مجله تاپ‌ناز‌

خرید تابلو برق، بهترین روش افزایش راندمان خط تولید

خرید تابلو برق و استعلام قیمت انواع تابلوبرق امروزه یکی از مهم‌ترین چالش‌های افرادی است که می‌خواهد به همراه تکنولوژی، کسب و کار یا محیط زندگی خود را پیشرفت دهند. در صنایع مختلف، ساختمان‌های بزرگ تجاری و مسکونی، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده از انواع تابلوبرق‌ها رایج بوده و امروزه درحال گسترش نیز هست. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تابلوبرق‌ها موجب سهولت در کارهای پیچیده و رفع چالش عیب‌یابی سیستم‌ها شده است و خرید یک تابلوبرق بهیه می‌تواند یک قدم مناسب فنی و اقتصادی باشد.

خرید تابلو برق، بهترین روش افزایش راندمان خط تولید

مهم‌ترین دلایل استفاده از تابلو برق‌ها

سیستم‌های الکتریکی یکی از اصلی‌ترین اعضای مجموعه‌ها هستند. مدیریت و حفاظت از این سیستم‌ها نیاز به یک مجموعه قطعات دارد که در یک جعبه جمع آوری شده و موجب بهینه‌سازی مجموعه‌ها و افزایش راندمان بخش‌های مختلف می‌شوند. در صنایع مختلف بنابر نیازهای متفاوتی که وجود دارد تابلوبرق‌ها با کاربردهای مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه محبوب‌ترین انواع تابلوبرق‌ها را بررسی می‌‌کنیم.

با تابلو برق از شر قبض برق‌های سنگین خلاص شوید!

مراکزی که مصرف برق آن‌ها بالاست معمولا از بار سلفی استفاده می‌کنند و با قبض برق‌های سرسام آور مواجه می‌شوند. این مجموعه‌های صنعتی، تجاری و یا حتی مسکونی می‌توانند یک‌بار هزینه کرده و با خرید تابلو برق بانک خازنی برای همیشه از شر قبض برق‌های خود خلاص شوند.

با استفاده از بانک خازنی ذخیره و هموارسازی سطح انرژی الکتریکی صورت گرفته و برای استفاده از توان ری اکتیو نیاز به پرداخت هزینه اضافی به اداره برق از بین می‌رود چون خازن های سری یا موازی شده در این تابلو ها انرژی موردنیاز را ذخیره می‌کنند و توان مورد نیاز برای راه اندازی الکتروموتور را تامین می‌نمایند. با این کار فشار کمتری به شبکه برق وارد شده و هزینه مصرفی کاهش پیدا می‌کند.

خرید تابلو برق، بهترین روش افزایش راندمان خط تولید

سیستم های خود را از راه دور مدیریت کنید!

با ورود PLC ها به دنیای صنعت برق، یک تحول اساسی ایجاد شده و این مغز متفکر تابلوبرق‌ها توانست به سرعت جایگاه خود را در این صنعت پیدا کند. کنترل و مدیریت از راه دور سیستم‌های الکتریکی یکی از صدها مزیت استفاده از تابلوبرق PLC در خط تولیدها و صنایع گوناگون است که نیاز به نیروی انسانی در عیب‌یابی و رفع مشکلات سیستم را از بین برده است.

PLC ها در برندها و انواع گوناگونی تولید و استفاده می‌شوند که براساس نیازهای پروژه از طرف شرکت تابلوسازی پیشنهاد داده می‌شوند. از معروف‌ترین و محبوب‌ترین PLCها می‌توان به برند زیمنس اشاره کرد که خانواده‌ی بزرگی از پی ال سی ها را شامل می‌شود.

برنامه نویسی تابلو برق‌های PLC باید توسط مهندسین ماهر برنامه نویسی انجام گیرد و نحوه ی استفاده از آنها درصورت لزوم به کارفرما توضیح داده شود. بنابراین هنگام دریافت قیمت تابلو برق PLC حتما برند مورد استفاده را درنظر بگیرید.

از قطع شدن برق در تابستان جلوگیری کنید!

