مجله تاپ‌ناز‌

خاکشیر دشمن کبد چرب { طرز استفاده از خاکشیر برای کبد چرب }

خاکشیر دشمن کبد چرب

مدت زمان پاکسازی کبد با خاکشیر

کبد چرب یکی از مشکلاتی است که درصد بالایی از افراد جامعه درگیر آن هستند. در این مطلب به نحوه درمان فوری کبد چرب با خاکشیر می پردازیم.

پاکسازی کبد با خاکشیر از روش های شناخته شده در طب سنتی برای درمان کبد چرب است و اصطلاحا گفته می شود که خاکشیر دشمن کبد چرب است.

چرب شدن کبد معمولا به خاطر مصرف خوراکی های ناسالم مثل فست فود ، نوشابه و همچنین سبک زندگی غلط ایجاد می شود.

کبد چرب زمانی خودش را رخ می دهد که میزان چربی تولید شده در این اندام بالاتر از حد طبیعی خود برسد و یا متابولیسم بدن به خوبی کار نکند در نتیجه چربی در کبد جمع می شود و باعث بروز این مشکل می شود.

 پاکسازی فوری کبد با خاکشیر

استفاده از داروهای گیاهی در درمان کبد چرب بسیار موثر هستند. برای درمان و حتی پیشگیری از بیماری کبد چرب و مشکلات بعدی آن می توانید از گیاهان دارویی استفاده کنید.

خاکشیر مزایای بسیاری مثل تسکین یبوست ، برطرف کردن اسهال شدید ، رفع جوش های بدن ، تنظیم فشار خون ، رفع تشنگی ، ضد عفونی ، از بین بردن سنگ کلیه و ادرار ، تقویت معده ، درمان لاغری ، خارش پوست دارد.

نوشیدنی های مختلفی در کنار خاکشیر وجود دارند که می تواند برای پاکسازی کبد چرب مفید باشد.

خاکشیر با عرق شاطره و کاسنی و یا تخم شربتی می تواند یک شربت شگفت انگیز برای پاکسازی کبد چرب باشد

نحوه استفاده از خاکشیر برای پاکسازی کبد چرب به نقل از سایت همسرتایم :

1- مصرف خاکشیر با عرق کاسنی

خاکشیر به همراه عرق کاسنی می تواند درمان مفیدی برای کبد چرب باشد، برای این منظور می توانید یک قاشق غذاخوری خاکشیر را به عرق کاسنی اضافه کرده و میل کنید.

2- شربت خاکشیر با ترنجبین

مصرف خاکشیر همراه با ترنجبین ترکیبی بسیار موثر در درمان کبد چرب به حساب می آید. شربت خاکشیر و ترنجبین می تواند برای درمان بلغم نیز استفاده شود.

3- درمان کبد چرب با دمنوش خاکشیر

خاکشیر را در آبجوش به صورت دمنوش آماده کنید و در زمان ناشتا یک لیوان آن را میل نمایید تا بدانید چرا می گویند خاکشیر دشمن کبد چرب است.

یادتان باشد که مصرف زیاد خاکشیر می تواند برای بدن مضر باشد.

اگر مشکلاتی مانند زخم معده، روماتیسم یا آرتروز دارید، در مصرف خاکشیر زیاده روی نکنند و بهتر است قبل از مصرف خاکشیر با پزشک مشورت کنید.

کبد چرب یک بیماری خاموش است که با مصرف برخی مواد غذایی طبیعی می توانید آن را درمان کنید. مصرف خاکشیر در رژیم غذایی می تواند سرعت بهبودی را افزایش دهد، اما باید در زمان مناسب از آن استفاده کرد. بهترین زمان برای مصرف خاکشیر در زمان ناشتا بودن است.

پس بهتر است خاکشیر را از قبل خیس کنید و صبح ناشتا دو قاشق از آن را در یک لیوان آب جوش بریزید و تا نیم ساعت بعد از آن چیزی میل نکنید.

خواص دارویی خاکشیر به سرعت جذب می شود و اثر آن پس از چند روز محسوس است.

برخی از افراد کمی عسل را با آن ترکیب می کنند که می تواند اثر درمانی خاکشیر را افزایش دهد.

خاصیت آنتی اکسیدانی خاکشیر بسیار بالاست و در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر به سزایی دارد. به خاطر همین خاصیت آنتی اکسیدانی زمانی که صبح ناشتا ، خاکشیر مصرف می کنید معده و روده شما هم تقویت شده و چربی اضافی کبد نیز پاکسازی می شود.

مطالب مشابه را ببینید!