مجله تاپ‌ناز‌

داستان سریال رسم عاشقی + اسامی و بیوگرافی بازیگران و زمان پخش سریال

سریال رسم عاشقی

سریال رسم عاشقی یکی از سریال های قدیمی است که برای پخش در شبکه پنج سیما به مناسبت ایام محرم انتخاب شده است. این سریال مناسبتی در سال 1383 تولید شده بود. در این قسمت بیوگرافی و اسامی بازیگران و زمان پخش سریال را می خوانید.

سریال رسم عاشقی به کارگردانی سعید سلطانی در ماه رمضان سال 1384 از شبکه تهران پخش شد و اکنون پس از چند سال شاهد بازپخش این سریال خواهید بود.

سریال رسم عاشقی

بازیگران سریال رسم عاشقی

سریال مناسبتی رسم عاشقی به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در ماه محرم 98 پخش می شود و بازیگران این سریال عبارتند از: سروش صحت، محمدعلی کشاور، لاله اسکندری، محمود عزیزی، مینا جعفرزاده، فرهاد بشارتی، افسانه پاکرو، صالح اقا میرزایی، جمشید جهان زاده.

سریال رسم عاشقی

زمان پخش این سریال

این سریال در 24 قسمت 45 دقیقه ای تهیه شده است و از روز یکشنبه 3 شهریور ماه ساعت 23 ا شبکه پنجم سیما پخش می شود. این سریال از روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت 23 از شبکه 5 سیما پخش می شود و تکرار آن ساعت 19 روز بعد است.

سریال رسم عاشقی

داستان سریال رسم عاشقی

داستان این سریال : در مهر سال 1320 است. رضا خان چند روزی می شود که از ایران رفته است و تمام ایران دچار هرج و مرج شده است و شهرها در قبضه نیروهای نظامی خارجی هستند. مردی به نام استاد ابراهیم خان مرد که متمول و صاحب مقام است، می خواهد دختری به نام طوبی را به عقد خود در آورد، یوسف هم جوانی جاهل و لاابالی است.

هرج و مرج شهر باعث می شود که یوسف اعمال خلاف را بهتر انجام دهد. او با پیرمردی آشنا می شود که با دختری به نام طوبی به شهر تهران آمده است تا نزد ابراهیم خان برود. در طول مسیر به دلیل شیوع بیماری تیفوس و قحطی، این پیرمرد به بستر مرگ می افتد و قبل از مرگش به دلیل رشادت این جوان (یوسف با بازی سرو صحت) در رفع مزاحمت گروهی از ارازل و اوبا، طوبی را به او می سپارد تا به تهران بیاورد و اتفاقات بعدی داستان به سویی دیگر می رود.

سریال رسم عاشقی

بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی سروش صحت

سروش صحت متولد سال 1344 در اصفهان میباشد، سروش صحت  بازیگر ، نویسنده ، کارگردان و طنز پرداز سینما و تلویزیون میباشد.

همسر وی سارا سالار نویسند رمان احتمالاً گم شده ام و برنده جایزه هوشنگ گلشیری است.این زوج هنرمند یک پسر به نام سورنا دارند.

بیوگرافی لاله اسکندری

لاله اسکندری بازیگر و عکاس ایرانی متولد 30 آذر ماه سال 1354 در ترتبت حیدریه است.

لاله فارغ التحصیل رشته طراحی گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است.

او نخستین بار در فیلم متولد ماه مهر به کارگردانی احمدرضا درویش در سال 1378 ایفای نقش کرد.

سریال رسم عاشقی سریال رسم عاشقی

 

مطالب مشابه را ببینید!