مجله تاپ‌ناز‌

نکاتی که هنگام خرید لوازم خواب باید به آن توجه کنید

نکاتی که هنگام خرید لوازم خواب باید به آن توجه کنید

عکس از وبسایت آستین

بیش از 90% مردم دنیا به طور میانگین یک سوم عمر خود را در خواب سپری می‌کنند. بسیاری از ما برای داشتن خوابی آرام نکاتی مانند خوردن شام سبک، ورزش روزانه و عصر‌های بدون کافئین را در نظر می‌گیریم؛ اما چند درصد از افراد به تخت و سرویس خواب خود اهمیت می‌دهند؟

استفاده از یک سرویس خواب نرم و راحت تاثیر مستقیمی بر آرامش شما هنگام خوابیدن دارد.

برای انتخاب سرویس خواب خود باید نکاتی مانند رنگ، زیبایی، جنس، کیفیت و میزان راحتی آن‌را در نظر بگیرید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در اینجا تمام نکاتی که باید در مورد یک سرویس خواب خوب بدانید را بررسی می‌کنیم.

رنگ و طرح سرویس خواب

رنگ اولین چیزی است که توجه شما را به یک سرویس خواب جلب می‌کند. سرویس‌های تخت نه تنها باید احساس خوبی داشته باشند، بلکه باید زیبا به نظر برسند.

ابتدا باید رنگ اتاق خواب خود را در نظر بگیرید و اینکه چه رنگی با آن مطابقت دارد. اگر رنگ اتاق خواب شما تیره تر است، یک ست اتاق خواب مشکی می‌تواند بهترین ایده برای شما باشد.

اگر ظاهری مدرن و شفاف را ترجیح می‌دهید، می‌توانید رنگ‌های روشن مثل سفید و یا کرم را انتخاب کنید.

البته در انتخاب رنگ سفید مهم‌ترین نکته تمیز نگه داشتن آن است. پیشنهاد می‌شود رنگ سفید را به عنوان ست دوم تخت خواب خود در نظر بگیرید.

طرح سرویس تخت هم نکته‌ی مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر سبک اتاق خوابتان مینیمالیستی است رنگ یکدست گزینه‌ی مناسبی است. اگر الگوهای مختلف را با دکوراسیون خود ترکیب کرده اید، ممکن است بخواهید پترنی کمی جسورانه‌ترانتخاب کنید.

همه چیز به سلیقه شخصی شما بستگی دارد، دوست دارید اتاق خوابی شلوغ داشته باشید یا مینیمال؟ بر اساس سلیقه‌ی خود زیباترین طرح را انتخاب کنید.

نکاتی که هنگام خرید لوازم خواب باید به آن توجه کنید

عکس از وبسایت آستین

در نظر گرفتن ابعاد سرویس خواب قبل از خرید

ست های تخت معمولاً یک سایز نیستند. قبل از رفتن و خرید یک ست باید از نوع تختی که دارید آگاه باشید تا مطمئن شوید که مناسب‌ترین سایز برای تختتان چیست!

ابعاد سرویس تخت اغلب از سایز‌های مشخصی مثل کینگ، کویین و… پیروی می‌کند. انتخاب سایز سرویس تخت کار بسیار آسانی است و نیاز به یک اندازه‌گیری ساده دارد، به همین منظور می‌توانید خرید آنلاین سرویس خواب را هم جزو انتخاب‌های خود در نظر بگیرید.

وبسایت آستین دارای تنوعی گسترده از انواع ست خواب در سایز و طرح‌های مختلف است که می‌توانید به صورت آنلاین آن‌را خرید و مشاهده کنید.

بهترین جنس برای ست خواب چیست؟

یکی از مهم‌ترین معیاری که هنگام خرید ست خواب باید مورد توجه قرار دهید جنس آن است. از رایج‌ترین جنس‌ها می‌توان به کتان، پنبه‌ای، لینن و ابریشم اشاره کرد. برای سرویس خواب کودکان اغلب جنس ابریشم به کار می‌رود. همچنین ابریشم برای کسانی که دارای حساسیت پوستی یا موهای آسیب‌دیده (پارچه ابریشم اصطحکاک با مو را به حداقل میرساند) هستند مناسب است.

جنس پنبه و کتان برای کسانی که حساسیت پوستی ندارند گزینه‌ی مناسبی است. این جنس مناسب برای تمام فصول و ضد تعرق است. همچنین باید دمای اتاق خواب خود را در نظر بگیرید. اگر اتاق خواب شما معمولاً گرم است، ملحفه های ابریشمی به دلیل حس خنکی که به پوست می‌دهند گزینه‌ی مناسب‌تری هستند.

ملحفه و وسایل جانبی متناسب با سلیقه شما

انتخاب ملافه‌ها و وسایل جانبی نیز اهمیت دارد. افزودن یک پتو نرم، وسایل تزیینی یا کوسن‌های زیبا می‌توانند ظاهر ست خواب را زیباتر کنند و به راحتی شما بیافزاید. بسته با راحتی خود می‌توانید وسایل جانبی خواب خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر شخص گرمایی هستید به جای پتو می‌توانید از یک ملحفه خنک استفاده کنید.

نکاتی که هنگام خرید لوازم خواب باید به آن توجه کنید

عکس از وبسایت آستین

نتیجه‌گیری

برای داشتن خوابی آرام و راحت باید از لوازم خواب مناسب و با کیفیت استفاده کنید. برای اننخاب لوازم خواب باید به نکاتی مثل جنس، رنگ، ابعاد و سلیقه‌ی شخصی خود توجه داشته باشید. میتوانید از اینجا لوازم خواب متنوع باکیفیت را خرید و مشاهده نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!