مجله تاپ‌ناز‌

خرید بلیط ارزان تهران استانبول به یک رویا تبدیل شده است؟

استانبول برای غربی‌ها دروازه‌ای به جهان شرق و برای اهالی مشرق زمین، دروازه‌ای به دنیای مدرن غرب است. حالا تصور کنید شهری با این خصوصیت چه تلفیقی از جهان سنتی و مدرنیته را در دل خود جای داده است. سفر به استانبول مانند رویایی است که محقق شده است. اما تصور عموم بر آن است که با توجه به نوسانات ارزی، خرید بلیط ارزان تهران استانبول به یک رویا تبدیل شده است. این تصور غلط باعث شده تا بسیاری امکان سفری جذاب و خاطره انگیز را از خود محروم کنند. در ادامه روش‌هایی ارائه می‌کنیم تا با این ترفندها بلیط هواپیما تهران استانبول را ارزان بخرید.

خرید بلیط هواپیما استانبول

خرید بلیط هواپیما ارزان تهران – استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول نکات زیادی دارد. رعایت این نکات در کاهش قیمت و همچنین افزایش کیفیت سفر می‌تواند کمک زیادی به شما کند. این نکات عبارت اند از:

زمان خرید بلیط هواپیما تهران – استانبول

بلیط هواپیما استانبول در روزهای تعطیل و فصل تابستان در بالاترین قیمت قرار دارد. خرید بلیط هواپیما در فصل پاییز با بازگشایی مجدد مدارس کاهش می‌یابد و به علت سردی هوای زمستان قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول به کمترین میزان خود می‌رسد. در صورتی که می‌خواهید سفری ارزان را تجربه کنید خرید بلیط هواپیما ارزان صرفا باعث کاهش کل هزینه های سفر شما نمی‌شود و بهتر است در زمان پیک سفر که قیمت همه خدمات در این شهر افزایش می‌یابد به سفر نروید.

خرید بلیط چارتری تهران – استانبول

بلیط چارتری استانبول – تهران در مقایسه با بلیط سیستمی ارزان‌تر است. اگر در فصل پاییز و یا زمستان و در ایام غیر تعطیل هفته قصد سفر به استانبول را دارید، خرید بلیط چارتری مقرون به صرفه‌تر از سیستمی است. در صورتی که پروازی همچنان بلیط باقی مانده داشته باشد و تقاضا برای خرید بلیط کاهش پیدا کند، بلیط چارتری با کاهش قیمت همراه خواهد بود. در روزهای منتهی به پرواز این بلیط ارزان‌تر می‌شود و هرچه به پرواز نزدیک‌تر شویم در صورت عدم تکمیل ظرفیت پرواز، بلیط با قیمتی بسیار کمتر از حد معمول به فروش می‌رسد. در ارائه خدمات و نوع هواپیما و پرواز بلیط چارتری تفاوتی با بلیط سیستمی ندارد و تفاوت آنها تنها در قیمت بلیط است.

بلیط هواپیما استانبول

خرید بلیط رفت و برگشت تهران – استانبول

شاید از خود بپرسید چرا خرید بلیط رفت و برگشت استانبول اقتصادی تر است؟ اول باید بدانید، در صورتی که زمان بازگشت سفر استانبول از ابتدای سفر برایتان مشخص است، اقدام به خرید بلیط رفت و برگشت تهران – استانبول کنید. این اقدام باعث کاهش هزینه شما خواهد شد و همچنین در طول سفر استرس ناشی از خرید بلیط برگشت را تجربه نخواهید کرد. به طور کلی ایرلاین‌ها و آژانس های هواپیمایی تخفیف‌های خوبی برای بلیط های دوطرفه نسبت به بلیط یک طرفه می‌دهند.

خرید بلیط کانکشن تهران – استانبول

در صورتی که توانایی جا به جایی در طول مسیر تهران به استانبول را دارید با پرواز کانکشن ارزان‌تر سفر کنید. این پروازها در شهر دیگری و بین راه توقف کرده و با تعویض هواپیما همراه هستند. به علت وجود مشکلات و جا به جایی، قیمت پروازهای کانکشن از پرواز مستقیم کمتر است. همچنین دقت کنید که پرواز کانکشن را از یک آژانس هواپیمایی خریداری کنید تا در صورت تاخیر پرواز اول و جا ماندن از پرواز دوم شرکت موظف به رساندن شما به استانبول شود. توجه کنید که زمان پرواز کانکشن بسته به مقصد دوم متغیر است و می‌تواند چندین ساعت به طول سفر شما اضافه کند و اگر به دنبال رسیدن سریع به استانبول هستید این نوع سفر مناسب شما نیست.

