گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / فرهنگ و هنر / 🎞️ فیلم و سریال / داستان قسمت آخر سریال برگ ریزان

داستان قسمت آخر سریال برگ ریزان

داستان قسمت آخر سریال برگ ریزان

داستان قسمت آخر سریال برگ ریزان

برگ‌های ریزان (به ترکی استانبولی: Yaprak Dökümü) یک سریال تلویزیونیدراماتیک ترکیه‌ای است. این سریال به سفارش کانال دی ترکیه و توسط آی یاپیم در پنج فصل برای این کانال تولید شد.داستان این سریال برگرفته از داستانی به همین نام است که مؤلفش نویسندهٔ مشهور ترکی رشاد نوری گونتکین می‌باشد.در سال‌های دور فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی از این اثر در ترکیه ساخته شده است.

داستان

این سریال موضوع خانواده ای است که به شهر بزرگ ترکیه استانبول مهاجرت میکنند و با رویداد های تازه ای به شکل ناخواسته روبرو میشوند.شخصیت اصلی این سریال مردی به نام علیرضا است که همراه همسرش هایریه و پنج فرزندش: فیکرت،شفکت،نژلا،لیلا،عایشه در شهر کوچکی زندگی میکنند.نژلا در دانشگاهی واقع در استانبول قبول میشود.علیرضا و تمام خانواده اش به استانبول میروند.

علیرضا و خانواده اش به خانه ای اصیل و با اصالت ولی غیر قابل سکونت میروند و پس از تعمیرات در آن جا ساکن میشوند.خانه دو طبقه بود در طبقه اول آشپز خانه،سالن٬دو اتاق که یکی از آن ها اتاق کار علیرضا و دیگری اتاق خواب شفکت بود.در طبقه دوم یک بالکن و سه اتاق بود که یکی از آن ها اتاق خواب لیلا و نژلا٬و دیگری برای فیکرت و عایشه و آخرین اتاق برای علیرضا و همسرش هایریه بود.

همچنین این خانه یک باغچه بزرگ و پر از گل و گیاه داشت که در وسط آن یک حوض گرد و آبی بود که مورد پسند همه بود.فیکرت در شهری که قبلا زندگی میکردند با مردی نامزد کرده بود که به خاطر مخالفت پدرش از او جدا شد.لیلا خواهر کوچکتر نژلا به دبیرستان میرود.شفکت هم زندگی خود را داشت در دوران سربازی میگزراند.

علیرضا و خانواده اش در حال اسباب کشی و جابجایی اشیا بودند که همسایه جدیدشان نئیر و دخترش صدف برای خوش آمد گویی و آشنایی با یک ظرف شیرینی به خانه آن ها میروند.نئیر یک خیاط بود و دخترش هم درس میخواند تا در آینده بتواند طراح لباس شود.از زمان آشنایی نئیر و هایریه آن ها با هم دو دوست صمیمی شدند و مدام با هم درد و دل میکردند.صدف هم چون هم سن وسال لیلا و نژلا بود با آن ها دوست شد.

صدف در حین جابجایی عکس شفکت را دید و عاشق او شد.مدتی بعد از اسباب کشی شفکت از سربازی برگشت و در بانکی مشغول به کار شد .شفکت در بانک با دختری متعهل به نام فرخنده آشنا شد.فرخنده برای ادامه دادن رابطه خود با شفکت ازدواج خود را پنهان کرد.روزی شفکت پس از صرف صبحانه در حال خارج شدن از خانه صدف را دید صدف قرار بود برای خریدن دکمه به مغازه ای برود .

پس از خریدن دکمه صدف پولی برای برگشت ندارفت.ماشینی جلو ی صدف ترمز کرد که در آن پسری خوشتیب به نام اوز بود.صدف مجبورا سوار شد.پس از رسیدن اوز کارت خود را به صدف داد و با او قرار گزاشت.صدف به اوز گفته بود اسم من نژلا است.صدف وقتی به خانه رسید به نژلا زنگ زد. نژلا پیش صدف رفت.صدف به نژلا موضوع را توضیح داد و گفت:در راه پدرت من و اوز را دید.برای آن که پدرت قضویه را اشتباه نفهمد بگو اوز یکی از اقوام صدف است.

صدف کارت به نژلا نشان داد و گفت قصد دوباره دیدن اوز را ندارد نژلا کارت را به طور پنهانی از اتاق صدف برداشت و با اوز قرار گزاشت.از طرف دیگر پسری به نام اوزان دوست پسر دوست صمیمی لیلا یعنی هانده بود که به لیلا علاقه مند شده بود.لیلا میخواست به تولد اوزان برود و نژلا به ملاقات اوز.زمانی که جشن تولد اوزان تمام شد،اوزان میخواست لیلا را به خانه برساند که با یک پیرمرد تصادف کردند و پیرمرد مرد و پدر اوزان با یک مدرک قلابی صابت کرد لیلا و اوزان این کار را نکردند.

از طرفی دیگربین نژلا و اوز رابطه ای برقرار شد.اوز شوفر یک زن و شوهر ثروتمند به نام یامان و جیدا بود که به مرور زمان شریک تجاری یامان شد‌.اوز با زن یامان یعنی جیدا هم رابطه داشت.صدف وقتی فهمید شفکت با فرخنده دارد ازدواج میکند خودکشی کرد ولی علیرضا او را نجات داد.در عروسی شفکت و فرخنده،فرخنده اوز را هم دعوت کرده بود.اوز نژلا و لیلا را دید لیلا هم مثل نژلا به اوز علاقه مند شده بود.

اوز با لیلا هم رابطه برقرار کرده بود.اوز حاضر بود هم لیلا و هم جیدا را از دست بدهد ولی نژلا را از دست ندهد در واقع اوز به نژلا علاقه خاصی داشت و نژلا برای اوض مثل لیلا و جیدا یک هوس نبود. لیلا از اوز حامله شد و مجبورا با اوز ازدواج کرد .نژلا از اوز جدا شد و با پسری از یک خانواده ثروتمند به نام جم دوست و نامزد کرد.

 

خلاصه قسمت آخر سریال برگ ریزان:

جیدا، که حامله است، فکرت همه‌چیز را ثابت می‌کند و یامان جیدا را طلاق می‌دهد. جیدا هم می‌رود خانهٔ اوز و نجلا. نجلا نمی‌تواند این قضیه را تحمل کند و اوز را ترک می‌کند و یک اتاق اجاره می‌کند و صبح‌ها به دانشگاه می‌رود و شب‌ها در کلوب کار می‌کند. شوکت از بانک دزدی می‌کند و به زندان می‌افتد.

لیلا به‌نزد یک وکیل می‌رود تا از اوز طلاق بگیرد. زنِ وکیل مشاور است و حالِ لیلا کم‌کم خوب می‌شود. وکیل لیلا، که اسمش جان است، عاشق لیلا می‌شود. نجلا دوباره به خانه برمی‌گردد.

ازطرفی، جِم دوباره نجلا را می‌بیند. نجلا متوجه می‌شود که او نامزد دارد. جِم قبلاً از نجلا نفرت داشت، ولی کم‌کم و دوباره احساسات قبلش نسبت به نجلا برمی‌گردد. نجلا و جِم، با وجود مخالفت‌های خانواده‌هایشان، با هم ازدواج می‌کنند.

نجلا و لیلا با هم آشتی می‌کنند.نجلا و جِم، لیلا را با پسری به نام نازمی آشنا می‌کنند و نازمی عاشق لیلا می‌شود. فرخنده، بعد از رفتن شوکت به زندان، مجبور به کار در یک شرکت می‌شود. فرخنده با رئیس شرکت رابطه پیدا می‌کند و خیریه متوجه این موضوع می‌شود و فرخنده را از خانه بیرون می‌کند.

لیلا از نازمی جدا می‌شود، ولی نازمی هنوز عاشق لیلاست. ازطرفی، اوز از زندان آزاد می‌شود و در یک داروخانه لیلا را می‌بیند.

لیلا بعد از دیدنِ اوز می‌خواهد خودکشی کند.لیلا تلفنی با اوز تماس می‌گیرد و خداحافظی می‌کند. اوز‌ با علیرضا تماس می‌گیرد و علیرضا نزد لیلا می‌رود و لیلا از خودکشی منصرف می‌شود. اوز عاشق لیلا می‌شود و دوباره با او ازدواج می‌کند. نازمی، درحالی‌که آن دو را با هم می‌بیند، تصادف می‌کند…

سریال الکاپو

loading...

184 دیدگاه ها

 1. اقا یا خانوم نویسنده شما اول تشریف ببرین یکم املا تمرین کنین و غلط املایی هاتو درست کن راستش بخوای اون نژلا نیست بلکه اون نجلاست ببخشیدا میگم ولی ازاین که داستانشو نوشتی خیلی ممممممممممممممنون

 2. تو این سایت قسمت آخر رو ننوشته ولی من برای کسایی که نظرم رو نگاه میکنن میفرستم که چی میشه::::::…علیرضا خان فلج میشه و نمیتونه حرف بزنه.نجلا بایه پسری ثروتمند به نام علی ازدواج میکنه ولی بعدمیخواد طلاقش بده ولی میفهمن که نجلا حاملست..لیلا حامله میشه و اسم بچشو jouriمیزاره.بعد اوز میخواد فرار کنه گرفتار میشه.البته علیرضا خان به خاطر سکته به چنین حال و روزی می افته.

 3. زهرا جون دستت درد نکنه اینا داستان نوشتن واسه ما!!!!!!!!!!

 4. سلام زهرا خانم این که قسمت اخرش رو نوشته

 5. اوز با زن یامان، یعنی جیدا، هم رابطه داشت. صدف وقتی فهمید شوکت با فرخنده دارد ازدواج می‌کند خودکشی کرد، ولی علیرضا او را نجات داد. در عروسیِ شوکت و فرخنده، فرخنده اوز را هم دعوت کرده‌بود. اوز نجلا و لیلا را دید. لیلا هم مثل نجلا به اوز علاقه‌مند شده‌بود. اوز با لیلا هم رابطه برقرار کرده‌بود. اوز حاضر بود هم لیلا و هم جیدا را ازدست بدهد ولی نجلا را ازدست ندهد؛ درواقع اوز به نجلا علاقۀ خاصی داشت و نجلا برای اوز مثل لیلا و جیدا یک هوس نبود. لیلا از اوز حامله شد و به‌اجبار با اوز ازدواج کرد. نجلا از اوز جدا شد و با پسری از یک خانوادۀ ثروتمند به نام جِم دوست شد و نامزد کرد. بعد از نامزدیِ نجلا، رابطۀ لیلا و اوز سرد می‌شود. اوز نجلا را تحریک می‌کند. رابطۀ بین اوز و‌ نجلا شروع می‌شود و جِم با گذشت زمان این را احساس می‌کند و نجلا و جِم از هم جدا می‌شوند. لیلا افسرده می‌شود. جیدا که حامله است، فکرت همه چیز را ثابت می‌کند و یامان جیدا را طلاق می‌دهد. جیدا هم می‌رود خانۀ اوز و نجلا. نجلا نمی‌تواند این قضیه را تحمل کند و اوز را ترک می‌کند و یک اتاق اجاره می‌کند و صبح‌ها به دانشگاه می‌رود و شب‌ها در کلوب کار می‌کند. شوکت از بانک دزدی می‌کند و به زندان می‌افتد. لیلا به‌نزد یک وکیل می‌رود تا از اوز طلاق بگیرد. زنِ وکیل مشاور است و حالِ لیلا کم‌کم خوب می‌شود. وکیل لیلا، که اسمش جان است، عاشق لیلا می‌شود. نجلا دوباره به خانه برمی‌گردد. ازطرفی، جِم دوباره نجلا را می‌بیند. نجلا متوجه می‌شود که او نامزد دارد. جِم قبلاً از نجلا نفرت داشت، ولی کم‌کم دوباره احساسات قبلش نسبت به نجلا برمی‌گردد. نجلا و جِم، با وجود مخالفت‌های خانواده‌هایشان، با هم ازدواج می‌کنند. نجلا و لیلا با هم آشتی می‌کنند. نجلا و جِم، لیلا را با پسری به نام نازمی آشنا می‌کنند و نازمی عاشق لیلا می‌شود. فرخنده بعد از رفتن شوکت به زندان، مجبور به کار در یک شرکت می‌شود. فرخنده با رئیس شرکت رابطه پیدا می‌کند و خیریه متوجه این موضوع می‌شود و فرخنده را از خانه بیرون می‌کند. لیلا از نازمی جدا می‌شود، ولی نازمی هنوز عاشق لیلاست. ازطرفی، اوز از زندان آزاد می‌شود و در یک داروخانه لیلا را می‌بیند. لیلا بعد از دیدنِ اوز می‌خواهد خودکشی کند. لیلا تلفنی با اوز تماس می‌گیرد و خداحافظی می‌کند. اوز‌ با علیرضا تماس می‌گیرد و علیرضا نزد لیلا می‌رود و لیلا از خودکشی منصرف می‌شود. اوز عاشق لیلا می‌شود و دوباره با او ازدواج می‌کند. نازمی، درحالی‌که آن دو را با هم می‌بیند، تصادف می‌کند…

