مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

فارغ از عددی که نشان دهنده سن یک خانم است، همگی آن ها علاقه شدیدی به لاک ناخن دارند. اگر شما به میز یا کشوی لوازم آرایشی یک دختر نگاه کنید بدون شک تعداد زیادی از لاک، در رنگ های متنوع خواهید دید که چشم های شما را نوازش می کند. دیدن قفسه لاک که بر اساس تناژ رنگ چیده شده باشد توجه هر دختری را به خود جلب می کند و استفاده از آن روی ناخن باعث ایجاد حس مثبت در روح روان می شود اما نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید به آن ها توجه شود چیست؟ آیا می توان تنها معیار رنگ را در نظر گرفت؟ آیا تنها موردی ک برای دختران هنگام خرید لاک مهم است رنگ این محصول می باشد؟

 انتخاب رنگ لاکی که مناسب با پوست و ست لباس باشد از اهمیت بالایی برخوردار است اما کیفیت لاک ناخن بیشتر از هر عامل دیگری باید مورد بررسی قرار گیرد؛ چراکه عدم توجه به چنین اصل مهمی می تواند صدمات بسیار زیادی به ناخن هایتان وارد کند که ماه ها برای ترمیم و بهبود آن زمان لازم است.

لاک ناخن

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

دخترها از زمانی که اولین کلمه را به زبان می آورند، شروع به استفاده از انواع لوازم آرایشی و لاک ناخن می کنند. شاید لاک زدن به ناخن ها برای دختر بچه ها کار سختی باشد و آن را بدون ظرافت انجام دهند اما عشقی که به این کار می ورزند انکار ناپذیر است. لاک ناخن در چند دهه گذشته تنها به رنگ های ساده وجود داشت اما امروزه این محصولات در مدل های مختلفی تولید می شوند که پاسخگوی نیاز بسیاری از دختران جوان و خانم ها می باشند.

 شاید وجود تنوع در لاک ها به قدری زیاد باشد که شما را دچار سردرگمی کند اما اگر در انتخاب رنگ، مدل و کیفیت این محصول نهایت دقت را به خرج دهید، لاک ناخن می تواند نقش مکمل را برای استایل و ظاهر شما داشته باشد.

ویژگی های لاک خوب و مناسب

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

لاک ناخن جزو پر طرفدارترین لوازم آرایشی و بهداشتی در میان بانوان است که فروش گسترده ای نیز دارد. در ایران این محصولات توسط بهترین برندها تولید می شود و دخترها می توانند با خرید آن ها از سلامت ناخن هایشان اطمینان کامل داشته باشند. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر از این محصولات مقاله بهترین لاک ایرانی از سایت مژیتو را مطالعه کنید.

به طور کلی، وجود برخی ویژگی ها در لاک می تواند سبب تمایز آن ها از یکدیگر شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

·       بو و عطر لاک، ایجاد حس دلنشین هنگام لاک زدن ناخن

از شما جزو آن دسته از افرادی باشید که به لاک ناخن علاقه زیادی دارید، بدون شک بوی نامطبوع برخی از این محصولات را استشمام کرده اید. بوی نامطبوع، زننده و تند برخی از لاک ها باعث دلزدگی می شود و دختران را از مصرف مجدد آن ها منع می کند؛ بنابراین توجه به بو و عطر لاک یکی از نکاتی است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کرد.

لازم به ذکر نیست که لاک خوب و مناسب اصلا بوی بد و قوی ندارد. اگر در هنگام خرید لاک بویی استشمام کردید و گلوی شما را اذیت می کند، بدون شک این لاک حاوی درصد بالایی از مواد شیمیایی است که می تواند برای ناخن های شما نامناسب باشد.

