مجله تاپ‌ناز‌

خداحافظی با چاقی با بهترین جراح لاغری تهران

چاقی معضل رو به رشد جوامع مختلف در سراسر جهان است. این روزها به‌سختی می‌توان کسی را پیدا کرد که دچار اضافه‌وزن نباشد. شاید به نظر برسد اضافه‌وزن تنها بر ظاهر و زیبایی اندام افراد تأثیرگذار است در صورتی که مشکل اصلی داشتن اضافه‌وزن، بیماری‌های رایج بعدی است که به‌تبع اضافه‌وزن برای فرد ایجاد می‌شوند. از کم‌تحرکی و درد مفاصل گرفته تا بیماری‌هایی مانند کلسترول بالا و همین‌طور دیابت!

image 207

در واقع چاقی شروع چرخه‌ای است که با داشتن تأثیر عمیقی بر سبک زندگی فرد، زندگی او را از جنبه‌های مختلف دچار اختلال کرده و فرد را بیشتر به سمت دور شدن از سلامت عمومی بدن خود هل می‌دهد.

یکی از راه‌حل‌هایی که بسیاری از افراد را به داشتن اندامی زیبا و خداحافظی همیشگی با چاقی هدایت کرده، عمل اسلیو معده است. عملی که این روزها طرفداران بسیار زیادی هم پیدا کرده. با ما در این مطلب همراه باشید تا با عمل اسلیو معده و تأثیر آن بر بدن و معرفی بهترین جراح لاغری در تهران آشنا شوید.

اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده یک عمل جراحی است که عموماً به صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شود. اگر بخواهیم این عمل را به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم باید بگوییم که این عمل یک عمل جراحی است که طی آن بخش بزرگی از معده فرد برداشته می‌شود. با این کار ظرفیت معده به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و این موضوع باعث می‌شود تا حجم غذای مصرفی فرد به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

در طی این عمل چیزی در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد از معده بیمار برداشته می‌شود. با توجه به این که این عمل جراحی یک عمل تهاجمی به شمار می‌رود، پزشک تنها در صورتی که فرد دچار چاقی شدید باشد و نتوان با روش‌های دیگر به صورت مؤثر به کاهش وزن او کمک کرد، انجام این عمل را توصیه می‌کند. در واقع این روش درمان تنها در صورتی تجویز می‌شود که فرد بیش از ۴۵ کیلوگرم اضافه وزن داشته باشد و شاخص توده بدنی (BMI) او بیش از ۴۰ باشد.

البته در مواردی که فرد دارای برخی بیماری‌های زمینه‌ای دیگر نیز هست که سلامت او را مورد تهدید قرار می‌دهند ممکن است با وجود این که همچنان فرد دارای شرایط ذکر شده نیست هم عمل به هدف بازگرداندن سلامت فرد به وی انجام شود.

هدف از انجام عمل اسلیو معده این است که در وهله اول چاقی شدید فرد درمان شود و به‌تبع آن از بروز مشکلاتی جدی مانند دردهای مفصلی، مشکلات قلبی و ریوی و همین‌طور برخی بیماری‌ها مانند دیابت نوع ۲ جلوگیری کرد. این عمل می‌تواند به کنترل قند خون و همین‌طور کنترل بیماری‌هایی مانند آرتریت و دیابت نیز کمک کند.

در نهایت با انجام این عمل اعتماد به نفس فرد افزایش خواهد یافت و توانایی فیزیکی او نیز بیشتر خواهد شد. با این شرایط سلامت عمومی جسمی فرد نیز بیشتر خواهد شد.

image 208

عمل اسلیو معده یا بای پس معده

عمل اسلیو معده تنها عملی نیست که با هدف لاغری رواج دارد. یکی دیگر از عمل‌های جراحی رایج لاغری عمل بای پس معده است. هر دو نوع جراحی لاغری یعنی اسلیو معده و بای پس معده، در مواردی که جراح تشخیص دهد گزینه مناسبی برای لاغری محسوب می‌شوند. در نتیجه انتخاب روش مناسب‌تر را به جراح متخصص بسپارید تا بر اساس شرایط جسمانی و وضعیت سلامتی شما بهترین نوع جراحی را برایتان برگزیند.

