داستان زندگی دختری با بدن نصفه! +عکس

یک دختر چینی با نام ”کویان هونجیان” که در سال ۲۰۰۰ وقتی که تنها ۳ سال سن داشت در یک تصادف وحشتناک پزشکان مجبور شدند برای نجات دادنش هر ۲ پاهای او را به طور کامل قطع کنند. والدین فقیر این دختر در ناحیه ای به نام ژوانگژا در چین زندگی می کنند و نمی توانستند هزینه یک پروتز مدرن را بپردازند.
فقر و ناچاری باعث شد، نیمی از یک توپ بسکتبال و ۲ دسته چوبی، پروتز این دختر شود. این نیمه توپ بسکتبال او را قادر ساخت تا ۵ سال مسیر خانه و مدرسه را با تندرستی طی کند. او با دوستانش بازی می کرد،به مدرسه می رفت و کارهای روزانه‌اش را انجام می داد.

دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه

زندگی عجیب و سخت این دختر بسیار زود از او وی چهره مشهور ساخت و بعد از مدتی عکس‌ هایش از روستای دور افتاده محل زندگی‌اش به رسانه‌های جهان رسید و باعث تعجب و درس گرفتن آدم‌های سالمی شد که هر روز بخت بد خودشان را نفرین می‌کردند.
اما این دختر به جای نفرین کردن بخت و اقبالش و ناامید شدنش از زندگی به ورزش روی آورد و امیدوار بود که یکی از ورزشکاران تیم ورزشی چین در پاراالمپیک ۲۰۱۲ شود. به همین علت و با وجود همه دشواری ها، او سخت تمرین می کرد.
بعد از ۵ سال و با انتشار عکس‌ های این دختر با نیمه یک توپ بسکتبال، مقام‌های دولت چین به فکر می افتادند تا پروتز مدرن او را فراهم کنند. این دختر بعد از مدتی به مرکز تحقیقات توانبخشی پکن رفت و بعد از چندین ماه بستری شدن و تمرین توانست به پاهای مصنوعی ویژه خود عادت کند.
وی برای همیشه عصای عجیب خود را کنار گذاشت. حالا ”کویان” پروتزهای واقعی دارد، اما خودش می گوید هنوز هم دوست دارد از توپ بسکتبال و دسته‌های چوبی به جای پروتز مدرنش استفاده کند، چون با آن پروتز راحت تر می توانست به داخل استخر برود یا از آن بیرون بیاید.
او از همان زمان یک رؤیای مهم داشت: شرکت در مسابقات پارالمپیک. او که رشته ورزشی مورد علاقه‌اش شنا بود هر روز برای دیدن تمرین‌های شنا به استخری در نزدیکی محل زندگی‌اش می‌رفت. پس از مدتی او با یک مربی شنای ویژه معلولان به نام “ژانگ هونجو” آشنا شد.
به نظر این مربی نداشتن هر دو پا، هیچ امیدی را برای موفق شدن این دختر در رشته شنا باقی نمی‌گذاشت چون او نمی‌توانست تعادل خود را در داخل آب حفظ کند. اما کویان باز هم به جای نا‌امید شدن برای موفقیت در رشته شنا تمرین‌های سختش را شروع کرد و ۲ هزار متر شنا در روز را در برنامه‌اش قرار داد.
این مربی در مرحله اول با وجود اصرارهای کویان قبول نمی‌کرد که به این دختر آموزش شنا دهد. او می گفت: “کیان هونجیان دارای پا نیست پس مانند یک کشتی است که سکان ندارد.” به منظور حل این مشکل، ژانگ یک برنامه آموزشی ویژه برای او به کمک تعادل شانه نوشت و خیلی زود فهمید با ورزشکاری متفاوت سر و کار دارد که با اراده آهنین‌اش می‌تواند هر مشکلی را از سر راه بردارد.
مربی‌های چینی خیلی رک و صریح به او گفتند که رسیدن به رؤیای شرکت در مسابقات المپیک برای او سخت‌تر از هر آدمی خواهد بود. تمرین‌های سخت هر روز و هر روز برای او تکرار می‌شدند اما کسی نمی‌توانست خستگی را در چهره این دختر ببیند.
کیان همواره تمرینات را با جدیت انجام می داد و بعد از یک دوره کوتاه، ژانگ متوجه شد که هونگیان در شنا با استعداد است. ژانگ گفت: “هونجیان شناگر بسیار خوبی است و من می توانم بگویم که او قطعا یک شناگر امیدوار کننده است. بزرگترین آرزوی ما این است که به او آموزش نگرش مثبت به زندگی دهیم.
او اکنون ۱۶ سال دارد و هر روز مشغول انجام آخرین مراحل تمرین‌ های سخت خود زیر نظر مربیانش در مرکز کانمینگ در استان یونان است تا بتواند پس از سال‌ها سختی طعم خوش رسیدن به رؤیای خود و برنده شدن را بچشد؛ هر چند همه کسانی که عکس‌های او را از سه سالگی تاکنون مرور می‌کنند همین حالا او را یک برنده واقعی در رقابت زندگی می‌دانند.

دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه
دختری با بدن نصفه

 

a4keshi.ir

مطالب مشابه را ببینید!