 6. اصلا معلوم نیست کی باکیه..ههههههه
  عجب خرتوخری شده..ههههههههه

  همه فیلمهای ترکی شکست عشقی دارن.ههههههههه

 7. پس صدف باکی ازدواج میکنه؟ فرختده و شوکت چی میشن؟؟

 8. نسترن خانم
  میشه لطفا بگید تمام قسمتهای این سریالو از کجا تهیه کردید و دیدید؟ممنون میشم…

 9. ای بابا هرکی یه چیزی میگه خدامیدونه قسمت اخرش چی میشه خواهشن شایع پراکنی نکنید ماهم بلدیم دروغ بگیم مثل این مورد اخر لیلابیش اوزبرمیگرده نجلابیش جم میره فطرت باتحسین ازدواج میکنه خیریه میمیره علیرضاخان تصادف میکنه و……………

 10. اییییییییییییی ینقده بدم میاد ازین فکرت ک حد وحساب نداره آدم قحطی بود ینا آوردن.داستان جالبیه ولی ب پای فیلم فاطما گل نمیرسه

 11. عجب خر تو خری *****هرکی یه چی می گه**اقا اصلا خودم میگم توی قسمت اخر یک هووووووو برقا میرن

 12. سلان حسابی سر کاریم شکست عشقی جیه اصلا عشق نمی فهمن چیه .اوف همه با همه ان دوباره بر میگردن سر ازدئاج اولشون ترکها زنها ئ نردهای تایلند رو سفید کردن اما فرهنگ واقعیشون تغریبا مثل ایرانه متعصبا نوسینده هر شب خواب می دیده صبح می نوشته من منتظر بودم فرخنده ادم خوبی باشه و علیرضا که این همه سرزنشش می کرد و تو سرش می زد که من دخترامو درست تربیت کردم نتوجه خود خواهیش بشه که نشد. قصد این سریال فقط رابطهای بدون چهار چوب بود و اینکه تخرش خوشبخت میشین بنیان خانواده رو به گند زده
  من جوان هستم و امروزی اما همه جا دنیا عشق مقدسه و خیانت قابل بخشش نیست بهد خیانت اگه مجبور هم باشن هیچی درست نمیشه

 13. فکرت با شوهرش ازدواج میکنه و نجلا هم در نهایت با شوهرش ازدواج میکنه و و لیلا هم آخرش با همسرش ازدواج میکنه.

 14. ای بابا این سریالهای ترکا دست کمی از سریالهای کلمبیایی ندارن چقدر مزخرف و خر تو خره. فقط فاطما گل سریال جالب و قشنگیه

 15. بهترین بازیگد فکرته فقط

 16. عاشق فیلمشم خیلی دوسش دارم ولی خیلی خرتو خره

 17. من از اول فیلم این را دنبال می کردم و خیلی دوستش دارم

 18. فقط فکرت خیلی نجیبه

 19. خيلي دوسش دارم عااااليه

 20. من توی ترک دیدم.علیرضا میمیره.فرخنده دوبار دیگه شوهر میکنه.جم میمیره.صدف میره خارج ازدواج میکنه.شوکت ک ب خاطر اختلاص از بانک به زندون میفته وقتی برمیگرده نقششو یکی دیگه بازی میکنه.فکرت و تحسین عاشق هم میشن….

 21. فکرت و شوکت و صدف چی میشن؟؟؟؟

 22. چه مسخره
  میشهههههههههههههههههههه اه اه اه

 23. اخرش خیلی چرتهههههه

 24. ینی خداییش فیلم مسخره تز از این نبود؟
  ی گله آدم خر گیر هم افتادن
  خدا شفاشون بده

 25. سلام میشه بگین شماها کجا دیدین بنظر من ک همتون دارین دروغ تحویل مردم میدین والا مگه شماها اونجا بودین ک بدونین چی شده لطفا اینهمه دروغ نگین زشته

 26. sahar jan shabakeye mbc4 1sale pish

 27. من دقیقا سه بار این فیلمو ار اول تا آخرشو دیدم واقعا فیلم عاشقانه ولی غم انگیزیه!
  من از وقتی این فیلمو دیدم به خواهرم نسبت به همه چی مشکوک شدم!!!

 28. خخخخخخخخخ چی شد بلخره؟!

 29. آخرش چی شد………. کی عاشق کی شد؟ کی تصادف کرد؟ مگه وکیله عاشق لیلا نبود؟ نازمی بعد کیه؟ اصلا مطمئنی خلاصه همین سریاله و ما رو اسکل نکردی؟

 30. سلام به همه . منم این فیلمو چند سال پیش تا اخرش 3 بار از کانال D ترکیه دیدم دقیقا راست میگن فکرت و تحسین عاشق هم میشن مادر شوهرش خیلی ازیتش میکنه فکرت چند وقت قهر میره خونه باباش ولی تحسین میره برش میگردونه . مامان صدف با اون قهوه چیه ازدواج میکنه . صدف میره خارج . شوکت میوفته زندان به خاطر اختلاص از بانک فرخنده هم مجبور میشه بره سرکار اونجا با ریس شرکت رفیق میشه مادر شوهرش میفهمه و از خونه بیرونش میکنه . نجلا دوباره با جم ازدواج میکنه و بعد چند وقت جم میمیره چون مریض بوده . لیلا با اوز دوباره ازدواج میکنه و بچه دار میشن . علی رضا خان سکته میکنه و فلج میشه . خونشونو عوض میکنن و میرن تو یه خونه خیلی کوچیک و بعد یه مدت میمیره . لیلا و مامانش و شوکت و عایشه هم برمیگردن شهر قبلی خودشون قسمت اخرش خیلی غم انگیزو ناراحت کنندس .

 31. واقعا فیلمه خر تو خریه هرکه عاشقه یکیه….ترکیه هس دیه

 32. نام شما (ضروری)

  سلام
  به نظر من هر کشوری هم فیلم های خوب و آموزنده داره که چند تا نکته مفیدو له درد بخور یادت میده و هم فیلم و سریال های چرت و بی خود
  الان نمیدونم چرا ما ایرانی ها آماج حمله ی این سریال های چرت ترکیه ای و کره ای قرار گرفتیم?
  یعنی ما لیاقت دو تا فیلم اسکار گرفته و آمورنده نداریم????
  دو تا از این سریال های بی سر و ته رو که ببینی به زمین و زمان مشکوک میشی
  دیگه به خودم هم شک دارم باید برم تست dna بدم!!!

  • عالی گفتی، حیف وقتی که میتونی برای بهترین سریالای تاریخ سینما که میتونی کلی چیز بدرد بخور ازش یاد بگیری نیست، که تلف این چرندیات مذخرف میشه؟ اگه یه سریال واقعی ببینی دیگه واسه این سریالا تف هم نمیندازی..

   • کلامزخرفه حیفه سریال وفیلم خودمون خواهشابه بچه هانشون ندیدکه دودمانشون بربادرفته است فقط واسه وقت گزرونی نگاه کنید

 33. من که درست حسابی نفهمیدم آخرش چی میشه
  ولی اگه لیلا دوباره برگرده پیش اوز خیلی مسخره میشه
  کسی میدونه این فیلم چند قسمته؟

 34. واقعااا اگه همچین چیزایی میخاد اتفاق بیفته خیییییییلییییییی فیلمه چرتیه مسخره بخدا خیلی مریضن اینا مزخرفففف

 35. سلام

  خیلیییییییی مسخرس به خدااااااا یعنی دوباره جم به نجلا برمیگرده ؟؟ وای اصلاااااا فیلما ترکیه همشون خر تو خره اصلا با منطق ادم جور در نمیاد فقط فیلم عشققققق ممنوعهههههه بهترین فیلم بود که قابل پیش بینی نبود و بهترین بازیگرا بودن…

  • عـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــشق فقط اوز

   • داستانش خیلی چرت و بی محتواست ولی با این حال باز آدمو جذب می کنه به خدا سریال به ای چرتی تو عمرم ندیده بودم تو این سریال از خیریه و نیر خیلی بدم میاد مخصوصا خیریه دلم می خواد مو هاشو بکشم با این صدای مسخرش عشق فقط اوز و فرخانده به خدا راس می گم بقیه همشون مسخرن

   • م یخواین داستانو از اول تا آخر براتون تعریف کند علیرضا خان بخش دار باز نشتست و با خانوادش در تراپزون زندگی می کنه خانوادش شامل 4 دختر و یک پسر می شوند به اسم های(به ترتیب) فکرت شوکت نجلا لیلا عایشه خانواده علیرضا به دلیل قبول شدن دانشگاه نجلا به استانبول میان و در خانه ی با اصالت و قدیمی خود زندگی می کنند همسایه روبه رویی آنها نیر نام دارد که دختری به نام صدف دارد صدف روزی دارد در خیابان راه می رود که ناگهان پسر خوش تیپی با ماشین مدل بالایی جلوی او می ایستد و او را سوار می کند و صدفم هول می شود خودش را نجلا معرفی می کند بعد ماجرا را به نجلا می گوید و نجلا و اوز با هم آشنا می شوند از آن طرف شوکت در بانک کار می گیرد و با زن متاهلی به نام فرخانده دوست می شود و بعد فرخانده از همسرش تلاق می گیرد و با شوکت ازدواج می کند و برای عروسی اوز رو دعوت می کند اما در عروسی لیلا هم عاشق اوز می شود در حالی که نجلا با اوز بهم زده لیلا از اوز بچه دار می شود اوز مجبور می شود با او ازدواج کند البته بچه لیلا سقط می شود اوز علاوه بر لیلا و نجلا با جیدا زن شریکش هم رابطه دارد از آن طرف نجلا با یکی از هم دانشگاهی هایش به نام جم نامزد می کند و بعد اوز نجلا را وسوسه می کند که با هم فرار کنند نجلا با اوز فرار می کند لیلا روانی می شود فکرت هم یه نامه به یامان شریک اوز می نویسد و می گوید زنش با او رابطه دارد جیدا از اوز بچه دار شده و میاد با نجلا اوز زندگی می کند اوز به جرم اختلاص از یامان به زندان می افتد و نجلا هم از آنجا می رود و در پانسیون زندگی می کند و در کلوپ هم کار می کند تا این که بالاخره به خانه بر می گردد فکرت با مردی به نام تحسین ازدواج می کند که سه تا بچه و یک مادر غرغرو دارد و بعدا بچه دار می شوند شوکت بر اثر تحریک های فرخانده از بانک اختلاص می کند و فرار می کند صدف که عاشق شوکت است می رود و او را از فرار منصرف می کندشوکت به زندان می افتد و فرخانده هم بچه دار می شود ولی بچه را سقط می کند لیلا با وکیلش جان که به او در طلاق گرفتن از اوز کمک می کند رابطه برقرار می کند زن جان که مشاور روحی لیلاست می فهمد رابطه ی جان و لیلا بهم می خورد فرخانده سر کار می رود وبا رییس شرکت رابطه بر قرار می کند اما رابطه آن ها بهم می خورد جم دوباره از نجلا خاستگاری می کند و با هم ازدواج می کنند لیلا با نظمی دوست جم آشنا می شود خیریه زن علیرضا فرخانده را با رییس شرکت لوانت تونجای می بیند او او را از خانه بیرون می کند فرخانده به نظمی می گوید که خانواده لیلا چه جور خانواده ای هستند بعد نظمی از لیلا جدا می شود و لیلا ضربه روحی می خورد اوز از زندان آزاد می شود و پیش لیلا برگردد شوکت هم آزاد می شود و وارد کار ساختمان سازی می شود علیرضا خانه اش را می فروشد صاحبخانه با علیرضا دوست می شود و مدتی با هم زندگی می کنند روزی صاحبخانه فرخانده را می بیند و عاشق او می شود با او ازدواج می کند و علیرضا را از خانه بیرون می اندازد جم با شوکت شریک می شود فرخانده به روز نامه ها آگهی می دهد که شوکت قبلا اختلاص کرده آبروی جم هم می رود جم از ناراحتی سکته می کند و میمیرد شوکت با صدف بهم می ز ند لیلا به خانه بر می گردد نجلا بعد از مرگ جم غصه می خورد و ناراحتی می کند شوکت و فرخانده با هم دوباره دوست می شو و با هم هزدواج می کنند لیلا پیش اوز بر می گردد و دوباره از اوز بچه دار می شود نجلا با علی پسری پول دار ازدواج می کند و وقتی علی می خواد طلاقش بده بچه دار می می شه علیرضا فلج می شه اوز هم فرار می کنه و گرفتار می شه

