مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

اگر برای خرید یخچال فریزر به بازار رفته باشید، بدون شک تنوع این محصول را مشاهده کرده‌ اید. این تنوع در بسیاری از مواقع افراد را سردرگم می‌ کنند. به همین جهت خوب است که پیش از خرید یک راهنمای کامل در رابطه با خرید یخچال فریزر مطالعه نمایید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکات مهم جهت خرید یخچال فریزر

همانطور که گفتیم در حال حاضر شرکت‌ها و برندهای بسیاری در حوزه تولید و عرضه انواع یخچال فریزر فعالیت دارند. به همین جهت برای انتخاب و خرید یخچال فریزر باید برخی نکات را در نظر داشت. بطورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین این نکات عبارت است از:

۱_آشنایی با انواع یخچال فریزر

انتخاب یخچال فریزر برای هر آشپزخانه با توجه به نوع چیدمان و اندازه آن انجام می‌گیرد. برای مثال یخچال‌های فرانسوی با ظاهر زیبای خود جذابیت بسیاری دارند. یخچال فریزرهای ساید بای ساید نیز با درهای باریک خود فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. به همین جهت برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد.

بطورکلی آشناترین و محبوب‌ترین انواع یخچال فریزر موجود در بازار عبارتند از:

  • یخچال بالا فریزر
  • یخچال پایین فریزر
  • یخچال سبک فرانسوی
  • یخچال ساید بای ساید
  • یخچال توکار
  • یخچال دوقلو

یخچال بالا فریزر

این نوع یخچال بسیار مشابه با یخچال‌های قدیمی می‌باشد، اما با این تفاوت که در طراحی و ساخت آن‌ها از تکنولوژی جدید بهره گرفته شده است. عرض این یخچال ۷۱ تا ۸۴ سانتی‌متر می‌باشد و یک انتخاب مناسب برای مکان‌های نسبتاً تنگ به شمار می‌آید. مطابق با ادعای سازندگان این گروه از یخچال فریزرها، ظرفیت این محصول ۶۵۱ لیتر می‌باشد. اما جالب است بدانید که در حقیقت و پس از انجام آزمایشات مختلف مشخص شد که این ظرفیت حدود ۱۷ درصد کم‌تر است.

در یخچال‌های بالا فریزر شما باید جهت دسترسی به قسمت‌های پایینی مداوم خم شوید و این همان چیزی است که برخی از افراد را منصرف از خرید می‌کند.

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

یخچال پایین فریزر

این یخچال از دیگر یخچال فریزرهای موجود در بازار است که هنگام خرید با آن مواجه می‌شوید. عرض آن از ۶۱ سانتی‌متر شروع می‌شود و تا ۹۲ سانتی‌متر ادامه دارد.

یخچال پایین فریزر میانگین فضای قابل استفاده کم‌تر اما قیمت بالاتری نسبت به یخچال فریزر بالا دارد. همانطور که از نام آن نیز مشخص است، دسترسی به قفسه‌های به‌سادگی امکان‌پذیر می‌باشد و شما می‌توانید بدون خم‌شدن موادغذایی موردنیاز خود را بردارید.

مطلب مشابه: دلایل داغ شدن بدنه یخچال و رفع این مشکل

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

یخچال سبک فرانسوی

این نوع یخچال فریزر دارای دو درب باریک در بخش بالایی و یک فریزر در بخش پایینی می‌باشد. البته در برخی نمونه‌های یخچال فریزر فرانسوی، یک کشو میان فریزر و درب‌ها به چشم می‌خورد.

عرض یخچال‌های فرانسوی بین ۷۱ تا ۹۱ می‌باشد و نیاز به فضای نسبتاً زیادی دارند. درب‌های کوچک این یخچال فریزر مهم‌ترین مزیت آن است. چراکه هنگام بازشدن فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. از دیگر مزیت‌های آن نیز می‌توان به بازکردن نیمی از یخچال جهت استفاده کامل از یخچال اشاره کرد.

