ساکت، ملایم و ظریف هستند. این افراد ممکن است در مورد خودشان این تصور  را داشته باشند که نسبتا ضعیف هستند، اما در واقع، افراد متولد سال خرگوش دارای اراده ای بسیار قوی هستند. آنها ایده های مختص به خود را دارند و برای پیگیری اهداف خود سخت تلاش خواهند کرد.

متولدین سال خرگوش خاکی و مهربان هستند. آنها به ندرت به دیگران توهین می کنند یا با دیگران بحث می کنند. خرگوش ها ممکن است مانند متولدین سال پیش یعنی ببر رهبران قدرتمندی نباشند، اما حقیقتا دوستان خوبی هستند.

ویژگی های خرگوش های ماده

خرگوش های ماده با قلبی مهربان، دوستان زیادی دارند و از نزدیک شدن به سایرین نمی هراسند. با این حال، خرگوش‌ها با اطرافیانشان بسیار نرم و لطیف رفتار می کنند که باعث می‌شود به راحتی آسیب ببینند. متولدین سال 1402 به لطف ویژگی حساس خود هنرمند زاده می شوند.

خرگوش های ماده حساس هستند، آنها دوست ندارند در یک رابطه محدود شوند. آنها به راحتی عاشق کسی نمی شوند. خرگوش های ماده وقتی عاشق کسی می شوند، تمام فکر خود را معطوف عشق او می کنند. آنها به دلیل شخصیت خود در بین بسیاری از مردان محبوب هستند. مهمتر از همه، خرگوش های ماده برای خانواده خود ارزش زیادی قائل هستند.

ویژگی های خرگوش نر
نقص بزرگ خرگوش نر که تقریباً همه آنها با همین نقص زاده می شوند نداشتن صفت جاه طلبی است. آنها گاهی بسیار ترسو و فاقد احساس امنیت هستند که این امر ممکن است با آرزوی دیگرشان که داشتن یک زندگی راحت است در تناقض باشد. متولدین این سال مردانی بسیار اهل خانواده و زندگی هستند، آنها به آشپزی، نظافت، چمن زنی و بسیاری از دیگر کارهای منزل علاقمندند. این مردان دوست دارند با معشوق خود زندگی پایداری داشته باشند.

گاهی با دانستن موضوع نام سال و مطالعه درباره تقویم بر اساس نام حیوان سال 1402 تمایل افراد برای انتخاب سررسید و یا تقویم رومیزی متناسب با رنگ و طرح و حتی ویژگی های متولدین آن سال افزایش می‌یابد. اگر دوست دارید تقویمی روی میز کار قرار دهید که با تصاویر و رنگ‌های خاص سال حیوانی هماهنگ باشد در پایان سال و در زمان خرید تقویم رومیزی یا سررسید این موضوع را در نظر بگیرید.

مشخصات کلی متولدین سال خرگوش

خرگوش: موجودی لطیف
این سمبل را در کشور ویتنام، ‌گربه و در ژاپن خرگوش نام گذاری کرده‌اند. گربه و خرگوش، هر دو در زمان سقوط بر روی چهار دست‌وپای خود فرود می‌آیند. متولدین سال خرگوش شادترین افراد و اشخاصی خوش ذوق، عاقل، اهل معاشرت، ‌بردبار و تا حدودی بلند پرواز هستند که در هنگام ملاقات و رفتار با دیگران شرافتمندانه عمل می‌کنند. آن‌ها همراهان بسیار خوبی هستند و می‌دانند چگونه و کجا به یاری شما بیایند. ولیکن به مضمون مثلی،‌ گل بی خار کجاست و اتفاقاً متولدین سال خرگوش انسانی‌هایی سطحی هستند و این یعنی که خصوصیات خوب آن‌ها نیز ظاهری و سطحی است.
خرگوش به جمع علاقه‌مند و جمع هم دوست‌دار خرگوش است. همچنین موجودی زود جوش است و به بودن در کنار دیگران بسیار علاقمند است، اما گاهی اوقات غیبت و شایعه پراکنی و زیرکی می‌کند و با نکته سنجی و دقت این کار را انجام می‌دهد. در حقیقت گفت‌وگو در مورد حقایق واقعا ناخوشایند، برای او کار دشواری است.
خرگوش عاشق مهمانی هستند و به دلیل طبع بی نظیرشان،‌ معمولاً داری خانه‌های زیبایی هستند.
آن‌ها دنیاپرست و بعضی اوقات خود آرا و فخر فروش هستند. خانم خرگوش به نشان دادن تربیت و فرهنگ دانسته‌های تازه خود، علاقه شدیدی دارند.