 36. من سریال رو از اولش دارم میبینم خیلی قشنگه البته تا اینجاش آخرش رو خدا میدونه چجوری بشه اونی که میگفت ما ایرانیها افتادیم دنبال سریالهای کره و ترکیه ،،، !!به نظر شما اگه ایران هم میتونست یه شبکه خاص سریال میذاشت بازهم ما دنبال سریال خارجی بودیم یه شبکه آی فیلم گذاشته که فیلمهای دهه 60 رو نشون میده که جوانهای امروزی هیچ علاقه ای بهشون ندارن و یا اینکه فیلمها و سریالهای ایرانی اونقد با هیجان و قشنگ شروع میشن یهو میبینی قسمت آخر سریال مثل یه معما تموم میشه یعنی بیننده خودش حدس بزنه چیشد اینهم از فیلم و سریالهای ایرانی واقعآ که!!! ما ایرانیها هم یه اخلاقی داریم فکر میکنیم دیگه بهتر از ما آدم رو زمین وجود نداره !!! البته این نظر خودمونه خوبه مردم کشورهای دیگه درباره خودمون نظر بدن که اونهم متآسفم نمیتونم حتی بگم نظرشون چجوریه اینکه ما 2000 سال پیش چی بودیم رو ولش کن اینکه ما امروز کی هستیم رو ببین واقعآ کی هستیم

 37. تنها چیزی که از سریالهای ترکی فهمیدم درسته اینه که اونها معضلات جانعه خودشون رو قالب سریال نشون میدن حالا هرچیزی که باشه خیانت یا عشق بهر حال ، ولی سریالهای ایرانی چی هرچی دروغه تحویل آدم میدن تو سریالهای ایرانی یا یه نفر رو اونقد پاک و معصوم جلوه میدن که انگار فرشته ای از اسمون اومده و یا اونقد از نقش منفی سریال بد میگن انگار که خود شیطون اومده تو سریال بازیگر شده همش غلو درباره همه چیز انگار تو جامعه ما نه دزدی هست نه خیانت هست نه مرد و زن متاهل بهم خیانت میکنن نه کلاهبرداری هست نه تجاوز به ناموس مردم هست اینهایی که من میگم فقط مال کشورهای دیگه است تو کشور ما هیچکدوم از این چیزا نیست که چرا تو سریال نشون بدیم والااا !!

 38. فکرت و تحسین عاشق هم میشن مادر شوهرش خیلی ازیتش میکنه فکرت چند وقت قهر میره خونه باباش ولی تحسین میره برش میگردونه . مامان صدف با اون قهوه چیه ازدواج میکنه . صدف میره خارج . شوکت میوفته زندان به خاطر اختلاص از بانک فرخنده هم مجبور میشه بره سرکار اونجا با ریس شرکت رفیق میشه مادر شوهرش میفهمه و از خونه بیرونش میکنه . نجلا دوباره با جم ازدواج میکنه و بعد چند وقت جم میمیره چون مریض بوده . لیلا با اوز دوباره ازدواج میکنه و بچه دار میشن . علی رضا خان سکته میکنه و فلج میشه . خونشونو عوض میکنن و میرن تو یه خونه خیلی کوچیک و بعد یه مدت میمیره . لیلا و مامانش و شوکت و عایشه هم برمیگردن شهر قبلی خودشون قسمت اخرش خیلی غم انگیزو ناراحت کنندس .

 39. فیلمش قشنگه من دوسش دارم آخر علیرضا خان میمیره؟ لطفا جواب بدید

 40. ای وای چرا همشون نمردن
  ای کاش زلزله میومد

 41. واقعا فیلم ترکی مزخرف هستن یه سوژه چندین ماه طول میدن کش الکی میدن همشون مشخصه آخرش چی میشه.کل فیلمهای gem کشکه

 42. سریال قشنگیه ولی خدائیش باباشون گناه داره.داره چوب کارهای بچه هاشو میخوره. راستی شماهایی که دیدید بگید کامل چی میشه دیگههه

 43. عاااااااااااااااااااااااااااااااالیه فیلمش .عاشقه فیلمشم ولی بی چاره اون علیرضا بیچاره همون باباشون خیلی عذاب میکشه همش میریزه تو خودش امیدوارم ک اخرش به خوبی وخوشی تموم شه

 44. حالم از نجلا بهم میخوره اخه کدوم دختر همچین کاری با خواهرش میکنه

 45. سلام ببخشید میشه کسی بگه دلیل مرگ جم چی بوده چرا مریض میشه. لطفا کسی میدونه جواب بده.

 46. اقا خداوکیلی اگه کسی چیز اموزنده از کنار این سریالهای ترکیه ای گیرش اومده به ما هم بگه

 47. بینندگان محترم سریال برگریزان عاغایون خانوما :
  اول اینکه خود درگیری دارین؟خب دارن میگن تهش چی میشه دیگه چرا هی میپرسین؟حالتون خوبه؟
  دوم اینکه عاغا میبینین یه سریال ترکی بد تموم شد یا خر تو خره یا چمیدونم فیلم نامش خوب نیس دیگه نبینه دلیلی نداره بره ببینه بعد هی غر بزنه که عه!نبین خانم نبین عاغا هی نیا غر بزن بجاس سریالایه امریکایی ببین البته با خانواده نه اوننارم میشه دانلود کرد (دارم راهنمایی میکنم که هی غر نزنی سریالای ترکیه ای فلانه)من دفاع نمیکم اما بهتر از هیچیه ک
  سریالایه واکینگ دد و ارو خوبن دانلود کنید خاستین
  بنظر من این فیلم عالی بود و اگه این طوری ک میگن هم تموم بشه بد نیست با اون دوست عزیزی ک میگه عشق ممنوع خوب بود شدید موافقم دوبار دیدم بازم بده میبینم سریال خوبی بود

 48. همه سریال های ترکیه ای اشغالن مثل جنس بنجل به نصف قیمت ،مفت به این کشور بدبخت ایران سریال میفروشه و البته ایران هم فقط بودجه اش به این سریال های مفت ودره پیت ترکیه ای میخوره مگه چاره ای هم داره از قدیم گفتن ارزون خری و مفت خری ……..خداییش سریال های مکزیکی و کلمبیای هرچه بودن با این که تعدادشون کم تر بود ولی چه دورانی تو ایران داشتن ول خوب چون گرونن، چون همه ی دنیا از امریکای لاتین سریال میخره ،خوب رو دستشون باد نکرده که مفت و خروار خروار به ایران بفروشن در نتیجه ایران نمیتونه دیگه سریال های گرون لاتینی بخره به جاش فله ای اشغال ترکیه ای به نمایش میذارن هرچند خود ترکیه از دیر باز سریال های زیبا و اسم و رسم دار مکزیکی میذاشتن و اشغالاشونو به کشور جهان سومی غالب میکنن سریال های خودشون تو ترکیه نصف طرفدارای سریال های لاتینو نداره

  • نیلوفربرای طرز فکرت متاسفم

   • بهترین و زیباترین سریالی که در عمرم دیدم
    داستان زندگی مردی درستکار که عمری رو با پاکی زیسته و برای ثمره دادن سرمایه های زندگیش به شهر بزرگ کوچ میکنه، اما قطره قطره توسط همین بزرگترین داشته های زندگیش ذوب میشه و فنا میشه.
    بزرگترین درسها رو این سریال داشت. آیینه ی زندگی بود. واقعیت های بسیاری که بخصوص در خانواده های پرجمعیت به کرات تکرار میشه.
    درسته مسایلی مثل خوابیدن با افراد در خانواده های ما کراهت داره، اما جوانب موضوعات و کل زمینه داستان به شکلی بینظیر مسائل خانوادگی را تصویر کرده بود.
    و بزرگترین درس که میشه آموخت اینکه صرف درست بودن همیشه پاسخ نمیدهد باید هر ثانیه از عمر حواس و چشم و گوش باز باشد تا احدی در نفس تو دست درازی نکند.

  • این طرز فکر غلط نیست .این واقعیت محضه.اگه برات تلخه مشکل خودته.یه ملت دارن از مزخرف بودن و مفت بودن سریال های ترک میگن.عالم ادم هم میدونن که این سریال ها یک سوم قیمت سریال های کره ای و لاتینی هم نمیشه که اینجوری پنجاه تا پنجاه تا دارن به این ملت بدبخت ما غالب میکنن.تو برو یه نگاه به تلویزیون ترک از طریق ترکست بداز میبینی که یک شبکه مخصوص سریال های لاتینی راه انداختن به اسم planet pembe .اونا خودشون سریال لاتینی میدن اون وقت این اشغالاشونو به ایرانی های بیچاره میفروشن .تازه یک سر به فیسبوک همین شبکه ترکی که اسمشو نوشتم برو ببین که دارن میگن بیشتر سریال لاتینی بزارید .سریال های خودمون خستمون کردن .دلمون شادی میخواد نه گریه زاری.خوب خودشون سریال های خودشونو دوست ندارن و همش سریال های لاتینی در خواست میکنن.اگه خوب بود چرا خودشون دوستشون ندارن .اگه خوب بود چرا اینقدر مفت فقط به کشور های جهان سومی میفروشن.هرجا میزنیم این دهاتیا رو نشون میدن.از سریال هایی که دوستشون داریم محروم شدیم.کم غم و غصه داریم ولمون کنید بابا ….برای چی این دهاتیای مفت و با این سریال های بیخود و غم انگیزشون دوست داشته باشم وقتی تو دنیا این همه اثار قشنگ هست و ما به خاطر این ترک های دهاتی باید از دیدنشون محروم بمونیم..شما بگید خداییش دروغ میگم .خداییش به قول شما طرز فکرم اشتباهه…..

