مجله تاپ‌ناز‌

خوردن کباب همراه با دوغ برای مفاصل ضرر دارد! کباب با دوغ نخورید

مصرف دوغ و یا ماست به همراه کباب ضر دارد و باعث عدم جذب کلسیم موجود در کباب می شود و برای مفاصل به شدت مضر است.

 

خوردن کباب با دوغ برای مفاصل ضرر دارد

 

کباب از غذاهای محبوب در بین ایرانی هاست که طبق عادت معمول در کنار آن دوغ نیز سرو میشود . اما خوردن کباب با دوغ برای سلامتی مضر است . بهترین نوشیدنی برای این غذا یک لیوان آب است، زیرا نوشیدن نوشابه و دوغ ار ارزش غذایی کباب می کاهد و جذب آهن گوشت را به حداقل می رساند . برای افزایش ارزش تغذیه ای کباب بهتر است اگر آن را با نان میل می کنید،از نان سنگک که حاوی سبوس بسیار است، استفاده شود و اگر کباب را با برنج میخورید، بهتر است برنج به صورت کته طبخ شود.

متخصص طب سنتی با اشاره به پرهیزات و تداخلات غذایی اظهار داشت:مصرف هم زمان ماست و گوشت منجر به تولید مواد هضم نشده می شود که بیشترین ضرر را به مفاصل وارد می کند.

در ارتباط با موضوع پرهیزات و تداخلات غذایی در طب سنتی اظهار داشت:مصرف مواد غذایی گاهی در کنار هم منع شده است، البته منظور این نیست که اگر کسی یکبار این مواد را با هم مصرف کند قطعاً دچار عارضه خواهد شد، اما مصرف مداوم آنها مشکل ساز خواهد بود.

خوردن کباب همراه با دوغ برای مفاصل ضرر دارد! کباب با دوغ نخورید

خوردن کباب با دوغ برای سلامتی مفاصل مضر است

وی افزود:مصرف هم زمان ماست و گوشت در کنار هم منجر به تولید مواد هضم نشده می شود که بیشترین ضرر را به مفاصلوارد می کند، پس به نوعی مصرف دوغ با کباب نامناسب است، برخلاف اینکه این مسئله رایج بوده و عوارضی را برای فرد مصرف کننده به همراه دارد.

متخصص طب سنتی اضافه کرد:مصرف هم زمان سرکه و برنج درب روده، قولنج و اسپاسم و انسداد گوارشی را به همراه داشته و مصرف انگور بعد از کله پاچه معده را متضرر کرده و سبب آسیب به آن می شود.

مصرف ماهی وتخم مرغ پخته هم زمان سبب بروز فساد هضم و اسهال شده و می تواند در صورت استمرار، ابتلا به نقرس را به همراه داشته باشد.

وی افزود:آشامیدن آب سرد بعد از غذای گرم و یا شیرینی، دندان ها را آسیب می رساند و حتی می تواند موجب افتادن آن شود، همچنین شیر و ترشی، گوشت کبوتر و گنجشک با سیر و شیر با خربزه را نباید با هم مصرف کرد.

متخصص طب سنتی در پایان گفت:مصرف هم زمان ماهی و شیر احتمال ابتلا به لک و پیس و قولنج روده را داشته، لذا توصیه می شود پرهیزات و تداخلات غذایی جهت پیشگیری از بیماری ها درنظر گرفته شود.

خوردن کباب با دوغ برای مفاصل مضر است

مطالب مشابه را ببینید!