خامه صبحانه سنتی خوشمزه | طرز تهیه خامه صبحانه با طعمی بی نظیر

خامه صبحانه

آموزش طرز تهیه خامه صبحانه خوشمزه و مقوی

در این مطلب تاپ ناز روش تهیه خامه صبجانه با طعم خوشمزه و سنتی را به شما آموزش می دهیم و می توانید در وعده صبحانه از این خوراکی مقوی بهره ببرید.

خامه یک صبحانه مقوی و پر انرژی است که می تواند در منزل و به صورت کم چرب آن را تهیه کنید تا خواص بیشری داشته باشد و از طعم خوب آن لذت ببرید. برای تهیه خامه صبحانه از شیر و سرشیر استفاده می شود.

خامه صبحانه، پنیر خانگی و املت مدیترانه ای جزو مواد غذایی مقوی و بسیار لذیذ برای صبحانه می باشند و شما می توانید هر کدام از آنها را براحتی در منزل تهیه کنید.

مواد لازم

  • شیر : به مقدار لازم
  • سرشیر : به مقدار لازم

 

طرز تهیه خامه صبحانه خانگی

برای تهیه کردن این خامه خوشمزه باید در ابتدا شیر محلی را در یک قابلمه بریزید.

قابلمه را روی حرارت گاز یا شعله ملایم قرار دهید تا شیر به جوش آید و پس از اینکه جوشد بگذارید که به مدت 10 تا 15 دقیقه دیگر هم روی حرارت گاز یا شعله ملایم بماند.

در مرحله بعد خامه صبحانه پس از مدت زمان ذکر شده قابلمه شیر را باید از روی حرارت بردارید تا شیر خنک شود و رویه آن بسته شود.

برای تهیه خامه صبحانه ابتدا شیر محلی را درون قابلمه ای مناسب بریزید سپس سرشیر را با ملاقه از روی سطح شیر بگیرید و سرشیر را در یک ظرف مناسب و تمیز بریزید.

بگذارید که ظف حاوی سرشیر به مدت چند ساعت در یخچال بماند و سپس آن را از یخچال بیرون بیاورید و با دور کند همزمان با چنگال سرشیر ررا هم بزنید تا به خوبی فرم بگیرد و سفت شود.

باید توجه داشته باشید که در مراحل اولیه هم زدن سرشیر شل می شود و به آرامی فرم می گیرد.

وقتی که خامه به غلظت مناسب رسید و به خوبی فرم گرفت، دیگر نیاز نیست که هم بزنید و در غیر این صورت خامه تبدیل به کره محلی می شود.

امیدواریم از خامه صبحانه سنتی لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!