   • کاملا حق با نیلوفره و لاغیر.خدا وکیلی این سریالای ترکی حکم دستمال کاغذی دارن که کنار خیابون میفروشن و هیچی روشون نوشته نشده و فقط به درد … میخوره.آخه ترکیه هم شد کشور؟از طرفی داره فرهنگ روابط و عرف سنتی و آداب غلط و باورای فاسدانشو بصورت پارادوکس به خورد ملت بیسواد ما میدن.
    یکم که درست فکر کنی خوب میفهمی که پخش کردن سریالایی با این محتواها (ترویج خیانت و اینکه بعدش باز همه چی خوب میشه) بی دلیل نیست.
    پس یک صدا با هم میگیم که حق با نیلوفره

    • نیلوفر در سه شنبه nd ژوئن 2015 در 5:28 ب.ظ :
     اگه سریال های ترکیه ای مزخرفه پس چرا اومدی تو این صفحه…؟!. برگ ریزانو سرچ می کنی این صفحه رو باز می کنی کلی چرندیات می نویسی… احتمالا خودت یواشکی سریال ترکیه ای می بینی فقط میایی اینجا تریپ روشکن فکریو طرز فکر میایی که سریالای ترکیه ای چرته. اتفاقا سریالای کره ای و آمریکای لاتین چرت ترن. ترکیه کشور همسایست. به لحاظ آداب و رسوم به ما نزدیک ترن. این واسه دیدن آثار ترکیه می تونه قانع کننده باشه. وگرنه آگه بخاییم سریال خوب ببینیم گور بابای کلمبیا و کره. می ریم بهترین سریالای آمریکایی رو می بینیم.
     خلاصه اگه آمریکای لاتین دوس داری سلیقه خودتو سمول به کلیت نده لطفا…

   • س درست میگی عزیزم واقعاسریال بیخودیه من بیشترواسه مدل های لباس ووقتم پرشه این فیلمهارونگاه میکنم که مطمعم اگه دختربزرگترشه ماهواره روجمع میکنم چه برسه به دیدن سریالهای بیخودایناسریالشون زیادنیست شبکه جم به سیصد وچهارصدقسمت میرسونه مثلافاطماگل صدوبیست قمسمت بودکه مابالای دچیست قسمت دیدیم

    • Anonymous
     اولا با افتخار باید بگم تو عمرم تیتراژ یک سریال ترکی را نگاه نکردم .عارم میاد…..دوما کسی که چیزی رودوست داشته باشه مرض نداره یواشکی نگاه کنه و دربارش بد بگه.مگه این که اون چیز خیلی سطح پایین و به درد نخور باشه و ادم ازش خجالت بکشه خب این درباره فیلم های ترکی صادقه چون خیلی بی کلاس و سطح پایینن….شایدم طرفدارای سریال های ترکی واقعا از دیدن سریال ترکی خجالت میکشن که تو میگی یواشکی سریال ترکی میبینی …وگرنه حرفت معنی دیگه ای نمیتونه داشته باشه.سوما اگه من به این صفحه اومدم برای این که انزجارم رو از سریال های ترکی ابراز کنم و واقعیتو بگم.سریال های ترکی تو این چند سالی که پخش میشن هیچ ثمره ای به جز افسرده کردن و بد بین کردن مردم نداشتن.با این داستان های مزخرف و کسل کننده و غم انگیزشون (که البته اطرافیان میگن) اعصاب و روان مردم بیچاره مارو به هم ریختن.مردم کم غم و غصه دارن که بشینن برای این مزخرفات بی پایه غصه بخورن .اون وقت اسمشم واقیت میزارن….نمیخواد این واقعیت نما های کذب و اعصاب خورد کن و به نمایش بذارید .به حد کافی تو زندگی واقعی این رنج ها رو داریم میبینیم ..حالا همین مونده که برای یک فیلم بی پایه اساس و مزخرفی مثل همه سریال های ترکی اعصابمونو خورد کنیم .که یا اخر نداره یا نقش اول اخرش میمیره یا این که حق شکست بخوره ..همش تراژدی بس کنید بابا…مردم فیلمو برای سرگرمی میخوان نه برای این که درد یک مشت انسان به درد نخورو درد خودشون کنن و امید شونو به زندگی از دست بدن

    • بعدشم از این نمیشه صرف نظر کرد که هر کانالی رو که میزنی این اشغال های مفت و به نمایش میزارن.خب ارزونن دیگه ….وگرنه این طوری هر کانال ده تا ده تا سریال ترکی پخش نمیکرد.ولی خب ما چه گناهی داریم که از دیدن اثاری که دوستشون داریم محروم موندیم.سریال هایی که یک زمانی فارسی 1 و پی ام سی پخش میکرد و با این که کم بودن(چون گرونن) ولی همه جا غوغا کرده بودن و نقل محافل شده بودن و باعث محبوبیت صد چندان فارسی 1 و پی ام سی شده بودن و حتی پی ام سی اون سال جایزه هم گرفت.ولی الان پی ام سی که تا اومد عمارت سراب مزخرفو پخش کنه دوکونشو تخته کرد و فقط داره موزیک ویدیو پخش میکنه و فارسی1 هم با پخش سریال های امریکایی و ترکی یک سوم محبوبیت چهار سال پیشو نداره و در واقع تموم شده .میتونی یک سر به فیسبوک فارسی 1 بزنی و گله وشکایت هارو بخونی…سریال های لاتینی توی همه دنیا طرفدار دارن حتی تو همون ترکیه که مردمش دائم دارن میگن :سریال وطنی خسته کننده اس ..سریال صورتی (سریال مکزیکی) پخش کنید .میتونی از طریق ترکست یک نگاه به ماهواره ترک و فیسبوک کانال های ترکی بندازی.ولی سریال های ترکی خیلی ارزون فقط از کشورهای جهان سوم و اطراف پخش میشن..در حالی که سریال های لاتینی به قیمت بالا و از کشورهای اروپایی امریکا دوبی و حتی همون ترکیه پخش میکنن از قدیما تا الان ..اون موقع ترکیه چه میکرد .کجا بود هیچ جا….همونم داشت از بیست سال پیش سریال مکزیکی پخش میکرد .سریال های ترکی و هندی قابل مقایسه با سریال های لاتینی نیستن.چون امریکای لاتین مثل فوتبالش توی سریال هم قویه و هم زمان و ان لاین همون امریکا سریال هاشو نو پابه پای کانال های خودشون پخش میکنه…سریال های لاتینی اگه از سریال های امریکایی بیشتر نباشن کمتر هم نیستن ..مخصوصا برای خانواده و خانم ها سرگرم کننده تر هم هستن.چون در کنار واقیت ها سوژه های سرگرم کننده و طنز هم میزارن تا بیننده خسته و کسل و افسرده نشه و در عین حال به بیان واقعیت ها و پیروزی حق بر باطل در انتهای فیلم میپردازن و اعصاب خورد کن و ناامید کننده و افسرده کننده نیست.و کسی به دنیا بدبین نمیشه.مثل سریال سالوادور .همسایه ها.فردا ابدیست و…..

     • حق با تو هس مادر من معلمه خیلی از ماهواره بدش می اومد اما وقتی فیلم سفری دیگر رو دید عاشق ماهواره شد بابام از ساعت 6 غروب تا 12 شب که می رفت سر کار می زاشت فیلمای فارسی 1 ضبط بشن ولی الان آرزومه بابام یه دفعه بزنه فارسی 1 مامانم جلو چشمامو بگیره تا لب دادان سالوادر و ایزابل رو نگا نکنم آرومه

  • به خدا حقیقته سریال های ترکی دو دست هستن سریال های مسخره ای که توی کشور خودشون بیننده ندارن مثل برگ ریزان فاطما گل ماندگار و……و سریال هایی که بسیار زیبا هستند و بینندگان زیادی دارند مثل سعید و شورا لطیفه عشق ممنوع ایزل و……
   شبکه ی جم سریال های مسخره و درجه 2و 3 رو خریداری می کنه و به خورد مردم می ده اگه 5 6 سال قبل می اومدی تو این سایت داشتی قسمت آخر فرار از زندان و می خوندی نه برگ ریزان چون اون موقعه هیچ شبکه ای سریال های ترکی پخش نمی کرد ولی کم کم سلیقه ی مردم عوض شد حتی سلیقه ی خود منم عوض کسانی که این پست و می خوانن انکار نکن که یه روزی فیلمای لاتین می دیدند ما ایرانیا فرهنگ سازی بدی داریم صدا و سیما ی ما اون چیزی که تو جامعه هست رو جلوه نمی ده و براش فیلم نمی سازه پس ما باید چهره ی واقعی دین و تو این جور چیزا ببینیم کارایی که تو این فیلم انجهم می دن کارایی که یک مسلمان لنجام می ده پس ما ایرانیا فرشته یا پری دریایی نیستیم که آری از هر گناه باشیم و اسلام رایج تو ترکیه رو مسخره کنیم این جور فیلما شباهت زیادی به فرهنگ و آداب و رسوم ما دارن ما ایرانیا این جور فیلما رو الان می خوایم نه تنهایی لیلا

 49. ممنون میشم اگه قسمت اخرش رو بذارید

 50. خیلی طولانی شده دیگه خسته کننده شده.

 51. نجلاوجم دوباره باهم ازدواج میکنن؟ فیکرت حامله ننیشه؟ لیلاو اوزدوباره باهم ازدواج میکنن؟

 52. مامان آرمین

  فکرکن…اوز دوباره عاشق لیلا میشه.جم هم با نجلا ازدواج میکنه!از این مسخره تر دیگه غیر ممکنه.چطور ممکنه کسی که یه بار به شوهرش خیانت کرده یا مردی که به همسرش نارو زده دوباره خوش وخرم عاشق هم بشن وبا هم ازدواج کنن!!این سریالها واقعا داره قبح خیانت را تو جامعه ما میریزه.خیلیها را دیدم که با دیدن این سریالها اخلاقشون عوض شده.نمیدونم ایرانی ها بی جنبه اند یا کلا خاصیت سریالها اینه.این ترکیه ای ها خودشون انقدر متعصبند که عمرا از این کارها که تو فیلماشون نشون میده را بکنند.نمیدونم شاید دلشون میخواد از این تعصباتشون دست بردارن حالا تو قالب فیلم دارن عقده هاشونا خالی میکنند.

 53. والا من نفهمیدم بالاخره نجلا با کی ازدواج میکنه با علی یا جم

 54. خیلی خیلی سریالشو دوست دارم از همه سریالای ترک قشنگ تره البته به نظر من .اگه دقت کنیم اموزنده ست توبازیگرای فیلم نجلا از همشون نازتروخوشگل تره عاشقشم خیلی دوسش دارم از لیلاهم خیلی بدم میاد از خود راضیو حسوده.

 55. تازه نجلا خوب کاری با لیلا کرد خیلی جوگیر شده بود همش به نجلا پز می دادو اذیتش میکرد اون قسمت که پالتورو پرت کرد توصورت نجلا خیلی ازش بدم اومد نامرد تازه اون از اول نجلارو از اوز جدا کرد پس حقش بود.

 56. شیوا شا هوردی

  عالی

 57. برای اون عاقا ک گفت به زمینو زمان مشکوک میشیم متاسفم به نظر من این فیلم خیلی اموزنده بود از صبور بودن فکرت تا گذشت پدرشون و درس دادن به بچه هاش و این ک از خطاهاشون یه درسه تازه بگیرن و براشون تجربه میشه بعدشم همهی فیلما ک مثل فیلم ایرانیا به خوبیو خوشیو مسخره بتزی تموم نمیشه که کارگرداناشون و بازیگراشون عالین و این ک عشقاشون عشقه ن هوس و اگه هوس باشه خیلی زود معلوم میشه دوستان سعی کنین از هرفیلم نکات مثبتشو یادبگیرین کسی که آدم باشه چیزای خوبومیبینه کسیم ک تنش بخاره نکاتای منفیشو یادمیگیره من ک از فیلمای خارجی و ترکی یه دنیا تجربه و کجا چطور بخورد کردنو صبوربودنو یادگرفتم ن خیانتاشو چون اگه به این باشه ایرانیا خیانتکارترین ادمای دنیان ک ککشونم نمیگزه متاسفم.

 58. واقعاخیلی خیلی مسخره وبدتموم میشه…لیلادوباره نبایدپیش از برمیگشت وبایدتواستانبول می موندن……
  پس شوکت وفکرت چی شدن؟
  کلن خیلی خیلی چرت بود………………..

 59. با اینکه خیلی خر تو خره ولی کلا سریال باحالیه. از علیرضا هم خیلی خوشم میاد خییییلی با کلاسه.. در هر صورت از اون فاطماگل مزخرف خیلی بهتره که همش آب توش می بستن و هیچ اتفاقی هم نمی افتاد. من که از وقتی این شروع شد دیگه فاطما گل رو نگاه نکردم آخه خیلی کسل کننده شده بود.

 60. خداوکیلی بی غیرت و بی بخار تر از جم و عوضی تر از نجلا ندیدم

 61. نتیجه کلی که از سریال های ترکیه ای میتوان گرفت این است که مرداشون همه خانم باز زناشون هم همه خراب هستند.

 62. سریالای بیمحتوا و کلیشه ای و بد آموزی داری که ارزش دیدن نداره. متاسفم که بعضی از دوستان برای این سریالای و نقشهای بی ارزش احساسات خرج میکنند

 63. خداییش نمیدونم این علی که میگن با نجلا ازدواج میکنه کیه و جم هم چطوری میمیره ولی من قسمت آخر سریال رو یه جا دانلود کردم براتون میزارمش فقط با عرض پوزش حجمش زیاده
  uploadboy.com/q47oj98rc34q.html

 64. تو این سریال از همه بهتر نجلا و جم هستن خیلی دوستشون دارم از اون لیلا خیلی بدم میاد به نجلا گیر می داد اونوقت خودش با جان دوست بود تازه از همون اول اوز با نجلا دوست بودو نجلا رو خیلی دوست داشت اونوقت این لیلا اومد همه چیزو خراب کرد تازه بعدشم کلی به نجلا پز می داد . اون فکرت هم خیلی خنگه جواهر خانم اذیتش می کنه اونوقت هیچی بهش نمیگه تازه بهش خدمت هم میکنه تو بازیگرای فیلم خیلی نجلارو دوست دارم عاشقشم . تازه جم هم خیلی اقاست خوشحالم که بهم رسیدند. تازه به نظرم این سریال خیلی قشنگه حرف های علیرضا خان که به بچه هاش میزنه خیلی اموزندست .