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

یخچال ساید بای ساید

همانطور که از نام این گروه از یخچال فریزرها مشخص است، یخچال و فریزر در کنار هم قرار دارند. بطورمعمول در آن‌ها آب سرکن و یخ‌ساز نیز مشاهده می‌شود.

عرض یخچال‌های ساید بای ساید از ۸۴ سانتی‌متر تا ۹۲ سانتی‌متر متغیر می‌باشد و ظرفیت ذخیره‌سازی آن نیز ۷۹۳ لیتر است. البته تمام این ظرفیت قابل استفاده نمی‌باشد. درب‌های این یخچال عرض بسیار کمی دارند و برای آشپزخانه‌های کوچک کاربردی و مناسب‌ می‌باشند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این درب‌ها بطورکامل باز نمی‌شوند.

مطلب مشابه: علل نشت آب یخچال و نحوه رفع این مشکل

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

یخچال توکار

یخچال‌های توکار گران‌قیمت‌ترین یخچال‌های موجود در بازار به شمار می‌آیند که تناسب شیک و بسیار جذابی با کابینت‌ها و پیشخوان ایجاد می‌کنند. این یخچال‌ها بلند و پهن می‌باشند و ظرفیت آن‌ها نیز ۷۶۴ لیتر است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که همانند یخچال‌های ساید بای ساید تنها از ۷۰ درصد این ظرفیت می‌توانید بهره گیرید.

یخچال فریزرهای توکار را می‌توان به سادگی سفارش‌سازی کرد. البته در حال حاضر این محصول تنوع بسیار کم و اندکی در کشور ایران دارد.

راهنمای خرید یخچال فریزر؛ نکات خاص برای تهیه بهترین یخچال و فریزر

یخچال دوقلو

اگر یخچال‌های ذکرشده ظرفیت کافی برای خریدهای شما را ندارند، یخچال دوقلو بهترین و مناسب‌ترین انتخاب به شمار می‌ایند. این یخچال‌ها را می‌توان نمونه‌ی حجیم‌تر ساید بای ساید به شمار آورد که دو بخش بزرگ و مستقل یخچال و فریزر دارد. البته فراموش نکنید که این یخچال‌ها نیاز به فضای بسیاری جهت قرارگیری دارند.

۲_اندازه یخچال‌

یکی‌دیگر از فاکتورهای مهم برای خرید یخچال فریزر، توجه به اندازه آن است. برای این امر پیشنهاد ما به شما این است که پیش از خرید حتماً اندازه محل موردنظر خود برای قراردادن یخچال را بگیرید. البته عرض و ارتفاع ورودی‌ها و راه‌پله را نیز باید حتماً بطور دقیق اندازه بگیرید، تا به این ترتیب هنگام حمل و جابه‌جایی یخچال با مشکل مواجه نشوید.

هنگام اندازه‌گیری فضای موردنظر خود برای قراردادن یخچال فریزر، جریان‌های اطراف یخچال را فراموش نکنید و ۲ الی ۳ سانتی‌متر در اطراف و پشت یخچال در نظر بگیرید. یخچال نیز باید به گونه‌ای در کنار دیوار قرار گیرد که درب آن بطورکامل باز شود. البته این بازشدن نباید به سمت دیوار باشد.

۳_توجه به ظرفیت

بطورمعمول یخچال‌های ۵۳۸ تا ۶۲۳ لیتر برای یک خانواده چهارنفره مناسب می‌باشند. اما هنگام خرید این نکته را فراموش نکنید که اگر بصورت هفتگی و عمده خرید می‌کنید، باید یه سراغ یخچال‌های با ظرفیت بیش‌تر بروید.