احتمالا شما هم گاهی با کاهش و یا قطعی ولتاژ برق مواجه شده باشید. برخی از مجموعه‌ها به دلیل حساسیت باید بدون وقفه کار کنند ولی متاسفانه در زمان‌های مختلف به ویژه فصل تابستان با قطعی برق مواجه هستیم. برای رفع این مشکل از تابلو برق‌های چنج اور یا دیزل ژنراتور استفاده می‌شود.

این تابلو برق‌ها در بیمارستان‌ها، سیستم‌های الکتریکی صنایع، ادارات، کارخانجات و… استفاده می‌شوند و درصورت قطعی جریان اصلی برق، بدون وقفه منبع ثانویه را وارد مدار می‌کنند تا تغییر ولتاژ موجب آسیب به سیستم نشده و سیستم الکتریکی به روند خود ادامه دهد.

البته قیمت تابلو دیزل ژنراتور یا چنج آور در شرایط پروژه‌های مختلف، متفاوت است و بهتر است قبل از خرید و استعلام قیمت با متخصصین طراحی و تولید تابلو برق مشورت کنید تا بهترین کیفیت با بهینه‌ترین قیمت‌ها موجب افزایش راندمان و محافظت از سیستم‌های الکتریکی مجموعه شما شود.

توزیع جریان برق را مدیریت کنید

استفاده تابلو‌های توزیع در کارخانجات جهت تقسیم برق‌روشنایی، مصارف عمومی، تامین برق ماشین آلات و ساختمان ها جهت تامین برق مصرفی ساختمان، فرودگاه ها، بیمارستان ها و.. می باشد. این تابلوها جریان الکتریسته را در مجموعه‌های اصلی و فرعی توزیع کرده و از سیستم الکتریکی محافظت می‌کنند.

شما برای دریافت قیمت تابلو برق صنعتی باید مساحت مورد استفاده و نوع تابلو موردنظر براساس نیازهای مجموعه خود را بشناسید و از مشاورین باتجربه در زمینه طراحی و تولید تابلو برق مشورت بگیرید. برند تجهیزات مورد استفاده در این تابلوها نیز می‌تواند در قیمت تابلو برق موردنظر تاثیرگذار باشد.

با سیستم هوشمند، مدرن و به‌روز باشید!

هوشمندسازی یکی از مهم‌ترین گام‌های جامعه مدرن امروزی است. شما می‌توانید با استفاده از تابلو برق‌های هوشمند موتورخانه های ساختمان های بزرگ، هتل‌ها، اداره‌جات و … را کنترل و مدیریت کنید. همچنین هوشمندسازی در برخی صنایع مانند کشاورزی و باغداری بسیار محبوب شده و باعث کاهش خسارات، صرفه جویی در انرژی‌هایی مانند آب و برق است.

استفاده از تابلوبرق هوشمند می‌تواند در استخرها دمای آب، ورودی و خروجی‌ها را کنترل کند و یا می‌توانید در آّنماها و روف گاردن‌ها با هوشمندسازی سیستم‌ها، دیگر نگران نوع دسترسی‌ها و زمانبدی انجام فرآیندهای مختلف نباشید و براساس نیازهایتان، موارد موردنظر بدون دخالت انسانی انجام گیرد.

خرید تابلو برق، بهترین روش افزایش راندمان خط تولید

کدام تابلو برق مناسب کسب و کار شماست؟

همان‌طور که اشاره شد، تابلوبرق‌ها براساس نیازهای گوناگون مجموعه‌ها، طراحی و تولید می‌شوند شما باید ابتدا نیازهای مجموعه خود را بشناسید و با استفاده از تجربه مهندسین در شرکت‌های معتبر تابلوسازی، بهینه‌ترین تصمیم را برای طراحی و تولید تابلو برق موردنظر بگیرید.

خرید تابلو برق مناسب می‌تواند یک تصمیم بهینه اقتصادی و فنی در مجموعه شما باشد و ازطرفی موجب افزایش راندمان و حفاظت از دستگاه‌های الکتریکی مجموعه‌تان شود. بنابراین هرچه سریع‌تر اقدام به دریافت مشاوره برای خرید و قیمت تابلو برق صنعتی کرده و یک تحول اساسی در مجموعه خود ایجاد کنید.

مطالب مشابه را ببینید!