  • گل گفتی از طرز فکر منطقیت خیلی خوشم اومد نجلا خیلی نازه لیلا هم که از همون اول کمبود داشتو روانی بود
   ولی متاسفانه جم میمیره بیچاره جم همش تقسیر فرخنده بود الاهی که زلیل شه

 65. سلام من هیچ چیز در این سریال نفهمیدم جز بوسیدن زن ها و هوو اوردن .بعدشم تف تو این مومنی تون بشه اسم خودتونو گذاشتید مومن تف میندازم تو این مومنیتون.ایرانو این ملت مث شما گند زدن لطفا پیاممو بزارید

 66. من این سریال رو دیدم فرخنده با لوت ازدواج می کنه بعد طلاق می گیره بعد باز میره با یه پیر مرد که خونه شوکت اینا رو خریده ازدواج می کنه بعد شوکت براش تله درست می کنه که باز طلاق می گیره نژلا هم شوهرش یعنی جم معده درد می گیره ممیره لیلا هم باز حامله می شه یعنی با اوز اشتی می کنه فکرت هم بچه دار می شه که اسمش امید است گلشن هم با یه نفر ازدواج می کنه که اسمش سردار است نیرهم با قهوه چی ازدواج می کنه صدف هم شغل خوب پیدا می کنه بعد میره ایتالیا فکرت اینا هم خونه شون رو عوض می کنند مادر شوهرش طبقه پایین زندگی می کنه و……….

 67. من از همه ی شخصیتای این فیلم به جز جواهر خانوم متنفرم .کلا فیلمو به عشق جواهر خانوم میبینم چون حرف دل منو میزنه عااااشقشم
  از نجلا خیلی بدم میاد خاک تو گور جم کنن که حاضر شد با چنین دختری ازدواج کنه .در ضمن سوراخ دماغ لیلا هم خیلی گشاده!

  دلم میخواد علیرضا خان و با دمپایی ابری کبود کنم و خیریه رو با کمربند سیاه کنم
  اوووووف باز صدف .اینقدر از این بشر بدم میاد کاسه داغ تر از اش .اخه منگل ادم عاشق شوکت میشه .!؟!؟نسبت به فرخنده حس خاصی ندارم هر بلایی سر خانواده علیرضا خان میاره حقشونه
  چقد از فکرت باز بدم میاد بچه مثبت فیلمه انتر خانوم
  حق همشون جواهر خانوم که همشونو قهوه ای میکنه

  • من نمی فهمم مسبب تمام بد بختی های این خانواده شوکته شوکت باعث شد خونشونو بفروشن و بخور نمیر زندیگی کنن اون وقت همه کاسه کوزه ها سر دخترا می شکنه لیلا و نجلا هر کاری کردن با زندگی خودشون کردن به بقیه کاری نداشتن ولی شوکت زندگه همه رو تباه کرد

 68. من توي فيلم عاشقه نجلام خيلي دوسش دارم هم خيلي دختر خوبيه هم خيلي نازو خوشگله نميدونم چرا همه كأسه كوزه ها سر اين بيچاره شكست چون ليلا از اول كلي مشكل درست كرد ولي همه چي تقصير نجلا شد به نظرم تو بازيگراي فيلم از همه بهتر نجلاست هم از نظر خوشگل بودن هم از نظر اخلاق خيلي دوسش دارم.

  • به نظر من این سریال بسیار زیباست. واقعیتهای جوامع امروزیه نه فقط جامعه ترکیه، همه بازیگران عالی هستن، انگار همشونو میشناسیم .این سریال هر چی باشه از سریالا وفیلمای آبدوغ خیاری ایرانی بهتره

 69. دلم خيلي واسه اين خانواده ميسوزه خيلي ساده بودن براي همين اين همه مشكل براشون درست شد اي كاش دوباره اين خانواده.صميمي و خوشبخت ميشدن گناه دارن حالم از فرخنده و اوز بهم ميخوره كه مسبب همه بدبختياشون اين دو نفرند كه از سادگي اينا سو استفاده كردند اوز نجلا و ليلا رو كه اين همه باهم صميمي بودن رو به جون هم انداخت فرخنده هم شوكتو بدبخت كرد دوست داشتم اين خانواده خيلي خوشبخت ميشدن و اوز وفرخده نامرد هم تقاص كار شونو ميديدن

 70. حق با سوزان جونه

 71. سلام چرا بازیگر نقش شوکت عوض شد؟یکی جوتب منو بدهههههههههههههههههههههههههههههههههه

  • ببخشید جواب رو اشتباه نوشتم

  • جای تعجب نداره از بس سریال های ترکی بی نظم و بی پایه اساس ان خب با این وجود تعجب نداره وسط کار هنرپیشه عوض میشه چون خودشونم نمیدونن چی میسازن و چه کار میکنن.تازه سریالاشون جدیدا پایان هم نداره مثل سریال فریحا …اه اه اه چه قدر بی نظم و بی پایه

   • بس کنین بابا واقعا چقد ادم میتونه داغون باشه اینهمه براش مهم باشن این فیلمایی ک بنظرم دارن بی بندو باری کشور خودشون رو نشون میدن ک همچین فیلمایی میسازن
    اینم مردم مان روز به روز کشورای اونا از لحاظ اقتصادی و سیاسی پیشرفت میکنن اونوقت ملت ما درگیر این سریالای داغونن
    واقعا که

    • به جای این که باعث پیشرفت مردم بشن دارن مردمو به سمت بی فرهنگی هل میدن و باعث پس رفت مردم میشن…………..

    • زهرا ………صبر کن گجا میری پیاده شو با هم بریم………….اولا داغون جان من از چهار تا اقا و خانم محترم خواستم جواب سوالمو بدن نه نظر بدن……………کی نظر تورو خواست ؟؟؟؟بی سواد………این مردمی رو که میگی دارن عقب افتاده میشن و پیشرفت نمیکنن رو همین تو و امثال تو تشکیل دادن.ادم های بی ادب و پررو .که تو کار دیگران دخالت و نظر بیخود میدن.ملتی که تا یه فیلم میبینن زود دست و پاشونو گم میکنن و عین اونا میشنن.اره قبول کن که اون ملتی که میگی مثل تو خاله زنکن…..ببین اگه تو جنبه فیلم ترکی نداری برو سریال های مسخره صدا و سیما خودمونو نگاه کن این سریال ها برای ادمای با جنبس …نظر بیخود هم نده مثل این ننه بزرگا که میگن ما ایرانی ها عقب مونده ایم و….ال و بل……………..اصلاح کن خودتو .اصلا خوب تربیت نشدی برات متاسفم……………………

    • این فیلما آموزنده است داره نشون میده ک هر کاره بدی چ عاقبتی دا ره همون نجلا ک با اوز رفت خب این کاره اشتباهی بود آخرشم ک دیدین چیشد آواره و در ب در شد یا لیلا چون ساده بود گول حرفای فرخنده رو خورد با اوز دوست شد تا اینکه تو بدبختی افتادو دیوونه شد خب اینا دارن به ما یاد میدن ولی قبول دارم بیحجابیشونو یا حرکاته زشتشونو اما اونا بخاطره اینکه مارو وسوسه کنن این کارو انجام نمیدن اونا تو ی جامعه ای بزرگشدن ک این چیزا واسشون خیلی عادیه و مشکلی نیس

 72. ای ول محمدجوادخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 73. کسی می دونه سریال برگریزان چندقسمته.ازفرخنده خیلی بدم می آد رومخه.واقعا حرص آدمو درمی آره کسی می دونه عاقبت فرخنده چی می شه ؟خیره وعلیرضا که ببو به تمام معنا یه جورایی انگاری بابچه هاشون رودربایستی دارن خیریه خانم فقط ازاول سریال هم وغمش این بود که دختراش راقالب کنه.

 74. من از فرخنده متنفرم باورکنید اگه دوربرمون خوب نگاه کنیم ازاین فرخنده ها هست خداکنه مثل این فرخنده رسوابشن.ولی دوبلورش واقعا حرفه ای هست دستش دردنکنه امادرکل فرخنده شیطان واقعیه مرگ بر آدمای بد

 75. به نظرم فرخنده در عین نقش منفی که داره خیلی منطقی تر از بقیه عمل میکنه بچه های علیرضا خان ازون فکرت تا اون لیلا و نجلا خیلی تلخن هر گندی هم میزنن الکی به خودشون حق میدن خیلی لج درارن

 76. نژلا و فرخنده سر آغاز تمام مشکلات این خانواده بودن با دزدیدن شماره تلفن اوز اولین کار زشت رو شروع کرد و البته کثیفترین شخصیت فیلم فرخنده بود که از هیچ کار زشت و هرنوع خیانتی دریغ نمی کرد اما به خاطر اینکه از اعضاس نسبی یک خانواده نبود کاراش دربرابر کار نژلا که به خواهرش خیانت کرد عجیب به نظر نمی اومد با توجه به اینکه در کودکی به اون تجاوز شده بو اما نژلا بعد از ازدواجش روحا” به شوهرش خیان می کرد چون هر بار اون میدید حالش عوض میشد وعکس العملهای حسودانه می کرد واز همه بیشتر لیلا مورد ظلم واقع شد چون خواهرش در هر صورت به اون خیانت کرده یود وبعدش هم به خاطر شرایط خانوادش که هر خواستگاری می فهمید نا چار دید خودش با اوز تنها شانس داره وفکر می کرد کسی با مشکلات خاتوادش قبولش نمی کنه شوکت هم با کارهای احمقنه وتکرا ار حماقتهاش خیلی باعث بدبختی کل خانواده شد فکرت هم درعین مهربونی وشعورش خیلی خشن بود وبا مهربونی می تونس نقش موثرتری رو داشته باه علیرضا خان مرد بسیار شریف ویک انسان واقعی بود که آبرو وزندگیش به خاطر اشتباهات بچه هاش از دست داد خیریه مثل همه مادرا دوست داش بچه هاش خوشبخت شن وازدواج های خوب کنن اما به خاطر احساساتی بودن دچار اشتباه می شد بهترین شخصیتهای فیلم صدف مادرش و احمد آقا بودن که نتیجه خوبیهاشون تو زندگیشون خوشبختی بود به خاطر مهربونیهاشون وانسانیتشون بدون دردسر زندگی کردن

 77. فیروزه مامان آراد

  عاشق اوز و فرخنده و جواهرم

 78. توروخدایکی جواب بده ،شوکت وفرخنده بازباهم زندگی می کنندیاشوکت باصدف ازدواج میکنه؟اصلا عاقبت فرخنده چی میشه بامیتادچی به ازدواج می رسه یانه؟توروخدا بگید بابابدجوری توآمپاس هستم

 79. نرگس ترکیدم خخخخخخخخخخخخخخخ
  کرم اصلیه این فیلم صدف بوده که باعثه همه بدبختیا شده با اون قیافه مظلومش صدف بود که اوز رو با این خونواده اشنا کرد از اونور با کرم ریختنشو نزدیک شدن به شوکته بی لیاقت باعث جدایی فرخندهو شوکت شد بعدش قبل ازدواج لیلاهو اوز لیلا از نجلا پرسید که رابطتون تموم شده یا نه نجلا هم گفت اره نجلا خیلی بی رحمه که تونست با شوهره خواهرش فرار کنه اینکارش توجیحی نداره بعدش خیلی راحت زندگیشو با جم شروع کرد
  اما لیلا اشتباه کرد که برگشت پیشه ادمی مثه اوز

 80. نشینید این سریال های بی محتوا که پرازنکات منفی هستش رو بینید واقعا براتون متاسفم این سریال ها رو برای ما میسازن تا نابودمون کنن کسانی که میگید نکات آموزنده داره میخوام بدونم رابطه نامشروع بارداری ناخواسته روابط این
  دختر و پسر بوسه و هزار جور کثافت کاری دیگه آموزندس
  این جنگ نرمه

 81. کلا سریال قشنگیه من مرتب نگاه میکنم و عاشق شخصیت فرخنده ام یه جورایی مغرور و خاصه
  از لیلا و شوکت بدم میاد صدفم خیلی بانمکه…

 82. حالمم از فرخنده بهم می خوره یک شیطان به تمام معنا …..ظاهرش خوب فقط مظلوم نمایی میکنه چه موقعی که می خواست باشوکت ازدواج کنه چه زمانی که مخ لوانت رابرای ازدواج می زد.چه الان که رومخ میتاد خان کارمیکنه..اما اوز این جوری نبود هیچ وقت فیلم بازی نکرد….ریشه تمام مشکلات ورود فرخنده احمق به اون خونه وسادگی خانواده علی رضاخان

 83. شمييم جون واقعا باهات موافقم

 84. کدوم شمیم!!!!!

