خودروی هیوندای سوناتا هیبریدی به بازار عرضه می شود

هیوندای سوناتا هیبریدی

مشخصات خودروی هیوندای سوناتا هیبریدی و قیمت این خودروی زیبا

هیوندای سوناتا هیبریدی که خبر ورودش در یکی دو ماه اخیر به کشور مورد توجه بسیاری از رسانه‌های خودرویی و غیرخودرویی قرار گرفته است، به تازگی در قالب یک بروزرسانی شرکتی، هم تکنولوژی و تجهیزات آن ارتقا پیدا کرده و هم باعث شده میزان مصرف سوخت پیشرانه آن به نسبت قبل کاهش پیدا کند.

بزرگ‌ترین تغییراتی که بر روی هیوندای سوناتا هیبریدی احساس شده است، اضافه شدن یک سیستم سرگرمی جدید با صفحه نمایشگری 7 اینچی لمسی رزولوشن بالاست که هم رادیوپخش HD را در خود جای داده و هم قابلیت پشتیبانی از اپل کارپلی و دیگر سیستم‌های نسل جدید ارتباطی را بدست آورده است.

در کنار سیستم سرگرمی جدید، مجموعه رنگ‌های جدید هم برای نقاشی بدنه انتخاب شده که شامل آبی آسمانی، آبی اختری، نقره ای یونی، خاکستری، سیاه شبانه، سفید غلیظ و درنهایت رنگ قرمز می‌شود.

برای داخل کابین هم تک رنگ جدید “آبی مرواریدی” در نظر گرفته شده که تنها بر روی مدل “لیمیتد” ارائه می‌شود.

به گفته هیوندای، سیستم رانشی سوناتا هیبریدی در دو مدل استاندارد و لیمیتد، به صورت مشترک از یک پیشرانه 2 لیتری GDI در کنار یک موتور الکتریکی 38 کیلوواتی تشکیل شده که می‌تواند قدرتی حدودا 200 اسب بخاری تولید و تحویل خروجی دهد.

هیوندای سوناتا هیبریدی

نیروی مورد نیاز موتور الکتریکی هم از باتری‌های جدید 1.62 کیلووات ساعتی تامین می‌شود که می‌تواند ماشین را در حالت الکتریکی تا مسافتی 42 کیلومتری همراهی کند.

مصرف سوخت پیشرانه درون سوز 2 لیتری هم در مدل استاندارد به خاطر تجهیزات کمتر، به ازای هر صد کیلومتر مسافت پیموده شده تنها 5.6 لیتردر هر صد کیلومتر ( 6 لیتر مصرف شهری / 5.2 لیتر مصرف برون شهری ) است، درحالی که نسخه لیمیتد برای هر صد کیلومتر مسافت پیموده شده، حداقل 5.8 لیتر سوخت به صورت ترکیبی ( 6.1 لیتر مصرف شهری/ 5.4 لیتر مصرف برون شهری ) از باک طلب می‌کند.

در آخر هم کمپانی خودروسازی هیوندای با احتساب هزینه حمل و نقل 835 دلاری، اعلام کرده که نسخه استاندارد سوناتا هیبریدی را با قیمتی 26 هزار دلاری و نسخه لیمیتد را با قیمتی 30 هزار و 100 دلاری به مشتریان عرضه خواهد کرد.

قیمت و مشخصات هیوندای سوناتا هیبریدی

مطالب مشابه را ببینید!