مجله تاپ‌ناز‌

دلیل خیانت مجازی چیست و چطور باید با آن برخورد کنیم؟

خیانت مجازی در یک رابطه بنا به دلایلی مختلف رخ می دهد و شما برای بازسازی رابطه خود باید با مشاور در ارتباط باشید. اگر همسر شما به شما خیانت کرده است باید بدانید که ایندلیل می تواند کم و کاستی های شما باشدس بهتر است تا با همسر خود در این مورد صحبت کنید.

آگاهی پیدا کردن نسبت به عوامل و مسائلی که باعث بروز خیانت مجازی می شود بسیار مهم است شما برای حفظ رابطه زناشویی خود باید تلاش زیادی در این مورد داشته باشید. بالا بردن آگاهی در این مورد بسیار مهم است زیرا عوامل زیادی در این مورد خطرساز هستند و خیلی از افراد تصور می کنند که پورنوگرافی یک انحراف محسوب نمی شود در صورتی که پورنوگرافی می تواند خطری جدی برای رابطه زناشویی شما به حساب آید. در این زمینه تصورات مختلفی وجود دارد. در بعضی از جوامع ممکن است که بیرون رفتن با یک مرد یا زن غریبه به جز همسر خیانت به حساب نیاید ولی در بعضی از جوامع دیگر، داشتن رابطه عاطفی در فضای اینترنت نوعی خیانت است. بررسی این عامل و جوانب مختلف از آن می تواند خطرات این موضوع را کمتر کند و در این مقاله این موضوع را بررسی می کنیم.

 خیانت مجازی چه دلایلی دارد؟

در ابتدا باید اشاره کرد که خیانت دارای انواع مختلف است، خیانت جنسی، خیانت عاطفی، خیانت اینترنتی و سایبرسکس از انواع خیانت هستند، خیانت جنسی وقتی ایجاد می شود که همسر شما با فردی دیگر در ارتباط باشد. در این نوع از روابط هیچ رابطه عاطفی دیده نمی شود و فقط برای رفع نیاز جنسی است، پس با داشتن رابطه جنسی سالم می توانید روابط مناسبی داشته باشید. خیانت عاطفی به دلیل علاقه و احساس رخ می دهد که میان دو نفر ایجاد می شود، این روابط بیشتر از روی وابستگی ایجاد می شود. خیانت اینترنتی هم بعضی از جلسات مخفیانه را شامل می شود که فرد از طریق اینترنتی آنها را برگزار می کند. خیانت سایبرسکس هم خیانت آنلاین است و فرد در آن بدون داشتن رابطه مستقیم به همسرش خیانت می کند.

خیانت مجازی

خیانت پس از ازدواج به دلایل مختلفی در رابطه رخ می دهد. خیانت اینترنتی هم ناشی از دلایل گوناگونی است که شامل اعتیاد، نارضایتی های جنسی، مشکلات مالی، عدم برقراری ارتباط درست با همسر، نارضایتی های حرفه ای و دیگر مشکلات باعث می شوند تا همسر شما وارد یک رابط اشتباه شود و به شما خیانت کند.

ز دیگر عواملی که در این مورد دخیل هستند به ویژه بیشتر افرادی که وارد این رابطه می شوند به دلیل مقرون به صرفه بودن و ناشناس بودن طرف مقابل خود وارد رابطه ای می شوند، همچنین آنها در دنیای امروزه دسترسی راحتی به همدیگر دارند و به همین دلیل براحتی وارد این نوع از رابطه ها می شوند.

 

علائم خیانت اینترنتی:

چنانچه فکر می کنید که همسر شما خیانت می کند بهتر است کمی او را بررسی کنید مثلا این افراد در هنگام برقراری رابطه با شما نگرانی دارند، این افراد بیش از حد گوشی در دست دارند و  آن ها به شدت از سوی اطرافیان خود تحت فشار هستند و دوست دارند حریم خصوصی داشه باشند.

ممکن است که در برقراری رابطه جنسی با شما خیلی مشتاق نباشند، همچنین مسئولیت های خود را در منزل خوب انجام نمی دهد و در منزل و محل کار نادیده گرفته می شود و از سویی برای استفاده از اینترنت و موبایل سعی می کند شما را قانع کند و از خودش دفاع کند.

در خیلی از مواقع بهانه گیری می کند و برای تغییر رفتارهای خود را انکار می کنند الگوی خواب در این افراد تغییرات محسوسی دارد و شب ها تا دیر وقت بیدار می مانند و صبح زود از خواب بیدار می شوند، علاقه زیاد این افراد به بیرون رفتن از خانه و شرکت کردن در جشن ها یکی دیگر از نشانه های خیانت مجازی است.

این فرد در برقراری رابطه جنسی شما را سرزنش می کند، آنها در روابط زناشویی خود از شما فاصله می گیرند و ممکن است به طور کل رابطه جنسی با شما را قطع کنند، بعضی از افراد از تجربه های خود در این مورد می گویند که همسرشان مدام پسورد کامپیوتر و گوشی را تغییر می دهد.

 

چگونه با همسرمان برخورد کنیم؟

چنانچه همسر شما خیانت مجازی کرده است باید با رفتار اصولی و صحیح این مشکل را رفع کنید. بهترین کار این است که در این مورد با همسر خود حرف بزنید، هم صحبتی با همسر می تواند خیلی از مشکلات را در این مورد حل کند، شما باید درباره مشکلات و اتفاقی که پیش آمده است از همسر خود سوال بپرسید و اگر مشکل از شما است باید سعی کنید که این نقص را رفع کنید.

هیچ موقع توضیحی را که مبنی بر توجیه کردن است نپذیرید، ممکن است در نخستین قدم همسر شما سعی کند تا شما را قانع کند و یا توجیه را قبول نکنید. چنانچه می خواهید که همسر را ببخشید باید از او قول بگیرید و با او اتمام حجت کنید و او باید حتما ارتباط خود را قطع و زمانی که به او اجازه وارد شدن به زندگیتان را بدهید که بدانید به صورت کاملشیمان است، اگر خطای دوباره از همسر مشاهده کردید باید سریع آن را قطع کنید و از او جدا شوید، زیرا رابطه بیشتر با این فرد باعث آسیب به خودتان خواهد شد. ترمیم رابطه پس از خیانت در چارچوب درستی صورت بگیرد و باید به نکات مهمی در این زمینه توجه نمایید.

باید وابستگی همسر را به فضای مجازی کمتر کنید زیرا خیانت مجازی بیشتر به دلیل استفاده بیش از حد و بدون هدف از اینترنت ایجاد می شود. این فضا می تواند تاثیرات زیادی در روابط شما داشته باشد صداقت در رابطه نقش با اهمیت دارد بنابراین باید در روابط خود با همسرتان به شکل صادقانه ای رفتار کنید. ارتباط صادقانه در شکل گیری روابط شما بسیار مهم است اگر خودتان در برطرف کردن مشکلاتتان ناتوان هستید باید به یک مشاوره مراجعه کنید مشاوره و روان شناس در این زمینه می تواند کمک کننده باشد مشاوره می تواند به بازسازی رابطه شما کمک زیادی کند.

برای ترمیم رابطه شکست خورده چه اقداماتی انجام دهیم ترمیم کردن رابطه ای که در آن خیانت مجازی رخ داده است کمی آسان تر است خیانت های دیگر است زیرا شما می توانید از طریق مشاوره این مشکلات را رفع کنید.

مطالب مشابه را ببینید!