مجله تاپ‌ناز‌

الگوی دامن توتو و آموزش روش دوخت این مانتوی زیبا

دوخت دامن توتو بسیار پیچیده است و کمی مشکل است ولی بسیار زیبا است و حتما از نتیجه کار الذت خواهید برد. این دامن بدون اینکه نیاز به دوخت داشته باشد قابل استفاه است.این دامن به دلیل داشتن تورهای رنگی مستعمل، بیشتر برای کودکان استفاده می شود.

دوخت دامن توتو بیشتر جنبه تزیینی دارد. این دامن برای دختر بچه های در مجالس خاص بیشتر استفاده می شود. دوخت این دامن نیاز به لوازم پیچیده زیادی ندارد و براحتی می توانید آن را در منزل بدوزید.

آموزش دوخت دامن زیبای توتو

دامن یکی از لباس های زنانه است که برای دوخت آن طرح های زیادی وجود دارد. دامن شلواری، دامن پلیسه ای، دامن ترک از انواع طرح های زیبای این دامن هستند.

در ابتدای کار باید دور کمر را تا پایین پا(جایی که اندازه دامن پایان می یابد) اندازه بگیرید.

دامن توتومحدوده این اندازه تقریبا بین ۲۸ تا ۵۸ سانتی متر قرار دارد. شما به یک کش نیاز دارید. اندازه این کش را طوری انتخاب کنید که ۱۰ سانتی متر از کمر کوچکتر باشد. با یک چسب قوی انتهای دو سر کش را به بچسبانید. توجه داشته باشید از چسب قوی برای این کار استتفاده کنید تا دو سر کش محکم کنار یکدیگر نگه داشته شود. حالا باید کش به شکل دایره ای شده باشد.

در ادامه دوخت دامن توتو, از اندازه کش مطمئن شوید و از فرد مورد نظر بخواهید آن را پرو کند.

دامن توتودر همین مرحله می توانید کش راتنظیم کنید. پارچه توری ابریشمی که برای این کار انتخاب کرده اید را بردارید. توجه داشته باشید این تور ابریشمی می تواند از چندین رنگ انتخاب شود یا به صورت تک رنگ باشد.

دامن توتو

بهتر است از این تور مقدار زیادی بخرید تا در صورت اشتباه مقدار تور کافی داشته باشید. معمولا برای دامن کودک ۹ متر تور باید خریداری شود و برای دامن بزرگسال ۱۳.۷ متر کافی است.

بخوانید: بافت ژاکت نوزاد + آموزش مرحله به مرحله تصویری دوخت ژاکت نوزادی

دامن توتو

بلندی و کوتاهی تور ابریشمی به این که قد شما چه قدر است و این که شما می خواهید بلندی دامنتان چه قدر باشد، بستگی دارد. شما باید طول انتهایی دامن را برای خود اندازه بگیرید و آن را در ۲ ضرب کنید.

به عنوان مثال اگر طول انتهایی شما ۵۰ سانتی متر است، باید تور را به اندازه ۱۰۵ سانتی متر و عرض را به اندازه ی ۷.۶ سانتی متر برش دهید. در واقع شما ۳ تا ۴ برابر  بیشتر از اندازه واقعی به تور نیاز دارید. چون این تور بسیار پف می کند و کوتاه به نظر می رسد. اگر اندازه ی شما از حدی که در نظر داشتید بلند تر شد، شما می توانید آن را کوتاه کنید اما اگر دامن شما از حدی که می خواستید کوتاه تر شد، نمی توانید آن را بلند کنید. برای برش تور از تکه ای مقوا استفاده کنید. مقوا را با تور بپیچید و قیچی را زیر تور پیچیده ببرید.

دامن توتو

دامن توتوبرای گره زدن تور ابریشمی به کش نیز می تواند سر تور ابریشمی را به شکل قلاب در آورید اما فعلا آن را گره نزنید. این قلاب را به کش نزدیک کنید و و قسمت انتهایی تور را از روی کش از داخل این قلاب بیرون آورید.

دامن توتو

این عمل در واقع گره زدن تور بر روی کش است.

دامن توتوبه همین ترتیب تا انتها تمام کش را با همین تورهای گره زده شده پر کنید.

دامن توتوحالا دامن را امتحان کنید.

دامن توتولبه های تور ابریشمی را برش دهید.

دامن توتو

برای زیبایی بیشتر می توانید گل یا روبان زیبایی بر روی قسمت کمر آن چسب کنید.

دامن توتو

در صورت تمایل  تور ابریشمی را بر روی کشی که از قبل آماده کرده اید چسب کنید.

دامن توتو

در این مطلب الگو و آموزش دوخت دامن توتو را خواندید و امیدواریم که مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید دامن های رنگارنگ زیبا درست کرده باشید.

بخوانید: آموزش تصویری دوخت چشم بند زیبا و فانتزی

مطالب مشابه را ببینید!