 85. شمیم خانم که میگه باعث بدبدختی شون فرخنده ست واقعا در کل فرخنده مقصر بود که از سادگی این خوانواده سو استفاه کرد و همش نجلا و لیلا رو به جون هم مینداخت شوکتم که بدبخت کرد تازه به دزدی هم تشویقش میکرد البته اوز هم مقصر بود ولی فرخنده به قول شمیم جون شیطان واقعی بود

 86. مرسییی مبینا ازنظرت

 87. ممنون مبینا جون که بامن موافق بودی………………

 88. برگ ریزان سریال خوبی بود ولی بی معنی تموم شد

 89. ای باباکشتین مارو…..فضیله جون شماکه می گین بی معنی تموم میشه
  حداقل تویکی بگو آخرش چی میشه …..

 90. به نظر من بهترین کار اینه که بشینین این سریال رو تا آخر ببینید دیگه سوالی هم باقی نمیمونه

 91. آره اینو موافقم ولی مشکل اینه که سریالهای ترکی حالا حالاها تموم نمیش………….

 92. شبکه جم هم مثل فارسی 1 شورشو درآورده فارسی1 فقط اولا سریالاش خوب بود حالا دیگه بیننده نداره شبکه جم هم که داره سریال های تکراری پخش میکنه سریال عشق ممنوع رو هم دوباره داره جم سریس پخش میکنه که دوبله هاش و اسماش رو تغییر دادن صدای ثمر اصلا به شخصیتش نمیاد.وضعیت شبکه های فارسی زبان بسیار وخیمه اصلا جذاب نیست چون همشون یا قطع شدن یا تبلیغ پخش میکنن

  • باهات موافقم فارسی 1 فقط اولاش خوب بود میدونی چرا؟برای اینکه اون موقع ها سریال های کمدی ،لاتینی ،کره ای پخش میکرد.از بهتریناش .خیلی هم طرفدار داشت.اگه یادت باشه تابستون سال 89 به فارسی 1 همش پارازیت ارسال میشد و همش قطع میشد .و یادمه که مردم برای این که بتونن سریال های اون موقع فارسی 1 (مخصوصا سالوادور) رو ببینن هر طور شده بود فارسی 1 را از فرکانس های دیگه یا حتی ماهواره های دیگه مثل یوتلست دریافت میکردن.نصاب ها کارشون اساسی سکه شده بود.این فارسی 1 چهار سال پیش بود.که الان خودشو بکشه روزی ده تا سریال های ترکی یا حتی امریکایی پخش کنه نمیتونه طرفدارای اون موقع رو داشته باشه.مثلا الان که دیگه تو هاتبرد فعال نیست و به یاهست رفته به جز عده خاصی بقیه عین خیالشون نیست و اصلا از هیاهوی اون موقع که پارازیت داشت خبری نیست.فارسی 1 با این سریال های ترکی و امریکایی هیچ وقت به جایگاه سابقش نمیرسه.و جم هم که تکلیفش روشنه….

   • نیلوفر با حرفات کاملا موافقم خیلی زشته که شبکه جم سریال تکراری پخش کنه این که این قدر بودجه داره زورش میاد پولاش رو خرج کنه.میتونست به جای پخش سریال تکراری سریال هایی که تا به حال پخش نکرده رو پخش کنه واقعا واسه این اقدام ضعیفشون متاسفم.

    • خیلی باهاتون موافقم شبکه جم بازار همه شبکه ها رو کساد کرده بعضی موقع ها وقتی یاده فارسی وان و فیلماش می افتم گریم می گیره

 93. برامن فقط سرنوشت فرخنده کلاش مهمه……ای خدا پس این کیبه سزای اعمالش
  میرسه

 94. سریال های ترکی فقط اسم بازیگراش عوض میشه موضوعاتش همه منفیه مثل خیانت دروغ گویی کلاه برداری فساد رابطه نامشروع و هیچ نکته آموزنده ای نداره.به نظر من فقط سریال های هندی و کره ای قشنگن سریال های ترکی و کلمبیایی فقط حاوی صحنه های زشت و نکات منفی هستش.

 95. حالم از نجلا به هم میخوره شده آتیش بیار معرکه خیلی بدجنسه و فیس و افاده ایه.از فکرت خوشم میاد لیلا رو هم خیلی دوست ندارم.صدف و نیر خانوم رو عشقه

 96. حیف وقت که برای این سریال های بی خود و مضخرف ترکی بذاری.بهترین سریال ها و فیلم ها رو آمریکا و آمریکای لاتین داره.عشق است سفری دیگر عشق است همسایه ها عشق است همسان.حالم از سریال های ترکی و کره ای و هندی به هم میخوره.

 97. و اما از ساعاتی دیگر (امروز عصر) فرکانس جدید ماهواره یاهست با قدرتی بسیار بالا در دسترس تمامی بینندگان قرار خواهد گرفت …
  از نکات قابل توجه این فرکانس می توان به لیست شبکه هایی که قرار است در آن روی ایر بروند اشاره کرد که هیچ اثری از شبکه های حتی متوسط رو به بالا در آن دیده نمی شود و و در لیست پیش روی بنده تنها 10 نام حرفه ای دیده می شود.
  از اولین شبکه های این فرکانس همانطور که ساعتی پیش نیز به صورت اختصاصی اعلام نمودیم ٬ می توان به شبکه های گروه TVPersia و شبکه موزیک حرفه ای PMC اشاره نمود.

  در ضمن شبکه PMC تنها با نسخه SD خود در ماهواره یاهست بر روی ایر خواهد رفت و تمامی صحبت ها مبنی بر روی ایر رفتن این شبکه به صورت HD کاملا بی اساس بوده و به هیچ وجه صحت ندارد.
  در ضمن به فرکانس 11842 علاوه بر لقب فرکانس سوپرایز ٬ می توانید فرکانس پکیج و فرکانس حرفه ای را نیز اضافه کنید.

 98. کاش شبکه های قطع شده ام بی سی پرشیا نشنال جوگرافیک فارسی زمزمه 33tvو سایر شبکه هایی که قطع شدن دوباره میومدن.شبکه زمزمه کاش دوباره راه اندازی میشد و به پخش سریال های آمریکای لاتین مثل سفری دیگر همسایه ها درجستجوی دیگر روح النا و … می پرداخت.شبکه ام بی سی پرشیا و نشنال جوگرافیک فارسی و 33tvهم عالی بودن ولی متاسفانه طبق معمول شبکه های خوب قطع شدن.

 99. لعنت بر سریال های ترکیه

  مضخرف تر از سریال های ترکی توی دنیا وجود نداره با این که سریال های هندی و کره ای خیلی مسخره هستن اما بازم قابل تحمل تر از سریال های ترکی هستن خاک تو سر ما که این سریال ها شدن الگوی خانواده ها و جوانان.لعنت برسریال های ترکی که باعث نابودی جوانان و خانواده ها شده .مرگ بر شبکه جم که سریال ترکی پخش میکنه.آدم باث بشینه پای سریال های پلیسی و جنایی خارجی و آمریکایی ادم اصلا کیف میکنه نه این سریال های مضخرف و چرت ترکی که همش خیانت و دروغ گویی و ظلم و غم رو ترویج میدن توی جامعه.چقدر ما بدبختیم که دیگه ترک ها دارن سریال های آشغالشون رو به ما غالب میکنن لیاقت ایران که اینقدر متمدنه این سریال های بی محتوای ترکی نیست.سریال های آمریکای لاتین و سریال های آمریکاییه.چقدر ما دیگه پسرفت کردیم که ملتمون این سریال های آبکی ترکی رو میبین.من نمیدونم اینا وقتشون واسشون مهم نیست که میبینن.

 100. سلام چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید من تازه دارم این سریال رو دنبال میکنم .این سریال تا کی قراره توی شبکه های جم پخش بشه؟؟چرا لیلا و نجلا با هم قهر کردن؟؟چرا خانواده علیرضا خان از هم پاشید؟؟چرا نجلا دیگه نمیاد خونه علیرضا خان؟؟

 101. به خاطر اينكه وقتي نجلا با اوز دوست بودليلا هم باهاش دوست شد اوز هم بعد يه مدت با ليلا ازدواج ميكنه ولي به زور و تهديد فرخنده چون هنوز نجلا رو دوست داره بعد يه مدتم رو مخ نجلا كار ميكنه وباهم فرار ميكنن ليلا هم به خاطر اين اتفاق افسردگي ميگيره ولي نجلا هم بعد چند وقت از اوز جداً ميشه وبرميگرده شوكتم بعد يه مدت دزدي ميكنه و مي افته زندان عليرضا خان هم مجبور ميشه خونشو نو بفروشه وبه خاطر اين اتفاقا خانواده از هم ميپاشه البته عامل اصليش فرخنده واوز بودن مخصوصا فرخنده

 102. بیچاره فرخنده گناهی نداشت خودشون مقصر بودن

 103. خیلی مزخرف بوددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 104. کاش این سریال تموم میشد اه اه اه واقعا دیگه غیرقابل تحمل شدند………..

 105. به نظر من که قسمت آخرش خیلی غمناکع آدم دلش از زندگی سیر میسه فیلمای ترکیه رو نبینین آدم افسردگی میگیره

 106. اگه بخوای مثل نیلوفر ب قضیه نگاه کنی در اصل هیچ سریالی ارزشت دیدن نداره چون حتی قویترین سریال هایی هم ک تولید میشن مثل سریال هایی ک کمپانیhbo

 107. یه خواهشی از دوستان عزیز دارم ……..خواهشا شما که سریال راندیدید الکی
  نگید …..آخر سریال فلان میشه بهمان میشه .خدایش شما درمورد سرنوشت بازیگرا چی می گفتین چی نشون داد خخخخخخخخخخخخخخ

 108. سلام عزیزم شما وقتی آخر داستان رو نمیدونید چرا الکی مینویسید خلاصه قسمت آخر سریال برگ ریزان یا بقیه سریالها خودتون رو گول میزنید و به اعتماد خواننده توهین میکنید. این عمل شما زشت وغیر اخلاقی هستش……

 109. فیلم برگ ریزان فیلم خیلی جالبی است اما خیلی ادم رو عصبی میکنن لامصبا

 110. فیلم خیلی خوبی است من که خیلی دوس دارم

  • عزیزان فیلم های ترکیه رونگاه نکنین افسردگی میاره مخصوصا این فیلم برگ ریزان ک اووووووووووق تموم میشدراحت خیلیییی مزخرفه خیلییییییییییی

 111. سلام به قول سوزان جان املاتونو درست کنیدمن اشتباه پیدا کردم خیریه هایریه.نازمی نظمی . فیکرت فکرت.نئیر نیره . شفکت شوکت .

 112. من این فیلم رو نگاه میکنم با اینکه میدونم واسه وقت گذروندنه….و واقعنم تنها فایده سریالهای کره ایییی و ترکی همینه…..شما اگه سریالهای امریکایی نگا کنید …دیگه شوقی واسه دیدن این مزخرفات ندارین…بالاخره چیکا کنیم دیگه هر سری فیلمای یه کشور باب میشه….
  اما بدونین که مردم ترکیه خودشون اینارو نگاه نمیکنن…هرچقدرم بگیم اموزنده اس‌ولی اثارشو رو ضمیر نا خوداگاه میذاره..باور کنین…فککنین بچه های دهه ی هشتاد و نود که با این مزخرفات بزرگ شدن چی از اب در میان…ههههه

  • باهات کاملا موافقم .خود ترکیه ای ها اصلا به این اشغال ها نگاه هم نمیکنن.در حد وقت و زمان خودشون نمیدونن.اونها کانال های مخصوص خودشونو دارن که توش فیلم های سینمایی خوب ترکیه ای و امریکایی و سریال های درجه 1 امریکای لاتین نگاه میکنن.اصلا سریال های خودشونو به حساب نمیارن.