·       نوع لاک و تاثیرات آن روی استایل

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

بدون شک اولین موردی که تمامی بانوان هنگام خرید لاک به آن توجه می کنند، نوع این محصول است. هر نوع لاک نمای متفاوتی روی ناخن دارد و زیبای منحصر به فردی ایجاد می کند. برخی از لاک ها مات بوده و برای استایل کژوال بسیار مناسب هستند در حالی که لاک براق و شاین دار که حاوی اکلیل هستند، برای مجالس و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ بنابراین با توجه به شرایط و مکان استفاده از لاک، نوعی که انتخاب می کنید نیز متفاوت خواهد بود.

·       ماندگاری و مقاومت بالا

تا به حال برایتان پیش آمده است که لاک روی ناخنتان لب پر شده و بخشی از آن پاک شود؟ تمام این اتفاقات ناشی از نامناسب بودن لاک شما می باشد. معمولا یک لاک خوب از ماندگاری بالا و مناسبی برخوردار است و دچار پوسته پوسته نمی شود. به یاد داشته باشید که منظور از ماندگاری بالا 3 الی 4 روز است؛ زیرا لاک ناخن در صورت تماس مستمر با شوینده ها به تدریج پاک می شود.

·       زمان خشک شدن لاک روی ناخن

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

خانم ها نمی توانند تایم زیادی را صرف خشک شدن لاک هایشان کنند؛ زیرا بعد از لاک زدن به ناخن ها کارهای زیادی باید انجام دهند؛ از این رو زمان خشک شدن لاک بسیار حائز اهمیت است. معمولا این زمان باید بین 2 الی 3 دقیقه باشد و در صورتی که این زمان بیشتر شد، لاک شما مرغوبیت کافی را نداشته و مناسب نیست.

اگر لاک دیرتر از حد معمول خشک شود، احتمال خراب شدن و برخورد آن با لباس وجود دارد که سبب کثیف شدن آن نیز می شود؛ بنابراین دقت کنید لاکی که خریداری می کنید زمان خشک شدن آن بیش از حد معمول نباشد.

·       غلظت به اندازه؛ دلیلی برای داشتن ناخن های زیباتر

از دیگر فاکتورهای مهم برای لاک ناخن مناسب می توان به غلظت آن اشاره کرد. غلظت این محصولات باید کاملا به اندازه باشد و افراط و تفریط در مقدار آن، مشکلات متفاوتی به همراه خواهد داشت. اگر لاکی که خریداری می کنید غلظت کمی داشته و به اصطلاح رقیق باشد، لاک به راحتی پخش می شود و رنگ دهی آن روی ناخن کم خواهد بود، در حالی که غلظت زیاد این محصول سبب چسبناکی بیش از حد معمول می شود و لاک به خوبی روی ناخن نمی خوابد.

·       توجه به قلموی لاک برای راحتی در استفاده

نکات مهمی که هنگام خرید لاک ناخن باید بدانیم

قلمو یا فرچه لاک را نمی توان به عنوان یک معیار کلی برای خوب یا بد بودن لاک ناخن نام برد؛ زیرا استفاده از قلمو کاملا سلیقه ای است و هر فردی با یک قلموی مخصوص راحت می باشد. در هنگام خرید لاک باید توجه داشته باشید که خودتان بتوانید از قلموی لاک ناخن به راحتی استفاده کنید اما به طور کلی فرچه لاک باید نسبتا متراکم و نرم باشد تا ظرافت ناخن هنگام استفاده از لاک به راحتی حفظ شود. دقت کنید که موهای فرچه لاکتان محکم و استحکام لازم را داشته باشند، در غیر این صورت در حین لاک زدن ناخن ها، کنده شده و به سطح ناخن می چسبند و ظاهر خوبی ایجاد نمی کنند.

 نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تمامی مواردی که شما باید هنگام خرید لاک دقت کرده تا بهترین محصول را خریداری کنید، بازگو کنیم. لاک ناخن محصولی است تقاضای بالایی دارد اما نکات مهم برای خرید بهترین نوع آن کم تر مورد بررسی قرار گرفته است. سعی کنید موارد ذکر شده را به خاطر بسپارید تا هنگام خرید لاک ناخن با کم ترین سردرگمی، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تهیه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!