مجله تاپ‌ناز‌

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای چقدر باید هزینه کنیم؟

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای چقدر باید هزینه کنیم؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ساخت انواع تجهیزات مدرن، به طور کلی می‌توان از بهترین و با کیفیت ترین وسایل و تجهیزات استفاده کرد. یکی از این نوع تجهیزات، درب اتوماتیک شیشه‌ای است. این نوع درب‌ها به علت اتوماتیک بودن و بسیاری مزایا و ویژگی‌ها، از جمله تجهیزات پرطرفدار برای بسیاری مکان‌ها می‌باشند. به همین منظور این نوع درب‌ها، کاربردهای بسیار فراوانی نیز دارند. البته قیمت این نوع درب‌ها متفاوت است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در ادامه و در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا در ابتدا با این نوع درب اتوماتیک و ویژگی‌های آن آشنا شویم. سپس کاربردها و عواملی که در قیمت آن‌ها تاثیرگذار می‌باشد را برای شما توضیح خواهیم داد.

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ ای چیست؟

به طور کلی درب اتوماتیک همان‌طور که از نام آن مشخص است، بدون نیاز به دست و به صورت خودکار و هوشمند باز و بسته می‌شود. در واقع نیرویی که این نوع درب‌ها از طریق آن باز و یا بسته می‌شوند، موتور الکترونیکی و برد الکتریکی می‌باشد. به طور کلی حرکت درب‌های اتوماتیک به دو صورت انجام می‌شود. حرکت افقی و حرکت. درب اتوماتیک شیشه‌ای اغلب به صورت افقی، باز و بسته می‌شود. البته این نوع درب‌ها ممکن است حرکت عمودی نیز داشته باشند، ولی معمولا حرکت عمودی در سیستم‌هایی به شکل نمایشی و یا دکوراتیو مشاهده می‌شود.

در ساخت این نوع درب‌های شیشه‌ای از متریال شیشه، فریم‌های استیل و یا آلومینیومی استفاده شده است. انواع درب اتوماتیک شیشه ای به طور کلی از لحاظ شکل، کاربرد، و نوع استفاده در 7 دسته بندی درب‌های کشویی، تلسکوپی، لولایی، گردان، نیم گرد، جک دار و منحنی قرار می‌گیرند. هر یک از این درب‌های اتوماتیک، ویژگی‌ها و کارایی‌های خاص خود را دارند و بر اساس کارایی، ابعاد، شکل ظاهری و عوامل دیگر قیمت هر یک از آن‌ها متفاوت است. در بخش‌های بعدی با این عوامل بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای درب اتوماتیک شیشه‌ای چیست؟

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای چقدر باید هزینه کنیم؟

همان‌طور که در بخش قبلی بیان کردیم درب اتوماتیک شیشه‌ای شامل انواع مختلفی می‌باشد. به طور کلی درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای از هر نوع و مدلی که باشند، دارای ویژگی‌های مشترکی نیز هستند. یکی از این ویژگی‌ها، جلوگیری از اتلاف انرژی هم از نوع سرمایشی و هم از نوع گرمایشی می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های مشترک بین تمامی مدل‌ها، عایق هر گونه صدا و عدم نفوذ گرد و غبار و همچنین حشرات است. در واقع این ویژگی و مزیت به دلیل نوع ساخت این درب‌ها می‌‌باشد. در این نوع درب‌های شیشه‌ای از درزگیرهای لاستیکی و یا مویی در بین فریم‌ها استفاده می‌شود. درب اتوماتیک شیشه‌ای به دلیل باز و بسته شدن اتومات و دخالت نداشتن نیروی دست، باعث می‌شود بهداشت محیط رعایت شود. در واقع از انتشار ویروس و یا میکروب جلوگیری خواهد شد. برخی از انواع این درب‌ها، فضای کمی را اشغال کرده و برای مکان‌های کوچک بسیار مناسب می‌باشند.