 113. چقدر مزخرف در ضمن فکر کنم کار گردانش ما رو مسخره کرده گفتن که توی قسمت 174 تموم میشه ولی حالا حالا ها ادامه داره

 114. واقعا لطفا املاتو درست کن

 115. چند تا سوال داشتم ممنون میشم کسی جوابش رو میدونه بگه اگه ترک ها سریال هایی که توی کشورخودشون ساخته میشه رو نگاه نمیکنن پس چرا تولید میشه؟یعنی واقعا از ترکیه ای ها کسی نیست که سریالهاشون نگاه کنه یا کسانی که میبیین سریال های کشورخودشون رو درترکیه کم هستن؟دلیل این که میگید در کشورخودشون سریال های خودشون رو نگاه نمیکنن چیه؟

  • بیننده داره ولی خیلی عاشق سینه چاک سریال نیستن .فقط برای وقت گذرونی میبینن.مردم ترکیه سریال های قدیمی ترشونو بیشتر از اینایی که جم میده دوست دارن .چون سریال های قدیمی تر ترک قشنگ تر از این اشغال هایی که جم میده بودند.مثلا الان سریال های صدا و سیمای خودمون تو این سال های اخیر ضعیف تر شده و بیشتر مردم حالشون از این سریال ها بهم میخوره و پناه به سریالهای ترکی ماهواره بردند.خوب همینم برای خودشون اتفاق افتاده چون کیفیت سریال هاشون تو این ده پونزده سال اخیر پایین اومده .من صفحات فیسبوک هاشونو خوندم .مثل ما که از سریال های تلویزیون ایران رضایت نداریم اون ها هم شاید بگم بیش از نصفشون از سریال هاشون رضایت ندارن و فقط برای وقت گذرونی نگاه میکنن.ترک ها طرفدار درجه 1 سریال های امریکای لاتینن و حتی کره ای هم نگاه نمیکنن.فقط لاتینی و بعدش امریکایی.ترک ها تو سریال عشق اول و اخرشون سریال های مکزیکی خصوصا سریال های تالیا سودی و فرناندو کلونگا.یعنی درخواست هاشون هیچ وقت از این سریال ها تموم نمیشه .از بیست سال پیش تا الان ترکیه سالی پنج شیش تا سریال لاتین میدن.و سریال های خودشون تو اولویت دوم و سوم قرار داره.اونها بعضی از سریال های مکزیکی رو چندین بار دیدن ولی همچنان درخواست اون هارو میکنن و همون تکراری هارو به سریال های خودشون ترجیح میدن.مثل مردم ما که سریال های ترکی رو به سریال های ایران ترجیح میدن.البته انتخاب ترک ها بهتر از ایرانی هاست چون خودشون بهترین سریال های دنیا رو میبینن ولی ته موندشونو مردم ایران میینن.واقعا برای جم متاسفم که ته مونده ترکیه رو به خورد مردم ایران میده و نمیدونم هدفش چیه.

   • نیلوفرخانم هدفش بدبخت کردن جوانان و خانواده ها هستش.سریال هاشون متاسفانه حاوی نکات منفی دروغ خیانت کلاه برداری روابط نامشروع و … هستش نمیگم که نکته مثبت نداره نکته مثبت هم داره اما نکات منفی این سریالها از نکات مثبت بیشتره.;کاش یه شبکه واسه پخش سریال های آمریکای لاتین راه اندازی میشد

 116. من از یه نفر که توی ترکیه زندگی میکنه پرسیدم که آیا این نکات منفی که در سریال های ترکی مثل دروغ خیانت روابط نامشروع و … وجود داره در زندگی های واقعی افراد در ترکیه هم هستش یا نه گفتش که نه وجود نداره اگه هم وجود داشته باشه خیلی کم هستش .البته این رو بگم که این نکات منفی ممکنه در هر سریالی و در هر کشوری باشه و فقط مختص سریال های ترکی و ترکیه نیست اما در سریال های ترکی این نکات بیشتره

 117. در این که سریالای ترکیه بسیار بی محتوا هجو بی ارزش هستند شکی نیست. اما آمریکای لاتین هم سریال مزخرف و بیخودزیادداره که اتفاقا خیلیاشون از فارسی وان و پی ام سی پخش شده. نمونه بارزش سریالای به نام عشق، تقدیر یک فرشته (ماریچی)که بسیار چرت و پرت و دور از واقعیت و خیالی بود. و سریال بی ارزش روح النا که به نظرم علت اصلی بیننده ها تماشای اندام آفتاب گرفته و برهنه کاراکتر النابود

  • اولا سریال های ترکیه ای قابل مقایسه با سریال های امریکای لاتین نیستن.دوما شما میفرمایید چرت و دور از واقعیت ولی عموم مردم وقتی سریال های لاتینی پخش میشد خیلی هم لذت میبردن وکسی نمیتونه دوران سریال های لاتینو تو ایران انکار کنه.نمونه اش سریال ویکتوریا بود که هر جا میرفتی صحبت از این سریال و عاقبتاشون بود.همین الانم اگه به پیج فارسی1 بری میبینی که چه قدر درخواست بازپخش این سریال رو دارن و اونو از تموم سریال های چند سال اخیر فارسی 1 قشنگ تر میدونن.در باره سریال ماریچی و روح النا باهات موافقم ولی باز هم از سریال ترکی بهتر بودن چون حداقل افسرده کننده نبودن و شاد بودن.ولی سریال به نام عشق ،من واقعا از به نام عشق قشنگ تر ندیدم و همه هم همینو میگن.من تا به حال کسی رو پیدا نکردم که از به نام عشق یا فردا ابدیست ایراد بگیره.خوب سریال برای قشنگ شدنش کمی تخیل لازمه.ولی برای به نام عشق متعادل بود و اگه سریال رو تا اخر دیده باشی میفهمی که خیلی هم قوی و خوش ساخت بود و همه چیزش به جا بود و با این که طولانی بود اما کش دار و خسته کننده مثل سریال های ترکی نبود . وهمه عاقبت به خیر شدن و مثل سریال های ترکی پایان تراژیک نداشت.خیلی هم اموزنده بود.همه هم دوستش داشتن .از هرکی که سریال رو دیده بپرسی میفهمی که سریال های ترکی انگشت کوچیکه این سریال هم نمیشن.این تخیل که میگی تو سریال های روح النا و نقاب انالیا و پشت درهای بسته بود و واقعا خود من هم میگم چرت بودن .اما درباره سریال ویکتوریا . به نام عشق و فردا ابدیست و سالوادور و سریال شاد همسایه ها جای هیچ مقایسه ای با سریال های ترکی نیست و این بی انصافیه که این سریال های قوی و خوش ساخت رو که همه مردم ازشون خاطرات قشنگ داشتن (حتی اگه انکار کنن)با سریال های مضخرف و اعصاب خورد کن ترکیه یکی کرد.همه دنیا از سریال های امریکای لاتین لذت میبرن.اما سریال های ترکی فقط ایران و چند کشور جهان سومی.پس کاش سریال لاتینی هم پخش بشه و همه هم زمان متوجه این تفاوت ها بشن.

   • دوست عزیز منم نگفتم تمام سریالای فارسی وان و پی ام سی بد و بیخودن. گفتم سریال بیخود و تخیلی و توهم آمیز زیاد داشت. من ویکتوریا و …رو ندیدم. ولی خودم شخصا همسان رو خیلی خوشم اومد. در مورد به نام عشق تمام شخصیتای پسر سریال عاشق یکی از دخترای سریال میشدند اونم عاشق دلخسته و جنون آمیز که دوره این عشقای لیلی و مجنونی سالهاس تموم شده و فقط ذهن جوونا رو دچار خیالات خام و رویاهای پوچ میکنه.و اون یکی دختر سریال (اگه اشتباه نکنم رومینا)که جذابم بود نمیتونست کسی رو جذب کنه. با این که بدجنس بود ولی مشخص بود این بی توجهی از طرف پسرا به خاطر بدجنس بودنش نیست. وشخصیت کارلوتا که راحت ادم میکشت و کسی نمیفهمید کجای اینا سرسوزنی با واقعیات همخونی داره؟

   • من به شخصی نسبت به هیچ کشوری حساسیت یا علاقه خاص ندارم. منظور کلی من اینه که همه کشورا فیلمهای خوب وبد دارن. همین ترکیه سریالی ساخت به اسم عشق ممنوع. که خیلی بیشتر با واقعیتهای تلخ جامعه نسل جوون همخونی داشت و شخصیتا خیلی خوب پرداخته شده بود و ادم خیلی خوب میتونست باهاشون ارتباط بگیره حتی با کاراکتر منفی سمر و مهند… ولی از عشق ممنوع و ازل گذشته هیچ سریال باکیفیت دیگه ای از ترکیه ندیدم. همون حریم سلطان که پرهزینه ترین سریال ترکیه بود به نظرمن سرتاپا ایراد بود. از تحریف تو ی تاریخ عثمانی گرفته تا اتفاقات و دیالوگهای تکرار در تکرار . و شخصیتای کاذبی که ثمره تخیلات نویسنده فیلمنامه بود. درکل معتفدم بهترین سریالا متعلق به خود امریکاس مثل فرار از زندان، گری آناتومی و….

    • بدترین سریال های مکزیکی از بهترین سریال ترکی بهتره.میدونی چرا؟چون حداقل اینه که با روح و روان ادم بازی نمیشه.پایان تراژیک و ناامید کننده نداره.و همیشه حق بر باطل پیروز میشه.تازه سرگرم کننده هم هست و همیشه درکنار سوژه اصلی یک سوژه طنز و شاد هست که مخاطب در طی فیلم دوپینگ بشه و ادامه فیلمو ببینه و کسل کننده نیست مثل سریال های ترکی.تازه تعداد قسمتاش از سریال های ترکی خیلی کم تره.سریال مکزیکی خیلی طولانی باشه 180 قسمت.ولی ترکیه ای ها سریال هاشون از یک سال و نیم کم تر نمیشه یعنی بالای دویست قسمت.البته باز هم با این جای حرف شما موافقم که فارسی وان سریال های بیخود نشون داد.اما این سریال های تخیلی و دور ازواقعیت به نام عشق نبود.بلکه نقاب انالیا .الیسا کجاست .پشت درهای بسته و …و از نوع ابکی و کش دارشم ماریچی و در جست و جوی پدر بودن.اما مثلا همسایه ها و سالوادور عالی ترینش بودن.سریال های لاتینی بهترین گزینه برای سرگرمی خانم ها و جوانان هستن.از سریال ترکی هزار برابر بهتره.اموزنده هم هست و نا امید کننده هم نیست.سریال های ترکی اونقدر تراژیک هستن که انگیزه زندگی رو از ادم میگیره و ادمو نسبت به عاقبتش کاملا نا امید میکنه.ببخشیدا ولی تو واقعیت هم خدایی هست و نمیزاره بی عدالتی بشه شاید ما نتونیم عدالتو ببینیم اما هست.ولی تو سریال ترکی چیزی به اسم عدالت و عاقبت به خیر شدن نیست.ولی تو لاتینی های اجنبی خیلی بیشتر به خدا وعدالتش در طی و پایان فیلم اشاره میشه.سریال های خوب لاتینی رو خیلی هاش ماهواره نشون نداده.مثل نامادری،منو محکم در اغوش بگیر،روبی،و خیلی های دیگه.در ضمن فیلم که حتما نباید عین واقعیت باشه .فیلمو اول برای سرگرمی بعد برای درس گرفتن میبینیم. برای جذاب شدن فیلم یک کوچولو تخیل لازمه.بهتر از واقعیت های تلخ و دروغه که ترک ها به نمایش میزارن و فیلمو هم کسل کننده میکنه و هم اعصاب خورد کن. تو همون همسانم از تخیل استفاده شد و لی خوب بود

