مجله تاپ‌ناز‌

خوشبو کردن مو + روش های طبیعی و خانگی برای ایجاد بوی خوب موها

خوشبو کردن مو

خوشبو کردن مو با استفاده از روش های طبیعی و خانگی ممکن است. می توانید از روغن های خاص مانند اسطوخودوس و یا روغن یاس استفاده کنید. اسپری های مخصوص هم وجود دارند و برای زمانی هستند که شما وقت کافی ندارید.

همانطور که به خوشبو شدن بدن اهمیت می دهید، خوشبو کردن مو هم بسیار مهم است. عطر موها در فضای اطراف پراکنده شده و حتی شال، بالشت، و … بوی موها شما را می گیرند. اگر می خواید همیشه موهای شما خوشبو باشند، می توانید از روش های طبیعی و یا اسپری های خوشبو کننده مو استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با این روش ها آشنا شوید.

 

روش های خوشبو کردن مو

 

در ابتدا روش های طبیعی خوشبو کردن مو را بخوانید

 

برگ چای

برای خوشبو کردن مو با برگ جای، چند عدد برگ را درون ظرف شامپو بریزید و بگذارید داخل آن بماند. خاصیت چای سبز بر کسی پوشیده نیست. به این صورت که با هر بار شامپو زدن، موهای شما عطر خوبی می گیرد و ماندگاری خوبی هم دارد.

 

گلاب برای خوشبو کردن مو

اگر به بوی گلاب علاقه‌مند هستید، چند قطره از آن را داخل شامپوی خود ریخته و هر بار در زمان استحمام کردن، استفاده نمایید. حتی می‌توانید گلاب را به نسبت ۱ به ۱۵ در آب مخلوط کرده و داخل یک بطری اسپری بریزید. هر بار پس از استحمام از این محلول روی موهای خود اسپری کرده و سپس موها را خشک کنید. بوی گلاب دوام زیادی دارد و به خوبی پخش می‌شود.

 

روغن اسطوخودوس

با روغن اسطوخودوس می توانید موهای خوشبویی داشته باشید. ای ن روغن را به شامپو اضافه کنید. می توانید در ظرف شامپوی نیم لیتری به اندازه 10 قطره روغن بچکانید و آن را خوب تکان دهید تا روغن و شامپو به صورت یکنواختی در هم حل شوند.

 

روغن یاس 

برای اینکه موهای شما به صورت طبیعی، بویی خوب داشته باشند چند قطره روغن یاس در شامپو بریزید تا موهای شما بوی خوش بگیرد. می توانید به صورت مجزا بعد از شامپو کردن مو، کمی روغن یاس را به نوک انگشت بزنید و تار موهایتان را با این روغن ماساژ دهید.

 

آب مرکبات

آب مرکبات باعق براق شدن و خوشبو کردن موهای شما می شود. برای این کار 2 قاشق غذاخوری از آب لیمو را روی موهایتان ماساژ دهید و سپس آبکشی کنید. حتی استفاده از شامپوی ملایم روی آن، باعث از بین رفتن بوی خوش مرکبات نمی شود.

 

روغن گل بامیه

روغن گل بامیه برای خوشبو کردن مو استفاده کنید و در ضمن خواص تقویتی آن هم بهره مند شوید. می توانید چند قطره از این روغن را در ظرف شامپوی خود بریزید و یا این روغن را به صورت مجزا روی موهایتان ماساژ دهید، سپس شامپو استفاده کنید و موهایتان را آبکشی کنید.

خوشبو کردن مو

استفاده از روش های  غیرطبیعی برای خوشبو کردن موها

 

اسپری کردن عطر روی برس مو

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای خوشبو کردن موها، اسپری کردن عطر روی برس مو است. پس از حمام و یا هر زمانی که قصد برس کشیدن موی خود را دارید، روی برس موی خود، کمی عطر اسپری کرده و سپس موها را برس بزنید. به این صورت بوی خوشی به موهای شما بخشیده می‌شود. این روش به ویژه زمانی که وقت کافی برای حمام کردن ندارید، عالی خواهد بود.

 

 اسپری‌های مخصوص خوشبو کردن مو

اگر نمی خواهید روش های خانگی را انجام دهید و یا فرصت انجام آنها را ندراید، می توانید از اسپری های مخصوص خوشبو کردن مو استفاده کنید. با خرید این اسپری ها و استفاده روزانه از آنها، می توانید موهایتان را همیشه خوشبو نگه دارید. باید دقت داشته باشید که در خرید این اسپری ها باید دقت کنید تا به موهای شما آسیبی وارد نشود.

 

دیگر توصیه ها برای خوشبو شدن مو

به جز انجام دادن این روشها، با انجام دادن نکات زیر می توانید موهای خوشبو داشته باشید.

  • روبالشتی‌ها را به صورت هفتگی تعویض نمایید.
  • هر شب موهای خود را شانه یا برس بزنید.
  • تا حد امکان از سشوار، اتو مو، فر کننده مو و غیره استفاده نکنید.
  • موهای خود را حداقل هفته ای ۳ بار بشویید.
  • شال یا روسری خود را هر هفته بشویید.
مطلب پیشنهادی: حجیم کردن مو | روش هایی برا حجیم تر کردن و پف دار کردن موها

مطالب مشابه را ببینید!