گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / در انگلیس زن ها هم ختنه می شوند
بازی، سرگرمی، بیوگرافی، سریال، عکس

در انگلیس زن ها هم ختنه می شوند

در انگلیس زن ها هم ختنه می شوند

حدود یکصد هزار زن در انگلستان بطور غیر قانونی توسط پزشکان ختنه می شوند. این کار علی رغم میل آنها انجام می گیرد و حتی در میانشان دختران ده ساله نیز به چشم می خورد.
ختنه زنان

به نقل از روزنامه ساندی تایمز، گزارش می شود که در حدود 100هزار زن در انگلستان بطور غیر قانونی توسط پزشکان ختنه می شوند. این کار علی رغم میل آنها انجام می گیرد و حتی درمیانشان دختران ده ساله نیز به چشم می خورد.
بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی این منبع، به صورت پنهانی، از دکترها و دندانپزشکان و سایر افراد بیمارستان در این باره سؤال شده است و آنها در پاسخ گفته اند که “ما خودمان این کار را غیر قانونی انجام می دهیم و حاضریم بطور غیر قانونی اتاق عمل را برای این کار آماده کنیم”. حتی پزشکان، این عمل را مخفیانه فیلم برداری کردند که بعد از دستگیری منکر آن شدند.
ساندی تایمز اسامی پزشکان و دندانپزشکانی که این کار را بطور غیر قانونی انجام می دادند را فاش کرد. آنها این کار را در ازای گرفتن 750 یورو انجام می دادند که در میان افراد، دختران 10 الی 13 ساله نیز دیده می شوند.
قربانیان با این عمل درد شدیدی را درد شدیدی را از لحاظ روحی و جسمی تحمل می کنند و حتی در راه رفتن هم دچار مشکل می شوند.
تحقیقات حاکی از این است که بیشتر از 6هزار دختر هر سال در معرض این مساله قرار دارند و بطور کل 22هزار نفر در کل جامعه انگلستان در معرض ختنه کردن هستند.
گفتنی است، عمل ختنه کردن زنان در انگلستان غیر قانونی است و برای خاطی 14 سال زندان در نظر گرفته می شود. این عمل به طور سنتی بنا به دلایل فرهنگی در کشورهای آفریقائی همچون سودان و سومالی و اتیوپی انجام می گیرد و هم اکنون در انگلستان عمومی شده است.

loading...

5 دیدگاه ها

  1. ختنه زنان یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدهید؟

  2. منم نميفهمم؟؟؟؟؟؟؟؟

  3. يعني دوختن محل ادرار . طوري كه فقط به اندازه دفع ادرار باز بماند تا به اين طريق از باكره بودن دختران و عدم تن فروشي آنان قبل از ازدواج اطمينان حاصل شود .

  4. اولاَ: در ختنه دختران که یک سنت آفریقایی هست بخش حساس آلت تناسلی زنانه بریده میشود که در نتیجه آن شخصی که مورد این عمل قرار گرفته هرگز از آمیزش جنسی لذت نخواهد برد و به اعتقاد اقوام آفریقایی که این عمل رو انجام میدادن باعث وفاداری زن به شوهر میشد. در حال حاضر در شمار قابل توجهی از کشورهای آفریقایی این سنت رواج داره و متاسفانه حتی در بخشهایی از شمال آفریقا (به ویژه مناطق روستایی مصر و سودان) با معانی و مفاهیم مذهبی هم به غلط آمیخته شده و مبارزه با این عمل رو برای فعالان اجتماعی سخت تر کرده. این مساله با سیل مهاجرت از آفریقا به کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا هم رسیده اما محدود به بخش کوچکی از جوامع مهاجر هست و همون طور که در متن ذکر شده انجام این عمل شامل مجازات سنگینی برای والدین کودک ختنه شده و افرادی است که در انجام آن دخیل بوده‌اند. ضمن تشکر، در ترجمه مطلب متاسفانه دقت (یا انصاف) رعایت نشده: ساندی تایمز آمار سازمان خیریه «فوروارد» رو ذکر کرده که می‌گوید ۱۰۰ هزار زن اکنون در بریتانیا اقامت داند که این عمل غیرانسانی رو تجربه کرده‌اند و این شامل مهاجران نسل اول هم میشود که در کشور مبدا این عمل روی آنها انجام شده و بعد به بریتانیا آمده‌اند؛ ۶ هزار دختر در لندن و ۲۲ هزار دختر در سراسر بریتانیا در خطر انجام این عمل قرار دارند اما این آمار پلیس برای پیشگیری است و ابداَ به این معنا نیست که هر سال ۲۲ هزار دختر در بریتانیا ختنه میشوند.

  5. خوبس.آ ديگه چى چى!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ
loading...