خیار با بدون پوست مصرف کنید

خیار

خیار جزو خانواده سبزیجات است و بسیار خوشمزه و پرطرفدار است و البته برای سلامت پوست و مو نیز بسیار عالی است. از خیار در انواع سالادها و غذاها استفاده می شود.

 

چرا نباید خیار را با پوست خورد؟

دنیای صنعتی امروز و نیاز به عرضه انواع خوراکی ها و میوه ها به طور روزانه باعث شده تا بسیاری از کشاورزان در کشورهای مختلف دنیا از انواع سموم شیمیایی برای جلوگیری از آفت زدگی میوه ها و محصولات کشاورزی خود استفاده کنند که یکی از آن ها خیار است.خیار

خیار

خیار به صورت بوته ای کشت می شود و در بسیاری از مواقع از انواع آفت کش ها برای از بین بردن آفت ها و انگل ها در آن استفاده می شود و گاهی این مواد شیمیایی درون پوست میوه نفوذ می کند.

خیار

گفتنی است؛ با شستن خیار این آفت ها به طور کامل از روی پوست حذف نمی شوند و به همین دلیل متخصصین توصیه می کنند افراد هنگام مصرف پوست خیار را بگیرند. مشکل دیگر استفاده از نوعی واکس و موم برروی خیار است که برای حفظ رطوبت، جلوگیری از آفت زدگی و ایجاد رنگ سبز درخشان ایجاد می شود و معمولاً از مواد شیمیایی، موم عسل یا مشتقات نفت به وجود می آید و ماده ای مصنوعی است که می تواند در اثر خورده شدن در بدن تاثیرات منفی بگذارد.

پوست خیار حاوی ویتامین و فیبر فراوانی بوده و برای سلامت بدن بسیار مفید است، اما کارشناسان به افراد توصیه می کنند در صورتی که تمایل به مصرف خیار با پوست آن را دارند حتماً از میوه های ارگانیک استفاده کنند و مطمئن شوند که در رشد و کشت آن از آفت کُش و انواع مواد شیمایی و واکس استفاده نشده است.

مواد شیمیایی موجود درپوست خیار می تواند در برخی افراد باعث آلرژی های شدید غذایی شود به همین دلیل توصیه می شود افراد بویژه اگر سابقه آلرژی غذایی دارند حتماً خیار را بدون پوست مصرف کنند.

حتماً خیار را بدون پوست مصرف کنید

مطالب مشابه را ببینید!