خرگوش به راحتی برانگیخته و عصبانی نمی‌شود. خرگوش آرام، خونسرد و صلح طلب است و معمولا خود را احساساتی نشان می‌دهد تا این که واقعاً حساس باشد. کارهای شخصی و خصوصی بیشتر از مشکلات بزرگ اجتماعی او را پریشان می‌کند و حتی می‌توان گفت کمک گربه هم از قحطی،‌ جنگ و سایر سوانح انسانی نمی‌گریزد، مگر آن که زندگی خودش در معرض این خطرات واقع شود که در این شرایط، پیوند زندگیش از هم می‌پاشد و آن قدر توانش کم می‌شود که ممکن است تن به مرگ بسپارد. این حیوان خیلی سریع به گریه می‌افتد اما به همان سرعت هم آرام می‌شود.
خانم گربه‌ها از حالت افسردگی و روانی خود به عنوان کارآمدترین سلاح برای جلب توجه و محبت دیگران سود می‌برند.
گربه‌ها محافظه کار هستند و از هر آن چه که آرامش زندگی‌شان را برهم بزند یا اسباب دردسرشان شود، متنفرند. آن‌ها بسیار بیشتر از دیگران نیاز به حفظ آسایش و امنیت زندگی دارند.
از آنجایی که خرگوش بااحتیاط و احتمالا هم کمی ترسو کم‌رو است، هیچوقت وظیفه انجام کاری را نمی‌پذیرد مگر آن که از قبل سبک و سنگینش کرده و همه‌ی جهات آن را درنظر گرفته باشد. به همین دلیل دیگران آن را در گربه می‌پسندند و سعی دارند در امور مهم خود با او مشاوره بگیرند.
خرگوش مظهر موفقیت در حرفه و تجارت است و معمولاً به عنوان تاجری باهوش که هر کس با او قرارداد کسب‌وکار امضا کند، نمی‌تواند از زیر بار آن شانه خالی کند شناخته شده است. پیش‌بینی‌های او اغلب درست است. گربه در ظاهر بسیار آرم و متین و قابل اعتماد به نظر می‌رسد، ولی در حقیقت، به شدت اهل تبانی است.

شایستگی او در زمینه رقابت‌های تجاری نظیر خرید و فروش اشیای عتیقه که به بینش اقتصادی نیاز دارد به خوبی آشکار و شکوفا می‌شود. انجام فعالیت‌های سیاسی و حقوقی،‌ امکان بهره‌مندی از یک زندگی راحت، بدون دغدغه خاطر و طبق میل را برای گربه فرآهم می‌کند.
خانم خرگوش‌ها در همه‌ی مشاغلی که به ذوق، سلیقه، درک اجتماعی و رفتار مناسب نیاز است، می‌درخشند. سیاستمدارنی که خواهان پیشرفت هستند، بهتر است با خانم‌های متولد سال خرگوش ازدواج کنند، چراکه آن‌ها زیرک، دقیق، دانا و رازدار هستند و همین‌طور کدبانوهای برازنده‌ای هستند که با بودن در کنار همسران خود سبب بالابردن آوازه آن‌ها می‌شوند. خانم خرگوش‌ها از این که مورد توجه اطرافیان خود قرار بگیرند، لذت می‌برند.
با آنکه گربه نسبت به اقوام خود دلسوز، از خود گذشته، مهربان، صمیمی و خالص است و به‌آسانی به نزدیکان خود کمک مالی می‌کند، ولی در حقیقت، آن‌چنان هم پای‌بند خانواده نیست و معمولاً با پدرومادر و فرزندان خود احساس بیگانگی بیشتری می‌کند، تا با دوستان منتخب خود.
خانم خرگوش‌ها تا وقتی‌که مورد توجه باشند، وظایف مادرانه خود را به‌درستی انجام می‌دهند، ولی این طبع در آن‌ها بسیار خفیف و تا حدودی کاذب است.

