مجله تاپ‌ناز‌

درمان شوره ابرو با روش های طبیعی در منزل

شوره ابرو هم مانند شوره سر به دلیل خشکی پوست ایجاد می شود. پوست خشک باعث خارش ابرو می شود و خاراندن آن باعث لایه لایه شدن ورقه های مرده پوست و ایجاد شوره می شود. برای درمان کردن شوره ابرو ما در این مطلب راهکارهای موثری را ارائه کرده ایم.

شوره در سر، ابرو و ریش مردان به دلیل خشکی پوست ایجاد می شود و در مورد شوره ابرو باید بدانید که گاهی این مشکل به دلیل بیماری درماتیت سبورئیک ایجاد می شود. در این بیماری پوست زیر موهای ابروهای چرب می شود و لایه های ورقه ورقه شده زرد به وجود می آید. پیش از این هر نوع درمان دارویی را امتحان کنید و به درمان شوره ابرو با روش های خانگی هم فکر کنید.

روش های درمان شوره ابرو:

برای درمان شوره ابروها می توان از راه های درمانی زیر بهره گرفت:

  • در هنگام حمام کردن ابرو خود را چند بار با زرده تخم مرغ محلی بشویید.
  • یک روش دیگر برای رفع شوره ابرو، مالش ابروها با آب سیب و یا سرکه رقیق شده سیب می باشد.
  • شامپوهای حاوی پیریتیون زینک یا سلنیوم، شامپوهای ضدقارچ کتوکنازول، شامپوهای تار، شامپوهای سالیسیلیک اسید نیز درمان های مناسبی در این مورد می باشند.
  • استفاده از کرم کورتیزون، لوسیون هیدرو کورتیزون هم در برطرف نمودن شوره ابرو تاثیر دارد.
  • صورت و ابرو های خود را با صابون خرچنگ بشویید.
  • استفاده از روغن بادام تلخ خالص نیز در درمان شوره تاثیر گذار است.
  • شستن ابرو با سرکه رقیق شده به وسیله آب نیز موثر است.
  • استفاده از محلول هرتونیک سینره در برطرف کردن شوره ابرو تاثیر گذار است.
  • شستن ابروها با شامپو سلنیوم سولفاد نیز مفید می باشد اما بسیار دقت کنید که وارد چشم هایتان نشود.

درمان شوره ابرو

روش های دیگر برای رفع شوره ابرو

شوره ابرو هم مانند شوره ریش و شوره سر ناراحت کنند است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود و با کمک یک سری روش های طبیعی و خانگی می توانید مشکل شوره ابرو را رفع کنید که عبارتند از:

روغن زیتون :

روغن زیتون کمک زیادی به هیدراته و مرطوب شدن پوست می کند و همچنین برای رفع مشکل شوره در ابرو هم مفید و موثر است، یک قاشق چای خوری روغن زیتون را خیلی آرام به روی مژه ها و ابروها ماساژ دهید، سپس لیف حمام را در آب گرم فرو ببرید و پس از فشار دادن آب اضافی آن را روی ابروها بگذارید و اجازه دهید به مدت 10 تا 15 دقیقه بماند و در آخر با آب گرم بشویید، هر روز می توانید از این روش استفاده کنید.

نمک :

برای از بین بردن شوره ابرو می توانید نمک استفاده کنید. یک قاشق سوپ خوری نمک را با یک چهارم فنجان آب ترکیب کنید سپس روی ابروها بکشید و در آخر با آب معمولی آن را بشویید و برای رسیدن به نتیجه دلخواه از این روش هر روز کمک بگیرید.

 

روغن درخت چای :

روغن درخت چای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی دارد و برای از بین بردن شوره ابرو گزینه ای مناسب است و فقط کافی است، یک قاشق چای خوری روغن درخت چای را به مدت چند ثانیه گرم کنید سپس توپ پنبه را به آن آغشته کنید و روی ابروها بکشید و پس از زمان چند دقیقه آن را بشویید، برای رسیدن به نتیجه دلخواه از این روش روزی دو و یا سه بار می توانید استفاده کنید.

 

آب لیمو :

یک روش خوب و مفید دیگر برای رفع شوره ابرو استفاده کردن از آب لیمو است زیرا دارای خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی است، پس یک قاشق سوپ خوری آب لیمو را با یک چهارم فنجان آب مخلوط کنید سپس با کمک پنبه عصاره لیمو را به ابرو بزنید و بعد از زمان پنج دقیقه آن را با آب بشویید، روزی دو بار می توانید از این روش استفاده کنید.

 

سخن پایانی

برای از بین بردن شوره باید صبور باشید و قبل از شروع هر نوع درمانی از پزشک متخصص پوست و مو مشاوره بگیرید تا اطمینان پیدا کنید که مشکل شما به دلیل بیماری و یا قارچ گرفتگی نباشد و سپس راهکارهای ذکر شده در متن را با در میان گذاشتن با پزشک به کار بگیرید. میزان استفاده از پماد و لوسین های ذکر شده در این متن بستگی به شدت بیماری شما توسط پزشک باید مشخص گردد.

مطالب مشابه را ببینید!