خوراکیهایی که دندان پزشکان مصرف نمی کنند!

خوراکیهایی که دندان پزشکان مصرف نمی کنند!

پوسیدگی دندان

اگر می‌خواهید که دندان‌های سالمی داشته باشید به رژیم غذایی دندان پرشک خود توجه نمایید و از او بپرسید که چه غذاهایی را هرگز نمی‌خورد.

از جمله‌ این مواد غذایی کمپوت‌های میوه بوده که بسیار شیرین هستند و می‌توانند آسیب جدی به دندان‌ها وارد کنند در عوض دندان پزشکان از میوه‌های طبیعی استفاده می‌کنند.

گفتنی است همینطور انواع کیک‌ها و شکلات‌ها بویژه آنهایی که دارای دانه های ریز آجیل و یا تکه‌های میوه هستند که می‌تواند در منافذ بین دندان‌ها گیر نماید از جمله موادی هستند که دندان پزشکان آنها را مصرف نمی‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند دندان پزشکان به جای مصرف فرآورده‌هایی مانند ذرت حجیم و شیرین برای صبحانه از لبنیات و نان کامل گندم استفاده می‌کنند.

همینطور انواع کرم‌های شیرین سس‌هایی که در آنها شکر وجود دارد از دیگر مواردی هستند که دندان پزشکان از آنها استفاده نمی‌کنند.

همنیطور انواع نوشیدنی‌های شیرین مانند آبمیوه‌های صنعتی و همینطور قهوه و نوشیدنی های گاز‌دار نیز توسط دندان‌پزشکان مصرف نمی‌گردد.

بستنی‌های بسیار سرد و شیرین در حجم زیاد نیز به دلیل خطراتی که برای سلامت دندان دارند مورد استفاده دندان پزشکان قرار نمی‌گیرند.

در عوض دندان‌پزشکان از مواد طبیعی سالم در کنار مراقبت صحیح از دندان‌ها و مسواک‌زدن در فواصل مناسب استفاده می‌کنند تا دندان هایی سالم داشته باشند.

 

مطالب مشابه را ببینید!