مجله تاپ‌ناز‌

خوراکی های سرشار از کلیسم غیر لبنی

خوراکی های سرشار از کلیسم غیر لبنی

اگر برای تامین کلسیم بدن نمیخواهید محصولات لبنی میل کنید، می توانید از خوراکی های غیر لبنی که سرشار از کلسیم هستند مانند تخم آفتابگردان استفاده کنید.

 

معرفی 10 خوراکی کلسیم دار

برخی از افراد به دلیل وجود لاکتوز در مواد لبنی نمی توانند لبنیات مصرف کنند، بنابراین می توانند این مواد خوراکی را جایگزین کنند. گاهی اوقات برخی از افراد نسبت به لاکتوز موجود تر مواد لبنی حساسیت نشان می دهند بنابراین بهتر است از مواد غذایی که در خبر به آن ها اشاره می کنیم استفاده کنند.

خوراکی های غیر لبنی حاوی کلسیم :

1. دانه های آفتابگردان
استفاده از دانه های آفتاب گردان به عنوان میان وعده علاوه بر این که از کلسیم بالایی برخوردار هستند، منبع مهمی از آنتی اکسیدان، ویتامین E و مس هستند که در سلامت گلبول های سفید خون نقش اساسی دارند.

 

خوراکی های سرشار از کلیسم غیر لبنی

مواد غذایی حاوی کلسیم

2. صدف دریایی
افرادی که نسبت به لاکتوز موجود در محصولات لبنی حساسیت دارند می توانند از صدف دریایی که از مقادیر بالای کلسیم برخوردار است، استفاده کنند.

3. لوبیا سبز
مصرف لوبیا سبز به همراه روغن زیتون و پودر سیر باعث بالا بردن حس چشایی می شود، این نوع ماده غذایی از کلسیم، ویتامین C و فیبر برخوردار است که برای سلامت لازم و ضروری است.

4. هویج
این عصاهای شعبده ی نارنجی نه تن ها باعث کاهش وزن در افراد می شود بلکه کلسیم موجود در آن به استخوان سازی کمک و از ایجاد تومور های سرطانی در بدن افراد جلوگیری می کند.

5. انجیر
استفاده از انجیر به صورت تازه و یا خشک شده در انواع سالاد های غذایی می تواند کلسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

6. کلم بروکلی
این سبزی سرعت پیشرفت بیماری در بدن را کاهش می دهد و به عنوان “خاموش کننده ی ژن سرطان” در بدن بکار برده می شود و به عنوان منبع بزرگی از کلسیم شناخته شده است.

 

خوراکی های سرشار از کلیسم غیر لبنی

خوراکی های سرشار از کلسیم

7. پرتغال
این میوه از خانواده مرکبات است و به دلیل مقادیر بالایی از ویتامین C و کلسیم برای سلامتی بدن توصیه می شود.

8. بادام
تحقیقات نشان داده است که مصرف بادام قبل از ورزش کردن باعث سوزاندن چربی های اضافی بدن می شود، بادام به دلیل آنکه منبع غنی از فیبر است می تواند کلسترول خون را به حد تعادل برساند.

9. کنجد
یک قاشق غذاخوری مصرف کنجد می تواند به اندازه ی یک لیوان شیر کلسیم به بدن برساند به همین خاطر افرادی که نسبت به مصرف شیر حساسیت دارند بهتر است از این دانه ها استفاده کنند.

مواد غیر لبنی سرشار از کلسیم را بشناسید/ کسانی که به لاکتوز حساسیت دارند بخوانند

10. لوبیا چشم بلبلی
مصرف این نوع لوبیا به دلیل آنکه سرشار از کلسیم و پتاسیم است، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، مغزی و پوکی استخوان را کاهش می دهد.

خوراکی های غیر لبنی کلسیم دار

منبع : سلامت نیوز

مطالب مشابه را ببینید!