مجله تاپ‌ناز‌

خواص و مضرات قند و نبات

خواص و مضرات قند و نبات

اگر از آن دسته افرادی هستید که به شیرینی‌ها علاقه دارید و خصوصاً چای خود را باید شیرین کنید، با ما همراه شوید تا با خواص  نبات، قند و شکر آشنا کنیم.

خواص درمانی نبات

نبات در مقایسه با سایر آبنبات ها خاصیت ملین و ضد نفخ بالایی دارد و ماده اولیه آن ساکاروز است که با قند و شکر یکسان است طبع نبات نسبت به قند گرم تر است و اگر نبات را بسوزانید یک ماده قهوه ای رنگ مایل به سیاه ایجاد می شود که مزه ای تلخ دارد و به دلیل قابض بودن برای درمان اسهال مفید است.

نبات به دلیل داشتن ساکاروز زیاد خیلی زود جذب می شود و باعث تقویت عضلات می شود و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و اگر یک تکه کوچک نبات را در دهان بگذارید و به آرامی بمکید سرفه شما قطع می شود و خش صدا و سینه و درد آن برطرف می شود.

گاهی برای شما پیش می‌آید که دچار دل درد و دلپیچه شده‌اید. یا حتی نفخ دارید. نبات به عنوان مسکن و ضد نفخ به کار شما می‌آید. نبات در مقایسه با قند نیز طبع گرم تری دارد و اگر آن را بسوزانید تبدیل به یک ماده قهوه ای مایل به سیاه با مزه ای تلخ می شود. نبات به واسطه دارا بودن مقدارزیادی ساکارز خیلی سریع جذب بدن شده به خاطر تقویت عضلات باعث افزایش سوخت و ساز چربی ها و مواد پروتینی در بدن می شود و چنانچه یک تکه کوچک از آن در دهان گذاشته و به مرور مکیده شود سرفه را قطع و خشونت صوت و سینه و درد ان را بر طرف می کند.

در مجموع نبات  طبق تحقیقاتی که تا به حال انجام شده بسیار مقوی, نشاط آور , ضد نفخ می باشد . علاوه بر این از گذشته چای نبات تجویز بسیار موثری داشته است. هنگامی که چای نبات ، قهوه شیرین شده با نبات ، شیر نبات و یا هر نوع نوشیدنی گرم دیگر میل شود آرامش و نشاط را برای شما به ارمغان می آورد.

یکی از خواص و فایده های مهم نبات جلوگیری از جاری شدن آب دهان می باشد ، بخصوص افرادی که آب دهانشان در خواب جاری می شود توصیه می شود از ترکیب های مختلف نبات ، نبات زعفرانی ، نبات سفید بصورت شاخه یا نبات چوبی در نوشیدنی های گرم استفاده کنند چای نبات می تواند علاج خوبی برای رفع جاری شدن آب دهان افراد در خواب و در بیداری باشد. در گذشته برای افرادی که بعلت کهولت سن یا حوادث ناگوار دچار کم حواسی می شدند چای نبات داغ و آبجوش نبات داغ توصیه می شده . از فواید دیگر نبات درمان کم حواسی می باشد.

نبات زعفرانی مسکن درد ناشی از انقباض ماهیچه هاست ، نبات داغ در تسکین درد پشت ، کاهش درد کمر ، رفع درد های ناحیه شکم ، علاج پادرد بسیار موثر بوده و برای افراد مبتلا به این درد ها توصیه می شود. چرا که نبات در دسترس ترین داروی بدون ضرر خواهد بود.

از آنجا که از نشانه های بلغم ، فلج شدن قسمتی از بدن ، پیسی و لقوه و رعشه می باشد لذا مصرف مرتب نبات ، چای نبات ، قهوه و نبات ، آب جوش نبات و نبات داغ جهت رفع بلغم پیشنهاد می شود. علاج و درمان کرم های کدو یا کرمک در انتهای روده بزرگ نیز شکل های متفاوت مصرف نبات توصیه شده است.

قند و شکر:

به صورت عام به تمامی مواد شیرین، شکر گفته می‌شود. شکر که در بسیاری از گیاهان، میوه‌ها و لبنیات وجود دارد. برزیل به‌تنهایی حدود نیمی از شکر دنیا را تولید می‌کنند.

قند یا کَند یک فرآورده  از چغندر می‌باشد و این فرآورده بیش‌تر برای شیرین‌کردن نوشیدنی‌های تلخ کاربرد دارد.

نیشکر را هندی‌ها کشف کردند که چگونه قند را از آن استخراج کنند.

امروزه قند در کارخانه به‌ صورت کله‌قند تولید می‌شود و آن‌ را با قندشکن به‌صورت مکعب در می‌آورند.

شکر زرد باعث تحریک حرکات شکم شده و خلاصی از یبوست را باعث می‌شود، شکر غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی از جمله پتاسیم، منیزیم، آهن، روی، سلنیوم و فسفر است که از آسیب رادیکال‌های آزاد هنگام تقویت سیستم ایمنی جلوگیری می‌کند. شکر در درمان نشانه‌های آنفولانزا نیز موثر است. تنها کافیست آن را با کمی آب گرم مخلوط کرده و بنوشید. فایده شگفت‌انگیز دیگر این ماده، تاثیر آن در کاهش وزن است. میزان بالای مواد معدنی به ویژه پتاسیم در شکر به متعادل نگه داشتن الکترولیت‌ها و ساخت ماهیچه موثر است.

برای خرید قند و شکر و نبات می‌توانید هم به صورت حضوری در سوپرمارکت و هم غیر حضوری خریداری کنید. سوپرمارکت اکالا یکی از راه‌های خرید غیر حضوری است. در اکالا، سوپرمارکت اینترنتی افق کوروش همواره قند و شکر با تخفیفات شگفت انگیز وجود دارد. همچنین نبات با کیفیت عالی در قیمت‌های مختلف موجود است.

منبع: www.medb.ir

پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!