    • اما در سریال به نام عشق .الا دور از واقعیت نبود و خیلی هم به جا و اموزنده بود.اگه از اول تا اخر دیده باشی معنی حرف های منو میفهمی.مثلا همین دختر ساده که پالما بود.و دختر جذاب که رومینا.چرا همه عاشق پالما میشن و رومینا رو نمیبینن.دلیلشو بگم.تو این دوره زمونه پسرا بیشتر از جذابیت به نجابت و سادگی یک دختر توجه میکنن.شاید در ابتدا به دختر جذاب و شیطون جذب بشن اما در نهایت برای زندگی و عشق دختر نجیبه رو انتخاب میکنن.توی جامعه مکزیک خیلی دختری مثل پالما کم و خا هست.که تو اون سن با هیچ پسری ملاقات نکرده بود(ابتدای فیلم)همیشه ساده بود و موهاشو همیشه از پشت می بست. و خجالتی و سربه زیر بود.اگه دیده باشی پسره (املیانو )ابتدا از رومینا خوشش اومد .و حتی باهاش دوست هم شد.اما در طی این دوستی متوجه غرور و خودخواهی و اخلاق بدش شد.مثلا به مادرش بی احترامی میکرد و اقشار متوسط جامعه رو مسخره میکرد و….و بدتر اینه که شرم و حیا نداشت و به قولی اویزون بود.پسرا از این خصلت خیلی بدشون میاد.هر چه قدر دختر زیبا و جذاب باشه بلاخره خسته میشن.از اون طرف پالما رو میدید.که زیر ظلم و ستم عمه اش بود.خیلی زجر و بدبختی میکشید.اما با این وجود همیشه مودب و ساده بود.و زیر بار زورگویی های عمه اش میرفت .توی شرق هم همچین دختری کیمیاست چه برسه به غرب.و کم کم جذب پالما شد.خب تا اینجای قضیه کاملا طبیعی بود و جای تعجب نداره که چرا از رومینا سرد شد و به پالما جذب شد.شاید نفهمید رومینا بدجنسه ولی اخلاق بدشو فهمید و با پالما مقایسه کرد.خیلی هم لیلی مجنونی عاشق نبود.چون در اواسط فیلم شل شد وبا رومینا ازدواج کرد هر چند به خاطر بچه باشه ولی کارطبیعی کرد و مجنون بازی در نیاورد و حتی بعدش چند وقتی با دوست دختر سابقش بیرون رفت .کجای این عشق لیلی مجنونیه.عشق لیلی مجنونی تو این فیلم عشق کشیشه خوان بود.که اون هم به این نسل متعلق نبود.یا بقیه پسرا که از پالمل خوششون می اومد که دونفر بیشتر نبودن.و باز هم لیلی مجنونی نبود.تو جامعه ما پسرا زود جو گیر میشن و اونا هم فقط جوگیر شده بودن.خبر از عشق مجنونی نبود.

     • یا همین کارلتا و ادم کشی هاش.خوب تو اکثر فیلم ها یک قاتل سریالی هست که فیلم رو میگردونه و عضو مهمی از فیلم هستن.کارلتا هم مثل بقیه.مدت طولانی نبود که ادم میکشت و فقط چند ماه بود.خب تو واقعیت مگه نیستند قاتل های سریالی که تا مدت ها لو نمیرن یا تو فیلم های ایرانی و ترک.شهری که کارلتا توش زندگی میکرد شهر کوچک بود و مردم شهرستانی و احمق .کارلاتا هم تو اون شهر کوچک همه میشناختنش و همه به اسم بهترین و اصیل ترین و مومن ترین زن شهر میشناختنش.در واقع همه ازش حساب میبردن و هیچ کس به فکرش نمیرسید که قاتل باشه .بعدشم خیلی خوب نقش بازی میکرد چه قبل از قتل چه بعدش.خیلی هم این کارو زیرکانه و ظریف انجام میداد و جای شک برای کسی نمیگذاشت.با این حال باز هم چند نفری بهش شک کردند و حتی دنبال کار رو گرفتند ولی به نتیجه ای نرسیدند چون این زن خیلی باهوش بود.ولی باز هم وقتی اون وکیله بابای گابریل از راه رسید خیلی راحت دستشو روکرد چون کارلتا بهترین وکیل شهر رو نتونست گول بزنه و به سزای اعمالش به بدترین شکل ممکن رسید.در کمتر از یک سال.خب این کجاش دور از واقعیته.تو همه فیلم ها حتی ترک ها این داستان هارو نشون میدن.به نام عشق و کلا سریال های پی ام سی به جز ماریچی همه درجه 1 بودن و از سریال های فارسی 1 بهتر بودن.و دوبله هاشون هم درجه 1 بودن.هر چند هنوز درام های درجه 1 لاتینی رو هیچ کدوم از کانال ها نشون ندادن چون گرون ترن.ولی سریال های خیالی و مزخرف نقاب انالیا و الیسا کجاست و پشت درهای بسته و ارورا بودن.حتی همسان هم خیلی تخیل داشت ولی قشنگ بود. پس میبینی قشنگی یک فیلم به واقعی بودن و تخیلی نبودنش نیست چون همسانم کم تخیلی نبود . در کل اگه ماهواره به جای این که تو پخش سریال های ترک افراط کنه کمی هم به لاتین دوستا اهمیت بده که تعدادشون کم نیستن .و سریال های ترک تو ماهواره جای سریال های لاتین که ما دوست داریمو گرفته و این خیلی عذاب اوره.امیدوارم جواب منو خونده باشی و منظورمو بفهمی.موفق باشی عزیزم

     • به امید روزی که شاهد پخش سریال های ترسا روح النا ارورا رازهای پنهان ملکه جنوبی تاوان همسان اوالونا کارتل و …. با دوبله قوی و بدون پخش تبلیغات باشیم که البته بعید میدونم همچین اتفاقی بیفته با این وضعیت شبکه های فارسی

 118. کاش یه شبکه فارسی زبان بود که به پخش سریال ها و فیلم های آمریکای لاتین میپرداخت.خسته شدیم از بس سریال های بی محتوای ترکی و کره ای و هندی دیدیم یه نگاهی به برنامه های کشورهای دیگه بندازید میبینید که چقدر برنامه های جذاب وسرگرم کننده پخش میکنن اما متاسفانه شبکه های فارسی زبان فقط به پخش تبلیغات و برنامه های بی محتوا و خسته کننده که اصلا جذاب نیستن میپردازن به خدا ایرانیا لایق دیدن این برنامه ها نیستن ایرانیا لیاقت دیدن سریال ها وبرنامه های پرمحتوا و جذاب و سرگرم کننده رو دارن که متاسفانه رادیو و تلویزیون های ایرانی خیلی ضعیف هستن

 119. من اين خوانواده رو خيلي دوست دارم درسته كه خيلي اشتباه كردن ولي قلبشون خيلي پاك و ساده بود دلم هم خيلي براي همه شون ميسوزه كه خانواده صميميشون اين طوري از هم پاشيده شد از اوز و فرخنده هم متنفرم كه باعث و باني اي اتفاقا شدن اگه اين دوتا نبودن الان اين خانواده خيلي خوشبخت و موفق بودن

 120. ی مدت طولانی شاید بیشتر از دوسال بود که هیچ سریال ترکی رو نگاه نمیکردم. الان هم فقط این سریالو تماشا میکنم . درسته موضوعاتش کلیشه ای و تکراری و از نظر محتوایی کم ارزشه. اتفاقهایی مثل خیانت دزدی، زندان و…. که بارها وبارها درون مایه سریالهای ترکی رو میساختندو ردخور هم ندارن ، در این سریال هم به این اتفاقات روتین و کلیشه ای کاملا خودنمایی میکنه. ولی از طرف دیکه چون خیلی درام هست من به عنوان یک جوون ایرانی با باری از مشکلات میتونم با بعضی از کاراکترا همذات پنداری کنم.( البته تاحدی) به نظرم تو این فیلم پدر و مادر یعنی علیرضاخان و همسرش قربانی حماقت بچه هاشون شدن. و واقعا عجیبه که از همچین پدر و مادر عاقلی اینظور بچه های ساده و ابلهی تربیت شده (به خصوص شوکت و لیلا که تجربه ها واسشون درس نمیشه) نجلا با این که کوچکتره با این که اشتباهات زیادی داشته ولی در کل عاقلتر و پخته تر عمل میکنه. و بهترین فرزند عاقل همون فکرته که تکلیفش با زندگیش کاملا معلومه . اوز و فرخنده که حسابشون معلومه . ولی اگر شوکت و لیلا عاقلانه عمل میکردن، فرخنده و اوز نمیتونستن انقدر سر این خانواده بلا بیارن

  • سحر جان ببخشید.من خودم به شخصه هیچ علاقه ای به سریال ترکی ندارم.اما قسمت اول حرفت برام قابل درک نیست.موضوع یک فیلمو چی تشکیل میده.یا دزدی یا خیانت یا جنایت و یا پدر و مادر و یا برادر خواهر گم شده.یا موضوعات تخیلی و فانتزی.چیز دیگه ای به جز این ها یا مسائل مشابه دیگه موضوع یک فیلم یا سریال نمیشه.تو هیچ کشور دنیا فیلم ها موضوعاتی به جز این ندارن.حتی امریکا که عمده موضوع فیلم و سریال هاش جنایت و کاراگاه بازی و جاسوسی .یا اموزش دزدی و قتل و فرار به طرز حرفه ای.این ها که بد اموزیش بدتره.همه جا موضوع ها یک سانه فقط نوع ساخت فیلم فرق میکنه.پس ما نمیتونیم ایراد رو موضوع ها بگیریم چون به جز این ها سوژه دیگه ای برای فیلم سازی وجود نداره.وگرنه اصلا نباید فیلم نگاه کنیم.نکته ای که بهش برای دیدن فیلم باید توجه کرد موضوع فیلم یا درک واقعیت در سوژه نیست.چون فیلمه واقعیت نیست که به دنبال همخوانی داشتن با واقعیت بگردیم.دنیای مجازیه واقعیت که نیست.اگه اینطوری باشه پس چرا فیلم ببینیم.میریم روزنامه حوادث میگیریم که عین واقعیته یا تو اینترنت به دنبال حوادث اجتماعی ،پلیسی و..میگردیم چون اینا واقعیت محض هستند.توی فیلم لزومی نداره که جز به جز داستان واقعی باشه.مگه فیلم جنایی اکشن امریکایی باشه .وگرنه سریال خانوادگی بیشتر برای سرگرمی و درس عبرت گرفتن موضوعات متداول که اسم بردم بهترین موضوع برای سرگرمی و درس عبرت گرفتنه.طرز ساخت فیلم و کیفیتشه که مهمه.که سریال های ترکی از نظر سرگرمی و پند اموزی کیفیت پایینی دارن.موضوعاتشون درسته چون چیزی به جز اینا وجود نداره .اما طرز ساخت فیلماشون و خصوصا پایان تراژیک و غم انگیزی که تو فیلماشون هست از این نظر کیفیتو پایین میاره.چون اینا عدالت و وجود خدا و پیروزی حق بر باطل رو زیر سوال میبرن و امید بیننده که برای سرگرمی و پند گرفتن پای این فیلما میشینه روکم میکنن و با اعصاب بیننده بازی میکنن و جای یک نفس کوچک برای بیننده نمیزارن.پس از موضوع هیچ فیلم و سریالی نمیتوانیم ایراد بگیریم.چون موضوع برای فیلم ساختن همین چند تا موضوع و مسائل مشابه هستش .بلکه یک فیلم کیفیت و طرز ساخت و پیامی که در انتها به بیننده میرسه مهمه.موفق باشی

 121. از لیلا متنفررررررررم واقعا ادمه چرتیه چ خواهری میتونه ببینه برادرش بخاتر شوهرش بره زندان ب نظر من همچین خواهری حروم زادس

 122. محیاجووووون

  اووووووووووووووووووووقم گرفت بخدااین دیگه چه سریالیه یه روزشون بدون دردسرنمیگذره واقعاااااا چرتش کردن خاک توسرنجلالیلااوووووووووووووف حالم ازش بهم میخوره….بهترین زندگیوصدف داره کلافیلم مزخرفیه

 123. به نظرم تنها فیلم پر محتوا حریم سلطان بود

 124. تنها داستانی که محتوا داشت حریم سلطان بود بقیه مزخرفه مخصوصا این برگ جیزان

 125. اوز تمام خانواده علیرضا خان وحامله کرد به جز علیرضا خان . محتوای فیلم مناسب جامعه ما نبود هر چندگه معضلات جوامع امروزی ونشون میده

 126. فیلم خوبی بود چون خانوادگی بود دوست داشتم اما آخراش گند زد…البته بد آموزی زیاد داشت ولی فکر کنم از داستان واقعی یه زندگی ساخته شده….اتفاقا بدترین فیلم همون حریم سلطان بود چی بود که ارزش یه صحنه نکاه کردنم نداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ
loading...