شناخت ایرلاین ها و کلاس پروازی

در هنگام جستجو برای خرید بلیط تهران – استانبول، قیمت بلیط را در ایرلاین‌های مختلف بررسی کنید. همچنین دقت داشته باشید که پرواز مد نظر شما کلاس اکونومی باشد. این پروازها با سطح خدمات پایین‌تر و قیمت کمتری نسبت به دو کلاس بیزینسی و فرست کلاس دارند. ایرلاین‌های مختلفی در این خط هوایی مشغول به جا به جایی مسافران هستند. ایرلاین‌های داخلی مانند: ایران ایر، ایران ایرتور، ماهان ایر، معراج، آسمان و قشم ایر روزانه از تهران به استانبول پرواز مستقیم دارند. همچنین چندین ایرلاین خارجی مانند: ترکیش ایرلاین، آنادولوجت، پگاسوس و فری برد در این خط هوایی فعالیت دارند. به طور کلی قیمت بلیط ایرلاین داخلی از ایرلاین خارجی پایین‌تر است و هنگام جستجو برای پیدا کردن بلیط ارزان تمامی ایرلاین‌ها را بررسی کنید.

دلایل سفر به استانبول

عدم نیاز ویزا و قیمت پایین لیر در مقایسه با دلار باعث شده تا سفر به استانبول مقرون به صرفه و ارزان باشد. همچنین نزدیک بودن فرهنگ دو کشور همسایه و وجود جاذبه های توریستی فراوان باعث شده تا استانبول به پرسفر‌ترین مقصد خارجی برای ایرانیان تبدیل شود. وجود مراکز خرید مدرن و اروپایی در دل تاریخ و هنر این شهر تضاد زیبایی را پدید آورده که هر بازدید کننده‌ای را مسحور می کند. این دلایل کافی است تا هر گردشگری را به سمت این شهر دیدنی بکشاند.

نکات تکمیلی خرید بلیط هواپیما ارزان استانبول

  • در هنگام خرید منعطف باشید: بیشتر وبسایت ها تقویم خرید بلیط دارند در صورتی که بلیط مد نظر شما در روزهای قبل و بعد روز مد نظر ارزان‌تر است، خرید این بلیط برای شما مناسب است.
  • برای خرید بلیط لحظه آخری عجله کنید: اگر هنگام جستجو بلیط لحظه آخری پیدا کردید به سرعت اقدام به خرید بلیط کنید. این بلیط‌ها می‌تواند هزینه سفر شما را به نصف کاهش دهد و بسیار پر طرفدار است.
  • در ایام پیک سفر بلیط سیستمی بخرید: در این ایام بلیط چارتری گران می‌شود و بلیط سیستمی تغییر قیمت ندارد و از ماه پیش از سفر اقدام به خرید بلیط کنید.
  • قوانین استرداد را مطالعه کنید: هنگام خرید بلیط بخصوص بلیط چارتری و لحظه آخری قوانین استرداد را به دقت مطالعه کنید. در صورتی که پرواز شما احتمال کنسلی دارد بلیط سیستمی بگیرید تا کمتر متحمل ضرر شوید.
  • بار متعارف حمل کنید: میزان بار قابل حمل بستگی به بلیط هواپیما دارد و در آن درج شده، سعی کنید بار بیشتری نبرید چرا که جریمه اضافه بار بسیار بالا است.

به طور کلی هزینه بلیط استانبول با پرواز داخلی مقرون به صرفه تر است. اما اگر تجربه سفر به این کشور را ندارید توصیه می کنیم با مطالعه مطلب تجربه سفری ارزان به استانبول به نقل از پته سفری ارزان و خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

کلام پایانی

خرید بلیط ارزان دیگر یک رویا نیست و با نکاتی که گفته شد راحت و قابل دسترس است. بلیط های صبح زود و آخر شب گاها تفاوت قیمتی با بلیط های موجود در طول روز دارد و هنگام خرید به این نکته نیز توجه کنید. همچنین برای کاهش هزینه سفر از اقامتگاه‌های ارزان و هتل بوتیک‌های استانبول که در عین پایین بودن قیمت ارزان هستند استفاده کنید. شما برای خرید بلیط ارزان تهران – استانبول چه اقداماتی انجام می دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه را ببینید!