درخواست روماریو از مردم برای تظاهرات در برزیل!

درخواست روماریو از مردم برای تظاهرات در برزیل!

درخواست روماریو از مردم برای تظاهرات در برزیل!

اسطوره فوتبال برزیل از مردم این کشور خواست تا نسبت به بی‌توجهی دولت برزیل به وضعیت عمومی جامعه و هزینه‌کردن سرسام آور برای جام جهانی 2014 تظاهرات کنند.

مدت‌هاست که اعتراضات گسترده‌ای در کشور برزیل نسبت به دولت درباره هزینه زیاد برای جام جهانی 2014 و بی‌توجهی به پروژه‌های عمومی و اجتماعی صورت گرفته است. این اعتراضات در طول برگزاری جام کنفدراسیون‌ها باعث نگرانی سران فیفا درباره آمادگی برزیل برای میزبانی جام جهانی شده بود.

روماریو که اکنون یک سیاستمدار در کشورش است خواستار از سرگیری تظاهرات در کشور برزیل شده است. او در این‌باره در گفت‌وگو با رادیو گلوب گفت:‌ می‌خواهم مردم بدانند که پول‌هایشان صرف چه چیز‌هایی می‌شود. مطمئن هستم این پیام من به همه در سراسر برزیل می‌رسد. مهمترین کاری که مردم می‌توانند انجام دهند این است که تا زمان جام جهانی اعتراضات گسترده خود نسبت به این موضوع را نشان دهند. مردم باید به خیابان‌ها بیایند و اعتراضشان را به این موضوع اعلام کنند.

روماریو معتقد است پول بیش از حد تخمین زده شده برای ساخت ورزشگاه‌ه‌ها هزینه شده است. حمل و نقل‌ عمومی و سایر پروژه‌های دولتی برزیل در چند ماه گذشته راکد مانده است تا دولت تنها به ساخت و تکمیل ورزشگاه‌ها اقدام کرده باشد.

روماریو در پایان گفت:‌ من ضد جام جهانی نیستم بلکه از اینکه پول زیادی صرف آن شود ناراحتم. همانقدر که جام جهانی را دوست داریم باید به شخصیت مردم برزیل نیز احترام بگذاریم. آنها شایسته این نیستند که پول‌هایشان اینگونه هدر برود. /ايسنا

مطالب مشابه را ببینید!