انواع درب اتوماتیک شیشهای در چه مکان‌هایی استفاده می‌شوند؟

درب اتوماتیک شیشه‌ای به سبب ویژگی و مزایای بسیار زیادی که دارد، در مکان‌ها و فضاهای گوناگون بسیار کاربرد دارد. به طور کلی درب‌های اتوماتیک برای اغلب افراد، بسیار کاربردی می‌باشد. از این درب‌های اتومات در اکثر مکان‌ها مانند ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و اکثر مراکز درمانی، اماکن عمومی، فروشگاه‌ها، بانک‌ها استفاده می‌شود. هر یک از انواع این درب‌ها در مکان‌های خاصی کاربرد دارند. به طور مثال از مدل کشویی درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای معمولا در بانک‌ها، مراکز اداری، تجاری و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.

درب شیشه‌ای به ویژه مدل منحنی، به دلیل ویژگی راحتی و زیبایی ظاهری اغلب در بناهای خاص، مدرن و لوکس کارایی و کاربرد فراوانی دارد. مدل تلسکوپی درب‌های اتوماتیک به دلیل میزان بازشویی که دارند، برای مکان‌هایی که رفت و آمد بسیار زیاد است و در واقع نفرات بیشتری عبور و مرور می‌کنند بسیار مناسب است. درب‌هایی که مدل لولایی می‌باشند برعکس مدل تلسکوپی در مکان‌هایی که عرض کمتری دارند، نصب می‌شوند. در واقع این مدل درب اتوماتیک شیشه‌ای برای فضاها و مکان‌های پرتردد مناسب نمی‌باشد. 

قیمت درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهایی که در مورد انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای بیان کردیم، به این نتیجه خواهیم رسید که قیمت هر یک از آن‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی اولین عاملی که برای سفارش و خرید درب اتوماتیک باید در نظر گرفت، مکان و نوع استفاده از آن است. بر همین اساس مدل درب مشخص خواهد شد. البته قیمت واحدی برای درب‌های اتوماتیک وجود ندارد و قیمت هر یک از انواع آن با یکدیگر متفاوت می‌باشد. از جمله عواملی که در قیمت درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای تاثیرگذار است نوع آن، جنس قطعات استفاده شده، ابعاد درب شیشه‌ای، ضخامت شیشه‌ی مورد استفاده، میزان تردد و رفت و آمد، کیفیت و دوام قطعات، برند مورد نظر و کشور سازنده، طرح و مدل درب، رنگ انتخابی و موارد دیگر می‌باشد.

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای چقدر باید هزینه کنیم؟

البته در مورد کیفیت و دوام درب شیشه‌ای اتوماتیک می‌توان گفت عامل دیگری تاثیرگذار است. این عامل کیفیت اجزای تشکیل دهنده‌ی درب‌ها می‌باشد. در واقع اجزای مهم و اصلی درب‌های شیشه‌ای شامل اپراتور، شیشه و فریم درب می‌شود. اپراتور قسمتی است که شامل موتور، باتری، قفل برقی، منبع تغذیه و مرکز کنترل می‌باشد و قیمت اصلی درب‌های اتوماتیک را تعیین می‌کند. از بین مدل‌های مختلف درب‌های اتومات، نوع کشویی آن قیمت ارزان‌تری دارد و بسیار متداول است. ولی به طور کلی عامل‌های دیگر نیز در قیمت این نوع درب‌ها دخیل می‌باشند و نمی‌توان هزینه‌ی مشخص و معینی را برای درب‌های اتوماتیک در نظر گرفت.

از کجا درب اتوماتیک با کیفیت بخریم؟

شرکت ایمن پاد سپهر یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع درب اتوماتیک، لوازم جانبی و تعمیرات است. پرسنل این شرکت به صورت منظم در کشور سوئیس دوره های تعمیرات تخصصی و عیب یابی درب اتوماتیک را می گذرانند. شما می‌توانید با خیال راحت تمامی مسائل مربوط به عیب یابی و تعمیر درب اتوماتیک را به شرکت ایمن پاد سپهر بسپارید. شما می توانید برای خرید انواع درب اتوماتیک نیز از کارشناسان مجرب ایمن پاد سپهر مشاوره بگیرید. محصولات این شرکت تا ده سال شامل خدمات پس از فروش می شوند. کارشناسان این شرکت به صورت 24 ساعته پشتیبانی از مشتریان را انجام می دهند.

مطالب مشابه را ببینید!