حیوان سال

بزرگان متولد سال خرگوش

ملکه ویکتوریا، استالین، دومدیسی و رئیس جمهور بورقیبه، مارتین لوترکینگ، فیدل کاسترو، رئیس جمهور تروخیلو، کنفسیوس و مالکوم ماگریدج، ماری آنتوانت، آن‌بولین، اواپرون یا گاریبالدی، پیراندلو، اینشتاین، اورسون ولز، توسکانی نی، فیلد مارشال سلیم، آرتور میلر، استاندال و ژرژسیمون

رابطه‌های عاطفی زنان متولد سال خرگوش

با موش:
هرچند که خانم گربه موجود آرامی و نرمی است، اما همیشه در اندیشه خوردن موش است. موشی که سرش بوی قرمه‌سبزی ندهد، از این رابطه اجتناب می‌کند.
با گاو:
این دو برای هم ساخته نشده‌اند، خانم گربه صبور، با احتیاط و تا حدودی بداخلاق است.
با ببر:
این رابطه تا حدی پیچیده است، ولی این دو همدیگر را به خوبی درک می‌کنند. خانم گربه می‌داند چگونه با ببر کنار بیاید.
با خرگوش:
چرا که نه؟ البته درصورتیکه هر دو عاقل و بالغ باشند.
اژدها:
زوج بسیار مناسبی هستند. گربه از امتیازات اجتماعی و نکته سنجی بخصوصی برخوردار است که حس نامجویی اژدها را برمی‌انگیزد.
با مار:
شاید بله… البته تا وقتیکه مار آرامش خود را از دست ندهد. پایان خوشی در انتظار مار نیست.
با اسب:
رابطه بسیار خوبی است. گربه در خانه‌ای راحت و در جمع دوستان و نزدیکانش به سر خواهد برد و همین برای او کافی است.
با بز:
چرا که نه؟ اگر گربه کمی پولدار و برخوردار باشد، حتی اگر عاشق هم نباشند، دوستان بسیار خوبی برای هم خواهند بود.
میمون:
یک خانه ییلاقی کوچک و زیبا سبب می‌شود میمون چشمش را به روی خیلی از چیزها ببندد.
با خروس:
هرگز ممکن نیست. زیاده روی‌های خروس، حتی اگر مهم نباشد، گربه را خشمگین خواهد کرد.
با سگ:
بله، اگر چه دیوانگی است. خانم گربه، خانه‌ای آرام و خیرخواهی را برای سگ به هدیه خواهد داد.
با خوک:
تا وقتیکه خانم گربه، بتواند هرزه گردی‌های خوک را تحمل کند، همه چیز خوب پیش خواهد رفت. اما خوک هم باید سرگرمی‌های بیرون از خانه را به‌گونه‌ای ترتیب دهد که خانم گربه متوجه آن‌ها نشود.

جمع بندی
در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که خرگوش (گربه) در ظاهر ضعیف، ممکن است به‌راحتی به موجودی قدرتمند و ترسناک تبدیل شود. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید و سرگرم کننده بوده باشد.

چگونه با افرادی با نماد خرگوش رابطه برقرار کنیم؟

اساساً لازم نیست سخت تلاش کنید، بلکه فقط به افرادی با نماد خرگوش در رفع نقاط ضعفشان کمک کنید.

نقاط قوت افرادی با نماد خرگوش:

آنها ظریف، ملایم و با ملاحظه هستند و می دانند چگونه خود را جای دیگران بگذارند.
آنها خوش بین و شوخ هستند، می توانند با هر کسی کنار بیایند. آنها همیشه آرزوی هماهنگی دارند و به دنبال صلح هستند.
تخیلی و خلاق هستند
استعداد زیادی برای زبان و فصاحت دارند
قضاوت زیباشناختی عالی دارند
هنگامی که افرادی با نماد خرگوش تصمیم می گیرند، مصمم و شجاع هستند.

ضعف افرادی با نماد خرگوش:

مستعد در هم ریختگی. یک دوره طولانی زندگی راحت می تواند منجر به کمبود جاه طلبی شود.
بیهوده، گاهی ترسو، و مستعد فرار از واقعیت هستند
تمایل به دوست داشتن همه چیزهایی که به راحتی منجر به روابط عمومی می شود.
نسبت به ایده های خود بسیار سرسخت هستند و سازش با آنها آسان نیست.
اکثر افرادی با نماد خرگوش تمایلی به زندگی خیلی یکنواخت ندارند، به زندگی هیجان انگیز ادامه می دهند، با این حال، آنها عمیقاً در مسائل غوطه ور نمی شوند.
بیش از حد حساس هستند.

مطلب پیشنهادی: لحظه تحویل سال 1402 + فال و طالع بینی سال تعطیلات سال

مطالب مشابه را ببینید!