مجله تاپ‌ناز‌

خواص روغن تخم مرغ و آثار شگفت انگیز آن بر زیبایی و پوست

آیا در مورد خواص روغن تخم مرغ اطلاعاتی دارید؟ جالب است بدانید که روغن تخم مرغ برای پوست و زیبایی آن بسیار مفید است. زرده تخم مرغ دارای ویتامین های مفیدی است که می تواند تاثیراتن خوبی بر پوست و مو بگذارد.

تخم مرغ غذایی کاملا است که تمام ویتامین ها را در خود دارد. علاوه بر این ارزش غذایی، تخم مرغ باعث جوان سازی و شادبی پوست می شود. وجود گرد و غبار و آلودگی باعث آسیب رساندن به مو و پوست می شود. استفاده از مواد آرایشی می تواند پوست را در معرض خطر قرار بدهد. خواص روغن تخم مرغ در دور ماندن از این آسیب ها و جوان سازی پوست را باید در نظر داشته باشید.

خواص روغن تخم مرغ

اگر دنبال روغن طبیعی و موثر برای از بین بردن چین و چروک هستید و به دنبال سلامت پوست و موی خود هستید، روغن تخم مرغ گزینه ای عالی است. طب سنتی از سال های پیش تا به حال این ماده را برای سلامت و زیبایی توصیه کرده سات. ترکیبات موجود در این روغن باعث جوان سازی و بازساری پوست می شود. این روغن باعث درمان خیلی از بیماری ها می شود.

خواص روغن تخم مرغ و آثار شگفت انگیز آن بر زیبایی و پوست

  • درمان سوختگی

مواد طبیعی موجود در این روغن موقع سوختگی کمک زیادی می کنند. سوختگی باعث تغییر شکل فیزیکی و زمینه ساز عفونت می شود. روغن تخم مرغ از این عفونت ها جلوگیری می کند و در نهایت باعث ترمیم و بازسازی پوست آسیب دیده می شود.

 

  • جوان نگه داشتن پوست

پوست در معرض مواد شیمایی در محیط اطراف زندگی قرار دارد و این مواد شیمایی باعث ایجاد چین و چروک می شود. نمی شود که جلوی روند طبیعی پیر شدن پوست را گرفت ولی می توان از مواد مراقبتی استفاده کرد و این روند را کند کرد. استفاده کردن از روغن تخم مرغ باعث کاهش روند پیری پوست می شود. تخم مرغ با داشتن ماده ای به نام کاتالاز باعث از بین رفتن مواد شیمایی می شود که از محیط اطراف در پوست شما نفوذ کرده اند.

 

  • کاهش التهابات پوست

از دیگر خواص روغن تخم مرغ، کاهش میزان التهاب پوست است. التهابات پوستی که به دلیل آسیب یا عفونت ها اتفاق می افتد را می توان با روغن طبیعی تخم مرغ درمان کرد.

 

  • نرم کننده پوست

می توانید به جای استفاده از لوسیون ها و کرم ها که دارای مواد شیمایی هستند از روغن تخم مرغ به عنوان نرم کننده استفاده کنید. این ماده خاصیت آبرسانی به پوست را دارد و یک نرم کننده طبیعی به حساب می آید.

 

  • تقویت موها

این روغن به صورت معجزه آسایی باعث تقویت مو می شود. موها بر اثر رنگ، دکلره و یا هر نوع ماده شیمایی دیگری دچار آسیب می شوند. در اینجا می توانید با استفاده از تخم مرغ با خاصیت نرم کنندگی باعث ترمیم این آسیب ها شوید. اگر موهای خشکی دارید حتما از این محصول استفاده کنید. روغن تخم مرغ با بازسازی سلول های پوست و مو باعث تقویت و رشد موهای نرم و لطیف می شود. یکی دیگر از خواص معجزه آسای این روغن این است که از سفیدی مو و ریزش آنها جلوگیری می کند.

روغن زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ دارای پروتئین است. زرده تخم مرغ دارای انواع ویتامین ها است. ویتامین هایی نظیر E ،K ،D ،B12 ،B1 ،B6، علاوه براین  زرده حاوی فولیک اسید، کلسیم، آهن، مس، روی، نیز می باشد. وجود کاروتیوئیدها در زرده تخم مرغ که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند، برای سلامت چشم ها بسیار موثر واقع می شود.

 

طرز تهیه روغن زرده تخم مرغ

برای تهیه این روغن در ابتدا قابلمه را پر از آب کنید و تخم مرغ ها را در آن قرار دهید. قابلمه را روی شعله قرار دهید و به مدت 15 الی 20 دقیقه منتظر بمانید. سپس تخم مرغ را از آب خارج کنید و مقداری صبر کنید تا سرد شود. پوست آنها را جدا کنید و از وسط دو نیم کنید. با استفاده از قاشق بخش زرده تخم مرغ ها را جدا کنید. آنها را خوب له کنید و سپس در تابه ای بریزید و روی شعله گاز قرار دهید . شعله را کم کنید.

وقتی که رنگ زرده تخم مرف تیره شد ممکن است از آنها دود بلند شود که این طبیعی است. وقتی زرده به مرحله دود کردن رسیدن آنها را خوب له کنید و هم بزنید تا وقتی که آنها به روغن بیفتد این کار انجام دهد. وقتی که تخم مرغ ها خوب روغن پس دادند، تابه را کنار بگذارید تا مواد سرد شود. مواد را از صافی رد کنید تا روغن از تخم مرغ جدا شود و آن را در ظرفی مناسب بریزید.

در نگه داری این روغن باید چند نکته را در مد نظر داشته باشید که اولا روغن را درون ظرف پلاستیکی نریزید، دوما زمان انقضای این روغن اگر در یخچال نگهداری شوید سه سال است و در دمای اتاق پس از یک سال فاسد می شود.

 

فواید روغن زرده تخم مرغ

اگر کودک شما دچار شب ادراری می شود، می توانید با استفاده از این روغن، مشکل را حل کنید و او را درمان کنید.

یکی دیگر از خواص روغن زیده تخم مرغ برای تقویت و پر پشت شدن ریش و سبیل است. برای پر پشت شدن مژه ها و موها و همچنین جلوگیری از ریزش ابرو هم این روغن کاربرد دارد.

برای درمان کردن جای زخم، جوش و قارچ ها، روغن زرده تخم مرغ خیلی موثر است. همچنین در از بین رفتن شوره سر هم کمک می کند.

اگر از این روغن برای درمان کردن ریزش مو استفاده می کنید، به این شیوه عمل کنید. قبل از اینکه روغن را به موهای خود آغشته کنید باید توجه کنید که موها کاملا تمیز باشد. روغن را روی موهای خود بمالید و آنها را با کلاهی بپوشانید. حدود 2 تا 3 ساعت صبر کنید. سپس موها را با آب و یک صابون گیاهی مناسب بشویید. بهتر است هفته ای یکبار از این روغن برای درمان ریزش مو استفاده کنید.

این روغن برای درمان میگرن و تقویت عضلات بدن مناسب است. کاهش دردهای موضعی را می توان به عنوان یکی دیگر از خواص روغن زرده تخم مرغ برشمرد.

مطالب مشابه را ببینید!