مطلب مشابه: دلیل صداهای یخچال چیست و چگونه رفع می شوند؟

۴_توجه به قابلیت‌های یخچال فریزهای مدرن

یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب و خرید یخچال فریزر این است که شما قابلیت‌های یخچال فریزرهای مدرن را بشناسید. جدیدترین و رایج‌ترین این قابلیت‌ها عبارتند از:

کمپرسور اینورتر

بطورکلی می‌توان گفت کمپرسور عملکردی مشابه با قاب انسان دارد و در فشرده‌سازی و پمپ‌کردن گاز مبرد به لوله‌های دستگاه موثر است. کمپرسور اینورتر این فرآیند را هوشمندسازی می‌کند تا به این ترتیب بدون ایجاد هیچ صدایی با سرعت‌های متفاوت کار کند. البته کمپرسور اینورتر در کاهش هزینه‌های برق مصرفی نیز بسیار موثر می‌باشد. به همین جهت هنگام خرید و انتخاب یخچال فریزر، نکته را فراموش نکنید.

خنک‌کنندگی درب

مطابق با این تکنولوژی، دریچه‌های هوا بصورت خطی و هم‌راستا طراحی و تولید می‌شوند. به همین جهت فضای داخلی یخچال بصورت یکنواخت خنک می‌شود. البته جالب است بدانید که با بهره‌گیری از این تکنولوژی، یخچال حداقل ۳۵ درصد سریع‌تر از حد معمول محیط داخلی را خنک می‌کند. در طراحی یخچال‌های ال جی می‌توان این قابلیت را به سادگی مشاهده کرد.

قابلیت تصفیه آب

در نسل جدید یخچال‌های فریزر، فیلتری مخصوص برای تصفیه آب به چشم می‌خورد. این فیلتر مجهز به کربن فعال می‌باشد و پس از عبوردادن آب از آن، آلودگی‌های آب بطورکامل از بین می‌رود. برای آنکه بهتر مفهوم تصفیه آب را درک کنید، کربن فعال همانند یک آهن‌ربا عمل می‌کند که آلاینده‌ها را به دام خود می‌اندازد.

۵_برچسب انرژی و گارانتی را از یاد نبرید

همانطور که می‌دانید کم‌مصرف‌بودن یکی از پارامترهای مهم برای خرید انواع لوازم برقی به شمار می‌آید. یخچال فریزرهای امروزی نسبت به یخچال فریزرهای گذشته بهینه‌تر عمل می‌کنند. به همین خاطر هزینه برق بسیار کم‌تری نیز به همراه دارند. هنگام انتخاب و خرید یخچال فریزر، حتما به برچسب‌های انرژی آن دقت داشته باشید و فراموش نکنید که هرچه رتبه‌ی برچسب انرژی یک محصول بالاتر باشد، راندمان آن نیز بالاتر خواهد رفت که درنتیجه این امر هدررفت انرژی کم و سرمایه کم‌تر را مشاهده خواهیم کرد.

در یخچال فریزرها گارانتی طولانی‌مدت نشان‌دهنده اطمینان شرکت سازنده از کیفیت محصول خود می‌باشد. امروزه شرکت‌های معروف بطورمعمول یک‌سال یخچال‌های خود را گارانتی می‌کنند و تا سه‌سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند.

جمع‌بندی

در مطالب فوق به معرفی و بررسی ۵ نکته مهم و اساسی جهت انتخاب و خرید یخچال فریزر پرداختیم. همانطور که گفتیم در حال حاضر شرکت‌ها و برندهای بسیاری در حوزه تولید و عرضه یخچال فریزر فعالیت دارند. به همین جهت هنگام خرید آن باید برخی نکات را در نظر داشت. از مهم‌ترین این نکات می‌توان به آشنایی با انواع یخچال فریزر، در نظر داشتن ابعاد محیط موردنظر جهت قراردادن یخچال فریزر و اطلاع دقیق در رابطه با ابعاد یخچال فریزر، توجه به قابلیت‌های یخچال‌های فریزر و… اشاره‌ کرد. درنهایت خرید خود را حتماً از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید تا به این ترتیب در دام محصولات تقلبی قرار نگیرید.

مطلب مشابه: علت برفک یخچال و روش های از بین بردن برفک

مطالب مشابه را ببینید!