مجله تاپ‌ناز‌

خواستگاری موفق | روش های داشتن خواستگاری موفق و نکات مهم در مورد آن

خواستگاری موفق باعث گرفتن پاسخ مثبت از سوی خانواده عروس می شود. یکی از مهمترین مراحل ازدواج هر فرد، خواستگاری کردن است که باید چند نکته را در خواستاری رعایت کنید تا خواستگاری موفق داشته باشید و پاسخ مثبت داشته باشید.

نکات مهم برای داشتن خواستگاری موفق

برای داشتن خواستگاری موفق نیاز به داشتن مزایای اخلاقی نیست زیر گاهی حتی افراد با داشتن نقاط مثبت زیاد به صورت ناخواسته و ندانسته در مراسم خوتسگاری مشکلاتی برایشان پیش می آید.

در این بخش 10 نکته مهم برای خواستگاری خوب و موفق را به شما می گوییم.

نیاز نیست که در او تاثیر بگذارید

خانم ها می دانند که آقایانی که می خواهند تاثیرگذار باشند دارای ضعف و تزلزل شخصیتی می باشند.هنگامی که به خواستگاری می روسید و چیزی مانند یک خودروی زیبا و یا یک خانه بزرگ برای تاثیرگذاری دارید بگذارید طرف مقابل شما، خودش این مسئله را کشف کند و شما در مورد آن حرفی نزنید زیرا این کار نشان می دهد که شما متواضع و فروتن هستید و این می تواند بسیار تاثیر مثبت بگذارید.

خواستگاری موفق

سعی کنید گفتگگو کنید و مصاحبه نکنید

بیشتر آقایان در خواستگاری سوالاتی تکراری می نناد مصابحه کاری می پرسند و گفتگو را کس کننده می کنند زیرا هر زنی در مواجهه با دیگر مردان بیش از 100 بار از آنها شنیده است. پس سوالاتی مانند این: شما چند سالتان است؟ چه کار می کنید؟ چند خواهر و برادر دارید؟ گفتگو را کسل کننده نکنید و مغایر با دیگران رفتار نکنید و گفتگو را به سوی یک گفتگوی جذاب هدایت کنید.

 

شوخ طبع باشید و روحیه ای با نشاط داشته باشید

اگر می خواهید نسبت به دیگر آقایان متفاوت عمل نمایید گفتگوی خود را در یک مراسم خواستگاری به سوی یک بحث داغ و سرگرم کننده هدایت کنید و به گتفگو در مورد علایق شخصی خانم ها بپردازید. در قرار بعد خواستگاری در مورد علایق طرف مقابل حرف بزنید مثلا سوالاتی مانند: رنگ مورد علاقه تو چیست؟ چه نوع بستنی دوست داری؟ آیا جیوان خانگی داری؟ و نباید هیچ ترسی داشته باشید و گفتگوی مجودرا تبدیل به بحثی سرگرم کننده کنید.

صحبت ها را هدایت کنید

هدایت کردن گفتگوهای خود را به عهده بگیرید و مسیر گفتگو را تغییر دهید مثلا اگر حس می کنید که مکالمه به سوی مسائل خسته کننده مانند مسائل کاری کشیده شود و بگویید: کافیه اجازه بده در مورد مسائل جالب تری حرف بزنیم. این کار می تواند یک بحث خسته کننده را به گتفگوی مهیج تبدیل کند.

 

در مورد مسائل پیچیده و نامفهوم حرف نزنید

در همان جلسه نخست خواستگاری حرف دو نفره خود را به سوی مذهب و سیاست نکشید زیرا صبحت درباره این مطالب تنها مشکلات را به جمع دو نقره خود می آورید پس در مورد این موضوعات در زمانی دیگر حرف بزنید.

خواستگاری موفق

با همسر آینده ارتباط چشمی برقرار کنید

در موقع حرف زدن می توانید به چشم های طرف مقابل خود نگه کنید فقط کافی است این ارتباط را برای چند دقیقه نگه دارید.

 

در مورد سکوت کردن ها نگران نباشید

وقتی می خواهید در جلسه خواستگاری با طرف مقابل خود حرف بزنید از سکوت ایجاد شده در بینتان لذت ببرید زیرا مجبور نیستید در تمام مدت صحبت کنید و وبگذارید طرف مقابل شما اغازگر باشد و کسی که بحث را مجددا به جریان می اندازد او باشد پس از سکوت بینتان نباید نگران شوید زیرا این کار نشان دهنده این است که شما با خودتان راحت می باشد و او هم با شما حس راحتی بیشتری دارد.

سوالات نابود کننده نپرسید

سوالاتی مثل این: ایا من همانی هستم که تو دنبال او بوده ای؟ از من خوشت اومده؟ میخواهی باز همدیگر را ببینیم؟ که ناخودآگاه اقایان در جلسه خواستگاری می پرسند می تواند مخرب باشد و طرف مقابل شما را به مرز جنون بکشد و نظرش نسبت به شما تغییر پیدا کند. پرسیدن این سوالات نشان می دهد که شما اعتمادبه نفس ندارید.

خواستگاری موفق

سوالات مبهم از طرف مقابل نپرسید

فراموش نکنید که مراسم خواستگاری از قداست، اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است و برخورد صادقانه در آن چزو ضروریات اخلاقی و وجدانی است که نتیجه آن به صورت مستقیم به آینده و سرنوشت شما ربط دارد؛ پس یادتان باشد که قرار نیست از طرف مقابل بازجویی کنید و با طرح سوالات کلی و مبهم اورا نباید تحت فشار قرار دهید.

خواستگاری موفق

با همه مهربان باشید و خوشرو باشید

وقتی که به خواستگاری می روسید به نحوه برخورد خود با افراد دیگرگ دقت کنید زیرا آنها شما را زیر نظر می گیرند و کوچکترین رفتاری در شما باعث می شود که آنها به فکر فرو بروند. پس باید دفت کنید که با همه بهترین رفتار را داشته باشید و با همه با خوشرویی حرف بزنید تا او متوجه شود که شما ارزش و اعتبار دارید.

مطالب مشابه را ببینید!