مجله تاپ‌ناز‌

چرا خرید پتوس برای هر خانه و اداره‌ای ضروری است؟

خرید پتوس چه فایده‌ای دارد و تاثیرات آن در فضای اطراف چیست؟ گیاه پتوس چگونه نگهداری می‌شود و آن را از کجا خریداری کنیم؟

زندگی ماشینی دیگر امان همه‌ی ما را بریده. هوای آلوده، سروصدای زیاد خیابان‌ها، ساختمان‌های بلند و ده‌ها چیز دیگر باعث شده تا باز هم به خانه‌ و ماوای همیشگی خود یعنی دامن سبز گیاهان پناه ببریم.

همه‌ی ما این روزها تلاش می‌کنیم تا محیط خانه یا ادارات خود را با گیاهان بیاراییم.

در میان انواع مختلف گیاهان، خرید گل پتوس پیشنهاد می‌شود. این گیاه به واسطه‌ی سازگاری بالای خود و سهولت در تکثیر، یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای داخل آپارتمان است.

گیاه پتوس چیست؟

پتوس گیاهی آپارتمانی با برگ‌های متوسط و قلبی شکل است که شاخه‌های آن رشد کرده و به شکل آویزان در می‌آید.

 این گیاه همواره سرسبز است و مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف دارد. از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده تا محبوبیت آن افزایش یابد می‌توان به تاثیر این گیاه در پاکسازی هوا و از بین بردن آلاینده‌ها اشاره کرد. ما در ادامه به مزیت‌های دیگری که خرید پتوس به همراه خواهد داشت، اشاره می‌کنیم.

خرید پتوس

خرید پتوس

چرا همه باید به فکر خرید پتوس باشند؟

گیاه پتوس علاوه بر زیبایی، کارایی‌های دیگری هم دارد. در اینجا به تعدادی از مزیت‌های داشتن گیاه پتوس در اتاق اشاره خواهیم کرد.

کاهش آلودگی‌های هوا

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های داشتن گیاه پتوس در خانه این است که به کاهش آلودگی‌های هوا کمک می‎‌کند.

این گیاه کپک‌های موجود در هوا را که می‌توانند باعث آسم، آلرژی و سایر مشکلات تنفسی شوند را نیز از بین می‌برد. به طور کلی می‌توان گفت که با خرید گل پتوس متوجه تاثیر قابل توجه آن در کیفیت هوای خانه و سلامت آن خواهید شد.

رشد در محیط هیدروپونیک

مشخص شده است که پوتوس می‌تواند به خوبی در محیط هیدروپونیک و آب(سیالی از محلول‌های غذایی) رشد کند.

 بسیاری از مردم نیز این گیاه را در فضای آکواپونیک نیز نگهداری می‌کنند و همینطور میتوان زمانی که پتوس شما سایز بزرگی گررفت از آن قلمه گرفت و قلمه ها را در آب نگهداری کرد که زیبایی خاصی به محیط نگهداری‌اش می‌دهد.

از بین برنده‌ی آلاینده‌های داخل ساختمان

خوب است پیش از خرید پتوس بدانید که در مطالعات هوای پاک ناسا ثابت شده است پتوس می‌تواند آلاینده‌هایی مانند کلرواتن، تولوئن، زایلن و بنزن را حذف کند.

بسیاری از این آلاینده‌ها در محصولات تمیزکننده‌ی رایجی که ما در خانه‌های خود استفاده می‌کنیم، یافت می‌شود.

تاثیر پتوس در خوش‌شانسی

ممکن است شما به تاثیرات اشیاء اطراف در شانس اعتقادی نداشته باشید. اگر اینطور است از این پاراگراف بگذرید و مورد بعدی را مطالعه کنید.

 اما اگر به این چیزها اعتقاد دارید، خوب است بدانید که در بخش قابل توجهی از کشورهای آسیایی این باور وجود دارد که که وجود گیاه پتوس در خانه و ادارات می‌تواند پول و ثروت را روانه‌ی آنجا کند.

تمیزکننده‌ی آکواریوم

اگر در فضای خود آکواریوم دارید، می‌توانید آن را در بالای محفظه قرار دهید. ریشه‌ی گیاه در آب رشد خواهد کرد و این برای آکواریوم هم مزیت‌هایی را به همراه دارد. این گیاه با جذب نیترات موجود در آب هم خودش رشد خواهد کرد و هم به تمیز نگه داشتن آکواریوم کمک خواهد کرد.

قیمت پتوس

خرید گل پتوس

چه چیزی گیاه پتوس را تا این حد متفاوت کرده است؟

چه در نگهداری گیاهان مبتدی باشید و چه حرفه‌ای، در هر صورت، خرید پتوس گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود.

شما می‌توانید گیاه پتوس را در یک گلدان معمولی قرار دهید، آن را آویزان کنید و یا این که اجازه دهید که دور یک ستون بپیچد و به سمت بالا حرکت کند.

 سبدهایی که جزء صنایع دستی هستند، گزینه‌ی خوبی برای قرار گرفتن این گیاه در آن است.

روش تکثیر گیاه پتوس چگونه است؟

گیاه پتوس آپارتمانی بوده و قابلیت تکثیر آن هم بسیار ساده است. برای تکثیر کافی است که یکی از ساقه‌هایی که دارای 2 تا 3 برگه است را بریده و در یک گلدان شیشه‌ای حاوی آب قرار دهید و منتظر باشید تا ریشه‌های ریز آن نمایان گردد.

گیاه در همین حالت می‌تواند هفته‌ها زنده بماند و پس از  مدتی می‌توانید آن را به گلدان انتقال دهید. بنابراین شما تنها یک بار به خرید گل پتوس نیاز خواهید داشت و سپس می‌توانید به راحتی آن را تکثیر کنید.

گیاه پتوس را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید یک شاخه (قلمه) از گل پتوس را از دوستان یا آشنایان خود بگیرید. اما اگر کسی را ندارید می‌توانید آن را از مجموعه‌های معتبری مانند گیل ‌ورد ، ایران درخت و دم برگ تهیه کنید.

 اگر به دنبال قیمت گل پتوس چوبدار، نوع ابلق یا سفید آن هم هستید می‌توانید از همین سایت gilvard.ir برای دریافت اطلاعات بیشتر استفاده کنید دلیل تاکید ما بر این فروشگاه این است که به صورت تخصصی فقط در حوزه تکثیر و فروش گل پتوس کار می‌کنند و تنوع بالایی دارند.

فروشگاه گل پتوس

تکثیر پتوس

سخن پایانی

همانطور که دیدید، خرید پتوس یکی از کارهای ضروری است که باید آن را مدنظر داشته باشید. این گل غیر از زیبایی تاثیرات فوق‌العاده‌ای در سلامت هوای محیط زندگی و کارتان خواهد داشت.

از آنجایی که این گل مقاومت زیادی دارد، در نتیجه برای کسانی که آشنایی چندانی با دنیای گل‌وگیاه ندارند هم گزینه‌ی مناسبی است. شما می‌توانید خرید گل پتوس ارزان را از سایت‌هایی مانند گیل‌ورد انجام دهید و از راهنمایی‌های لازم نیز بهره‌مند شوید.

مطالب مشابه را ببینید!