عمل اسلیو معده چطور باعث کاهش وزن می‌شود؟

عمل اسلیو معده به چند طریق کاهش وزن فرد را به دنبال دارد. این عمل در مرحله اول حجم معده فرد را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کاهش حجم باعث می‌شود تا بیمار با سرعت بسیار بیشتر و با مصرف مقدار بسیار کمتری از غذا احساس سیری کند.

از سوی دیگر علاوه بر کاهش حجم معده این عمل باعث می‌شود تا برخی از هورمون‌های چاقی در بدن کاهش پیدا کنند. معده مسئول تولید هورمون‌های خاصی در بدن ما است که کار این هورمون‌ها کنترل اشتهای فرد است. با حذف بخش قابل توجهی از معده که این هورمون‌ها را تولید می‌کند تعادل هورمونی فرد دچار تغییر خواهد شد و اشتها به صورت قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

 همین موضوع در گام دوم و در کنار کاهش ظرفیت معده باعث لاغری افراد می‌شود.

با عمل اسلیو چند در درصد از وزن کاهش پیدا می‌کند؟

عمل اسلیو به افراد کمک می‌کند تا در حدود 50 تا ۷۰ درصد از اضافه وزن خود را کم کنند. در بسیاری از موارد این کاهش وزن بیشتر از ۷۰ درصد است با این حال بیشتر بیماران حداقل کاهش وزن ۷۰ درصدی وزن خود را بعد از انجام عمل اسلیو تجربه می‌کنند. با ورزش و رژیم غذایی درست اثر عمل اسلیو بیشتر می‌شود.

image 209

عوارض عمل اسلیو معده

هرچند که عمل اسلیو معده مزایای فراوانی را برای افرادی که با معضل چاقی مفرط دست‌وپنجه نرم می‌کنند به دنبال دارد؛ اما با این حال می‌تواند عوارضی جبران‌ناپذیر و خطرناک را هم با خود به دنبال داشته باشد.

برخی از این عوارض عبارت‌اند از خطر نشتی معده و همین‌طور بروز خون‌ریزی و عفونت بعد از انجام عمل. رفلاکس معده به مری و همین‌طور سنگ کیسه صفرا هم از دیگر مواردی است که بعد از انجام عمل اسلیو معده امکان بروز دارند.

با این حال در صورتی که برای انجام عمل خود به یک مرکز مجهز و پزشک معتبر مراجعه کنید خاطرتان از بابت نتایج عمل آسوده خواهد بود. توجه کنید که علاوه بر تخصص پزشک و انجام درست عمل جراحی، انجام مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل هم در دریافت بهترین نتیجه از عمل جراحی اسلیو معده تأثیر بسیار زیادی دارد.

توصیه ما به شما این است که عمل جراحی اسلیو خود را نزد دکتر ناصر ملک پور به انجام برسانید. دکتر ملک پور با بیش از ۱۰ هزار جراحی موفق و ۶۱ مقاله عملی و پژوهشی از اعتبار و تجربه زیادی در این حوزه برخوردار هستند. این اعتبار و تجربه در کنار ۱۲ سال فعالیت ایشان به‌عنوان هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که عمل شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود و با دقت و مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل از بروز هرگونه عوارض ناخوشایند جلوگیری خواهد شد.

کلام آخر

عمل اسلیو معده راه‌حلی مناسب برای افرادی است که دچار چاقی هستند و به دنبال راه‌حلی برای کاهش وزن سریع و مؤثر می‌گردند. این عمل یک عمل جراحی تهاجمی است؛ اما در صورتی که آن را نزد یک پزشک معتبر به انجام برسانید خاطرتان از بابت نتیجه عمل و عدم بروز عوارض خطرناک آن آسوده خواهد بود. 

مطالب مشابه را ببینید!